UWAGA !!!.
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbędzie się 1 września (środa) o godzinie 830.

W Technikum Uzupełniającym nowy rok szkolny zacznie się zajęciami edukacyjnymi w dniu 2 września (czwartek) o godzinie 1510 - słuchacze Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Elektrycznych, ul. Toruńska, słuchacze Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych, ul. Nowomiejska.
Pozostałe zajęcia edukacyjne w obydwu zawodach odbywać się będą w poniedziałki i we wtorki w Zespole Szkół Elektrycznych.

 
Uwaga !!!
 

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku informuje, że dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, techników i szkół policealnych, którzy zdali egzamin w sesji letniej roku szkolnego 2009/2010 będą do odbioru w macierzystych szkołach absolwentów w dniu 27 sierpnia br. Absolwenci, którzy przystąpili do egzaminu zawodowego, a go nie zdali, otrzymają w szkole macierzystej informacje o uzyskanych wynikach.

 
UWAGA !!!.
 

26.08. (czwartek) o godzinie 800 odbędą się egzaminy poprawkowe z j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego.
27.08. (piątek) o godzinie 800 odbędą się egzaminy poprawkowe z matematyki, podstaw elektrotechniki i elektroniki, maszyn elektrycznych.
30.08. (poniedziałek) o godzinie 800 odbędzie się egzamin poprawkowy z historii.

31.08. o godzinie 1000 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej

 
Niebo nad Elektrykiem - sierpień.
 

 
Turniej Drużyn z Podwórka.
 

Turniej Drużyn z Podwórka to kolejny wakacyjny turniej zorganizowany na Orliku 2012 przy Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku w piłkę nożną. Mimo że na turnieju konfrontowali się zawodnicy w wieku od 12 do 22 lat na koniec odbyły się dwa finały w dwóch kategoriach wiekowych od 12 do 17 roku życia i od 18 do 22 lat. Triumfowała drużyna Czerwone Diabły, drugą lokatę zajęła drużyna Zielone, natomiast trzecie miejsce pozostało dla zespołu Zamek, W konfrontacji do 17 lat, pierwsze miejsce zajęła drużyna Blokersi, drugie Toruńska Team, trzecia lokata przypadła drużynie Fc Zawiśle.

Więcej   

 
Stachurski podziwia ELEKTRYK.
 

21 lipca 2010 r. w Zespole Szkoł Elektrycznych gościł sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki p. Ryszard Stachurski. Celem wizyty było zwiedzenie nowopowstałych obiektów sportowych szkoły: sali gimnastycznej i boika Orlik 2012. Wraz z wiceministrem do szkoły przybyli: Prezydent Miasta p. Andrzej Pałucki, wiceprezydent p. Jacek Kuźniewicz oraz senator RP p. Andrzej Person.

Galeria   

 
Podziękowanie.
 

 
Podziękowanie.
 

 
Niebo nad Elektrykiem - lipiec.
 

 
Finał Młodych Talentów.
 

Jak informuje portal www.q4.pl, W sobotę 10 lipca br. w Klubie "Warka" odbył się Finał "Młodych talentów 2010" organizowanych wspólnie przez Młody Włocławek i Młodzieżową Radę Miasta Włocławek...

Więcej informacji   

 
Egzamin maturalny poprawkowy - 2010.
 

23.08. egzamin ustny - Zespół Szkół Elektrycznych - godzina 800
23.08. egzamin pisemny - II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika - godzina 815

 
Zagraj w Turnieju Drużyn z Podwórka .
 

Zagraj w Turnieju Drużyn z Podwórka

Serdecznie zapraszamy drużyny piłkarskie składające się z młodzieży (w skład zespołu mogą wchodzić gracze w wieku od 12-22 lat) do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim, który odbędzie się w dniach 30.07-01-08 na boisku "Orlik 2012" przy ZSEL.
Udział w zawodach wezmą drużyny dziesięcioosobowe. Na najlepszych zawodników i drużyny, czekają nagrody rzeczowe.
Turniej rozgrywany będzie w składach 6-osobowych (bramkarz plus pięciu zawodników w polu) na boisku ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej.
Szczegółowy system i harmonogram rozgrywek zostanie opracowany po zamknięciu listy zgłoszonych drużyn. Zgłoszenia i informacje pod adresem email: maj-mvm@wp.pl, oraz nr tel. 503 197 053 lub osobiście u trenera na Orliku przy ZSEL codziennie w godz 16-21.
Ilość drużyn ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłaszania drużyn upływa 19 lipca.

 
Turniej Wygraj z Visa - relacja.
 

W dniu 19.06.2010 na obiekcie Orlik 2012 przy Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, odbył się turniej piłkarski Wygraj z Visa. W turnieju wzięło udział pięć zespołów z Włocławka. Do wygrania były oficjalne repliki piłek adidas Jabulani dla każdego zawodnika z drużyny która zajęła I miejsce oraz za zajęcie II i III miejsca koszulki z logo turnieju Wygraj z Visa, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 • I miejsce zajęła drużyna Sp. nr 10 - 1 w składzie: Nowakowski Jakub, Nowakowski Mateusz, Gołębiewski Jakub, Laskowski Patryk, Trzciński Mateusz opiekun Andrzej Gołębieski.
 • II miejsce Sp. nr 10 - 2 w składzie: Urbaniak Piotr, Nowakowski Patryk, Gontarski Łukasz, Fibor Dominik, Trzciński Wiktor opiekun Grażyna Kozielska.
 • III miejsce Czerwone Diabły w składzie: Kalwasiński Marek, Krzysztofek Wiktor, Obrębski Patryk, Ławicki Kamil, Trojanowski Dawid opiekun Grzegorz Romański.
 • IV miejsce Czarne Diabły w składzie: Kozłowski Mateusz, Łukaszewski Adam, Pieróg Cezary, Jakub Domasik, Czmara Mateusz opiekun Honorata Sebastian.
 • V miejsce Jabulani w składzie: Chabasiński Mikołaj, Pawłowski Kamil, Cichocki Dawid, Buława Karol, Paluch Daniel opiekun Michał Maj.

Galeria   

 
Bezpieczny wypoczynek.
 

Jak informuje portal www.wloclawek.pl, Ministerstwo uruchomiło stronę, poświęconą bezpiecznemu wypoczynkowi dzieci i młodzieży...

Więcej informacji   

 
Uczeń Elektryka w Brukseli
 

Paweł Lubecki uczeń klasy maturalnej kształcący się w zawodzie technik elektryk w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku wraz z opiekunem p. Dorota Chmielewską, w dniach od 25 do 29 czerwca b.r. przebywał w Brukseli. Wyjazd odbył się na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Janusza Zemke.
Paweł w marcu b.r. został laureatem konkursu internetowego "Wygraj wyjazd do Brukseli", którego organizatorem był Europoseł Janusz Zemke. W ciekawym programie wycieczki znalazły się m.in.: wizyta w Parlamencie Europejskim i prelekcja dotycząca struktury, roli i uprawnień Parlamentu Europejskiego oraz zwiedzanie uroczej stolicy Europy.

Galeria   

 
Stawiamy na jakość !!! - wyniki maturalne w naszym Technikum.
 

Rewelacyjne wyniki egzaminów maturalnych w Zespole Szkół Elektrycznych 94,4%
(pozostali mają szansę poprawić egzamin we wrześniu)

Zdawalność egzaminu maturalnego w kraju

 • we wszystkich typach szkół - 81 %
 • w liceach ogólnokształcących - 91 %
 • w technikach - 70 %
 • w Elektryku - 94,4 % (5,6% - egzamin poprawkowy we wrześniu)

Zdawalność egzaminu maturalnego w województwie kujawsko-pomorskim

 • we wszystkich typach szkół - 82,2 %
 • w liceach ogólnokształcących - 91,5 %
 • w technikach - 72 %
 • w Elektryku - 94,4 %

Zdawalność egzaminu maturalnego we Włocławku

 • we wszystkich typach szkół - 79,8 %
 • w liceach ogólnokształcących - 92 %
 • w technikach - 65,4 %
 • w Elektryku - 94,4 %

Więcej   

 
"Lepsza przyszłość - wyrównywanie szans w edukacji"
 

30 czerwca 2010 roku w Zespole Szkół Elektrycznych zakończyła się realizacja projektu unijnego "Lepsza przyszłość - wyrównywanie szans w edukacji". W projekcie brało udział 45 uczniów klas technikum w ramach trzech grup. Projekt obejmował zajęcia pozalekcyjne: z języka polskiego, języka angielskiego, zajęcia matematyczno-techniczno-przyrodnicze, zajęcia z technologii informacyjnej i informatyki oraz zajęcia z doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości z elementami psychologii. W ramach zajęć uczniowie otrzymali dodatkowe materiały edukacyjne, a szkoła pozyskała sprzęt w postaci laptopa i rzutnika multimedialnego. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Galeria   

 
Legitymacje SEP - informujemy !!!.
 

Legitymacje energetyczne SEP do odbioru od środy (30 czerwca) od godz. 10:00 w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy po odbiór!!!

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
 

25 czerwca na placu apelowym Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego w historii szkoły roku szkolnego. Podczas uroczystości dyrektor szkoły odebrał z rąk przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta nagrodę dla najpopularniejszej szkoły w mieście, którą ELEKTRYK zdobył w głosowaniu internautów portalu mlodywloclawek.pl. Ponadto najlepsi uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i sporcie, zaangażowanie w życie szkolne, udział w klubach i kołach zainteresowań oraz frekwencję.

Galeria   
List Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall   

 
UWAGA !!!.
 

26.08. (czwartek) o godzinie 800 odbędą się egzaminy poprawkowe z j. polskiego, j. angielskiego i historii.
27.08. (piątek) o godzinie 800 odbędą się egzaminy poprawkowe z j. niemieckiego, matematyki i przedmiotów zawodowych.

31.08. o godzinie 1000 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej

 
"Elektrycy" wsród najlepszych.
 

W dniu 23 czerwca br. w Urzędzie Miasta Włocławek odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów włocławskich szkół. Zaproszenia do wzięcia udziału w spotkaniu otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych: Krzysztof Giełdziński, Wojciech Santysiak, Łukasz Urbański, Patryk Kacprowicz, Adrian Wójcik, Tomasz Szumko. Krzysztof Giełdziński został wyróżniony stypendium Prezydenta Miasta Włocławek.

