"... Poloneza czas zacząć".
 

Kultywując tradycje, na 100 dni przed najważniejszym egzaminem, tegoroczni abiturienci Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, utworzą korowód z ponad 100 par, ruszając w takt poloneza do swojego pierwszego dorosłego balu - "Balu Studniówkowego". Rozpocznie się on o godzinie 20.00 w dniu 15 stycznia 2010 roku w sali Włocławskiego Centrum Kultury.

Za 100 dni przystąpią do egzaminów maturalnych, po których absolwenci będą "walczyć" o tytuł technika w wybranym zawodzie: technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk, a później będą podejmować pierwsze dorosłe decyzje, dokonując wyboru kierunku dalszego kształcenia na uczelniach wyższych lub rozpoczynając karierę zawodową. Tymczasem można cieszyć się jeszcze z uroków młodości, jeszcze można liczyć na wsparcie osób najbliższych - rodziców, nauczycieli. W tym właśnie gronie można oddać się pląsom do białego rana. A że bal to szczególny, jedyny, wszystko musi być naj... , aby po latach można było wracać do tych chwil we wspaniałych wspomnieniach. O owe "wszystko naj..." począwszy od wystroju sali balowej, poprzez dobór muzyki, na wspaniałym menu kończąc zadbali oczywiście niezastąpieni rodzice, którym należą się wielkie podziękowania.

 

 
UWAGA !!!
 

Ze względu na warunki atmosferyczne zebrania z rodzicami
zostają przełożone z dnia 13 stycznia na dzień 3 lutego od godziny 1630
(rodziców uczniów z klasy IV Td zapraszamy na godzinę 1600).

Prosimy parkować wzdłuż ulicy Energetyków lub przy Bursie.

  lista sal, w których odbędą się zebrania (.pdf)

 
EUROELEKTRA
 

W dniu 14 stycznia br. odbyły się w dziesięciu okręgach na terenie naszego kraju zawody regionalne ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich "Euroelektra". W tym roku szkolnym jest to już XII edycja tej olimpiady, której laureaci i finaliści zdobywają nagrody rzeczowe i dyplomy, mają zapewnione miejsca na wydziałach technicznych uczelni wyższych, a przede wszystkim uzyskują zwolnienie z części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z adnotacją na dyplomie: 100% punktów. Zawody w naszym regionie odbywają się tradycyjnie w Zespole Szkół Nr 12 w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy IVB, którzy z sukcesem zanotowali swój start w zawodach I stopnia: Łukasz Urbański, Krzysztof Giełdziński i Wojciech Santysiak.

Wyniki etapu regionalnego będą znane za miesiąc, a już na początku marca będzie miał miejsce finał tegorocznych zmagań konkursowych, który tym razem odbędzie się w Zielonej Górze. Opiekunem naszych olimpijczyków jest dr Andrzej Aftański.

 
Szukasz pracy ?
 

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektrycznych zaprasza do składania ofert na stanowisko trenera środowiskowego przy nowopowstałym kompleksie boisk wielofunkcyjnych "Orlik".

Zgłoszenia przyjmujemy w siedzibie szkoły przy ul. Toruńskiej 77/83. Tu również można otrzymać więcej informacji na temat wymagań związanych z pracą trenera.

 
III Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału ZNP.
 

9 grudnia w Sali Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku spotkali się pracownicy włocławskiej oświaty na III Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału ZNP. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Krzysztof Buszka - Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego wspólnie z synem zmarłej przed rokiem dyrektor Gimnazjum nr 4 Elżbiety Michałek (uczestnicy minutą ciszy uczcili jej pamięć).

Turniej rozegrano systemem brazylijskim a poszczególne spotkania zakończyły się następującymi wynikami:

 • SP 14 - ZSElekrycznych 0:2
 • CDiE - ZS nr 5 0:2
 • ZSChemicznych - ZSBudowlanych 2:1
 • SP 20 - ZS nr 5 2:0
 • G 4 - ZSElektrycznych 2:0
 • CDiE - ZSB 0:2
 • SP 23 - SP 20 2:1
 • SP 14 - ZS nr 5 2:1
 • G 4 - ZSChemicznych 1:2
 • SP 14 - SP 20 1:2
 • ZSElektrycznych - ZSBudowlanych 2:1
 • G 4 - ZSElektrycznych 2:0

W walce o 3 pierwsze miejsca spotkały się: SP 23, G 4, SP 20 i ZSChemicznych.

Ostateczna kolejność:

 • SP 23 - miejsce I
 • SP 20 - miejsce II
 • G 4 - miejsce III
 • ZSChemicznych
 • ZSElektrycznych, SP 14
 • ZSBudowlanych, ZS nr 5
 • CDiE

Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy z rąk Prezesa - Krzysztofa Buszki i Wiceprezesa Jolanty Stasinowskiej. Specjalnie nagrody wręczyli oni również Markowi Ziółkowskiemu i Markowi Wódeckiemu - głównym organizatorom imprezy.

 
WOŚP 2010
 

 
"Czerwonokrzyska Gwiazdka".
 

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku złożył serdeczne podziękowania społeczności Zespołu Szkół Elektrycznych za współudział w akcji pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin Włocławka pod hasłem "Czerwonokrzyska Gwiazdka".

Dzięki ofiarności sponsorów oraz życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych Polski Czerwony Krzyż przygotował 200 świątecznych paczek żywnościowych dla najuboższych.

W imieniu potrzebujących rodzin, których wspólnie obdarowaliśmy, serdecznie dziękujemy.

 
Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Elektrycznych.
 

W dniach 21-22 grudnia 2009 r. odbyły się Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju a tym samym Mistrzem Zespołu Szkół Elektrycznych został Patryk Kacprowicz.

Ostateczna klasyfikacja:

 1. Kacprowicz Patryk - 1000 6.5
 2. Ławski Paweł - 1000 6.0
 3. Kłosiński Krzysztof - 1000 5.5
 4. Paliwoda Bartek - 1000 4.0
 5. Boś Karol - 1000 4.0
 6. Mirodka Jarosław - 1000 4.0
 7. Laskowski Jakub - 1000 4.0
 8. Lewandowski Rafał - 1000 3.0
 9. Bożenda Robert - 1000 2.0
 10. Lamparski Kacper - 1000 2.0
 11. Kozłowska Barbara - 1000 1.0

Organizatorami konkursu byli: p. J. Nieradziński i Ł. Mikołajczak przy dużym zaangażowaniu panów: R. Kacprowicza i M. Będzińskiego, którzy zorganizowali sprzęt, sędziowali oraz ufundowali nagrody i którym tą drogą serdecznie dziękujemy.

 
Konkurs !!!
 

Ogłaszamy dwa konkursy związane z obchodami "Roku Chopinowskiego"

Pierwszy z nich pt. "Płyta z muzyką Fryderyka Chopina - mój projekt okładki" skierowany jest do uczniów gimnazjów, natomiast drugi: "Ojczyzny Fryderyka Chopina - prezentacja multimedialna", zarówno do gimnazjalistów jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursów jest Zespół Szkół Elektrycznych natomiast patronat nad nimi objął Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdują się w dziale konkursy .

 
DAR SERCA !!!
 

 

 

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielowi i uczniom
naszej szkoły, którzy odpowiedzieli na nasz apel
i oddali swoją krew dla chorego na białaczkę 6-letniego chłopca.

 
Podsumowanie zeszłorocznej akcji Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".
 

W zeszłym roku nasza szkoła przystąpiła do Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła". W tym celu dokonaliśmy rejestracji szkoły na oficjalnej stronie instytucji oraz sporządziliśmy umowę współpracy. Efektem tej decyzji oraz Państwa hojności jest przekazana kwota w wysokości: 2585.65 zł. Z tego dostępnych środków: 1939.24 zł.

W imieniu uczniów naszej szkoły serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Szczegółowe informacje na temat stowarzyszenia oraz przekazanych kwot dla poszczególnych partnerów można znaleźć pod adresem psb.org.pl .

