Znajdź wiadomość

Wyszukiwanie według nagłówków i treści

Odwiedzin:
dziś 22, wszystkich 2828063, online 6

Strona załadowała się
w 0.02154684 s
zużywając 1,15 MB

 

 
Katyń - ocalić od zapomnienia.

W ramach realizacji projektu dniu 9 listopada 2010 roku zaproszeni goście, dyrekcja oraz uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach Święta 11 listopada. W programie uroczystości poza ślubowaniem klas pierwszych, miała miejsce uroczysta inauguracja działalności szkolnej drużyny harcerskiej połączona z udziałem w ogólnopolskiej akcji sadzenia Dębu Katyńskiego.

Ogólnopolska akcja "Katyń - ocalić od zapomnienia" ma na celu uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.857 DĘBÓW PAMIĘCI na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Zgłoszenie do Programu było związane z odszukaniem śladów życia "ich Bohatera", każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko. Akcja ta stwarza wspaniałą okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez pryzmat losów konkretnego człowieka i jego najbliższych, Edukacyjny i społeczny wymiar Programu polega na także na integracji środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych poprzez zachęcanie ich do podjęcia wspólnych działań na rzecz wychowania młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa. Wybrany bohater powinien pochodzić z regionu w którym znajduje się placówka biorąca udział w akcji.

W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku Dąb Pamięci został posadzony dla uhonorowania pamięci kapitana Stanisława Felickiego s. Stanisława, ur. 07.04.1892 roku w Koźminku, pow. Kaliski, pedagoga, dyrektora Szkoły Powszechnej we Włocławku, zamordowanego strzałem w tył głowy w Katyniu w 1940 roku przez NKWD. Dąb zasadzili przedstawiciele zawiązanej na terenie szkoły Drużyny Harcerskiej - Młode Wilki, którzy bohatera Dębu obrali patronem swojej Drużyny. Po zrelacjonowaniu "akcji sadzenia dębu" szkoła otrzymała Certyfikat udziału w projekcie, który ma również na celu integrację środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych.

 
Posadzenie Dębu Katyńskiego.

 


do góry

© Copyright Zespół Szkół Elektrycznych 2021

Technikum nr 4, Szkoła Branżowa I Stopnia nr 3