Galeria Q4   

 
"Sitnica 2010".
 

Po raz kolejny UKS "Elektryk" w dniach 14-18 czerwca zorganizował biwak sportowo-rekreacyjny "Sitnica". Uczestniczyła w nim młodzież "Elektryka" klas pierwszych. W tym raku aż 70 osób brało udział w rywalizacji sportowej.

Galeria   

 
Posiedzenie Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta.
 

22 czerwca (wtorek) o godz. 10.00 w sali nr 13 Zespołu Szkół Elektrycznych przy ul. Toruńskiej 77/83 odbyło się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta.

Galeria   

 
Egzaminy czas zacząć.
 

21 czerwca rozpoczęły się w ELEKTRYKU egzaminy z przygotowania zawodowego. W poniedziałek uczniowie klas informatycznych zdawali część pisemną egzaminu natomiast we wtorek i w środę część praktyczną.

Galeria   

 
Sportowy wtorek w ELEKTRYKU.
 

W dniu 22 czerwca 2010 r w Zespole Szkół Elektrycznych zorganizowano Dzień Sportu. Impreza ta odbyła się na obiektach sportowych położonych przy szkole ("Moje Boisko ORLIK-2012", boisko do piłki siatkowej oraz tenisa ziemnego). Rozgrywki przewidziane tego dnia rozpoczęły się o godzinie 900.W zawodach uczestniczyły reprezentacje wszystkich klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Klasy pierwsze pod opieką pana Jacka Wieczorka rywalizowały o Mistrzostwo Szkoły w piłce koszykowej. Pan Arkadiusz Pazderski poprowadził Mistrzostwa klas drugich w piłce siatkowej, a pani Emili Bielińskia zorganizowała Mistrzostwa klas trzecich w piłce nożnej. W czasie rozgrywek istniała możliwość pogrania w tenisa ziemnego na wcześniej przygotowanym do tego boisku, a czas umilał szkolny zespół muzyczny prowadzony przez pana Pawła Wiśniewskiego.

Galeria   

 
Zakończenie roku w klasach ZSZ.
 

18 czerwca o godzinie 1200 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Galeria   

 
Pohasaliśmy po górach.
 

W dniach 8-11 czerwca uczniowie klas III TE i II TB wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Zakopanego. Oprócz zdobywania górskich szczytów Tatr zwiedzili także Obóz Koncentracyjny w Auschwitz (Oświęcim), słynną Kopalnie Soli w Wieliczce oraz podziwiali piękne zabytki Krakowa.

Opiekunami wycieczki byli: p. Barbara Skiermańska, p. Magdalena Rosińska, p. Monika Wudarczyk oraz p. Piotr Wiśniewski.

Galeria   

 
Bezpieczne Życie 2010.
 

W dniach 10 - 11 czerwca 2010 r. w Borównie koło Bydgoszczy odbyły się Młodzieżowe Manewry Obrony Cywilnej "Bezpieczne Życie 2010". W zawodach brały udział 23 zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko - pomorskiego. Zespół Szkół Elektrycznych po zaciętej rywalizacji zajął drugie miejsce.

ELEKTRYKA reprezentowali uczniowie technikum w zawodzie technik elekronik - Wojciech Giełdziński oraz Krzysztof Michalak. Opiekunem zawodników była mgr Dorota Kwiatkowska

Galeria   

 
Euklides 2010.
 

W dniach 10 - 11 czerwca 2010 r. reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku brała udział w finałach XI Konkursu Matematycznego "Euklides" organizowanego przez Stowarzyszenie dyrektorów i nauczycieli twórczych i aktywnych szkół zawodowych. W finałach uczestniczyło 34 uczniów z 24 szkół z Polski oraz 10 uczniów z 9 szkół z Litwy. "Elektryk" reprezentowali: Kamil Parzych z klasy III TD - technik informatyk oraz Adrian Wójcik z klasy II TB - technik elektronik. Obaj uczniowie uzyskali tytuł finalisty konkursu matematycznego "Euklides".

Galeria   

 
Konkurs "Najciekawsza praca elektroniczna".
 

Konkurs "Najciekawsza praca elektroniczna" był przedsięwzięciem edukacyjnym adresowanym do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych realizujących p.n.z w Centrum Doskonalenia i Edukacji w Centrum Kształcenia Praktycznego...

Więcej informacji   

 
Świadectwo kwalifikacyjne SEP.
 

Dnia 14 czerwca 2010 r. w naszej szkole odbył się egzamin umożliwiający uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego SEP. Świadectwo uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych o napięciu do 1 kV w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu. Dokument ten jest niezbędny w przyszłej pracy zawodowej elektryków i elektroników. Egzamin przeprowadził Zespół Egzaminacyjny Stowarzyszenia Elektryków Polskich we Włocławku. Do egzaminu przystąpiło 67 uczniów najstarszych klas w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i elektryk.

Galeria   

 
"Chronię klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii".
 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Marcin Kruszyński (kl III TA) zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie: "Chronię klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii". Konkurs zorganizowany był w ramach realizacji projektu Euro-Topten Plus www.topten.info.pl współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej   

 
MAKULATURA DLA KULTURY !!! ORLIK WSPIERA BRUKARNIĘ 2010
 

Animatorzy apelują o zbieranie makulatury!

W ten sposób włączamy się w akcję Stowarzyszenia "Teatr Nasz". Zbierając makulaturę pomożemy zasilić konto na organizację Brukarni. Chodzi o dobrze znaną we Włocławku Brukarnię, czyli Festiwal Teatrów Ulicznych.

Makulaturę można przynosić do trenera na boisko Orlik.

 
ELEKTRYK powodzianom.
 

W dniach 26-28 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych w powodzi. Wspólnymi siłami zebraliśmy: 437,30 zł.
Cała kwota została przekazana na konto Caritas. Za uczestnictwo w akcji wszystkim serdecznie dziękujemy!

 
"Katyń ... pamiętamy".
 

12 czerwca br. w auli Seminarium Duchownego we Włocławku odbyła się sesja naukowa pt. "Katyń ... pamiętamy". Impreza ta zorganizowana została pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP: Ł. Zbonikowskiego, Marszałka Województwa: Piotra Całbeckiegi i Biskupa Włocławskiego: Wiesława Meringa w ramach projektu poświęconego uroczystym obchodom we Włocławku 70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

W trakcie sesji dr hab. M. Golon, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, pracownik UMK w Toruniu, wygłosił wykład pt. "Kłamstwo katyńskie w PRL w latach 1945-89". Nastęnie głos zabrał dr W. Skotnicki, który wygłosił wykład pt "Sprawa katyńska na łamach prasy słowackiej w 1943 roku".

Całość podsumowało wręczenie nagród w konkursach: historycznym, plastycznym i multimedialnym. W tym ostatnim nasi uczniowie: Marcin Kruszyński i Paweł Lubecki uczniowie klasy III TA, zajęli drugie miejsce w kategori szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs nadesłano łącznie 116 prezentacji, z których wiele charakteryzowało się bardzo wysokim poziomem wykonania. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów, którym serdecznie gratulujemy.

Opiekunami uczniów byli: p. D Chcmielewska i p. J. Nadolski.

Galeria   

 
Próba ognia.
 

W piątek 11 czerwca w budynku Zespołu Szkół Elektrycznych rozległ się donośny głos dzwonka. Długi sygnał przerywany krótkimi przerwami momentalnie opróżnił gmach szkoły. Wszyscy w sposób uporządkowany i spokojny zebrali się na murawie boiska gdzie przybyły przedstawiciel straży pożarnej pogratulował wszystkim sprawnego działania w sytuacji zagrożenia. Okazało się, że przeprowadzona ewakuacja była tylko próbą, którą uczniowie "Elektryka" zdali na piątkę.

Galeria   

 
"Najlepszy uczeń w zawodzie."
 

W piątek 11.06 o godz. 12:00 w CKP przy ulicy Ogniowej odbył się finał konkursu "Najlepszy uczeń w zawodzie."

Galeria   

 
Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach.
 

W dniach 27 - 30.05.2010 w Karpaczu reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych wzięła udział w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach. Był to pierwszy tego typu wyjazd w historii szkoły. Po mimo ogromnego doświadczenia i wysokich kategorii graczy drużyn przeciwnych uczniom "Elektryka" udało się zremisować i wygrac kilka partii. W efekcie zajeli oni 19 miejsce w kraju po uprzednim zajęciu pierwszego miejsca we Włocławku i trzeciego w województwie.

Więcej informacji   

 
Egzamin SEP.
 

Egzamin na uprawnienia SEP do 1 kV odbędzie się dnia 14 czerwca 2010 r. (poniedziałek)
o godz. 15.30 w sali nr 13.

Prosimy o zabranie ze sobą następujących dokumentów:

 • dowód tożsamości,
 • wypełniony wniosek o sprawdzenie kwalifikacji,
 • dowód wpłaty za egzamin.

Dodatkowe informacje p. Piotr Misiak s. 307

 
Podsumowanie Roku Chopinowskiego w Zespole Szkół Elektrycznych.
 

8 czerwca w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się spotkanie podsumowujące roczny projekt edukacyjny pt. "Rok Chopinowski w ZSEl.". Projekt realizowany był w ramach obchodów roku 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W ramach realizacji projektu uczniowie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach i konkursach.

Więcej informacji   

 
Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym.
 

29 maja 2010 r. w Bydgoszczy odbył się etap wojewódzki Trzeciego Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. W konkursie uczestniczyli: Marcin Kruszyński i Paweł Lubecki uczniowie klasy III TA. Uczestnicy przedstawili swoją pracę z bezpośrednim komentarzem na wybrane tematy: "Co nam dało Solferino?" i "Wojna Bałkańska w świetle Konwencji Genewskiej". Organizatorem konkursu był Kujawsko-Pomorski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz XV LO w Bydgoszczy.

Opiekunami uczniów w konkursie byli: p. Dorota Kwiatkowska i p. Jarosław Nadolski.

Galeria   

 
"Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości".
 

W pierwszych dniach czerwca reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku brała udział w Chełmie w ogólnopolskim finale XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości...

Więcej informacji   

 
Polowanie na kangura.
 