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" jest największą organizacją pozarządową w sektorze edukacji, która umożliwia szkołom pozyskiwanie środków finansowych na polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Prowadzi akcję związaną z pozyskiwaniem 1% podatku należnego od dochodów uzyskanych przez osoby i instytucje. Szkoła może otrzymać od 75% do 100% zebranych środków przekazanych przez Urząd Skarbowy.

 
Witamy Nowy Rok 2010 !!!
 

 

 
Boże Narodzenie 2009 r.
 

 

 
"Lepsza przyszłość - wyrównywanie szans w edukacji".
 

Do 30 czerwca 2010 roku w Zespole Szkół Elektrycznych będzie trwała realizacja projektu "Lepsza przyszłość - wyrównywanie szans w edukacji". Program realizowany jest przez Urząd Miasta Włocławek w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcesz wiedzieć więcej ?

 
Ciekawy człowiek, zawód, wyjątkowa pasja.
 

W dniu 16. 12. uczniowie naszej szkoły czestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w bibliotece Zespołu Szkół nr 5 inaugurującym cykl "Ciekawy człowiek, zawód, wyjątkowa pasja".
O swojej drodze zawodowej i pasjach opowiedzieli K. Sudok z Ukrainy i J. Bobiński z Kanady pracujący we Włocławku jako nauczyciele języka angielskiego.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia goście opowiedzieli również o świątecznych tradycjach w swoich krajach.
Wyjście do Zespołu Szkół nr 5 zorganizowała p. B. Balcerowska.

 
Ozdoby z ZAPIECKA.
 

Tradycyjnie w bibliotece naszej szkoły w okresie przedświątecznym cieszą oczy ozdoby wykonane przez podopiecznych ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ na ZAPIECKU.

ŚWIETLICA na ZAPIECKU jest jednym z oddziałów MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY RODZINIE obejmującym opieką osoby z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniami. Podopieczni wykonują ozdoby w ramach terapii zajęciowej pod fachowym okiem terapeutek ALEKSANDRY GOGOŁKIEWICZ i KATARZYNY JASIŃSKIEJ. Haftowanie ozdób rozpoczynają już we wrześniu, po to by w grudniu sprawiać nam radość widokiem swoich rękodzieł.

Wystawę w szkolnej bibliotece zorganizowała Betina Balcerowska.

 
Sukces uczniów ELEKTRYKA.
 

18 grudnia 2009r. w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego we Włocławku, odbył się finał konkursu: "Maraton Szkolnych Klubów Europejskich". Wzięły w nim udział 3 osobowe reprezentacje włocławskich szkół ponadgimnazjalnych, w których funkcjonują szkolne kluby europejskie.

Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach:

 • przedstawienie prezentacji dotyczącej pomysłu realizacji we Włocławku projektu z wykorzystaniem funduszy europejskich.
 • test wiedzy o Unii Europejskiej i jej funduszach.

Zespołowo I miejsce uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku: Jakub Laskowski, Paweł Troszyński i Adrian Wójcik z klasy IIB technikum elektronicznego.

Laureatem indywidualnym został Adrian Wójcik, który uzyskał największą liczbę punktów w teście spośród wszystkich uczestników konkursu.

W nagrodę uczniowie "Elektryka" pojadą do Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego - Tadeusza Zwiefki.

Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Dorota Chmielewska. Konsultacje w/s multimediów - mgr Jarosław Nadolski.

 
"Dzień Astronomii w Elektryku" - 18 grudnia 2009r.
 

 

 
"Dzień Astronomii w Elektryku" - 18 grudnia 2009r.
 

Obchody "Dnia Astronomii" w Zespole Szkół Elektrycznych związane były z kończącym się Międzynarodowym Rokiem Astronomii. W ich trakcie przedstawiono rozwój metod obserwacji i sprzętu astronomicznego na przestrzeni wieków. Omówiono budowę i działanie popularnych teleskopów astronomicznych stosowanych zarówno w obserwacjach wizualnych jak i radiowych. Zapoznano się też z podstawowymi prawami z dziedziny fizyki i optyki, które doprowadziły do budowy i doskonalenia przyrządów obserwacyjnych. Druga część wykładów poświecona została Układowi Słonecznemu. Uczestnicy mogli zapoznać się z budową planet naszego układu, oraz poznać zjawiska zachodzące na Słońcu.

Po tej dawce teorii przyszedł czas na praktykę. Omówiono budowę i działanie zgromadzonych w sali przyrządów optycznych. Pokazano budowę reflektora (teleskop oparty na konstrukcji Newtona ) Synta 8" umieszczonego na montażu Dobsona, Refraktora umieszczonego na statywie azymutalnym i katadioptryk na montażu paralaktycznym. Ostatnia częścią wykładów było omówienie wyglądu grudniowego nieba. Przedstawiono w ich trakcie konstelacje widziane z półkuli północnej, charakterystyczne dla okresu zimowego oraz ciekawe obiekty widoczne zarówno gołym okiem jak i przy pomocy teleskopów czy lornetek.

Dzień astronomii, był kontynuacją cyklu obchodów Roku Astronomii przez uczniów Elektryka. Pierwszym ich elementem była wizyta w Centrum Astronomicznym UMK w Piwnicach pod Toruniem, gdzie uczestnicy wycieczki zapoznali się ze sprzętem tam zgromadzonym w tym z 32 metrowym radioteleskopem. Brali również udział w seansie w Toruńskim Planetarium.

Kolejnym Etapem obchodów była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym Włocławskiego Oddziału PTA mieszczącego się przy ulicy Fredry. Tam uczestnicy zapoznali się z obserwatorium i znajdującym się tam sprzętem. Obserwacje nieba, z powodu niesprzyjającej aury, trzeba jednak będzie odłożyć na inny termin.

Organizatorami "Dnia Astronomii" byli Dariusz Kostrzewski, Andrzej Krieger, nauczyciele ZSEl i Członkowie Włocławskiego Towarzystwa Astronautycznego Stanisław Milczarek, Jerzy Skóra.

 
Test Historia Plus.
 

16 grudnia b.r. został rozstrzygnięty konkurs historyczny Oxford. Udział w nim wzięło 26 uczniów "Elektryka" z klas I, II i III Technikum.

Laureatami konkursu zostali:

 • Tomasz Szumko kl.IIIc (I miejsce)
 • Paweł Czajkowski kl.If I Arkadiusz Krajewski kl.If (II miejsce)
 • Wojciech Giełdziński kl.Ib (III miejsce)

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 
Test Polonica Plus.
 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku postanowili sprawdzić się w nietypowym dla tej szkoły konkursie. Pięćdziesięciu z nich przystąpiło do testu przygotowanego przez organizatorów drugiej edycji konkursu Test Polonica Plus. Obejmował on zagadnienia z zakresu języka polskiego, to jest historii literatury polskiej, teorii literatury oraz nauki o języku. Piszący test rozwiązywali zadania w dwu grupach wiekowych - Test Liceum 1 oraz Test Liceum 2. Każdy arkusz zawierał 25 pytań, a piszący mógł zdobyć 100 punktów. W Elektryku przeprowadziły go p. Dorota Majchrowicz, p. Katarzyna Kowalska, p. Anna Litke.

Do grona laureatów drugiej edycji konkursu Test Polonica Plus dostali się: Jonatan Murawski z klasy II Tc najwyżej oceniony uczeń naszej szkoły, który uzyskał tytuł Laureata IV stopnia oraz Damian Majewski z klasy II Tc, który uzyskał tytuł Laureata V stopnia. Dobre wyniki osiągnęli także: Bartłomiej Chmielewski kl. II Tc, Mateusz Nowicki I Tc, Beata Prętnicka I Te.

Uroczyste rozdanie nagród oraz wręczenie dyplomów uczestnictwa w konkursie odbyło się 16 grudnia 2009r.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

 
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: "Jak działa moja gmin@?"
 

