Niebo nad Elektrykiem - luty 2011.
 

Luty - ferie zimowe !!! - szkoda tylko ze pogoda nie pozwala w zasadzie na nic poza siedzeniem przy komputerze. Tegoroczny luty nie obfituje na szczęście w dużą liczbę ciekawych zjawisk astronomicznych. Główną atrakcją nocy w najbliższym miesiącu będzie Saturn zbliżający się do kwietniowej opozycji. W lutym zaczynamy już wyraźnie odczuwać wydłużenie się dnia, którego w tym miesiącu przybędzie prawie dwie godziny...

Więcej   

 
Komunikat Dyrektora CKE.
 

Komunikat Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 lutego 2011 r. dla absolwentów, którzy w roku szkolnym 2009/2010 nie zdali egzaminu maturalnego z określonego przedmiotu lub przedmiotów, albo przerwali egzamin maturalny i deklarują ponowne przystąpienie do egzaminu maturalnego w roku 2011.

Więcej   

 
Elektryk na Politechnice Łódzkiej.
 

W pierwszym tygodniu ferii odbyło się spotkanie dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych p. Piotra Człapińskiego i konsultanta ds. opracowania i wdrażania strategii projektu "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna" p. Czesława Stawikowskiego z przedstawicielami Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Celem wizyty w Łodzi było odnowienie współpracy Zespołu Szkół Elektrycznych z Politechnika Łódzką. W rozmowach Politechnikę Łódzką reprezentowali prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak - dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski - kierownik Katedry Informatyki Stosowanej oraz dr inż. Jacek Nowakowski - adiunkt Katedry Informatyki Stosowanej.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwidzenia m. in. Laboratorium Tomografii Procesowej oraz laboratorium systemów operacyjnych, grafiki komputerowej i sieci komputerowych. Być może w przyszłości uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych będą mogli uczęszczać na zajęcia dodatkowe, które prowadzone będą przez kadrę naukową Politechniki Łódzkiej.

Galeria   

 
Turniej "Opena Arena 2011".
 

1 lutego na terenie naszej szkoły odbył się Turniej OpenArena 2011. Do zawodów zgłosiło się 10 czteroosobowych drużyn (niestety jedna z nich zdziesiątkowana przez grypę nie mogła wziąć udziału w rozgrywkach) - INSANE, SILENT FORCE, TYLKO PRZEJAZDEM, SWEET TEAM, PREDATORS, HUSARIA, KARA TEAM, ROCKET FUEL, DIGLET TEAM. W wyniku zmagań do finału dotarły cztery drużyny: INSANE, ROCKET FUEL, HUSARIA i SILENT FORCE. Po zażartym boju zespół INSANE pokonał ROCKET FUEL a HUSARIA rozgromiła SILENT. W finale ROCKET FUEL pokonał SILENT FORCE zdobywając trzecie miejsce a HUSARIA po pasjonującym boju zwyciężyła INSANE podtrzymując znakomite tradycje najlepszej jazdy na świecie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Open Arena to darmowy pakiet Open Content oparty na silniku IdTech3 udostępnionym na licencji OpenGL. Gra oparta jest na Quake III Arena i należy do popularnego gatunku first-person shooter, w którym gracz wciela się w postać, a wirtualny świat widzi jej oczami. Za pierwszą klasyczną grę typu FPS uznaje się grę Wolfenstein wydaną w 1992 przez id Software. Później ukazały się Doom, Doom 2, Duke Nukem 3D, Quake i Counter-Strike, które stały się kultowymi przedstawicielami tego gatunku pasjonując wielu graczy na całym świecie.

Dyplomy   
Galeria   

 
"... Poloneza czas zacząć".
 

Studniówka 2011 Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

Uroczysty bal studniówkowy tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Elektrycznych odbył się w sobotę 29 stycznia 2011 r. w sali Włocławskiego Centrum Kultury. Jak nakazuje tradycja zabawę rozpoczął uroczysty polonez, w którym zatańczyło ponad 100 par. Po części oficjalnej, w której głos zabrali: Dyrektor Szkoły pan Piotr Człapiński, przedstawiciel rodziców pani Dorota Białkowska oraz uczniowie Emanuela Białkowska i Dawid Miller, młodzież bawiła się do "białego rana" przy współczesnych i znanych od lat przebojach.

Uczestnicy studniówki to uczniowie czwartych klas technikum w zawodach:
IV Ta - technik elektryk - wychowawca: Piotr Misiak
IV Tb - technik elektronik - wychowawca: Beata Buława
IV Tc - technik elektronik - wychowawca: Andrzej Aftański, Magdalena Lewandowska,
IV Td - technik informatyk - wychowawca: Dorota Majchrowicz
IV Te - technik informatyk - wychowawca: Magdalena Rosińska
IV Tf - technik teleinformatyk - wychowawca: Andrzej Krieger, Oliwia Olejniczak

Dziękujemy rodzicom uczniów, wychowawcom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wspaniałego balu.

Galeria   

 
Ranking szkół.
 

Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy dokonał podsumowania XIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnajalnych 2011 dokonanego przez tygodnik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". W uroczystości, która odbyła się w dniu 28 stycznia brali udział przedstawiciele dwóch szkół włocławskich - Liceum Ziemi Kujawskiej i Zespołu Szkół Elektrycznych. Szkoły te zajęły w rankingu kolejno siódme (w kategorii liceum) i drugie (w kategorii technikum) miejsce w województwie. Ponadto w uroczystości wzięli udział również przedstawiciele organów prowadzących szkoły. Urząd Miasta Włocławek reprezentowała pani Wanda Szczygielska - kierownik referatu w Wydziale Oświaty Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Włocławek.
Liceum Ziemi Kujawskiej i Zespół Szkół Elektrycznych na ręce dyrektorów tj. pani Ireny Podłuckiej i pana Piotra Człapińskiego oraz przedstawicieli grona pedagogicznego i uczniów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu multimedialnego. Nagrody te z pewnością będą wspomagać proces dydaktyczny w obydwu szkołach.

Dyplom   
Nagroda   
Zobacz   

 
Turniej OpenArena ZSEL 2011.
 

 
Konkurs.
 

Ogłaszamy konkurs dla uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych na najciekawszą pracę fotograficzną oraz jej najlepszą transformację polegającą na przekształceniu (retuszu) przy pomocy programu graficznego.

Więcej informacji w dziale Konkursy   

 
Konkurs językowy.
 

Nauczyciele języka angielskiego wraz z nauczycielami języka niemieckiego z Zespołu Szkół Elektrycznych mają przyjemność ogłosić konkurs dla gimnazjalistów zatytułowany "Karaoke4fun". Aby wziąć udział w konkursie należy do dnia 1 kwietnia przesłać zgłoszenie zawierające dane osobowe, nazwę reprezentowanej szkoły gimnazjalnej oraz link z serwisu youtube z wybraną wersją utworu muzycznego anglo lub niemiecko-języcznego na adres spoku@tlen.pl.

Więcej informacji w dziale Konkursy   

 
IV Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej.
 

22 stycznia w Sali SP 23 odbył się IV Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału ZNP - memoriał Elżbiety Michałek - zmarłej przed trzema laty dyrektor Gimnazjum nr 4 we Włocławku.

Więcej   

 
"Akcja Ferie na Orliku przy Elektryku".
 

W czasie ferii zimowych na terenie Zespołu Szkół Elektrycznych odbywać się będzie akcja "Ferie na Orliku przy Elektryku".

Więcej   

 
"Zły dotyk".
 

A. Wesołowska i M. Górecka z klasy I Td zostały lauretkami pierwszego i drugiego miejsca konkursu literackiego organizowanego we Włocławku przez Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zły dotyk".

Dziewczynom serdecznie gratulujemy.

 
Obchody 66 rocznicy wyzwolenia Włocławka.
 

20 stycznia obchodziliśmy 66 rocznicę wyzwolenia Włocławka. Z tej okazji pod Pomnikiem Zołnierza Polskiego spotkały się: władze miasta, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich, poczty sztandarowe włocławskich szkół i mieszkańcy. Przemówienie okolicznościowe wygłosił m.in. Prezydent Miasta Włocławek Andrzej Pałucki a obecne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Galeria   

 
Idziemy do przodu !
 

W grudniu 2010 r. nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu: "Obsługa platformy e-learningowej" Platforma nauczania zdalnego pozwala na prowadzenie zajęć z użyciem internetu, rzeczywiste przeprowadzanie testów, sprawdzianów, automatyczne ocenianie oraz raportowanie wyników w nauce. Istnieje również możliwość prowadzenia dodatkowych zajęć pozalekcyjnych (kółek przedmiotowych dla zainteresowanych uczniów) bez konieczności zostawania uczniów po lekcjach.

Galeria   

 
Z wizytą u Prezydenta Miasta Włocławek.
 

W związku z sukcesem odniesionym w rankingu szkół pondgimnazjalnych w kategorii Technikum Prezydent Miasta Włocławek Pan Andrzej Pałucki zaprosił przedstawicieli dyrekcji, nauczycieli, rady rodziców oraz uczniów naszej szkoły na spotkanie, które odbyło się w dniu 21 stycznia br. w Urzędzie Miasta Włocławek. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele LZK.

Zespół Szkół Elektrycznych reprezentowali: Piotr Człapiński - dyrektor, Krzysztof Marszałkowski - wicedyrektor, Andrzej Aftański - opiekun finalistów ogólnopolskich olimpiad szkolnych, Katarzyna Kowalska - opiekun samorządu uczniowskiego, Dorota Chmielewska - opiekun szkolnego klubu europejskiego "Eurotron", Maria Krynicka - przewodnicząca Rady Rodziców, Iwona Perlińska - z-ca przewodniczącej Rady Rodziców
oraz uczniowie: Magda Nadolska, Wojciech Giełdziński, Adian Wójcik, Emanuela Białkowska, Patryk Kacprowicz.

Technikum w Zespole Szkół Elektrycznych w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2011 przeprowadzonym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą znalazło się, w kategorii Techników 2011 na 29 miejscu w Polsce oraz 2 miejscu w województwie.

Galeria   
List Prezydenta Miasta Włocławek   

 
Praca.
 

Szukasz ciekawej pracy? Ta oferta jest dla Ciebie.

Oferta pracy   

 
Zebrania z rodzicami.
 

19 stycznia (środa) o godzinie 1630 odbędą się zebrania z rodzicami.

Wykaz klas   

 
Zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników i nauczycieli ZSEl.
 

15 stycznia dla dzieci pracowników i nauczycieli ZSEl zorganizowano zabawę mikołajkową.