18 marca 2010 r. odbyła się XIX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Wśród uczestników biorących udział w konkursie wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły Kamil Mularski z klasy I Tc, który zdobył 104,5 pkt na 120 możliwych.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
"Orlik" zaprasza na turniej "Wygraj z Visa".
 

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju "Wygraj z Visa", który odbędzie się na obiekcie ORLIK 2012 przy Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku w dniach 18-20.06.2010. w turnieju mogą wziąć udział drużyny ze szkół podstawowych jak i tzw. "dzikie drużyny".

Więcej informacji   

 
Niebo nad Elektrykiem - czerwiec.
 

 
I TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN.
 

29-30.05.2010 na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbył się I TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN od 12 do 22 roku życia. W turnieju wzięło udział 10 zespołów, w sumie 87 zawodników. Mecze były rozegrane w dwóch grupach (29.05), z których do dalszej rywalizacji przechodziły po dwa zespoły. Mecze półfinałowe jak i finałowe rozegrane zostały w niedzielę (30.05). Rozgrywkom towarzyszyło dużo emocji, liczne zwroty akcji jak i niespodzianki. Faworyci nie zawiedli - zespół Fc Barcelona za swoją postawę i zaangażowanie został uznany za największą niespodziankę turnieju.

Puchar dla najlepszego strzelca został przyznany Marcinowi Pałczyńskiemu - 14 goli (Błękitna Ostryga), puchar dla najlepszego bramkarza otrzymał Marek Kalwasiński - 29 interwencji (Sparta Włocławek).

I miejsce w turnieju zajęła drużyna Błękitnej Ostrygi, II miejsce zespół Zakręt, III miejsce drużyna reprezentująca Zazamcze - Zieloni, IV miejsce Warka Team, V miejsce KP Glinki B, VI miejsce KP Glinki A, VII miejsce Fc Barcelona, VIII miejsce Sparta Włocławek, IX miejsce Juniorzy KPG, X Rosół Team.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy natomiast pierwszym trzem zespołom wręczono medale (brąz, srebro, złoto).

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kieruję do:

 • Dyrektora ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH we WŁOCŁAWKU, pracowników szkoły jak i grona pedagogicznego zaangażowanego w organizację imprezy
 • Firmy poligraficznej STILUS
 • Radio GRA - patronata medialnego

Michał Maj - Animator

Galeria   

 
Z wizytą w Anwilu.
 

W dniu 26.05.2010 r. uczniowie klas III Tb oraz III Tc wraz z opiekunami mogli zwiedzić zakład chemiczny Anwil we Włocławku. Uczniowie zostali zapoznani z metodą polichlorku winylu, poznali metody automatycznego sterowania procesem produkcji, specyfikę pracy w zawodach elektronik i elektryk oraz zagrożenia związane z pracą w zakładach chemicznych.

Wycieczkę zorganizowała p. B. Buława.

 
Jedziemy do Brukseli.
 

28 maja b.r. w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku odbyła się bardzo miła uroczystość wręczenia przez Posła do Parlamentu Europejskiego - Tadeusza Zwiefkę zaproszeń do Brukseli dla laureatów konkursu: "Maraton Szkolnych Klubów Europejskich", który był przeprowadzony w grudniu 2009 roku.

I miejsce zespołowo w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej i jej funduszach zajęli uczniowie z klasy II Tb ZSElektrycznych, przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego "Eurotron":

 • Jakub Laskowski
 • Paweł Troszyński
 • Adrian Wójcik

Nagrodą za zwycięstwo w konkursie jest wyjazd do instytucji unijnych w Brukseli ufundowany przez eurodeputowanego - Tadeusza Zwiefkę.

Opiekunem uczniów była p. D. Chmielewska. Konsultacje w/s multimediów - p. J. Nadolski.

Galeria   

 
Turniej Młodych Mistrzów Elektroniki.
 

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku jest po raz drugi organizatorem konkursu technicznego Turniej Młodych Mistrzów Elektroniki skierowanego do własnych uczniów jak również uczniów innych szkół ponadgimnzajalnych i gimnazjów (w dwu kategoriach wiekowych). Celem konkursu jest popularyzowanie zainteresowań technicznych wśród uczniów. Na konkurs zgłoszonych zostało ogółem 13 prac - wszystkie wykonane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Samochodowych. Nie została zgłoszona żadna praca z gimnazjum.

W kategorii konkursowej pomoc dydaktyczna, dotyczącej wykonania przez ucznia lub dwuosobowy zespół urządzenia elektronicznego lub elektrycznego, które może znaleźć zastosowanie jako pomoc naukowa w szkole, zgłoszonych zostało 5 prac - niektóre wykonane w zespołach. Natomiast w kategorii praca dowolna, dotyczącej wykonania dowolnego amatorskiego urządzenia elektronicznego, zgłoszono 8 prac. Poziom zgłaszanych prac był dość zróżnicowany, głównie ze względu na nakład pracy lub stopień skomplikowania projektów.

Szczegóły w dziale Konkursy   

Galeria   

 
Informujemy !!!
 

Informujemy, że w piątek 4 czerwca sekretariat szkoły będzie nieczynny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do środy 2.06. i od poniedziałku 7.06.

 
Zawiadomienie o rozmowach kwalifikacyjnych.
 

Zakład Specjalistycznych Instalacji i Urządzeń Elektrycznych ENDCORR informuje, że 4.06.2010r. będą przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne dla absolwentów Technimum Elektrycznego poprzedzające przyjęcie do pracy ...

Więcej informacji (pdf)   

 
Wisła - piękno i groza.
 

Wisła (za Wikipedią) - najdłuższa rzeka Polski, o długości 1047 km. Źródła rzeki znajdują się w południowej Polsce, na wysokości 1106 m n.p.m., na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Zasadniczy kierunek biegu Wisły jest południkowy. Wisła przepływa przez wiele polskich miast, w kolejności: Oświęcim, Kraków, Tarnobrzeg, Sandomierz, Puławy, Dęblin, Warszawa, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Świecie, Grudziądz, Tczew i Gdańsk. Wisła posiada deltę i uchodzi do Zatoki Gdańskiej.

APEL WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW I PRACODWACÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO (plik pdf)   

KOMUNIKAT PREZYDENTA MIASTA WŁOCŁAWKA   

Galeria (fot. P.Misiak)   

 
XVI Sportowy Turniej Miast i Gmin.
 

Włocławek po raz pierwszy weźmie udział XVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Turniej odbywać się będzie w dniach od 26 maja do 1 czerwca br. w całej Polsce. Szacuje się, że w naszym mieście w zawodach startować będzie ok. 4 tys. dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Więcej informacji   

 
Turniej Młodych Mistrzów Elektroniki rozstrzygnięty.
 

Komisja konkursowa II edycji Turnieju Młodych Mistrzów Elektroniki organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku ustaliła porządek nagrodzonych prac w kategorii pomoc dydaktyczna i praca dowolna.

Szczegóły w dziale Konkursy   

 
"Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka".
 

17 maja 2010 roku uczennice klasy III Te: Małgorzata Jabłońska i Emanuela Białkowska pod opieką pani Katarzyny Korpowskiej wzięły udział w konferencji "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka", która odbyła się w Toruniu. W programie konferencji było spotkanie z panem Markiem Michalakiem - Rzecznikiem Praw Dziecka oraz m.in. wystąpienie pani Doroty Zawadzkiej - psychologa, która mówiła jak mądrze kochać i dobrze wychować dziecko. Uczennice uczestniczyły w warsztatach "Podmiotowość dziecka" i "Jak bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu?".

Galeria   

 
Szkolny konkurs z j. niemieckiego.
 

Dnia 29 kwietnia 2010 r. odbył się w ZSEl szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując test leksykalno-gramatyczny z elementami krajoznawstwa i kulturoznawstwa krajów niemieckojęzycznych.

Podsumowując wyniki konkursu z przyjemnością informujemy, że spośród pierwszoklasistów w najlepszej trójce znaleźli się: Piotr Jaroszewski (kl. I Td) - I miejsce, Michał Osiński (kl. I Te) - II miejsce, Sławomir Królikowski (kl. I Tf) - III miejsce. Wśród drugoklasistów najlepsi okazali się: Paweł Troszyński (kl. II Tb) - I miejsce, Adrian Wójcik (kl. II Tb) - II miejsce, Krzysztof Fajfer (kl. II Tf) - III miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego z ZSEl: p. Beata Buława, p. Sonia Wójcik i p. Łukasz Sprawka.

Galeria   

 
Praca dla absolwenta !!!.
 

Toruńska Energetyka Cergia S.A. ogłasza nabór do

programu stażowego
na stanowisku elektroenergetyk

Więcej informacji   

 
Kurs na uprawnienia SEP.
 

Dnia 19.05.2010 r. (środa) o godz. 15.15 rozpocznie się kurs przygotowujący do egzaminu na świadectwo kwalifikacyjne SEP uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych do 1kV. Kurs przeznaczony jest dla uczniów klas: IVTA, IVTB, IVTC, IVTD, IVTE, 3az. Zajęcia będą się odbywały wg poniższego harmonogramu.

Harmonogram kursu   

 
ELEKTRYK znowu górą.
 

29 kwietna br. przewprowadzono miejski etap konkursu "BEZPIECZNE ŻYCIE 2010" realizowanego w ramach planu działania Prezydenta Miasta w sprawie obrony cywilnej. Uczniowie naszej szkoły: Wojciech Giełdziński oraz Krzysztof Michalak zajęli I miejsce w tym etapie i będą reprezentować nasze miasto w finale wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Opiekunem uczniów jest p. D. Kwiatkowska.

 
Prawo humanitarne nie jest nam obce.
 

29 maj 2010 r. odbędzie się w Bydgoszczy etap okręgowy trzeciej edycji konkursu wiedzy o międzynarodowym prawie humanitarnym. W konkursie biorą udział nasi dwaj uczniowie: Paweł Lubecki i Marcin Kruszyński, którzy wygrali etam miejski we Włocławku. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie będą prezentować swoje prace z bezpośrednim komentarzem na wybrane tematy: "Co nam dało Solferino ?" i "Wojna Bałkańska w Świetle Konwencji Genewskiej"

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Opiekunami uczniów są: p. D. Kwiatkowska i p. J. Nadolski

 
Sezon 2009-2010 Szkolnej Ligi Strzeleckiej zakończony.
 

 
Konkurs Wiedzy o Krajach Europy.
 