W dniach 10-11 grudnia 2009 r. w Warszawie odbyło się końcowe spotkanie dotyczące projektu: "Jak działa moja gmin@?". Było one połączone z sesją Rady Miasta Warszawy i wizytę w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.
W ramach programu odbyły się zajęcia warsztatowe i symulacja sesji rady miasta. W spotkaniu udział wzięli: Emanuela Białkowska kl.III.E i Patryk Kacprowicz kl.III.C wraz z opiekunem p. Katarzyną Pilarską.
Organizatorem przedsięwzięcia była Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Roczny projekt w ZSElektrycznych we Włocławku realizowali nauzyciele: Dorota Chmielewska, Dorota Majchrowicz, Katarzyna Pilarska, Anna Litke i Maciej Jezierski.

 
Spotkanie z eurodeputowanym Tadeuszem Zwiefką.
 

11 grudnia 2009 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku odbyła się debata uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Posłem do Parlamentu Europejskiego Tadeuszem Zwiefką. Tematem spotkania były fundusze europejskie i możliwości ich wykorzystania . SKE "Eurotron" reprezentowali: Jakub Laskowski, Paweł Troszyński i Adrian Wójcik wraz z opiekunem p. Dorotą Chmielewską.

 
Elektryk w EduPack.
 

Od poczatku grudnia br. nasza szkoła przystąpiła do programu EduPack prowadzonego przy współpracy z firmą Microsoft pod patronatem Portalu CentrumXP.pl.

EduPack jest programem skierowanym do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w ramach którego wszyscy uczniowie, nauczycie i pracownicy administracji otrzymują za darmo dostęp do wysokiej jakości kont poczty e-mail, multimedialnych szkoleń z produktów Microsoft oraz oprogramowania na preferencyjnych warunkach.

Chcesz wiedzieć więcej ?

 
Wyniki próbnego egzaminu maturalnego z matematyki.
 

3 listopada br. odbyły się próbne matury z matemytyki. Był to dla uczniów klas maturalnych, zarówno sprawdzian wiedzy jak i odporności psychicznej przed czekającym ich majowym sprawdzianem.
Nasi uczniowie zdali ten egzamin bardzo dobrze uzyskując zdawalność rzędu 97,69 %, przekraczając tym samym w sposób znaczący średnie wyniki w kraju (76 %), w województwie kujawsko-pomorskim (78 %), Liceach ogólnokształcących (88 %) i Technikach (60 %).

Wszystkim zdającym gratulujemy i życzymy powodzenia podczas rzeczywistych egzaminów maturalnych, które nadchodzą wielkimi krokami.

 
Dzień Astronomii w ELEKTRYKU
 

18 grudnia br. (piątek) w godzinach od 1000 do 1200 w sali 401 odbędzie się cykl wykładów związanych z obchodami Dnia Astronomii. W wykładach tych będą uczestniczyć uczniowie, którzy wzięli udział w sobotniej wycieczce do Piwnic gdzie znajduje się największy radioteleskop w tej części Europy, oraz uczniowie klas III.

Tematami prowadzonych wykładów będą:

 • Rozwój metod obserwacji astronomicznych - D. Kostrzewski
 • Układ Słoneczny - S. Milczarek
 • Budowa teleskopów - pokaz teleskopów - J. Skóra, A. Krieger
 • Obiekty grudniowego nieba - A. Krieger

W programie obchodów ponadto planowana jest na godzinę 1900 wizyta we Włocławskim Obserwatorium Astronomicznym mieszczącym się przy ul. Fredry 16, w trakcie którego będzie można zwiedzić obserwatorium, zapoznać się z budową teleskopu zainstalowanego w obserwatorium oraz w przypadku bezchmurnej pogody - obejrzeć nocne niebo nad Włocławkiem.

Organizatorami imprezy są: p. D. Kostrzewski, p. A. Krieger oraz członkowie Włocławskiego Towarzystwa Astronautycznego.

 
Konferencja "Prawa człowieka w procesie dydaktyczno-wychowawczym szkoły/placówki"
 

8 grudnia 2009 r. w sali audytoryjnej Collegium Novum Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku odbyła się konferencja na temat: "Prawa człowieka w procesie dydaktyczno-wychowawczym szkoły/placówki", w której uczestniczyli dyrektorzy i pedagodzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W konfererencji tej uczestniczyli również przedstawiciele naszej szkoły.

źródło: www.q4.pl

 
Szkolna Liga Strzelecka - drugie strzelanie.
 

20 listopada, na strzelnicy Ligi Obrony Kraju, odbyły się drugie zawody tegorocznego sezonu strzeleckiego w konkurencji karabinka pneumatycznego. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły: drużyna dziewcząt (M. Jabłońska, B. Kozłowska, P. Jaroszek, A. Praska) oraz drużyna chłopców (I. Ginczelewski, B. Urbański, Ł. Bogucki, K. Bzdręgowski). Zarówno w pierwszej jak i w drugiej kategorii nasze drużyny zajęły wysokie miejsca (chłopcy trzecie a dziewczęta drugie).

Opiekunem Szkolnego Koła Strzeleckiego jest p. D. Kwiatkowska.

 
"Czerwonokrzyska Gwiazdka"
 

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinny i przepełniony miłością okres w roku. To czas kiedy mamy okazję dostrzec ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich pracowników uczniów naszej szkoły o wzięcie udziału w akcji PCK polegającej na zbiórce artykułów żywnościowych, które posłużą w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób najuboższych w naszym mieście.

Artykuły można przekazać do dnia 11. 12. 2009 r. do Pani Doroty Kwiatkowskiej (sala 346) lub nauczycieli religii.

W imieniu potrzebujących, których wspólnie obdarowujmy - serdecznie dziękujemy.

 
Otrzęsiny pierwszaków !!!
 

W piątek 4 grudnia 2009 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Klasy zmierzyły się w konkurencjach intelektualnych, sprawnościowych i sportowych, walcząc o miano "Najlepszej Klasy Pierwszej w roku szkolnym 2009/2010".

Wśród konkurencji znalazły się:

 • najciekawszy strój lub element stroju charakterystyczny dla całej klasy.
 • reklama z humorem przedmiotu niezbędnego na obozie przetrwania
 • pokaz musztry
 • quiz o szkole
 • obieranie ziemniaków na czas
 • układanie słów ze słowa pierwszaki
 • wyścig w kombinezonach OP1

W punktacji uwzględniono również wyniki konkursu plastycznego dla klas pierwszych na plakat pt. "Zużyte opony - gumowy surowiec. Nie wyrzucaj, odzyskaj, chroń środowisko."

Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji, pierwsze miejsce zajęła klasa I Tf , drugie miejsce klasa I Ta, a trzecie miejsce zajęła klasa I Te.

 
Jerzy Giergielewicz Honorowym Obywatelem Kowala.
 

Na 22 grudnia władze Kowala zaplanowały Galę Miejską. Podczas tej uroczystości Jerzy Giergielewicz, kowalanin z urodzenia otrzyma akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Kowala.
Jerzy Giergielewicz to emerytowany nauczyciel historii w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, społecznik związany z Kowalem, ale przede wszystkim kustosz historii Kowala, jej popularyzator i dokumentalista.
Jerzy Giergielewicz jest między innymi członkiem Stowarzyszenia Miast Kazimierzowskich oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Kazimierza Wielkiego, posiadaczem niezwykłej kolekcji pamiątek związanych z miastem króla.

źródło: Gazeta Pomorska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 
Wizyta w Centrum Astronomii UMK - Piwnice pod Toruniem.
 

W sobotę 5 grudnia odbyła się wycieczka do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach pod Toruniem. Uczestniczyli w niej zainteresowani astronomią uczniowie Elektryka, nauczyciele i członkowie ich rodzin. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodów Miedzynarodowego Roku Astronomii w ZSEL. Ich następnym elementem będzie cykl wykładów, przeprowadzony wspólnie z włocławskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Astronautycznego. Odbędzie się on 18 grudnia o godz. 10 w sali 401. W tym samym dniu o godz. 19 zapraszamy na spotkanie we Włocławskim Obserwatorium Astronomicznym.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne UMK oraz Centrum Radioastronomii UMK . Przewodnikiem odkrywającym przed uczestnikami tajemnice toruńskiego Centrum Astronomii był dr hab. Andrzej Strobel, prof. UMK. Wycieczka zakończyła się wizytą w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu na nastrojowym seansie "Gwiazda Betlejemska", bedącym pełną refleksji próbą połączenia wiary, tradycji i nauki.