Galeria 1   
Galeria 2   

 
Pomóżmy zwierzętom !!!.
 

Do 19 stycznia można oddać głos na Schronisko dla zwierząt we Włocławku, biorące udział w akcji promocyjnej prowadzonej przez Tesco Polska pn.: "Pomóżmy przetrwać zimę".
Każdemu z pięciu zwycięskich schronisk zostaną przyznane nagrody w postaci 0,2 części sumy pieniężnej stanowiącej 10% kwoty uzyskanej, w okresie od 5 stycznia do 19 stycznia, ze sprzedaży wybranych produktów karmy dla zwierząt, którą można nabyć w hipermarketach Tesco.

Gorąco namawiamy do głosowania na włocławskie schronisko.

 
Finał Mistrzostw Włocławka Szkół Ponadgimnazjalnych.
 

W Zespole Szkół Elektrycznych 11.01.2011 odbył się Finał Mistrzostw Włocławka Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt w Siatkówce. Koordynatorami rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego: Emilia Bielińska, Arkadiusz Pazderski i Jacek Wieczorek.

1 miejsce :Liceum im Mikołaja Kopernika ( II LO)
2 miejsce: Liceum im Kamila Baczyńskiego ( IV LO )
3 miejsce :Zespół Szkół Ekononomicznych
4 miejsce: Liceum Ziemi Kujawskiej ( LZK )

Galeria   

 
Noworoczny Turniej Szachowy.
 

W poniedziałek 10.01.2011 w naszej szkole odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. Organizatorami rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego: Jan Nieradziński i Łukasz Mikołajczak. Sędzią głównym turnieju był Janusz Augustowski. Nagrody i pucharu ufundował sponsor: Ryszard Kacprowicz. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Włocławka Szkół Panadgimnazjalnych w Szachach.

Wyniki   
Galeria   

 
Elektryk wśród najlepszych szkół w Polsce.
 

Już po raz trzynasty Perspektywy i Rzeczpospolita publikują Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Wybór liceum lub technikum jest trudną decyzją więc warto wiedzieć jak dana placówka wypada na tle innych szkół w mieście, województwie czy kraju. Jakie są jej mocne strony, czym wyróżnia się na tle innych szkół, czy potrafi odkrywać i rozwijać ukryte talenty i predyspozycje.
W rankingu tym nasza szkoła zajęła bardzo wysokie 29 miejsce w kraju, 2 w województwie i 1 w mieście wśród szkół technicznych. W podrankingu maturalnym wśród techników zajęliśmy 18 miejsce w Polsce, 2 w województwie i 1 w mieście. Zarówno w zestawieniu ogólnym jak i maturalnym na liście 200 techników z całego kraju, z Włocławka znalazła się tylko nasza szkoła co jest tym większym powodem do dumy dla naszych uczniów, dyrekcji, kadry pedagogicznej i pracowników.

Więcej   

 
"Bóbr" ulubieńcem elektryków.
 

11 stycznia w Zespole Szkół Elektrycznych punktualnie o godzinie 1200 został przeprowadzony konkurs "Bóbr". Wzięli w nim udział uczniowie klas informatycznych.
"Bóbr" to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego "Kangur" (w konkursie "Kangur" bierze udział w Polsce blisko 400 tys. uczniów).
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Koordynatorem konkursu w szkole był p. T. Maciejewski i p. D. Stryjek.

Galeria   

 
Konkurs historyczny "Syberyjska Golgota".
 

Trwa konkurs historyczny "Syberyjska Golgota" Losy Sybiraków na Wschodzie w latach 1795-1956. Uczestnikami konkursu są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych woj. kujawsko-pomorskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Celem konkursu jest: propagowanie wśród młodzieży wiedzy o losach Polaków w latach 1795-1956, kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, upowszechnienie wiedzy na temat historii Polaków.
W konkursie udział wzięło 2 uczniów "Elektryka": Paweł Lubecki i Marcin Kruszyński z klasy IV Ta. Wykonali oni prezentacje multimedialne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w lutym b.r.

 
Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 

Z przyjemnością informujemy, że naszemu uczniowi Adrianowi Wójcikowi z klasy III Tb przyznano na rok szkolny 2010/2011 Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ten sposób uhonorowano m.in. wysokie wyniki w nauce jakie Adrian osiągnął na koniec drugiej klasy.

 
Noworoczny Turniej w szachach.
 

10 stycznia w Zespole Szkół Elektrycznych odbędzie się Noworoczny Turniej w szachach. Jest to czwarty turniej jaki w roku szkolnym 2010/2011 odbywa się w naszej szkole. Turnieje te mają wyłonić reprezentację na Mistrzostwa Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych.
W zeszłym roku szkolnym reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych zdobyła Mistrzostwo Miasta, III miejsce w Mistrzostwach Województwa oraz XVI miejsce w Mistrzostwach Polski.

 
Częściowe zaćmienie Slońca 4 styczeń 2011r.
 

Początek 2011 roku zafundował nam atrakcję w postaci częściowego zaćmienia Słońca (około 0,8 tarczy słonecznej). Niestety niesprzyjająca aura nie pozwoliła nam na podziwianie tego pięknego zjawiska. Dzięki uprzejmosci Pawła Warchała z forum astronomicznego Astro4u mozemy podziwiać zdjęcia z zaćmienia.

Galeria   

 
WOŚP w Elektryku.
 