13 maja 2010 roku odbył się konkurs wiedzy o kulturze krajów europejskich. Jego organizatorem był Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. ZS Elektrycznych reprezentowali: Jakub Laskowski, Paweł Troszyński i Adrian Wójcik z kl. II B w zawodzie technik elektronik, którzy zajęli II miejsce.

Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Dorota Chmielewska.

Galeria   

 
X Włocławska Parada Schumana.
 

7 maja 2010 roku już po raz dziesiąty odbyła się w naszym mieście Parada Schumana. Barwny korowód młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeszedł ze Starego Rynku ulicami: 3 Maja, Plac Wolności, Warszawską, Chopina, Okrężną, Leśną, Sportową do Hali Mistrzów. W jubileuszowej paradzie udział wzięli: przedstawiciele SKE "EUROTRON" oraz klasy: I B i I F z opiekunami p. Dorotą Chmielewską i p. Pawłem Wiśniewskim. W dniu parady nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "Moje miasto w Unii Europejskiej". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie "Elektryka": Paweł Lubecki, Marcin Kruszyński i Dawid Miller z kl. III A.

Galeria   

 
Międzyszkolna Akcja Szkół Zawodowych.
 

7 maja 2010 roku w hali OSiR odbyła się III Międzyszkolna Akcja Szkół Zawodowych pod hasłem "Najważniejsze wartości w naszym życiu". W pierwszym etapie-konkursie plastycznym nasz uczeń Mateusz Szewczyk z kl. II Te zajął I miejsce. W drugim etapie w turnieju koszykówki nasza drużyna w składzie: Małgorzata Jabłońska, Barbara Kozłowska, Tomasz Szumko, Adam Chabaiński, Sebastian Lewandowski, Michał Nowakowski, po bardzo zaciętej walce zajęła III miejsce. Opiekunami drużyny byli: pan Arkadiusz Pazderski i pan Jacek Wieczorek.

Podczas turnieju naszej drużynie kibicowała kl. I Ta i I Te pod opieką pani Katarzyny Korpowskiej i pani Anety Jakubowskiej.

Galeria   

 
1-3 maja.
 

Pierwsze dni maja upłynęły w naszym mieście w atmosferze patriotyczno - religijnej. Poczet sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystościach ku czci św. Józefa robotnika, które odbyły się 1 maja w parafii św. Józefa na Zazamczu. W rocznice uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uczestniczyliśmy w uroczystościach państwowych na Placu Katedralnym, w którym udział wzięli przedstawiciele parlamentu, władz miejskich, służb mundurowych oraz liczne poczty sztandarowe szkół i organizacji naszego miasta. Uroczystości zakończyły się uroczystą Eucharystią za Ojczyznę, sprawowaną w Bazylice Katedralnej.

Galeria   

 
Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
 

W dniu 24 kwietnie 2010 roku we Włocławku odbyły się Rejonowo - Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Rejonowy we Włocławku oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu. Drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku zwyciężyła w zawodach medycznych rozegranych na stadionie "Przylesie". Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych też z Włocławka w składzie: Krzysztof Giełdziński, Bartosz Urbański, Dawid Zaborowski, Krzysztof Michalak oraz Wojciech Giełdziński. Trzecie miejsce exaquo zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół w Lipnie oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Młodzi ratownicy w pięcioosobowych grupach musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi na jedenastu symulowanych wypadkach oraz wiedzą teoretyczną podczas testu.

Opiekunem uczniów była p. D. Kwiatkowska.

Galeria   

 
Matura z informatyki - Informacja !!!
 

Wszystkie osoby zdające egzamin maturalny z informatyki, proszone są o obowiązkowe przybycie do szkoły
w poniedziałek 17 maja na godzinę 9:00, celem zapoznania ze stanowiskiem
i sprawdzenia oprogramowania niezbędnego na egzaminie.

 
Konkurs Matemetyczny "Euklides"
 

Nasi uczniowie po raz kolejny brali udział w Konkursie Matematycznym "Euklides". Do finału konkursu, który odbędzie się w dniach 10 - 11 czerwca br. w Bydgoszczy zakwalifikowali się 2 uczniowie:

 • Kamil Parzych - uczeń klasy trzeciej Technikum - technik informatyk
 • Adrian Wójcik - uczeń klasy drugiej technikum - technik elektronik

Konkurs Matematyczny "Euklides" organizowany jest przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, do którego od lat należy Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku. W tym roku w matematycznych zmaganiach wzięło udział 187 uczniów z 59 szkół z Polski i 117 uczniów z 34 szkół na Litwie.

 
Zebranie z Rodzicami 12 maja 2010 - Zapraszamy !!!
 

 
Matura 2010 - Powodzenia !!!.
 

 
Matura w Elektryku.
 

Od 4 maja br ponad 130 absolwentów "Elektryka" rozpoczęlo egzaminy maturalne. Wszytkim zdającym tradycyjnie życzymy połamania piór!!!

Dzień pierwszy - język polski.   

Dzień drugi - matematyka.   

Dzień trzeci - język angielski.   

 
Procent z 1%.
 

Szanowni Państwo!

Dzięki Akcji "1% dla mojej szkoły" nasza placówka wzbogaciła się o telewizor. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" przekazało 1564,24 zł.
Zakup telewizora z możliwością sprzężenia z komputerem, telewizją kablową, satelitarną i sprzętem DVD znacznie poprawi atrakcyjność zajęć w sali języków obcych.
Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z programów obcojęzycznych, oraz zasobów medialnych.
Nauczyciele wprowadzają aktywizujące metody procy, co pomaga zarówno uczniom zdolnym jak i mającym problemy z językiem obcym.

 
Niebo nad Elektrykiem - maj.
 

 
Kurs udzielania pierwszej pomocy.
 

Każda osoba powinna znać sposoby udzielania pierwszej pomocy. W marcu z technikami jej udzielania zapoznała się kolejna grupa nauczycieli Elektryka

Galeria   

 
Zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych.
 

"Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"...

W dniu 30 kwietnia nastąpiło pożegnanie uczniów klas maturalnych. Ponad stu trzydziestu tegorocznych maturzystów otrzymało świadectwa ukończenia technikum w Zespole Szkół Elektrycznych. Najlepszym absolwentem został Krzysztof Giełdziński z klasy IV Tb, który osiągnął średnią ocen 5,43. W tym dniu wielu absolwentów "Elektryka" otrzymało nagrody i dyplomy. Dyrekcja złożyła podziękowania również Matkom, które aktywnie wspomagały szkołę uczestnicząc w pracach w prezydium Rady Rodziców.
Za klika dni rozpoczynają się egzaminy maturalne, a następnie do egzaminy zawodowe, dlatego też życzymy wszystkim naszym absolwentom spokoju, rozwagi, tak aby wiedza, którą przyswoili w trakcie nauki została w pełni wykorzystana.
Absolwenci 2010 to kolejny rocznik, który kształtował wizerunek szkoły i na stałe wpisał się w jej historię, mamy tez nadzieja, że pamiętać będą o tym, że dorosłość, w którą za chwilę wkroczą to przede wszystkim odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
Wisława Szymborska pisała:

"Choćbyśmy uczniami byli
najtępszymi w szkole świata,
nie będziemy repetować
żadnej zimy ani lata"

Życzymy wszystkim celujących wyników na egzaminach.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Elektrycznych

Galeria   

 
Bezpieczny Internet.
 

W dniu 27 kwietnia 2010 roku uczniowie klasy II Td i I Te uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pod hasłem "Bezpieczny Internet", prowadzonych przez panią psycholog Anetę Sokołowską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i rzecznika Straży Miejskiej pana Norberta Strucińskiego. Młodzież wysłuchała informacji w jaki sposób bezpiecznie surfować w Internecie, jak reagować na niebezpieczne przypadki i gdzie szukać pomocy. Dowiedziała się także o odpowiedzialności prawnej w sytuacjach naruszenia dóbr osobistych innych osób.

Galeria   

 
Minisumo.
 

W dniu 22 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły z klasy IVB brali udział w turnieju robotów pod nazwą: MiniSumo czyli Wojna Robotów - Reaktywacja organizowanym przez Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy w Bydgoszczy. W Turnieju uczestniczyło 77 drużyn z regionu Kujaw i Pomorza (w tym dwie z naszej szkoły), reprezentujących głównie szkoły ponadgimnazjalne techniczne, ale brały również udział zespoły z liceów, a także gimnazjów. Każda z drużyn miała zadanie skonstruować robota o określonych w regulaminie wymiarach i wadze, zdolnego do walki z innymi robotami na specjalnie przygotowanym ringu o średnicy 77cm. Roboty wyposażone musiały być w czujniki, dzięki którym mogły zlokalizować przeciwnika, a także krawędź ringu. Zwycięzcą starcia w ringu był ten robot, który zepchnął przeciwnika z ringu.

Nasza szkoła brała udział w tym turnieju po raz pierwszy, więc nie może dziwić fakt, że obydwie nasze drużyny nie zakwalifikowały się do finałów, ale zebrane doświadczenia z pewnością przyczynią się do lepszych startów w latach następnych, a chcielibyśmy oczywiście brać w nich udział.

W zawodach robotów MiniSumo naszą szkołę reprezentowali: Jarosław Tokarski, Jakub Stolcman i Tomasz Woźniak oraz Krzysztof Giełdziński, Łukasz Urbański i Wojciech Santysiak. Turniejowi patronowało Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Inicjatorem wyjazdu uczniów na zawody był dr Andrzej Aftański. Opiekunami na zawodach byli: dr Andrzej Aftański i mgr inż. Tadeusz Chojecki.

Galeria   

 
Włocławek - moje miasto.
 

22 kwietnia 2010 r. w Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego "Włocławek - moje miasto". Temat tegorocznej edycji to: "Człowiek i miasto". Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 300 fotografii. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Kruszyński III TA, Dawid Miller III TA, Paweł Lubecki III TA oraz Mateusz Szlendak III TF. Prace naszych uczniów zostały wyróżnione przez umieszczenie ich na wystawie pokonkursowej w Salonie Młodych Galerii Sztuki Współczesnej. Wystawa czynna będzie do 3 maja 2010 roku. Opiekunem uczniów był Piotr Misiak.

Galeria   

 
CNC - wycieczka dydaktyczna.
 