Organizatorami wycieczki byli: p. Dariusz Kostrzewski, p. Andrzej Krieger.

 
Śladami Słowackiego...
 

1 grudnia br. młodzież klasy I Tb z opiekunami : p. Katarzyną Kowalską , p. Anną Litke i p. Pawłem Wiśniewskim uczestniczyła w wycieczce do Warszawy zorganizowanej w ramach szkolnego projektu pod hasłem: Juliusz Słowacki - poeta najbardziej romantyczny poświęconego 200 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego . Celem wycieczki było obejrzenie wystawy w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza pt.: "Juliusz Słowacki w podróży".

Ekspozycja prezentuje etapy w życiu poety wyznaczone jego kolejnymi romantycznymi podróżami. Wystawie towarzyszą listy Słowackiego do matki, pełne miłości, troski i tęsknoty i utwory poetyckie związane z miejscami jego wędrówek. Ekspozycja wzbogacona została licznymi akcesoriami romantycznych podróży.

 
Niebo nad Elektrykiem - grudzień.
 

 
Profilaktyka grypy A/H1N1
 

Za Wikipedią - Świńska grypa (lub grypa świń) - zakaźna choroba układu oddechowego świń, którą powodują wirusy grypy typu A lub (rzadziej) wirusy grypy typu C. Nieściśle (i formalnie niepoprawnie) świńską grypą nazywa się również chorobę wywoływaną przez tzw. nowy wirus grypy północnoamerykańskiej (nazywany również wirusem grypy meksykańskiej). U świń wirusy grypy wywołują liczne zachorowania, jednak śmiertelność na skutek zakażenia jest niska. Wirus grypy świń typu A/H1N1 został wyizolowany po raz pierwszy u świń w 1930 roku.

Proste czynności związane z przestrzeganiem higieny osobistej zmniejszają ryzyko zakażenia...

 
Śladami Chopina po Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej.
 

"Jeżeli zobaczysz Szafarnię, Płonne, Gulbiny, Radomin, Ornówek, wspomnij moje imię" - Fryderyk Chopin

W dniu 26 listopada uczniowie klas: III TA, III TC, III TD uczestniczyli w wycieczce tematycznej "Śladami Chopina po Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej", która inaugurowała projekt związany z obchodami Roku Chopinowskiego w ZSEL. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Ośrodek Chopinowski w Szafarni, który upamiętnia wizyty młodego kompozytora w majątku rodziny Dziewanowskich w latach 1824 i 1825.
To właśnie w Szafarni po raz pierwszy Chopin zetknął się z autentyczną muzyką ludową, która znalazła odzwierciedlenie w licznych kompozycjach, kształtując indywidualny styl narodowy. W miejscu dawnego modrzewiowego dworku Dziewanowskich znajduje się obecnie eklektyczna budowla z końca XIX w, która mieści Ośrodek Chopinowski - miejsce licznych wydarzeń kulturalnych. Wokół rozciąga się park wraz ze stawem w kształcie fortepianu oraz drzewami pamiętającymi jeszcze czasy młodego Chopina. Wśród pomników przyrody znajdujących się na terenie parku na szczególną uwagę zasługują: Lipa Chopina oraz Dęby Dziewanowskich.
Kolejnym punktem na trasie wycieczki była malowniczo położona wieś Płonne, która należała do rodziny Dziewanowskich. Zaprzyjaźniony z nimi Chopin odwiedził tę miejscowość w roku 1826. W Płonnem urodził się J. N. Dziewanowski - bohater spod Samosierry, a w latach 1925 - 1928 przebywała tam pisarka Maria Dąbrowska.
Następnie uczniowie zwiedzili zamek warowny w Golubiu - Dobrzyniu, poznając jego historię, oglądając wnętrza oraz wystawione ekspozycje. Miejsce to również wpisało się w biografię Chopina jako jeden z punktów pośród licznych wycieczek z Szafarni.
Trasa wycieczki objęła również takie miejscowości jak: Sokołowo, Kikół i Zbójno. Miejsca te odwiedzał Chopin podczas pobytu na Ziemi Dobrzyńskiej.
Organizatorami wycieczki były: p. Betina Balcerowska, p. Dorota Chmielewska, p. Magdalena Lewandowska, p. Dorota Majchrowicz.

 
Euro walutą naszej przyszłości - podziękowania.
 

 

 
Mistrzostwa w pływaniu.
 

28 listopada na pływalni Zespołu Szkół Elektrycznych odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Włocławka Pracowników Oświaty w Pływaniu. Zawodnicy walczyli w trzynastu konkurencjach o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 
VI Regionalny Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 

27 listopada odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych etap szkolny VI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży.
Zakres Konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej przedmiotu Wiedza o społeczeństwie.
Celem konkursu jest: kształtowanie postaw obywatelskich, przygotowanie do uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniowskich oraz pobudzenie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym oraz rozpowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i awansu do etapu drugiego i finałowego - trzeciego, który odbędzie się 18 lutego 2010 roku w Toruniu.

 
90 lat z PCK.
 

26 listopada w Teatrze Impresaryjnym odbyły się uroczystości z okazji obchodów 90-lecia PCK i dni honorowego dawcy krwi.

W tym dniu honorowi dawcy krwi i osoby oraz instytucje zaangażowane we współpracę z PCK zostały nagrodzone medalami, odznaczeniami oraz odznakami. Zespół Szkół Elektrycznych wraz innymi szkołami za wieloletnią współpracę z włocławskim oddziałem PCK został uhonorowany statuetką wydaną z okazji jubileuszu.

Pierwszą opiekunką oraz założycielką szkolnego PCK w "Eklektyku" była p. Maria Pierzchała obecnie szkolnym kołem opiekuje się p. Dorota Kwiatkowska.

Życzymy dalszych sukcesów i pięknych jubileuszy PCK

Fotoreportaż dzięki uprzejmości Włocławskiego Portalu Internetowego Q4

 
"Włocławek miastem, w którym mieszkali też Żydzi"
 

Dnia 25 listopada 2009 roku przedstawiciele klas I Td i III Tf pod opieką p. Magdaleny Lewandowskiej i p. Marcina Kotkiewicza wzięli udział w konferencji "Włocławek miastem, w którym mieszkali też Żydzi" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek w ramach Projektu "Pamięć, pamiętać, pamiętamy!".
Konferencja odbyła się w Hotelu Aleksander i skupiła się wokół następujących zagadnień:

 • miejsca włocławskich Żydów w okresie dwudziestolecia międzywojennego,
 • dialogu między współczesnym katolicyzmem a judaizmem,
 • Holokaustu Żydów kujawskich
 • projektu o Holokauście realizowanego przez osadzonych w Zakładzie Karnym.

Referaty podsumowane zostały odczytaniem listu od Ziomkostwa Włocławian w Izraelu.

Spotkanie stało się ważnym głosem na temat historii i tożsamości kulturowej Włocławka - miasta, w którym mieszkali również Żydzi.

 
Wycieczka do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku.
 

W piątek, 13 listopada 2009, uczniowe z klasy 4Tb, 4Td i 4Te brali udział w wycieczce do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących:

 • fizyki jądrowej a zwłaszcza jej zastosowania,
 • promieniowania i wpływu promieniowania na środowisko i człowieka,
 • budowy i działania reaktora jądrowego oraz mieli możliwość zwiedzania reaktora jądrowego Maria.

Reaktor jądrowy Maria to reaktor badawczy, który wykorzystywany jest do:

 • prowadzenia badań fizycznych na wiązkach neutronów;
 • prowadzenia badań radiochemicznych;
 • prowadzenia badań materiałowych w sondach i pętlach;
 • napromieniania materiałów tarczowych dla produkcji izotopów;
 • wykorzystanie promieniowania gamma wypalonych elementów paliwowych do prowadzenia badań radiochemicznych;
 • prowadzenie naświetlań dla spektrometrii krótkożyciowych izotopów;
 • prowadzenie badań w zakresie inżynierii reaktorowej i energetyki jądrowej.