W piątek 7 stycznia 2011 o godz. 10:15 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku zagraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórkę pieniędzy i licytację gadżetów uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego "Obwód Zamknięty". Zebrano kwotę: 295,11 zł.
Imprezę zorganizował Samorząd Szkolny pod opieką p. Katarzyny Kowalskiej.

Galeria   

 
Podsumowanie zeszłorocznej akcji Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".
 

W wyniku Państwa decyzji oraz hojności na koncie naszej szkoły zebrano kwotę w wysokości: 4.192,80 zł. Z tego 500 zł zostało pobrane na tzw. Pakiet gwarantowany. W efekcie do dyspozyzji mamy 3.692,80 zł.

W imieniu uczniów naszej szkoły serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Szczegółowe informacje na temat stowarzyszenia oraz przekazanych kwot dla poszczególnych partnerów można znaleźć pod adresem psb.org.pl .

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" jest największą organizacją pozarządową w sektorze edukacji, która umożliwia szkołom pozyskiwanie środków finansowych na polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Prowadzi akcję związaną z pozyskiwaniem 1% podatku należnego od dochodów uzyskanych przez osoby i instytucje. W tym roku wobec dynamicznych zmian w systemach i narzędziach wykorzystywanych w pracy Stowarzyszenie uruchomiło Partnerski Pakiet Gwarantowany, w ramach którego Partnerzy Stowarzyszenia mają dostęp do wyszukiwarki grantów, konsultacje projektów edukacyjnych, dostęp do programu Victoria Project Menager, dostęp do kursów e-learningowych. Koszt pakietu na rynku komercyjnym wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, natomiast dla Partnerów Stowarzyszenia tylko 500 zł i nie obciąża budżetu szkoły.

Więcej   

 
Niebo nad Elektrykiem - styczeń 2011.
 

Styczeń. Minione Święta i Sylwester nie sprzyjały obserwacjom, ale dzięki temu mogliśmy spędzić je w gronie rodzinnym. Miejmy więc nadzieję, że w najbliższym czasie aura bedzie dla nas bardziej łaskawa i pozwoli na podziwianie styczniowego nieba.
Rok 2010 porzegnał nas zaćmieniem Księżyca. Niestety z uwagi na poranne godziny zjawiska i pochmurne niebo nie wszędzie mogliśmy podziwiać to piękne zjawisko. Poczatek 2011 roku równiez zafunduje nam podobne atrakcje, tym razem w postaci częściowego zaćmienia Słońca (około 0,8 tarczy słonecznej)...

Więcej   

 
Wigilijne spotkania i Jasełka.
 

22 grudnia mieliśmy okazję obejrzeć przepiękny spektakl przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Tematem przedstawienia były oczywiście święta Bożego Narodzenia. Po spektaklu nauczyciele wysłuchali fragmentu Pisma Świętego oraz złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. W międzyczasie odbyły się klasowe spotkania wigilijne, w trakcie których uczniowie poszczególnych klas zasiedli wraz z wychowawcami przy samodzielnie przygotowanych stołach wigilijnych.

Galeria   

 
"Pamiętamy o Tobie - Św. Mikołaj i ja".
 

Mikołajki to dzień, w którym święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci i wręcza im drobne prezenty. Nie zapomniał on również o młodzieży i nauczycielach z Elektryka. Przybył do naszej szkoły już wczesnym rankiem i częstował cukierkami. Uczniowie mieli również możliwość wylosowania prezentu niespodzianki, jakim był certyfikat upoważniający do zwolnienia z odpowiedzi ustnej bądź niezapowiedzianego sprawdzianu.
Tego szczególnego dnia została również przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla dzieci z włocławskich domów dziecka wspierająca akcję "Pamiętamy o Tobie - Św. Mikołaj i ja". Zebraliśmy 148,61 zł.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów.

Galeria   

 
Lekcja przedsiębiorczości we Włocławskim Inkubatorze.
 

2 grudnia w godzinach 900 - 1200 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148 odbyła się wyjątkowa "lekcja przedsiębiorczości". Z młodzieżą naszej szkoły spotkał się Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. Nasi uczniowie będą mieli okazję dowiedzieć się, czemu ma służyć Włocławski Inkubator. Wzięli także udział w tematycznej prezentacji.

Galeria   

 
SEPowska pomoc dla ELEKTRYKA.
 

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich Odział Włocławek nasza szkoła pozyskała nowy sprzęt i narzędzia do pracowni elektrycznych. Przekazane przez SEP pomoce dydaktyczne to: miernik impedancji pętli zwarcia, mierniki uniwersalne z pomiarem indukcyjności, przekaźniki pomiarowe oraz zestawy narzędzi. Dziękujemy za przekazane pomoce naukowe.

Galeria   

 
Otrzęsiny klas pierwszych.
 

Dnia 9.12.2010 odbyły się w Elektryku otrzęsiny klas pierwszych pod hasłem "Igrzyska Olimpijskie". W tym roku po raz pierwszy odbyły się one w nowej sali gimnastycznej. Każda klasa pierwsza reprezentowała jedno z następujących państw: Argentyna, Brazylia, Czechy, Francja, Hiszpania Grecja i Polska.
Pierwszaki zbierały punkty, rywalizując w siedmiu konkurencjach, w których musiały wykazać się sprawnością fizyczną, inwencją twórczą ,wiedzą o szkole i o reprezentowanym kraju, a przede wszystkim poczuciem humoru.
Pierwsze miejsce i tytuł "Mistrza olimpijskiego w roku 2010/2011" zdobyła klasa I a/b z (wychowawca p. K. Korpowska), drugie miejsce zajęła klasa I Ta (wychowawca p. B. Skiermańska), trzecie miejsce klasa I Tb (wychowawca p. D. Kostrzewski).

