Znajdź wiadomość

Wyszukiwanie według nagłówków i treści

Odwiedzin:
dziś 22, wszystkich 2828085, online 6

Strona załadowała się
w 0.01055384 s
zużywając 1,15 MB

 

 
Odkrywanie talentów w "Elektryku".

Nasza szkoła pojawiła się na mapie Odkrywania Talentów, która znajduje się na internetowej stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. MEN konstruując system edukacyjny kłądzie duży nacisk na indywidualne podejście do potrzeb i zdolności każdego ucznia. Ma to zapewnić możliwie najlepsze efekty, osiągane przez każde dziecko na miarę jego osobistych zdolności, możliwości, talentów. Aby zachęcić nauczycieli do jak najbardziej indywidualnego podejścia do ucznia Ministerstwo ogłosiło rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów

Rok Odkrywania Talentów nie tylko w pełni wpisuje się w priorytety edukacyjne Unii Europejskiej, gdzie edukacja jest jednym z fundamentalnych praw każdego człowieka, ale także wychodzi naprzeciw zaleceniu Rady Europy, w którym zwrócono uwagę na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży o wyjątkowym potencjale oraz podkreślono, jak istotne jest zapewnienie im niezbędnej pomocy i wsparcia.

Nasza szkoła dbając o wszechstronny rozwój uczniów odkrywa i daje możliwość rozwijania różnych talentów. W zgłoszonym przez szkołę wniosku znalazły się opisy takich zajęć jak: gra w szachy, SKS-y, działalność klubu europejskiego "Eurotron", Kółko młodych elektroników - konstruktorów, Kółko historyczne, zajęcia sportowo obronne, Kółko astronomiczne, zajęcia z zakresu grafiki komputerowej i projektowania stron www, Kółko miłośników Linuxa czy Koło Animatorów Kultury. Zgłoszone zajęcia służą rozwijaniu u uczniów uzdolnień sportowych, przedmiotowych, technicznych oraz aktywności i wolontariatu. Niebawem będzie rozpatrywany drugi wniosek, który został zgłoszony na początku marca.

Tym samym znaleźliśmy się w ekskluzywnym gronie szkół w naszym województwie i w powiecie m. Włocławek, które mogą poszczycić się mianem Szkoły Odkrywców Talentów.


do góry

 

© Copyright Zespół Szkół Elektrycznych 2021

Technikum nr 4, Szkoła Branżowa I Stopnia nr 3