W środę, 21 kwietnia br. uczniowie klasy IVB wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Ogniowej, które jest częścią Centrum Doskonalenia i Edukacji - instytucji edukacyjnej, której oferta skierowana jest do uczniów, nauczycieli, a także osób spoza edukacji zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Jedną z ciekawszych pracowni Centrum jest doskonale wyposażona pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, w której odbywali zajęcia nasi uczniowie. Obrabiarki sterowane numerycznie stanowią dzisiaj trzon przemysłu mechanicznego, a ponieważ wyposażone są w nowoczesne rozwiązania z dziedziny elektroniki i informatyki (ze względu na współpracę z systemami informatycznymi), stanowią interesujący obiekt dla absolwentów klas elektronicznych naszej szkoły.

Prezentacji programowania, a następnie działania obrabiarek dokonał mgr Jacek Olszewski - opiekujący się na co dzień Pracownią wicedyrektor CDiE do Spraw Kształcenia Praktycznego, dzięki któremu możliwa była ta wizyta. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości na temat samych obrabiarek, ale również mieli okazję na kolejną refleksję dotyczącą wyboru dalszego kształcenia po maturze. Inicjatorem wycieczki i opiekunem uczniów był dr Andrzej Aftański.

Galeria   

 
Egzaminy maturalne.
 

W dniach 4, 5 i 6 maja br. w Zespole Szkół Elektrycznych będą się odbywały egzaminy maturalne. W tych dniach nie będzie zajęć dydaktyczno - wychowaczych.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór!!!

 
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.
 

Uroczyste zakończenie nauki oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły przez uczniów klas maturalnych
odbędzie się w dniu 30 kwietnia o godz 8.30

 
Elektryczne sprzątanie lasu.
 

W piątek 23 kwietnia 2010 r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania lasu przy ulicy Toruńskiej. Od kilku już lat uczniowie "Elektryka" współpracują w ten sposób z Nadleśnictwem Włocławek. Wielkie sprzątanie lasu odbywa się jesienią oraz wiosną każdego roku. Akcja zawsze cieszy się poparciem młodzieży, która chętnie w niej uczestniczy.

Galeria   

 
Ranking szkół.
 

Młodywloclawek.pl - pierwszy włocławski młodzieżowy portal społecznościowy ogłosił konkurs na najlepszą szkołę we Włocławku. Swój głos można oddać tylko raz na dobę na stronie portalu. Wszystkich uczniów (i nie tylko) zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i oddawania głosów na ELEKTRYK.

Głosuj !!!   

 
Dzień Europejski.
 

"Tam, gdzie nie ma wolności,
nie ma praw, ani obowiązków."

Napoleon Bonaparte

21 kwietnia 2010 r. odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku Dzień Europejski. W tym roku szkolnym został zorganizowany pod hasłem: Poszanowanie prawa gwarantem wolności obywateli Unii Europejskiej. Uczniowie "Elektryka" wzięli tego dnia udział w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Policji we Włocławku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ulicy Leśnej, którzy przygotowali prelekcje na temat:

 • Metody zapobiegania przestępczości wśród młodzieży w Polsce i Unii Europejskiej.
 • Prawa polskie i europejskie w kwestii kar dla nieletnich oraz młodocianych przestępców.
 • Przestępczość stadionowa a młodzież.
 • Statystyka przestępczości nieletnich Unia Europejska - Polska - województwo kujawsko-pomorskie (Włocławek).
 • Ośrodki wychowawcze dla młodocianych przestępców (regulaminy, obowiązujące zasady i ograniczenia, zakładane cele)

Obejrzeli również pokaz przygotowany przez słuchaczy Centrum Szkoleniowo - Dydaktycznego Służb Ochrony "Delta".

Galeria   

 
List kondolencyjny z Węgier !.
 

 
Katyń 1940 - 2010.
 

W środę 14 kwietnia w Kościele p.w. św. Józefa, uczestnicząc w żałobnej Mszy Świętej sprawowanej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku, oddaliśmy hołd i objęliśmy modlitewną pamięcią wszystkich, którzy zginęli w tak tragicznych okolicznościach. We Mszy Świętej udział wzięła Dyrekcja naszej szkoły, Grono Pedagogiczne i wszyscy uczniowie. Modliliśmy się razem z II LO im. M. Kopernika, Zespołem Szkół nr 5 i Zespołem Szkół nr 9.

Galeria   

 
Katyń 1940 - 2010.
 

"Matko Boża!
W Katyniu
Znalazłaś dość siły,
By spod nieludzkiej ziemi
Zbiorowej mogiły
Szczątki naszych najbliższych
Ująć w Swoje dłonie..."

Modlitwa do Matki Boskiej Katyńskiej,
Marian Jonkajtys

11 kwietnia o godz. 11:00 przy pomniku Armii Krajowej w Parku Łokietka rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 70 rocznicę zbrodni katyńskiej. Organizatorzy i uczestnicy tych uroczystości nie spodziewali się, że wspominać będziemy nie tylko bohaterów sprzed 70 lat, ale pogrążeni w żałobie narodowej oddamy hołd ofiarom katastrofy lotniczej znad Smoleńska, z Prezydentem RP na czele. Uroczystości spod pomnika AK przeniosły się do kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela gdzie pod przewodnictwem Biskupa włocławskiego Wiesława Meringa odprawiona została msza św. z procesją w intencji pomordowanych w Katyniu jak i ofiar katastrofy z 10 kwietnia. Wśród wielu uczestników tego spotkania pamięci i modlitwy, nie zabrakło młodzieży i pocztów sztandarowych włocławskich szkół, wśród nich pocztu sztandarowego i reprezentantów naszej szkoły.   

Kolejnym ważnym wydarzeniem związanym z rocznicą mordu katyńskiego, w którym wzięli udział nasi uczniowie był "Marsz pamięci". Wielu młodych ludzi przeszło trasę od pomnika Obrońców Wisły 1920r., przez most im. Marszałka Rydza Śmigłego do pl. Wolności pod pomnik Żołnierza Polskiego, a następnie do parku Łokietka pod pomnik Żołnierzy AK. Marsz zakończył się posadzeniem dwóch dębów upamiętniających kolejne osoby zamordowane w Katyniu.   

 
 
 

 
Katyń 1940 - 2010.
 

 
Drzwi otwarte w ELEKTRYKu.
 

9 kwietnia w naszej szkole odbyły się "Drzwi otwarte" w trakcie, których uczniowie szkół gimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Elektrycznych oraz zwiedzić budynek szkoły. Uczniowie i nauczyciele Elektryka przygotowali dla nich wiele atrakcji, z których zresztą chętnie skorzystali. Pokazy w pracowniach przedmiotowych, prezentacje kół zainteresowań czy otwarty turniej gier to tylko niektóre z nich.

Ponadto podczas dnia odbyły się:

 • podsumowanie kopnkursu z języka angielskiego, na który nadesłano 10 prac   
 • podsumowanie kopnkursu informatycznego, na który nadesłano 37 prac   
 • turniej piłki nożnej, wktórym uczestniczyło 80 uczniów szkół gimnazjalnych   
 • zawody pływackie o puchar dyrektora szkoły, w którym uczestniczyło 50 gimnazjalistów   

W sumie w czasie trwania imprezy przez szkołę przewinęło się ok. 300 osób.

Galeria "Drzwi otwrte"   

 
Z ekologią na ty.
 

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W nawiązaniu do tego wydarzenia w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbył się Dzień Zdrowia i Ekologii.

Z tej okazji zaproponowano uczniom:

 • pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu dwóch uczniów klasy IV Tb   ,
 • prelekcje na temat " Wpływu alkoholu, narkotyków i papierosów na zdrowie człowieka" ,
 • spotkanie z panią Anetą Szczepańską - wicemistrzynią olimpijską w judo   ,
 • potyczki dla klas pierwszych   .

Ponadto zaprezentowano w szkole wystawy prac naszych uczniów o tematyce ekologicznej: "Woda źródłem życia", "Wolni od papierosów".

W atmosferze zabawy przypomniano społeczności szkolnej o ważnych problemach, czyli o zdrowiu i ekologii.

 
IX edycja konkursu informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych "Znaczenie lasu dla człowieka" rozstrzygnięta !!!
 

Komisja konkursowa oceniła prace według kryteriów określonych w regulaminie. Spośród wielu nadesłanych prac wyłoniono następujących laureatów:

Zwycięzcy:

 • I miejsce - Sebastian Pypno, Publiczne Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Zakrzewie
 • II miejsce - Jakub Wojciechowski, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
 • III miejsce - Marta Kurkiewicz, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku

Wyróżnieni:

 • Justyna Sekretarska, Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim
 • Albert Zelba - Gimnazjum nr 3 we Włocławku
 • Krystian Bielski - Gimnazjum nr 5 we Włocławku
 • Filip Tokarski - Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim
 • Bartłomiej Augustyniak - Publiczne Gimnazjum w Konecku
 • Karolina Broda - Gimnazjum w Choceniu
 • Marta Kaźmierczak - Publiczne Gimnazjum w Konecku
 • Radosław Malinowski - Publiczne Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Zakrzewie
 • Artur Suski - Publiczne Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Zakrzewie
 • Dawid Zych - Gimnazjum nr 1 we Włocławku

Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych zapraszamy wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 9 kwietnia (piątek) o godzinie 1400 podczas trwania Drzwi otwartych w Zespole Szkół Elektrycznych.

 
Konkurs "If I were famous" rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki i zobacz zdjęcia laureatów!
 

Komisja konkursowa wybrała najlepsze zdjęcia i zdecydowała się nagrodzić:

Gratulujemy !!!

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 9 kwietnia w piątek o godz. 1300 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku (sala 206) w trakcie Drzwi Otwartych w Naszej szkole. Serdecznie zapraszamy uczestników i laureatów konkursu wraz z opiekunami!

 
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina.
 

Dnia 26 marca odbył się etap praktyczny konkursu wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Zadaniem zakwalifikowanych uczestników była identyfikacja gatunków muzycznych na podstawie fragmentów Chopinowskich kompozycji. Osłuchani uczniowie naszego Elektryka z muzyką Chopina poradzili sobie bardzo dobrze.

Oto lista zwycięzców:

 • I miejsce: Łukasz Marchlewski II TE, Jakub Laskowski II TB
 • II miejsce: Bartłomiej Chmielewski II TC
 • III miejsce: Piotr Kłos II TD

 
Niebo nad Elektrykiem - kwiecień.
 