Uczniowie dowiedzieli się także jak postępuje się z odpadami promieniotwórczymi, jak i gdzie się je składuje i jaki mają one wpływ na środowisko.

Organizator wycieczki: Dariusz Kostrzewski
Opiekunowie: Dorota Kwiatkowska, Magdalena Lewandowska.

Więcej informacji na stronie: fizyka.zsel.edu.pl

 

Drugi Orlik we Włocławku.
 

W piątek, 20 listopada o godz. 1100 odbyło się uroczyste otwarcie drugiego we Włocławku kompleksu sportowego Orlik 2012, umiejscowionego przy Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

 
Pismo od Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek.
 

 

 
Rok Chopinowski w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku - projekt programu.
 

 

W okresie od listopada 2009 r. do czerwca 2010 r. w Zespole Szkół Elektrycznych będzie realizowany projekt związany z obchodami Roku Chopinowskiego. W ramach programu nauczyciele i uczniowie ELEKTRYK'a będą brali udział w wycieczkach, wystawach, konkursach i lekcjach poświęconych postaci polskiego kompozytora.

 

Więcej informacji o projekcie w dziale O szkole / Projekty

 
Etap praktyczny egzaminu zawodowego dla absolwentów technikum i szkoły policealnej w 2010 roku
 

Jak podano na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, etap praktyczny egzaminu zawodowego dla absolwentów technikum, we wszystkich zawodach kształconych w naszej szkole, w roku szkolnym 2009/2010 odbędzie sie na dotychczas obowiązujących zasadach.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie:

 
Próbna matura z OPERONEM.
 

Próbna matura z OPERONEM.

 • 24 listopada - próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym, godz. 900,
 • 25 listopada - próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, godz. 900,
 • 26 listopada - próbna matura z języków obcych w zakresie podstawowym (język angielski, język niemiecki), godz. 900.

Uczniowie przychodzą o godz. 8.30 do wyznaczonych sal. Po zakończonym egzaminie zajęcia będą się odbywały zgodnie z planem.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie:

 
Uroczyste otwarcie boisk "ORLIK 2012".
 

20 listopada br. o godzinie 1100 odbyło się uroczyste otwarcie zespołu boisk wybudowanych w ramach projektu "Moje boisko - Orlik 2012".

Program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Propagowanie zdrowego stylu życia to jedno z najważniejszych zadań, które powinno być konsekwentnie realizowane przez państwo. Twórcy projektu kładą duży nacisk na popularyzację aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

 
Artystyczna dusza "elektryków".
 

Miło nam poinformować, że komisja konkursowa Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włocławku wyróżniła pracę naszego ucznia - Dawida Millera, który wziął udział w konkursie fotograficznym pn. "Strefa bezdymna - papieros tu nie pasuje".
Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epitemiologiczną we Włocławku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.
Uroczystość podsumowania konkursu odbędzie się 19 listopada br. o godzinie 1030 w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku.

Opiekunem szkolnym ww przedsięwzięcia była p. Dorota Kwiatkowska.

 
XXXIV Olimpiady Języka Angielskiego.
 

W poniedziałek 16 listopada odbył się etap szkolny XXXIV Olimpiady Języka Angielskiego. Do pisania testu przystąpiło 17 uczniów naszej szkoły.
Zwycięzcą olimpiady okazał się Guzowski Jarosław z klasy III Td, który uzyskał 31 punktów, a tym samym przekroczył wymagany przez Komitetet Olimpiady próg 30 pkt. Jego praca zostanie wysłana do Komitetu Okręgowego w Gdańsku.

Opiekunami byli p. Oliwia Kobielska oraz p. Tomasz Skiermański.

 
Zebrania z rodzicami !!!.
 

Informujemy, że 18. 11. 2009 r. (środa) o godzinie 1630
odbędą się zebrania z rodzicami.

  lista sal, w których odbędą się zebrania (.pdf)

 
Wiedza + Umiejętności = Pewna Praca.
 

Do 31 lipca 2010 roku potrwa realizacja projektu "Wiedza + Umiejętności = Pewna Praca" realizowanego przez włocławski UM. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2: Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

W ramach projektu w naszej szkole organizowane są zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas czwartych technikum oraz uczniów klas trzecich szkoły zawodowej.

Celem głównym projektu jest podniesienie świadomości, wiedzy oraz umiejętności praktycznych uczniów szkół zawodowych na terenie miasta Włocławek a w szczególności:

 • podniesienie samooceny
 • zwiększenie dostępności doradztwa zawodowego dla ucznia
 • zwiększenie potencjalnych możliwości na rynku pracy przez kompetencje językowe i zawodowe
 • zwiększenie zdawalności egzaminów zewnętrznych (matury oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe)
 • wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży.

W ramach spotkań w technikum prowadzone są zajęcia z doradztwa zawodowego z elementami psychologii, języka zawodowego, matematyki i zajęcia poszerzające wiadomości i umiejętności w zakresie wybranego zawodu. Natomiast w szkole zawodowej: zajęcia z doradztwa zawodowego z elementami psychologii, zajęcia poszerzające wiadomości i umiejętności w zakresie wybranego zawodu oraz zajęcia specjalistyczne warsztatowe.

 
Ślubowanie klas pierwszych.
 

10 listopada obchodzono w "Elektryku" Święto Niepodległości połączone z przekazaniem sztandaru oraz już tradycyjnie ze ślubowaniem klas pierwszych. Program artystyczny z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowała młodzież pod kierunkiem p. J. Kwiatkowskiej i K. Pilarskiej.
Na uroczystości został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas pierwszych na najlepszą prezentację multimedialną pt. "Portret polskiego Patrioty". Należało przygotować prezentację Power Point, której bohaterem, miał być Polak zasługujący na miano patrioty. W konkursie wzięło udział 16-tu uczniów. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

 
 
 

 
Juliusz Słowacki - poeta najbardziej romantyczny.
 

Od 16 listopada 2009 r. do 15 lutego 2010 r. realizowany jest w szkole projekt poświęcony J. Słowackiemu, w ramach którego przeprowadzone zostaną następujące konkursy:

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie.

 
Z wizytą w Politechnice Łódzkiej.
 

W dniach 29-30.10.2009 uczniowie klasy III Tf przebywali na wycieczce w Łodzi. Opiekunami wycieczki były p.Ewelina Sieraczkiewicz oraz p. Oliwia Kobielska. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną Politechniki Łódzkiej, a tym samym zachęcenie ich do kontynuowania nauki na studiach wyższych po zakończeniu edukacji ponadgimnazjalnej.
Uczniowie zwiedzili Wydział Elektroniki, Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, a także wzięli udział w przygotowanych przez uczelnię laboratoriach w Zakładzie Telekomunikacji. Zajęcia przygotowane przez wykładowców Politechniki Łódzkiej były skorelowane z programem nauczania obowiązującym dla technika teleinformatyka.
Pracownicy Politechniki Łódzkiej zapoznali uczniów z prowadzonymi badaniami naukowymi w zakresie elektrotechniki, elektroniki, automatyki i robotyki, informatyki, a także dyscyplin pokrewnych i kierunków interdyscyplinarnych, takich jak telekomunikacja.
Najwięcej czasu uczniowie spędzili w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych, gdzie dzięki uprzejmości dr inż. Grzegorza Jabłońskiego i mgr inż. Piotra Amrozika mogli zapoznać się z założeniami projektów międzynarodowych i współpracy naukowo-badawczej prowadzonymi z ośrodkami na całym świecie m.in. Programu Perplexus tj. badaniami nad sieciami neuronowymi.

 
Seminarium naukowe.
 