Galeria   

 
Próbny egzamin maturalny z matematyki.
 

3 listopada uczniowie klas czwartych naszej szkoły przystapili do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki. Egzamin ten miał za zadanie oswoić uczniów procedurami egzaminacyjnymi oraz był jednym ze sprawdzianów ich wiedzy z tego przedmiotu.
Ubiegłoroczny egzamin pokazał, że uczniowie naszej szkoły są doskonale do niego przygotowani. 100-procentowy wynik stawiał nas wśród najlepszych we Włocławku i województwie.

Tegoroczny egzamin też wypadł bardzo dobrze. Uczniowie naszych techników osiągnęli 88,7% zdawalność ze średnim wynikiem na poziomie 50,5%. We Włocławku uczniowie wszystkich typów szkół uzyskali 65,4% zdawalność ze średnim wynikiem 43,1%. Natomiast w województwie kujawsko-pomorskim uczniowie liceów ogólnokształcących - 78,4% (średni wynik 48,3%), techników - 47,4% (średni wynik 31,2%) oraz razem 64,5% (średni wynik 43,1 %).

Galeria   

 
W świątecznym nastroju.
 

9 grudnia 2010r. uczniowie klas II i III w ramach Akademii Filmowej oraz programu Multiszkoła obejrzeli film "Opowieść wigilijna" 3D.
Film ten wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa to klasyka literatury europejskiej na kanwie powieści Karola Dickensa. Trójwymiarowa podróż przez wewnętrzne ja zafundowane Scrooge'owi przez wigilijne duchy to opowieść pełna tajemnic cały czas pozostająca pięknym i przystępnym moralitetem o empatii, ukazującym istotę człowieczeństwa i nieuchronne konsekwencje naszych wyborów. Mimo upływu lat jest cały czas aktualna w swoim przesłaniu i w tym przedświątecznym okresie dałaby niejednej osobie powód do zadumy.

 
Z wizytą w Domu Dziecka.
 

Dnia 6 grudnia 2010r. uczniowie ZSEL wraz z opiekunami: A. Jakubowską, K. Korpowską, A. Chmielewską oraz D. Kostrzewskim, uczestniczyli w Spotkaniu Mikołajkowym, które odbyło się w Domu Dziecka przy ulicy Żytniej. Spotkanie poprzedzała zbiórka słodyczy oraz pomocy szkolnych.
Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie: Adam Komorowski (I Td), Dominik Przekwas, Wojciech Kaniewski, Bartłomiej Szkopek, Dariusz Gorgoń (II Tb), Michał Cieśliński (II Tc), Dominik Kurowski (II Td), Beata Prętnicka, Marek Nakonieczny, Dawid Stasiak, Dawid Garst, Kamil Kłonowski (II Te), Łukasz Langa (II Ta) oraz Emanuela Białkowska (IV Te).
Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Obwód zamknięty" a pokaz tańca POPING wykonał Adam Komorowski.

Zbiórka słodyczy oraz pomocy szkolnych odbywała się od dnia 8 listopada i zakończyła 1 grudnia 2010r. Klasy, które wykazały się największym zaangażowaniem otrzymały certyfikaty upoważniające do zwolnienia z odpowiedzi. Pierwsze miejsce zajęły klasy: I TB oraz II TE, drugie miejsce klasa I TF a trzecie klasa IV TB.
Dziękujemy również klasom: 1 az, I Ta, I Tc, II Tf oraz III Te za włączenie się do zbiórki.
Wręczenie certyfikatów odbyło się dnia 8 grudnia w sali 107.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej dla tak potrzebujących tego dzieciaków z domu dziecka.

Galeria   

 
"Pielucha dla Malucha".
 

Po raz kolejny Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Maluch" we Włocławku, w której przebywają najmłodsze dzieci, organizuje akcję pod hasłem "Pielucha dla malucha". Harcerze z drużyny Młode Wilki dołączają się do tej akcji!

Potrzeby w tym zakresie sa ogromne. Placówka, w której przebywają dzieci w wieku od 0 do 7 lat, należy do tzw. placówek socjalizacyjnych, pełniąc jednocześnie funkcję placówki interwencyjnej. Przyjmowane są tu dzieci w ciągu całej doby - zawsze wtedy, gdy nie mają one zapewnionej opieki rodzinnej, a ich bezpieczeństwo jest zagrożone.

W Piątek 10 grudnia harcerze przeprowadzą zbiórkę pieniężną w naszej szkole a fundusze zebrane w akcji przeznaczą na zakup pieluch i środków czystości dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do pomocy najmłodszym mieszkańcom naszego miasta!

 
Lekcje europejskie.
 

1 grudnia w Zespole Szkół Elektrycznych odbyły się lekcje europejskie nt "Przeobrażenia ustrojowe i gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej po 1998r." Uczestniczyli w nich uczniowie klas: III Tc, III Td i III Te. Prelegentem był Ł. Kaczorek z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu.
Inicjatorami lekcji byli nauczyciele wiedzy o społeczeństwie i przędsiębiorczości: A. Chmielewska, T. Wojciechowski, D. Chmielewska.