 
Orlik - regulamin korzystania.
 

Wszystkich chętnych do korzystania z Orlika w godzinach popołudniowych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z kompleksu boisk (plik pdf) !!!

 
Święta Wielkanocne
 

 
Konkurs Chopinowski rozstrzygnięty !!!.
 

Informujemy, że konkursy: "Ojczyzny Fryderyka Chopina - prezentacja multimedialna" oraz "Płyta z muzyką Fryderyka Chopina - mój projekt okładki" zostały rozstrzygnięte. Komisja konkursowa oceniła prace według kryteriów określonych w regulaminie i dokonała wyboru laureatów.

Lista nagrodzonych i dodatkowe informacje w dziale "Konkursy"

 
"Młodzież wobec własnej przyszłości".
 

Dnia 24 marca 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych wzięli udział w konferencji młodzieżowej pod tytułem: "Młodzież wobec własnej przyszłości". Zorganizowała ją Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku. Konferencja miała na celu omówienie decyzji edukacyjnych młodzieży i możliwości ich realizacji. W trakcie spotkania zostały również wyświetlone prezentacje na temat planów zawodowych uczniów szkół średnich oraz ich powiązanie z miastem i rejonem Włocławka, a także oczekiwania absolwentów szkół wyższych wobec instytucji samorządowych i gospodarczych. Uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty wręczone przez rektora WSHE prof. dr hab. Stanisława Kunikowskiego.

Organizatorem spotkania był wykładowca WSHE dr A. Aftański, będący jednocześnie nauczycielem w Zespole Szkół Elektrycznych.

W spotkaniu uczestniczyli:

 • Małgorzata Jabłońska - kl. III TE
 • Emanuela Białkowska - kl. III TE
 • Dawid Miller - kl. III TA
 • Michał Cieśliński - kl. I TC
 • p. Bożena Molenda - opiekun uczniów

 
Turniej wiosenny Szkolnej Ligi Strzeleckiej rejonu Włocławskiego w Zespole Szkół nr 4.
 

Dnia 19.03 odbyły się zawody strzeleckie. Uczniowie naszej szkoły strzelali z KBKS'u do tarcz oddalonych o 50 metrów od stanowisk strzeleckich. W skład reprezentacji Zespołu Szkół Elektrycznych wchodzili:

 • Drużyna chłopców:
  • Wojciech Pańka
  • Daniel Jagodziński
  • Maciej Raczkowski
  • Łukasz Urbański
 • Drużyna dziewcząt:
  • Barbara Kozłowska
  • Emanuela Białkowska
  • Paulina Jaroszek
  • Małgorzata Jabłońska

Opiekunem Szkolnej Ligi Strzeleckiej jest p. Dorota Kwiatkowska, która otrzymała srebrną odznakę "Zasłużony Działacz Ligi Obrony Kraju". Serdecznie gratulujemy.

 
Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Zawodów.
 

W Hali Mistrzów w dniach 25-26 marca odbyły się dwudniowe, Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Zawodów, zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Cech Rzemiosł Różnych.

Impreza adresowana była do uczniów klas III gimnazjów, ostatnich klas liceów, techników i szkół zasadniczych, jak również do osób bezrobotnych. Taka forma indywidualnego kontaktu z przedstawicielami zawodów z pewnością jest bardzo dobrym pomysłem. Pozwoliła młodym ludziom bliżej poznać specyfikę danej profesji. Uczniom i osobom bezrobotnym podczas targów został zaprezentowany szeroki wachlarz ofert pracy stałej, krótkoterminowej i sezonowej.
Targi podzielone były na dwie części: Targi Szkół Ponadgimnazjalnych i Zawodów (adresowane do uczniów gimnazjów) - zorganizowane pierwszego dnia oraz Targi Szkół Policealnych, Wyższych oraz Targi Zawodów i Pracy (adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych) - które odbyły się 26 marca. W imprezie nasza szkóła wzięła również czynny udział a oferta jaką zaprezentowaliśmy cieszyła się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

 
Uroczystość św. Józefa - patrona Kościoła.
 

19 mar 2010 r. Kościół Katolicki obchodzi uroczystość św. Józefa - patrona Kościoła. Tego dnia odbyły się uroczystości odpustowe w parafii św. Józefa we Włocławku, do której należy także nasza szkoła. Mszę św. sprawował bp Stanisław Gębicki, w koncelebrze uczestniczyło większość proboszczów parafii włocławskich oraz profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego. Na liturgii obecne były poczty sztandarowe szkół należących do parafii św. Józefa, między innymi Zespołu Szkół Elektrycznych.

 
Szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.
 

19 marca 2010 roku w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej pt. "Unia Europejska - ile o niej wiem?".

Uczestniczyli w nim uczniowie klas II i III technikum, którzy w czasie 45 minut udzielali odpowiedzi na 20 pytań zawartych w teście. Problematyka obejmowała pytania dotyczące położenia państw Unii Europejskiej, kompetencji organów unijnych oraz bieżących informacji związanych z funkcjonowaniem organizacji. Konkurs był jednym z elementów Dnia Europejskiego, który odbędzie się w "Elektryku" w kwietniu br.

WYniki konkursu:

 • klasy II
  • I miejsce: Paweł Troszyński: 28 punktów / 30 pkt - klasa II TB
  • II miejsce: Adrian Wójcik: 27 punktów / 30 pkt - klasa II TB
  • III miejsce: Bartłomiej Paliwoda: 25 punktów/30pkt - klasa II TC, Sebastian Urbański: 25 punktów / 30pkt - klasa II TC, Krzysztof Szajerski: 25 punktów / 30 pkt - klasa II TE
 • klasy III
  • I miejsce: Paweł Lubecki: 28 punktów / 30 pkt - klasa III TA
  • II miejsce: Marcin Kruszyński: 26 punktów / 30 pkt - klasa III TA
  • III miejsce: Paweł Wszelaki: 25 punktów / 30 pkt - klasa III TB

Organizatorkami konkursu były: p. Aneta Jakubowska, p. Dorota Chmielewska i p. Dorota Majchrowicz.

 
Niebo nad Elektrykiem dzień.
 

Obserwacja plam na Słońcu - alternatywa dla śpiochów.

Pamiętajmy, że obserwacja Słońca bez specjalnych filtrów może skończyć się utratą wzroku !!!

 
Orlik w godzinach popołudniowych
 

Informujemy, że od dnia 1 kwietnia będzie dostępny zespół boisk wybudowanych w ramach projektu "Orlik 2012" w godzinach popołudniowych.
Zapraszamy !!!

 
Drzwi otwarte w PWSZ.
 

W drugim dniu "Drzwi otwartych" (18.03.2010 r.) PWSZ można było wziąć m.in. udział w wykładzie dr Wiesława Królikowskiego zatytułowanego "Czy matematyka może być ciekawa a nawet pasjonująca". Zarówno temat jak i prowadzący na tyle zainteresowali uczestników, że na życzenie młodzieży wykładowca przedłużył swoje wystąpienie o dobre kilkanaście minut.

Organizatorzy i tym razem podtrzymali dobry obyczaj polegający na przeprowadzeniu konkursu, tym razem z łamigłówek matematycznych. Pierwsze miejsce wywalczył Paweł Skibiński z Zespołu Szkół Elektrycznych zdobywając dla szkoły Radiomagnetofon CD. Drugie miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu w Izbicy Kujawskiej, trzecie wywalczył Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku. Zwycięskie szkoły otrzymały cenne nagrody, pozostałe gadżety i upominki.

 
Coroczna pielgrzymka maturzystów.
 

23 marca uczniowie klas IV z naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Jak co roku maturzyści odwiedzili narodowe Sanktuarium w Częstochowie, aby modlić się w intencji pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych oraz właściwie dokonanych wyborów związanych z ich przyszłością.
Uczniowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która tradycyjnie odbyła się na wałach klasztoru oraz we Mszy św. sprawowanej przez ordynariusza Diecezji Włocławskiej bp Wiesława Meringa.

 
Łódzka eskapada.
 

Dnia 19 marca 2010 roku odbyła się wycieczka na Politechnikę Łódzką do Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej. Uczniowie klasy I TB mieli okazję wysłuchać wykładu prowadzonego przez dr inż. Mariana Wolszczaka dotyczącego tematyki badań w MITR oraz zapoznali się ze sprzętem badawczym.

Opiekunowie: B. Skiermańska, S. Wójcik oraz P. Wiśniewski.

 
KOSZYCZEK WIELKANOCNY
 

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku wzorem lat ubiegłych organizuje akcje pomocy dla najuboższych mieszkańcow naszego miasta pod hasłem "KOSZYCZEK WIELKANOCNY". Akcja ma na celu przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin najuboższych, wielodzietnych oraz o niskich dochodach. W związku z powyższym w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów żywnościowych, które zostaną przekazane do Zarządu Rejonowego PCK we Włocławku w celu dalszej kontynuacji akcji.

Zbiórka prowadzona będzie do dnia 29.03.2010r. Uprzejmie prosimy o pomoc w naszej zbiórce. W imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy za wszystkie dary, które zostana dostarczone.

Organizator na terenie szkoły: Samorząd Uczniowski, katecheci, p. Dorota Kwiatkowska

 
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina
 

W ramach projektu Rok Chopinowski w Zespole Szkół Elektrycznych dnia 5 marca przedstawiciele klas drugich uczestniczyli w etapie teoretycznym konkursu wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Część teoretyczna opierała się na wiedzy przekazanej podczas szkolnych przedsięwzięć zrealizowanych w związku z Rokiem Chopinowskim.

Uczniowie przygotowując się do konkursu, korzystali z następujących źródeł:

 • wystawa 2010 - Rok Chopinowski z ZSEL;
 • gazetka szkolna Elektryk tropami Chopina;
 • lekcje wiedzy o kulturze dotyczące życia i twórczości Fryderyka Chopina;
 • lekcje historii dotyczące powstania listopadowego oraz Wielkiej Emigracji.

Oto lista osób zakwalifikowanych do etapu praktycznego:

 1. Łukasz Marchlewski II TE - 36 pkt.
 2. Bartłomiej Chmielewski II TC - 35 pkt.
 3. Jakub Laskowski II TB - 35 pkt.
 4. Kamil Szczepański II TB - 35 pkt.
 5. Paweł Skibiński II TC - 34 pkt.
 6. Adrian Wójcik II TB - 33 pkt.
 7. Piotr Kłos II TD - 31 pkt.
 8. Bartłomiej Paliwoda II TC - 30 pkt.