W dniach 4-6 listopada 2009 r. nauczyciele oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyli w seminarium poświęconym analizie procesów przemian cywilizacyjnych w powstającym społeczeństwie informacyjnym, które są następstwem upowszechniania technologii informacyjnych i komunikacyjnych, technologii wirtualnej (cyfrowej) organizacji działań - WOD.
Grupa nauczycieli: Aneta Jakubowska, Katarzyna Korpowska, Barbara Skiermańska, Sonia Wójcik, Paweł Wiśniewski oraz Kamil Zapała, brała udział w warsztatach szkoleniowych poprzedzających sesje problemowe. Zajęcia te odbyły się w Wyższej Szkole Informatyki przy ul. Chmielnej.
W piątek, 6 listopada, dyrektor Piotr Człapiński wraz z nauczycielami Katarzyną Korpowską , Kamilem Zapałą oraz uczniami klasy ITe znajdującej się pod opieką wychowawczyni pani Anety Jakubowskie uczestniczyli w wykładach w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Tematyką spotkania było budowanie kooperacyjnych struktur i systemów informacyjnych.
Mamy nadzieję że wiadomości zdobyte przez uczniów podczas seminarium zostaną przez nich wykorzystane w najbliższej przyszłości.

 
IV edycja Konkursu Informatycznego Bóbr.
 

10 listopada odbyła się IV edycja Konkursu Informatycznego Bóbr, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

"Bóbr" to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego "Kangur" (w konkursie "Kangur" bierze udział w Polsce blisko 400 tys. uczniów).

Konkurs "Bóbr" obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

 
Mistrzostwa Włocławka w Pływaniu.
 

6 listopada na pływalni "DELFIN" odbyły się Mistrzostwa Włocławka w Pływaniu. W zawodach wzięła udział również reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. A. Pazderskiego. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce natomiast indywidualnie nasi zawodnicy uplasowali się:

 • styl dowolny:
  • Bartoszyński Michał, klasa I Te - 3 miejsce
 • styl klasyczny:
  • Bartoszyński Michał, klasa I Te - 3 miejsce
 • sztafeta 4 x 50 m:
  • Bartoszyński Michał, klasa I Te - 3 miejsce
  • Falkowski Kuba, klasa I Td
  • Cisek Krzysztof, klasa I Tc
  • Jaskólski Krystian, klasa I az
 • styl grzbietowy:
  • Wilczyński Dominik, klasa I Tc - 5 miejsce
  • Syroczyński Adrian, klasa II Ta - 6 miejsce

 
Nowa Wiedza i Umiejętności.
 

Ratusz inwestuje w uczniów szkół zawodowych. Dodatkowe zajęcia mają im pomóc w znalezieniu pracy

Ponad pół tysiąca uczniów włocławskich szkół zawodowych i techników zgłosiło się do projektu "Wiedza + Umiejętności = Pewna Praca" realizowanego przez Urząd Miasta.

Do końca lipca wezmą udział w dodatkowych zajęciach, które mają zwiększyć ich szanse na rynku pracy. W projekcie biorą udział uczniowie IV klas techników i III klas zasadniczej szkoły zawodowej z sześciu włocławskich placówek.

- Z naszej szkoły w projekcie uczestniczy ponad 130 uczniów - mówi Piotr Człapiński, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych. - Aby ułatwić im udział w dodatkowych zajęciach, tak ułożyliśmy plan, by klasy maturalne kończyły dwa razy w tygodniu o tej samej porze. Uczniowie będą pracować w ośmiu grupach po około 15 osób. Zajęcia odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu. Co ciekawe, nie powielają programu nauczania, ale go utrwalają i uzupełniają o nowe treści. Uczniowie wezmą udział m.in. w dodatkowych zajęciach z przygotowania zawodowego, psychologii, matematyki oraz zajęć praktycznych przygotowujących do egzaminu zawodowego.

Każda ze szkół zawodowych biorących udział w projekcie zostanie wyposażona w nowoczesne materiały dydaktyczne.

Na realizację projektu "Wiedza + Umiejętności = Pewna Praca" włocławski ratusz wyłoży ponad 112 tysięcy złotych. Reszta - ponad 786 tys zł - będzie pochodziła z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa.

Fakty

 • Projekt "Wiedza + Umiejętności = Pewna Praca" będzie realizowany do 31 lipca 2010 roku.
 • Weźmie w nim udział 516 uczniów - w tym 156 z III klas zasadniczej szkoły zawodowej i 360 z IV klas techników.
 • Projekt realizowany jest w Zespole Szkół Budowlanych, ZS Ekonomicznych, ZS Elektrycznych, ZS Samochodowych, ZS Technicznych oraz Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Katarzyna Radzimirska, NOWOŚCI, Czwartek, 12 Listopada 2009 r.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
 

9 listopada o godzinie 1000 w Zespole Szkół Muzycznych odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów przyznania stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Szkoły średnie mogły zgłosić tylko jednego kandydata z najwyższą średnią lub odnoszącego sukcesy w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Wśród stypendystów znalazł się Krzysztof Giełdziński, uczeń klasy IV Tb Zespołu Szkół Elektrycznych, który w roku szkolnym 2008/09 uzyskał średnią ocen 5,11 i wzorowe zachowanie.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.
 

11 listopada 1918 roku w miejscowości Compiĕgne, na północny-wschód od Paryża, przedstawiciele Niemiec podpisali rozejm, który oznaczał zakończenie I wojny światowej. Wcześniej rozpadło się państwo Habsburgów - Austro-Węgry.
Symptomy te stały się sygnałem do działań niepodległościowych dla Polaków. W Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, w Lublinie rząd Ignacego Daszyńskiego. Rozbrajano garnizony niemieckie stacjonujące na terenach tzw. "Kongresówki".
10 listopada do Warszawy powrócił z internowania Komendant I Brygady Legionów Polskich Józef Piłsudski. Powrócił jako mąż opatrznościowy a Rada Regencyjna przekazała mu pełnię władzy państwowej i zdecydowała o przekazaniu naczelnego dowództwa nad wojskiem.

 

 
Niebo nad Elektrykiem - listopad.
 

 
Konkurs dla klas pierwszych
 

Ogłaszamy konkurs dla uczniów klas pierwszych.

Zużyte opony - gumowy surowiec.
Nie wyrzucaj, odzyskaj, chroń środowisko.

Konkurs jest jednym z zadań w ramach OTRZĘSIN KLAS PIERWSZYCH
organizowanych corocznie w naszej szkole.

Szczegóły konkursu znajdują się w dziale Konkursy.

 
Sezon strzelecki rozpoczęty !!!
 

23 października, na strzelnicy Ligi Obrony Kraju, odbyły się pierwsze zawody nowego sezonu strzeleckiego. w konkurencji karabinka pneumatycznego. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły: drużyna dziewcząt (M. Jabłońska, E. Białkowska, B. Kozłowska, P. Jaroszek) oraz drużyna chłopców (I. Ginczelewski, Ł. Urbański, M. Raczkowski, J. Falkowski).
Zarówno w pierwszej jak i w drugiej kategorii nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca. Indywidualnie w kategorii dziewcząt zwyciężyła M. Jabłońska, a w kategorii chłopców I. Ginczelewski.

Opiekunem Szkolnego Koła Strzeleckiego jest p. D. Kwiatkowska.

 
Chwila zadumy.
 

Zgodnie z coroczną tradycją, przed Świętem Zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze przy grobach zmarłych pedagogów naszej szkoły, odwiedzili również miejsca poświęcone pamięci nauczycieli zamordowanych przez Niemców w 1945 roku, Polaków straconych w 1945 r. przez hitlerowców, żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

 
Próbna matura z matematyki
 

W dniu dzisiejszym, podobnie jak w całej Polsce odbyła się próbna matura z matematyki. Przedmiot ten, po wielu latach stał się ponownie obowiązkowy na egzaminie dojrzałości. Próbną maturę, która została opracowana po to, by pomóc uczniom odpowiednio przygotować się do egzaminu w maju, zdawało w naszej szkole 130 uczniów. Egzamin został przeprowadzony według zasad obowiązujących na egzaminie maturalnym. Wszyscy maturzyści obok arkuszy egzaminacyjnych dostali też specjalnie opracowane dla nich tablice matematyczne, które przydadzą się także w maju.