Galeria   

 
Niebo nad Elektrykiem - grudzień.
 

Grudzień przywitał nas zimowa aurą: mrozem i śniegiem. Na szczęście mamy też chwilowe rozpogodzenia, a wtedy możemy obserwować piękno grudniowego nieba. A na nim pojawiają sie już "zimowe" gwiazdozbiory Orion, Wielki Pies, Byk.

Więcej   

 
Z niemieckim na ty.
 

We wtorek 30 listopada 2010 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem j. niemieckiego gościła w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku na imprezie pod nazwą Dzień Niemiecki. Impreza była zorganizowana przez Zakład Filologii Germańskiej i Rosyjskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ. W ramach Dnia Niemieckiego odbyły się konferencje i warsztaty dla nauczycieli, konferencje i warsztaty dla uczniów z udziałem Konsula Generalnego Niemiec p. Joachima Bleickera, przedstawicieli Instytutu Goethego, lektorów DAAD, Wydawnictwa Hueber oraz gościa specjalnego - znanego kabarecisty i aktora Steffena Möllera. W trakcie obchodów Dnia Niemieckiego został również przeprowadzony konkurs o Niemczech, w którym brała udział również trzyosobowa grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Leszek Gurczyński - kl. III Tc, Piotr Jaroszewski - kl. II Td oraz Sławomir Królikowski - kl. II Tf. Pomimo, iż naszej drużynie nie udało się zdobyć znaczącego miejsca w konkursie, młodzież Elektryka opuściła mury uczelni zadowolona i w dobrym humorze, gdyż pozytywny nastrój prowadzących szybko udzielił się wszystkim uczestnikom imprezy. Opiekę nad uczniami sprawowała p. B. Buława.

Galeria   

 
Uwaga !!!.
 

2 grudnia 2010r. (czwartek) w związku z planowaną konserwacją urządzeń
mogą wystąpić przerwy w działaniu internetu.

 
Uwaga !!!.
 

Od 1 grudnia 2010r. do końca lutego 2011r. zespół boisk "ORLIK" będzie nieczynny.

 
Andrzejkowe wróżby.
 

30 listopada na korytarzach Zespołu Szkół Elektrycznych pojawiły się Andrzejkowe Wróżki. Każdy z przechodzących mógł z magicznej puszki wyciągnąć dla siebie przepowiednię. Radosny śmiech i tłum chętnych wskazał, że pomysł Samorządu Uczniowskiego był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Galeria   

 
XXXV Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego.
 

15 listopada odbyła się XXXV Olimpiada Języka Angielskiego. W etapie szkolnym zwyciężyli:

 1. O. Kułak z klasy III Te
 2. J. Guzowski z klasy IV Td
 3. Ex aequo: K. Lamparski z klasy III Te i P. Naczmański z klasy II Tc

Zwycięzcom gratulujemy i informujemy, że nagrody i dyplomy zostaną wręczone 20 lutego 2011r. w Dniu Języków Obcych.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia ELEKTRYKA.
 

W dniu 26 listopada br. Wojciech Giełdziński uczeń klasy II technikum, kształcący się w zawodzie technik elektronik uczestniczył w rozdaniu dyplomów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011. Tym samym uzyskał roczne stypendium premiera.
Wojciech Giełdziński w roku szkolnym 2009/2010 otrzymał w Zespole Szkół Elektrycznych najlepsze wyniki w nauce (średnia ocen 5,07) i uzyskał promocję z wyróżnieniem. Warto wspomnieć, że wcześniej stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymywał przez kilka lat jego brat Krzysztof, którego serdecznie pozdrawiamy.

Galeria   

 
Próbna matura z "OPERONEM".
 

W dniu 23-26 listopada w Zespole Szkół Elektrycznych została przeprowadzona próbna matura z j.polskiego, j. obcego, matematyki i wybranego przedmiotu w ramach czwartej edycji Próbnej Matury z OPERONEM i Gazetą Wyborczą. Próbne egzaminy miały na celu sprawdzenie wiedzy maturzystów i przygotowanie ich do realiów prawdziwego egzaminu maturalnego.

Galeria   

 
Nauczyciele kontra uczniowie.
 

29 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Elektrycznych odbył się mecz w piłkę koszykową pomiędzy drużyną uczniów i nauczycieli. Mecz zakończył się wynikiem 64:78. W zwycięskiej drużynie uczniów wystąpili: K. Majewski , S. Topić, K. Borkowski, A. Chabasiński, G. Szymborski, T. Szumko, P. Tomaszewski, D. Lewandowski, B. Szostek, A. Szawłowski, R. Chrupek. W skłąd drużyny nauczycieli weszli: E. Bieliński, T. Maciejewski, T. Skiermański, E. Rędzikowski, S. Grzegorzewski, W. Syska, D. Kostrzewski, M. Rakowski, J. Wieczorek, P. Wiśniewski.

Galeria   

 
Szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.
 

18 listopada odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów, którzy zmagali się z testem zatytułowanym "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Trzech z nich uzyskało wymagane 50% prawidłowych odpowiedzi i tym samym zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w styczniu w Kole. Serdecznie gratulujemy Bartkowi Chmielewskiemu (III Tc), Łukaszowi Marchlewskiemu (III Te) i Mateuszowi Szewczykowi (III Te) i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

 
Zebrania z rodzicami !
 