 
Konkurs "Moje wirtualne miasto".
 

MOJE WIRTUALNE MIASTO - I edycja konkursu dla Urzędów Miast i Gmin.

Jak skutecznie wypromować swoje miasto, gminę ? Weź udział w konkursie "Moje wirtualne miasto" - zagłosuj na Włocławek !

Główną nagrodą konkursu jest wykonanie Wirtualnego Spaceru po zwycięskim mieście w ilości aż 500 panoram! Dodatkowo miasto, które zajmie pierwsze miejsce otrzyma ten spacer wytłoczony na płytach CD w ilości - 1000 sztuk do dowolnego wykorzystania na cele promocyjne!

 
Nowe zdjęcia sali gimnastycznej.
 

Na stronie kółka fotograficznego "Obiektyw" można zobaczyć nowe zdjęcia naszej sali gimnastycznej.
Zapraszamy!!!

 
Czas rekolekcji.
 
"Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie."

J. Tuwim


Informujemy, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbędą się w dniach 30 i 31 marca 2010 o godzinie 1000 w Parafii świętego Józefa we Włocławku. Zapraszamy i życzymy owocnego przeżycia tego wyjątkowego czasu.

 
Konkurs internetowy: "Wygraj wyjazd do Brukseli".
 

Konkurs internetowy: "Wygraj wyjazd do Brukseli" dotyczył tematyki związanej z Unią Europejską i funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. Organizatorem konkursu był eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego - Janusz Zemke. Zasięgiem swym konkurs objął województwo kujawsko-pomorskie.

Łącznie internauci przysłali 121 e-maili z odpowiedziami. 83 z nich zawierały po 4 poprawne odpowiedzi. Spośród tych odpowiedzi wylosowano jednego laureata. Został nim uczeń ZSElektrycznych - Paweł Lubecki z klasy III A w zawodzie technik elektryk. W nagrodę Paweł w czerwcu b.r. pojedzie na wycieczkę do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie europosła Janusza Zemke.

 
Dni Przedsiębiorczości.
 

W dniu 10 marca br.odbyła się siódma edycja "Dnia Przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad tym dniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Lech Kaczyński.

W tym dniu 65 uczniów klas trzecich technikum Zespołu Szkół Elektrycznych odwiedziło zakłady pracy, w których mogli zweryfikować swoje wyobrażenie o danym zawodzie, zapoznać się w praktyce z jego specyfikacją oraz pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Drogą do zdobycia umiejętności i wiedzy zawodowej jest praktyka. Uczniowie pozostawali pod opieką indywidualnych opiekunów przez cały czas pobytu w zakładzie. Na zakończenie uzyskali potwierdzenie odbycia praktyk w "Karcie ucznia".

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych odwiedzili w tym dniu następujące zakłady:

 • Urząd Miasta Włocławek
 • ENERGA OPERATOR SA. Rejon Dystrybucji Włocławek
 • OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o.
 • Elektrownię Wodną we Włocławku Sp. z o.o.
 • Komendę Miejską Policji we Włocławku
 • "Gazetę Pomorską Media" Sp. z o.o.
 • Redakcję "Nowości" Oddział Włocławek
 • TV Kujawy
 • Radio HIT
 • Włocławski Portal Internetowy

 
Dzień Kobiet.
 

 
Katyń - ocalić prawdę.
 

W piątek 5 marca br. odbyła się prelekcja pt. "Katyń - ocalić prawdę" z okazji 70-tej rocznicy tzw. Zbrodni katyńskiej. 5 marca 1940 r. Biuro Polityczne partii komunistycznej ZSRR, podjęło decyzję o wymordowaniu ok. 25 tysięcy polskich jeńców wojennych. W prelekcji prowadzonej przez mgr Łukasza Znyka udział wzięli uczniowie klas III Te i III Tc wraz z opiekunami.

 
Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.
 

25 lutego dbyły się eliminacje do Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym. W tym roku impreza cieszyła się dużą popularnością, zgłosiło się bowiem 28 uczniów. Do finału, który odbył się 4 marca, zakwalifikowało się 10 zawodników. W finale zawodnicy zmieżyli się w systemie "każdy z każdym". Po pasjonującej walce Mistrzem Szkoły został Mateusz Pakulski z klasy I Ta, wicemistrzem - Krzysztof Kłosiński (I Tc), a trzecie miejsce zajął Cezary Góralski z klasy IV Te.

 
200 rocznica urodzin Chopina.
 

1 marca 2010 r. obchodziliśmy 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina .Był to dzień szczególny w całym Roku Chopinowskim . Urodzinowe koncerty organizowane w ramach projektu 200 koncertów na 200 rocznicę urodzin , uroczyste otwarcie najnowocześniejszego w Europie multimedialnego muzeum biograficznego Warszawie, to tylko niektóre z wydarzeń uświetniających ten dzień.

W naszej szkole nie zabrakło w tym dniu kwiatów , symbolicznych życzeń , chopinowskich dźwięków . Cześć uczniów ZSEL uczestniczyła w konkursie zorganizowanym specjalnie na ten dzień , w Zespole Szkól Muzycznych . Utwory F. Chopina zaprezentował student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Paweł Wakarecy .

Młody pianista to laureat wieku konkursów . W 2007r. otrzymał nagrodę specjalną na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im . J. Paderewskiego w. Bydgoszczy . Był także finalistą Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt w 2009r.Występował niejednokrotnie jako solista z polskimi orkiestrami symfonicznymi . Wykonał wiele recitali w Polsce , a także w Niemczech , Szwecji , Rosji , Bułgarii , Chinach czy na Gwadelupie.

 
Dzień Kobiet.
 

 
Konkurs językowy.
 

Nauczyciele języka angielskiego ZSEL ogłaszają konkurs dla gimnazjalistów zatytułowany "If I were famous". Aby wziąć udział w konkursie należy do 28 marca przesłać na adres zsel@zsel.edu.pl samodzielnie wykonane zdjęcie osoby przebranej za sławną postać (współczesną lub historyczną) z kraju anglojęzycznego np. USA.

Najlepsze zdjęcia zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, a wyniki konkursu zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej przed 07.04.2010. Rozdanie nagród odbędzie się w Dniu Języków Obcych - 09.04.2009 w trakcie Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Elektrycznych. Przesłanie zdjęcia oznacza akceptacją regulaminu konkursu.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Oxford (PolAnglo).

Szczegóły konkursu w dziale Konkursy

 
Pokłosie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

 
Inwestujemy w nowe technologie.
 

Na szkolnym basenie pojawiły się profesjonalnie wykonane wyświetlacze wskazujące datę, czas i temperaturę na basenie. Dodatkowo, w czasie zawodów lub prowadzonych zajęć, mogą one pracować jako stopery odmierzające z dokładnością do setnych części sekundy czas płynięcia na każdym z torów pływackich.

Wyświetlacze zegarów oparte są na wielkogabarytowych wskaźnikach LED natomiast układ sterujący wykonany jest w technice mikroprocesorowej.

Projektantami i wykonawcami wyświetlaczy są nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych: Tadeusz Chojecki i Jarosław Dąbrowski.

 
Finał Konkursu o Samorządzie Terytorialnym.
 

18 lutego b.r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, odbył się III etap - finał wojewódzki - VI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla maturzystów.
Tytuł finalisty uzyskał uczeń klasy IV Tb w zawodzie technik elektronik - Krzysztof Giełdziński. Znalazł się on w ścisłym finale wśród sześciu maturzystów województwa kujawsko-pomorskiego.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
Kalendarium budowy sali gimnastycznej.
 

W kwietniu ubiegłego roku w rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej. W drodze przetargu wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych "Budrox" Sp. z o. o. z Gostynina. Dokonano rozbiórki części warsztatów a na ich miejscu powstała nowa sala sportowa o wymiarach 45 m x 25 m, na której znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, boiska do piłki koszykowej i siatkowej. Sala ma możliwość podziału na 3 części, gdzie można prowadzić zajęcia z gry w koszówkę w piłkę siatkową, tenis ziemny i stołowy oraz również wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na sali znajdują się trybuny na ponad 200 osób z możliwością regulacji ilości miejsc w zależności od potrzeb. Wraz z salą gimnastyczną wybudowana została i wyposażona w sprzęt siłownia. Koszt inwestycji wynosi 4 mln 225 tys. 834 zł (bez VAT).

 
Niebo nad Elektrykiem - marzec.
 

 
Klasy II z wizytą w WSINF'ie.
 

 
Zagrożenia w Internecie.
 

 
Debata z eurodeputowanym Januszem Zemke.
 

18 lutego b.r. w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyła się debata z udziałem europosła do Parlamentu Europejskiego - Janusza Zemke. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkolnych klubów europejskich działających w Zespołach Szkół: nr 5, Budowlanych, Ekonomicznych i Elektrycznych wraz z opiekunami. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Prezydenta miasta Włocławek - Jacek Kuźmiewicz. Eurodeputowany Janusz Zemke udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania młodzieży z zakresu najnowszej historii Polski i Europy.

Organizatorem debaty europejskiej był Szkolny Klub Europejski "EUROTRON" przy współpracy nauczycieli ZSEl.

 
UCZNIOWIE "ELEKTRYKA" W SEJMIE RP.
 

Dnia 16.02.10r. z inicjatywy Ewy Kierzkowskiej wicemarszałek Sejmu RP i przy współudziale senatora Andrzeja Persona oraz posła Marka Wojtkowskiego grupa uczennic i uczniów wraz z nauczycielkami z Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyła w konferencji "Czas na kobiety - co nam dają parytety w systemach wyborczych". Odbyła się ona w Sejmie RP, a patronat honorowy sprawowała Ewa Kierzkowska i Bronisław Komorowski.

Gościem honorowym był Jerzy Buzek przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

W panelach dyskusyjnych brały udział m.in.: Henryka Bochniarz prezydent PKPP Lewiatan, prof. Małgorzata Fuszara oraz przedstawicielki Austrii, Danii, Słowenii i Szwecji, moderatorem była Janina Paradowska.