Arkusz poziomu podstawowego, klucz dopowiedzi i przykładowe rozwiązania zadań otwartych dostępne są na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

 
Nie stój z boku - Pomóż nam pomagać !!!
 

W październiku Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla psów i kotów w ramach akcji "POMÓŻ NAM POMAGAĆ". Zebraliśmy 57 kg karmy. Najbardziej w zbiórkę zaangażowała się klasa I TE, która zebrał 43 kg karmy.
29 października odbyło się wręczenie dyplomów dla najbardziej zaangażowanych klas oraz przekazanie karmy Zarządowi Włocławskiego Koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na ręce Pani Eleonory Lisieckiej.

Koordynatorami akcji w szkole były pani Katarzyna Kowalska i pani Katarzyna Pilarska.

 
Pamiętamy...
 

 
Jak działa moja gmin@?
 

22 października 2009 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyła się symulacja wyborów do samorządu lokalnego. Był to drugi etap realizacji projektu "Jak działa moja gmin@?". Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana.
80 uczniów "Elektryka" wzięło udział w warsztatach zakończonych wyborami.
Symulacje zakończą projekt realizowany w szkole od stycznia 2009 roku, ostateczne zamknięcie oraz podsumowanie działań związanych z projektem nastąpi w styczniu 2010 roku.
Realizując pierwszą cześć projektu, tj. monitorowanie pracy władz lokalnych, uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyli w sesjach Rady Miasta oraz posiedzeniu Komisji Edukacji RM Włocławek. Zorganizowali także spotkania z Zastępcą Prezydenta Miasta Włocławek oraz Przewodniczącym Rady Miasta Włocławek.

 
Być ratownikiem !!! - wręczenie certyfikatów.
 

W dniu 24 września w Zespole Szkół Elektrycznych przy ulicy Toruńskiej, w sali konferencyjnej odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy z uwzględnieniem wytycznych w sprawie AIDS w odniesieniu do ratownictwa. Szkolenie przeprowadziła pani Mirosława Grabowska - instruktor Pierwszej Pomocy PCK.
20 października odbyło się wręczenie zaświadczeń ukończenia kursu poświadczających nowo nabyte umiejętności.

 
"Aby z tej śmierci wyrosło dobro"
 

18 października br. o godz. 13.00 na włocławskiej zaporze odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa z udziałem księży biskupów z diecezji włocławskiej, toruńskiej i bydgoskiej. W uroczystej liturgii uczestniczyły poczty sztandarowe włocławskich szkół, zakładów pracy oraz związków zawodowych z całej Polski - między innymi poczet Zespołu Szkół Elektrycznych.

 
Konkurs !
 

Szkolny Komitet Organizacyjny XXXVI Olimpiady Wiedzy Technicznej ogłasza, że dnia 23 października 2009 roku (piątek) w godzinach 800- 930 odbędą się szkole eliminacje (zawody I stopnia) w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.

Zapisy chętnych u p. D. Stryjka (sala 408) i p. T. Maciejewskiego (sala 414) do 22. 10. 2009 r. do godziny 1030 (czwartek).

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Komitet Główny OWT z siedzibą w Muzeum Techniki w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki.
Olimpiada rozgrywana jest na terenie całego kraju w 16 okręgach z podziałem na 3 stopnie (szkolny, okręgowy i centralny).
Zawody na etapie szkolnym, organizowane i zarządzane przez Komisję Szkolną OWT, polegają na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu trzech zadań spośród sześciu.

 
Konkurs !
 

Zarząd Rejonowy PCK, Rejonowa Rada HDK PCK i Rejonowa Rada Młodzieżowa PCK we Włocławku ogłąszają dwa konkursy:

 • konkurs na plakat pod hasłem: "STOP-AIDS"
 • konkurs na plakat pod hasłem "krew- darem życia"

Szczegóły konkursów w dziale Konkursy

 
Konkurs !
 

Zapraszamy uczniów ZSEl do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: "Zabytki architektury - dzwonnice", organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza we Włocławku.
Szczegóły konkursu na stronie internetowej kółka fotograficznego "Obiektyw" oraz u p. P. Misiaka s. 307 i p. D. Kwiatkowskiej s. 346

 
Jak działa moja gmin@?
 

22 października 2009 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbędzie się symulacja wyborów do samorządu lokalnego. Będzie to drugi etap realizacji projektu "Jak działa moja gmin@?". Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana.
80 uczniów "Elektryka" weźmie udział w warsztatach zakończonych wyborami. Będą pracowali w godzinach 9.00-14.00.
Symulacje kończą projekt realizowany w szkole od stycznia 2009 roku, ostateczne zamknięcie oraz podsumowanie działań związanych z projektem nastąpi w styczniu 2010 roku.
Realizując pierwszą cześć projektu, tj. monitorowanie pracy władz lokalnych, uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyli w sesjach Rady Miasta oraz posiedzeniu Komisji Edukacji RM Włocławek. Zorganizowali także spotkania z Zastępcą Prezydenta Miasta Włocławek oraz Przewodniczącym Rady Miasta Włocławek.

 
Dzień nauczyciela.
 

13 października w naszej szkole odbyła się krótka uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski wraz z panią Katarzyną Kowalską i panią Katarzyną Pilarską przygotował program artystyczny, po którym wręczono nauczycielom zakładki z życzeniami z okazji ich święta.

 
Konkurs !!!
 

Prezentacja multimedialna "Portret polskiego patrioty"

Konkurs historyczno-informatyczny dla uczniów klas pierwszych
Zespołu Szkól Elektrycznych we Włocławku

Ogłąszamy konkurs na prezentację multimedialną nt "Portret polskiego patrioty". Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych oraz zainteresowania historią.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas pierwszych naszej szkoły.

Więcej informacji w dziale Konkursy

 
Od Marii Skłodowskiej - Curie do cyklotronu
 

Dnia 7 października uczniowie z klasy II Td i klasy III Tc brali udział w wycieczce do Warszawy, gdzie mogli zwiedzać Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie oraz Środowiskowe Laboratorium CIężkich Jonów. W Muzeum uczniowie mogli obejrzeć film dotyczący życia, badań oraz działaności Marii Skłodowskiej - Curie. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę poświęconą naszej noblistce.
Kolejnym celem wizyty było Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów, gdzie znajduje się cyklotron ciężkich jonów. Jest to nie tylko jedyne urządzenie w Polsce, ale również w Europie Centralnej. Cyklotron to urządzenie służące do przyspieszania cząsteczek poruszających się po torach zbliżonych do okręgów.
Organizatorem wycieczki był: p. Dariusz Kostrzewski a opiekunami: p. Agnieszka Dyszczyńska, p. Magdalena Lewandowska i p. Maciej Rakowski.

Więcej informacji pod adresem: fizyka.zsel.edu.pl

 
 
 

 
Nagrody i odznaczenia resortowe.
 

Z okazji Dania Edukacji Narodowej nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Elektrycznych otrzymali następujące nagrody i odznaczenia resortowe:

 • Nagrodę Ministra Edukacji - p. Maria Pierzchała
 • Nagrodę Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego - p. Dorota Chmielewska
 • Medal Komisji Edukacji Narodowej - p. Agnieszka Dyszczyńska
 • Brązowy Medal za długoletnią służbę - p. Dorota Majchrowicz
 • Srebrny Krzyż za długoletnią służbę - p. Krystyna Spryszyńska
 • Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek
  • p. Piotr Człapiński
  • p. Piotr Misiak
 • Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych:
  • p. Andrzej Aftański
  • p. Sławomir Grzegorzewski
  • p. Oliwia Kobielska
  • p. Andrzej Krieger
  • p. Jarosław Nadolski
  • p. Krzysztof Marszałkowski
  • p. Jan Nieradziński
  • p. Tadeusz Wojciechowski
  • p. Izabela Wojtasik
  • p. Sonia Wójcik

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Mistrzostwa Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
 

08.10.2009 (czwartek) odbyły się MISTRZOSTWA WŁOCŁAWKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Elektrycznych w składzie: Ratajczyk Przemysław ITb, Wilczyński Dominik I Tc, Laskowski Patryk III Tc, Ziółkowski Dawid I Tc, Leszczyński Daniel II Td, Lewkowicz Kamil III Ta, Konczalski Arkadiusz II Ta, Lewandowski Grzegorz I Tb, Mroczkowski Patryk I Te, Będkowski Mateusz I Ta, zajęła wysokie IV miejsce na dziesięć statujących drużyn.