24 listopada (środa) o godzinie 1630 odbędą się zebrania z rodzicami.

Lista sal (.pdf)   

 
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
 

Certyfikat ECDL jest świadectwem potwierdzającym posiadanie umiejętności obsługi komputera na ściśle określonym poziomie, a uzyskuje się go po pomyślnym zdaniu na przestrzeni maksimum 3 lat (lub krócej), siedmiu modułów dotyczących różnych dziedzin wykorzystania komputera. Testy dotyczą takich zagadnień jak: obsługa edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, internetu, baz danych etc.

Certyfikat ECDL zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy komputer osobistego podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej. Kontrola tych umiejętności jest realizowana poprzez 7 egzaminów, w tym 1 teoretyczny i 6 praktycznych. Egzaminy pokrywają następujące obszary zastosowań mikrokomputerów i technologii informatycznej: podstawy technik informatycznych, użytkowanie komputerów, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafika menedżerska i prezentacyjna, usługi w sieciach informatycznych.

W naszej szkole właśnie rozpoczyna się, po raz kolejny kurs ECDL. Bezpłatne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę w nowoczesnych pracownia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Podobne kursy prowadzone są również w Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku. Funkcjonują tam dwa laboratoria: komercyjne dla osób pracujących (CDiE, ul. Nowomiejska 25) i edukacyjne (nieodpłatne) dla uczniów i studentów (CKP, ul. Ogniowa 2).

 
Bełchatów bez tajemnic.
 

15 listopada uczniowie klas IV TB, III TA i 3az wzięli udział w wycieczce do Bełchatowa. Celem wycieczki było zwiedzanie największej w Europie elektrowni konwencjonalnej opalanej węglem brunatnym. W Elektrowni Bełchatów wyposażonej w 12 bloków energetycznych o łącznej mocy 4400 MW uczniowie zapoznali się ze sposobem wytwarzania energii elektrycznej. Obejrzeli również elementy układu technologicznego elektrowni: kotły, turbiny, generatory, instalacje oczyszczania spalin i chłodzenia wody oraz sterownię. W pobliżu elektrowni zobaczyli także panoramę olbrzymiej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego.
Opiekunami wycieczki byli: p. P. Misiak, p. B. Buława, p. D. Kwiatkowska i p. Z. Jankowski.

Galeria   

 
Uwaga !!!.
 Zarządzeniem nr 6/2010
Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku
z dniem 15 listpoada 2010r. wprowadzono zakaz palenia
tytoniu i wyrobów tytoniowych
na terenie całego obiektu
Zespołu Szkół Elektrycznych.

 
Zakręcona akcja.
 

Akcja zbierania nakrętek w naszej szkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele "ELEKTRYKA" do tej pory zebrali ponad 23 tysiące plastikowych kapselków (67 kg). W rankingu klas prowadzi klasa II Te - 5000 szt., druga jest IV Td - 3259 szt., a trzecia I Tf - 2714 szt. Nakrętki zostaną przewiezione przez koordynatora akcji panią Emilię Bielińską do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci znajdującego się na ulicy Kaliskiej 1 we Włocławku. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane do FUNDACJI POMOCY CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ z przeznaczeniem na zakup drenażowej kamizelki dla AMELKI. Akcja zbierania plastikowych nakrętek trwa do 20 grudnia.

Galeria   

 
Elektryk wstąpił do harcerstwa.
 

Dnia 9 listopada 2010 roku została zawiązana drużyna harcerska Młode Wilki w Zespole Szkół Elektrycznych. Harcerze w tym dniu posadzili przed budynkiem naszej szkoły Dąb Katyński imienia por. rez. Stanisława Felickiego.
Zapraszamy wszystkie osoby w wieku od 15 lat, odkrywców przygód i miłośników dobrej zabawy do wstąpienia w jej szeregi. Osoby chętne do zapisania się do drużyny prosimy o kontakt na numer gg 9724942. Zbiórki odbywają się w każdy piątek w godzinach 15-17 w sali na 343.

Galeria   

 
Mistrzostwa ZSEl w Piłkę Koszykową.
 

12 listopada w nowej hali sportowej w Zespole Szkół Elektrycznych rozegrano Mistrzostwa w Piłkę Koszykową. W zawodach wzięło udział 15 drużyn podzielonych na trzy gupy. Do finału awansowały cztery drużyny, tzn. zwycięzcy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem punktowym spośród pozostałych zespołów.

Zwycięzcą turnieju i Mistrzem Elektryka w Piłkę KOszykową została drużyna z klasy I Tb.

Galeria   

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości.
 

9 listopada 2010 roku zaproszeni goście, dyrekcja oraz uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach Święta 11 listopada. W programie uroczystości znalazły się: ślubowanie klas pierwszych, uroczysta inauguracja działalności szkolnej drużyny harcerskiej połączona z udziałem w ogólnopolskiej akcji sadzenia Dębu Katyńskiego. Rozdano również nagrody w konkursie o tematyce patriotycznej. Montaż słowno-muzyczny i koncert piosenki żołnierskiej zaaranżował i wykonał szkolny zespół muzyczny.

Galeria   

 
Elektryk - szkoła z perspektywami.
 