Konferencja zakończyła cykl debat publicznych odbywających się w całej Polsce przed pierwszym czytaniem projektu obywatelskiego ustawy w sprawie parytetów, które odbędzie się 18.02.10r. w Sejmie RP.

 
Konkurs plastyczny.
 

Zapraszamy uczniów ZSEl do udziału w konkursie plastycznym:

Święta Wielkanocne - karta świąteczna

Szczegóły konkursu w dziale Konkursy oraz u p. K. Kowalskiej i p. K. Pilarskiej.

Kartka, która zajmie pierwsze miejsce zostanie rozesłana w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów ZSEl do pracowników Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta Włocławek.

 
Z wizytą w WSINF'ie.
 

 
Z przyrodą na ty.
 

Już po raz kolejny został rozstrzygnięty konkurs "Mój las", organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody. W Konkursie mogła brać udział młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych ogólnokształcących i zawodowych podzielona na cztery kategorie.

 • Kategoria I - młodzież szkół podstawowych klas I - III / wiek 7-10 lat /;
 • Kategoria II - młodzież szkół podstawowych klas IV-VI / wiek 11-12 lat /;
 • Kategoria III - młodzież gimnazjów / wiek 13-15 lat /;
 • Kategoria IV - młodzież liceów ogólnokształcących oraz pogimnazjalnych szkół zawodowych / wiek 16 - 18 lat /.

Prace konkursowe wykonane były w formie opisowej o objętości około 10 stron maszynopisu lub 15 stron rękopisu, uzupełnione fotografiami, rysunkami, szkicami itp.

W tym roku szkolnym w konkursie wzięli udział również nasi uczniowie. Praca jednego znich - Marcina Kruszyńskiego otrzymała wyróżnienie w kategorii IV. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 11 lutego w Sali Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Komunalnej we Włocławku.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

Opiekunami ucznia były: p. D. Majchrowicz, p. A. Dyszczyńska i p. A. Jakubowska.

 
Konkurs fotograficzny.
 

Zapraszamy uczniów ZSEl do udziału w konkursach fotograficznych:

 • "Człowiek i miasto"
 • "Młodość i starość - przystanki życia"
 • "Ziemia w obiektywie"

Szczegóły konkursów na stronie szkolnego kółka fotograficznego "Obiektyw" w dziale konkursy oraz u p. Piotra Misiaka s. 307 i p. Doroty Kwiatkowskiej s. 346.

Na laureatów konkursów czekają nagrody.

 
Dzwonnice...
 

 
Konkurs historyczny.
 

9 lutego 2010 r. w Muzeum Historii Włocławka odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego: "Wasz prezydent, nasz premier". Ideą konkursu było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski, a konkretnie wydarzeniami 1989 roku. Konkurs był skierowany do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wojciech Giełdziński z kl. I TB w zawodzie technik elektronik zajął III miejsce. Opiekunem ucznia była mgr Dorota Chmielewska.

Organizatorami konkursu były: Stowarzyszenie Obywateli Project Włocławek oraz Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku.

 
Kolejny sukces uczniów ELEKTRYK'a.
 

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku reprezentowali nasz region w Wojewódzkich Mistrzostwach SZS Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach, które odbyły się Bydgoszczy. "Elektrycy" zdobyli brązowy medal. Drużyna zakwalifikowała się do Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbędą się w dniach 27-30 maja 2010 roku w Karpaczu.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

 • I miejsce - II LO z Bydgoszczy (18 pkt.)
 • II miejsce - IX LO z Bydgoszczy (15 pkt.)
 • III miejsce - ZSElektrycznych z Włocławka (12 pkt.)
 • IV miejsce - X LO z Torunia (11 pkt.)
 • V miejsce - VIII LO z Bydgoszczy (9 pkt.)

W mistrzostwach wzięło udział 10 zespołów z terenu województwa.

Barwy Zespołu Szkół Elektrycznych reprezentowali:

 • Barbara Kozłowska
 • Patryk Kacprowicz
 • Paweł Ławski
 • Krzysztof Kłosiński

Opiekunem naszej drużyny był Jan Nieradziński.

 
Na sportowo.
 

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

zapisy u nauczycieli W-F do 19.02.

koordynatorem zawodów jest p. Emilia Bielińska

 
Wyniki współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2009/2010.
 

Na stronie www.szswloclawek.republika.pl zostały opublikowane najbardziej aktualne wyniki współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2009/2010. W klasyfikacji ogólnej prowadzą: wśród kobiet - IV LO z 32 punktami, II LO z dorobkiem 27 punktów oraz III Liceum im. Marii Konopnickiej - 19,5 punkta. Szkolne "podium" w kategorii mężczyzn przedstawia się następująco: IV LO z 31 punktami, Zespół Szkół Samochodowych - 29 punktów, Zespół Szkół Elektrycznych - 27 punktów.

Na witrynie sklasyfikowano uczestnictwo szkół w takich dyscyplinach, jak: indywidualne i sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna i siatkowa, pływanie, szachy.

Źródło: Oficjalny serwis miejski.

 
Zabawa mikołajkowa w Elektryku.
 

 
Ferie na sportowo !!!
 

Przez cały okres ferii zimowych w naszej szkole odbywały się spotkania w ramach sportowych zajęć ruchowych. Codziennie od 1000 do 1130 młodzież korzystała z pływalni szkolnej, a od godz. 1200 do 1330 z sali gimnastycznej II LO we Włocławku.

Młodzież uczestnicząc w zajęciach mogła popracować nad poprawą swej sprawności i kondycji fizycznej, rozwijać umiejętności pływania różnymi stylami oraz brać czynny udział w zabawach i grach zespołowych.

Zajęcia Rekreacji Ruchowej "Ferie 2010" zorganizowane zostały dla młodzieży ZSEL przez nauczycieli wychowania fizycznego - mgr Emilię Bielińską i mgr Arkadiusza Pazderskiego.

 
Informujemy.

Informujemy, że w piątkowej gazecie "Nowości" znajdzie się relacja z naszej studniówki.

 
Niebo nad Elektrykiem - luty.
 

 
Szachowe Mistrzostwa Włocławka
 

W poniedziałek, 1 lutego br. w Zespole Szkól nr 8 odbyły się drużynowe szachowe Mistrzostwa Włocławka Szkolnego Związku Sportowego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych:

 • IV LO (Kacper Zieliński, Tomasz Gogołkiewicz, Jakub Sobucki, Julita Bojarska)
 • ZSSamochodowych (Jakub Kurzawski, Przemysław Jóźwiak, Radosław Gajda, Katarzyna Wlazlik)
 • LMK ( Igor Szczepański , Damian Politowicz ,Garst Tomasz, Katarzyna Staszewska)
 • ZSElektrycznych (Paweł Ławski, Patryk Kacprowicz, Krzysztof Kłosiński, Barbara Kozłowska)
 • II LO im.Mikołaja Kopernika (Cezary Grzanka, Przemysław Stankiewicz, Angelika Witkowska)

Rezultat końcowy wśród licealistów:

 1. ZSElektrycznych
 2. LMK
 3. II LO
 4. ZSSamochodowych
 5. IV LO

Opiekunem naszej drużyny był Jan Nieradziński.

Źródło: wiadomości wlc.pl .

 
Konkurs !!!
 

II edycja Międzyszkolnego Konkursu Technicznego:
"Turniej Młodych Mistrzów Elektroniki"

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Elektrycznych i ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Włocławka i okolic.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do podejmowania nadobowiązkowych zadań o charakterze konstrukcyjnym, niezwiązanych bezpośrednio z lekcjami szkolnymi, a wynikających z zainteresowań uczniowskich, ich pasji i zamiłowań technicznych.

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdują się w dziale konkursy .

 
VI Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 

15 stycznia b.r. w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku odbył się etap rejonowy VI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych.

Wzięło w nim udział 11 uczniów "Elektryka" z klas IV technikum, którzy zakwalifikowali się do II etapu. Konkurs swoim zasięgiem obejmował województwo kujawsko-pomorskie. Organizatorem był Sejmik Województwa Kujawsko-pomorskiego.

Krzysztof Giełdziński jako jedyny z naszego miasta znalazł się w gronie finalistów konkursu i weźmie udział w zmaganiach finałowych, które odbędą się 18 lutego b.r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Opiekunem ucznia jest mgr D. Chmielewska.

 
Niebo nad Elektrykiem dzień.

W końcu coś się dzieje na Słońcu - pojawiły się grupy plam. Pamiętajmy jednak, że obserwacja Słońca bez specjalnych filtrów może skończyć się utratą wzroku !!!


 
Konkurs fotograficzny: "Włocławek - moje miasto".
 

Zapraszamy uczniów ZSEl do wzięcia udziału w VIII edycji Konkursu Fotograficznego "Włocławek - moje miasto" pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek.

Temat tegorocznej edycji: "CZŁOWIEK I MIASTO"

Cele konkursu jest odkrywanie i promowanie uroków naszego miasta.

Zdjęcia można składać do dnia: 28 lutego 2010 u p. Piotra Misiaka s. 307.

Więcej szczegółów w dziale konkursy .

 
"... Poloneza czas zacząć".
 

Kultywując tradycje, na 100 dni przed najważniejszym egzaminem, tegoroczni abiturienci Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, utworzą korowód z ponad 100 par, ruszając w takt poloneza do swojego pierwszego dorosłego balu - "Balu Studniówkowego". Rozpocznie się on o godzinie 20.00 w dniu 15 stycznia 2010 roku w sali Włocławskiego Centrum Kultury.

Za 100 dni przystąpią do egzaminów maturalnych, po których absolwenci będą "walczyć" o tytuł technika w wybranym zawodzie: technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk, a później będą podejmować pierwsze dorosłe decyzje, dokonując wyboru kierunku dalszego kształcenia na uczelniach wyższych lub rozpoczynając karierę zawodową. Tymczasem można cieszyć się jeszcze z uroków młodości, jeszcze można liczyć na wsparcie osób najbliższych - rodziców, nauczycieli. W tym właśnie gronie można oddać się pląsom do białego rana. A że bal to szczególny, jedyny, wszystko musi być naj... , aby po latach można było wracać do tych chwil we wspaniałych wspomnieniach. O owe "wszystko naj..." począwszy od wystroju sali balowej, poprzez dobór muzyki, na wspaniałym menu kończąc zadbali oczywiście niezastąpieni rodzice, którym należą się wielkie podziękowania.