Z sondy internetowej przeprowadzonej przez Bank Danych o Inżynierach wynika, że najbardziej przyszłościową branżą w Polsce jest energetyka oraz informatyka i telekomunikacja. W obszar ten świetnie wpisuje się nasza szkoła kształcąca uczniów w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk oraz elektryk i elektromechanik.

więcej   

 
Przebudowa Elektryka.
 

Od połowy września br. W naszej szkole trwa IV etap w zakresie przebudowy i rozbudowy wraz z zagospodarowaniem terenu. Zakres robót obejmuje termomodernizację budynku dydaktycznego wraz z łącznikiem poprzez zastosowanie rozwiązań systemowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wykonanie opaski wokół budynku, demontaż i montaż nowej instalacji odgromowej, malowanie elewacji zgodnie z zatwierdzoną kolorystyką. Wykonanie przebudowy sprawi, iż wszystkie segmenty budynków będą tworzyły jednolitą i estetyczną strukturę. Inwestycja spowoduje również zmniejszenie strat ciepła w budynku szkoły.
Wykonawcą robót jest Zakład Remontowo Budowlany s. c. Jan i Cezary Błaszczyk z Włocławka. Koszt inwestycji wynosi 560000,00 zł.

Galeria   

 
Próbny egzamin maturalny z matematyki.
 

3 listopada uczniowie klas czwartych naszej szkoły przystapili do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki. Egzamin ten ma za zadanie oswoić uczniów procedurami egzaminacyjnymi oraz jest jednym ze sprawdzianów ich wiedzy z tego przedmiotu.
Ubiegłoroczny egzamin pokazał, że uczniowie naszej szkoły są doskonale do niego przygotowani. 100-procentowy wynik stawia nas wśród najlepszych we Włocławku i województwie.

Galeria   

 
Wycieczka do Solca Kujawskiego.
 

29 października 2010r. uczniowie klas II TF i IV TF w zawodzie technik teleinformatyk uczestniczyli w wycieczce do Solca Kujawskiego. W programie pobytu znalazło się zwiedzanie Radiowego Centrum Nadawczego oraz Parku Jurajskiego. Opiekunami uczniów byli: p. Betina Balcerowska, p. Dorota Chmielewska, p. Tadeusz Chojecki i p. Jarosław Dąbrowski.

Galeria   

 
Informacja.
 

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku informuje, że na postawie rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 r (Dz. U. 2010 r nr 186 poz. 1245) ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011:

 • 4 maja 2011 r. egzamin maturalny z języka polskiego,
 • 5 maja 2011 r. egzamin maturalny z matematyki,
 • 6 maja 2011 r. egzamin maturalny z języka angielskiego,
 • 13 czerwca 2011 r. etap pisemny egzaminu, potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
 • 2 maja 2011 - w wyniku potrzeby społeczności lokalnej.
 
MISTRZOSTWA WŁOCŁAWKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ.
 

W sali Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku rozegrano spotkania w grupie A (dwie grupy) chłopców szkół ponadgimnazjalnych w Mistrzostwach Włocławka Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Nasza drużyna dwa mecze wygrła i jeden przegrała. Tym samym zakwalifikowała się do dalszej fazuy rozgrywek.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • ZSS - ZSB 26:16
 • ZSS - ZSEl 14:11
 • ZSEl - ZSB 18:12
 • ZSEl - V LO 16:11
 • ZSB - V LO 12:13
 • ZSS - V LO 15:7

w skłąd drużyny wchodzą: Walczak Błażej - III TB, Kamiński Bartek - I TF, Puchalski Piotr - 2 b/z, Kłosiński Krzysztof - II TC, Kruger Dominik - II TC, Kapuściński Mateusz - II TF, Wiśniewski Tomasz - III TF, Szymborski Grzegorz - II TA, Sobota Patryk - II TA, Urbański Filip - I TB, Laskowski Jakub - III TB, Gralak Mikołaj - 2 b/z, Pawlak Albert - 1 a/z, Krawczak Piotr - I TC.

 
Słodka pomoc.
 

W dniach od 2 listopada do1 grudnia 2010 roku nastąpi zbiórka słodyczy oraz pomocy szkolnych dla dzieci z domu dziecka.
Klasa zebrane słodycze przynosi w kartonie lub reklamówce (podpisane np. II te do sali 107). Klasa, która zbierze najwięcej słodyczy i przyborów szkolnych otrzyma certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych (certyfikat otrzymują trzy pierwsze klasy).
Koordynatorami zbiórki są: Aneta Jakubowska, Katarzyna Korpowska, Agnieszka Chmielewska, Dariusz Kostrzewski.
Słodycze prosimy przynosić hermetycznie zamknięte (np. ciastka, cukierki).
Przybory szkolne dla dzieci (pisaki, kredki, zeszyty itp.)

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

 
Z wizytą w Warszawie.
 

27 października uczniowie klasy IV Td i III Tc odbyli wycieczkę do Warszawy. W trakcie pobytu w stolicy zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego. Sejm RP, podziemia Katedry św. Jana. Uczestniczyli również w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim oraz odbyli spacer po starówce. Opiekunami uczniów byli: A. Chmielewska, D. Majchrowicz, P. Wiśniewski i D. Stryjek.

Galeria   

 
Niebo nad Elektrykiem - listopad.
 

Listopad powitał nas piekną pogodą i wczesnym zapadaniem zmroku, co daje nam wspaniałą szansę na podziwianie nieba, bez narazania się na zasypianie na zajęciach...

Więcej   

 
Pamiętamy...