 
Wycieczka integracyjna Kłodawa - Przedecz - Wietrzychowice.
 

W dniu 9 października 2009 roku klasy I D I E I F pod opieką pani Anety Jakubowskiej, Katarzyny Korpowskiej, Doroty Majchrowicz, Doroty Chmielewskiej oraz panów Sławomira Grzegorzewskiego, Tomasza Maciejewskiego i Macieja Rakowskiego uczestniczyły w wycieczce geograficzno-historycznej do Kłodawy - Przedcza i Wietrzychowic.
Uczniowie mieli okazję zwiedzać kopalnię soli w Kłodawie, gdzie wysłuchali prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenie), przejście chodnikami do podziemnej kaplicy św. Kingi - patronki górników solnych. Uczniowie obejrzeli wyeksploatowane komory solne, maszyny i urządzenia używane w podziemnym górnictwie solnym.
Kolejny etap wycieczki to średniowieczny zamek w Przedczu, wzniesiony za czasów Kazimierza Wielkiego przed 1360 rokiem. Uczniowie poznali historię oraz architekturę zamku jak i okolicy.
Ostatni etap wycieczki to kujawskie piramidy w Wietrzychowicach, obecnie najstarsze zabytki kultury monumentalnej liczące ok. 5,5 tysiąca lat, w których do dziś zachowały się szczątki ludzkie, a które są przykładem rzadko spotykanej formy obrzędu pogrzebowego z okresu neolitu.
Uczniowie z niezapomnianymi wrażeniami wrócili szczęśliwie do Włocławka.

 
Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych dla uczniów ELEKTRYK'a.
 

Wczoraj w Zespole Szkół Technicznych Arkadiusz Horonziak, zastępca prezydenta Włocławka wręczył 86 uczniom włocławskich szkół zawodowych Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych, w ramach realizacji projektu unijnego pn. "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009".

 
Jesienne wojaże.
 

 
Mistrzowie ortografii.
 

W dniu 01.10.2009 r. w naszej szkole odbyło się dyktando ortograficzno-interpunkcyjne, w którym zmierzyli się przedstawiciele wszystkich klas, walcząc o tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII. Oto lista dziesięciu najlepszych laureatów konkursu:

 • Kamil Lewkowicz - III TA
 • Piotr Balcerak - III TE
 • Jarosław Niewiadomski - II TF
 • Kamil Ziółkowski - IV TD
 • Kacper Piotrowski - IV TE
 • Krystian Bednarski - II TA
 • Piotr Ogiński - I TD
 • Mateusz Lewandowski - III TE
 • Jarosław Guzowski - III TD
 • Łukasz Grabowski - IV TA

Tutaj możesz pobrać tekst dyktanda

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zmierzenia się z trudną w zapisie, ale jakże pięknie brzmiącą polszczyzną! Życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs został zorganizowany przez: p. J. Kwiatkowską p. M. Lewandowską, p. D. Majchrowicz.

 
Niebo nad Elektrykiem - pażdziernik.
 

 
Rewizyta w Gyöngyös.
 

W dniach od 23 do 27 września delegacja uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku wraz z opiekunami wyjechała do Gyöngyös na Węgry. Szkoła brała udział m in. w obchodach 3-setnej rocznicy śmierci patrona szkoły Jánosa Bottyána, który na przełomie XVII i XVIII wieku walczył o niepodległość Węgier. W obchodach święta patrona brało udział 8 zaprzyjaźnionych szkół reprezentujących 5 państw: Słowację, Rumunię, Ukrainę, Polskę i Węgry. Nawiązane zostały nowe kontakty, które być może przerodzą się w dalszą współpracę. Uczniowie mieli możliwość prowadzenia konwersacji, głównie w języku angielskim.

Program wizyty:

 1. Odsłonięcie pomnika patrona szkoły Jánosa Bottyána. 
 2. Ślubowanie klas pierwszych. 
 3. Zwiedzanie miasta Gyöngyös. 
 4. Zwiedzanie szkoły. 
 5. Prezentacja przybyłych przedstawicieli szkół. 
 6. Pokazy łucznicze i sztuk walki połączone z gotowaniem gulaszu. 
 7. Wycieczka do Tarnaörs - miejscowości, z której pochodził patron szkoły. 
 8. Zwiedzanie skarbca węgierskiego w Gyöngyös. 
 9. Zwiedzanie muzeum łowiectwa i minerałów w Gyöngyös. 
 10. Zwiedzanie księgozbiorów klasztoru braci Franciszkanów w Gyöngyös. 

Współpraca "Elektryka" ze szkołą węgierską trwa od 1999 roku. Była to czwarta nasza wizyta na Węgrzech.

 
Profilaktyka przez sztukę.
 

Dnia 24 września 2009 roku uczniowie klas: I Ta, I Td, I Te, I Tf obejrzeli profilaktyczny spektakl teatralny "Sieć" przygotowany przez aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury, który nie tylko poruszył sprawę przemocy, ale także zagrożeń związanych z rozrywkami (internet, dyskoteki i substancje psyhoaktywne).

 
Być ratownikiem !!!.
 

W dniu 24 września od godziny 8.00 do godz. 1300 w Zespole Szkół Elektrycznych przy ulicy Toruńskiej 77/83 we Włocławku, w sali konferencyjnej odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy z uwzględnieniem wytycznych w sprawie AIDS w odniesieniu do ratownictwa. Szkolenie przeprowadziła pani Mirosława Grabowska - instruktor Pierwszej Pomocy PCK.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klasy 2 Te, którzy po ukończeniu pięciogodzinnego kursu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu i zdobyciu kwalifikacji przedmedycznych. Na szkoleniu były poruszane kwestie z zakresu pierwszej pomocy i wytyczne w sprawie AIDS. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi dyrektywami Komisji Unii Europejskiej do Spraw Resuscytacji. Poruszane tematy uświadamiały uczestników o konsekwencjach nie udzielenia pierwszej pomocy oraz jak należy poprawnie jej udzielać. Przedstawiony i omówiony został także łańcuch i zegar życia. Prowadząca popierała teorię doświadczeniami i przykładami ze swojego życia zawodowego.

Kurs został zorganizowany przy pomocy Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest p. D. Kwiatkowska.

 
Szkolne Koło Fotograficzne.
 

Po wakacjach szkolne kółko fotograficzne "Obiektyw" wznawia spotkania. Zainteresowanych uczniów Elektryka zapraszamy na zajęcia w każdą środę w godz 14.30 - 15.30 w sali 307. Informacje i zapisy p. Piotr Misiak s. 307

Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia stony internetowej kółka. W dziale galerie można obejrzeć zdjęcia z postępu prac przy budowie sali gimnastycznej i boisk wielofunkcyjnych Orlik 2012 a także galerie klubowiczów.

 
Jesteśmy krwiodawcami.
 

22 września uczniowie klas III i IV Technikum wzięli udział w prelekcji dotyczącej honorowego krwiodawstwa. Przedstawiciel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przybliżył pełnoletnim uczniom naszej szkoły następujące zagadnienia:

 • do czego potrzebna jest nasza krew ?
 • kto może zostać krwiodawcą ?
 • jak często można oddawać krew lubosocze ?
 • czy w czasie oddawania krwi można zakazić się chorobą ?

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią,
jeżeli chcesz pomóc drugiemu człowiekowi,
a czujesz się zdrowy i spełniasz niezbędne warunki

Zostań krwiodawcą !

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie okoła miliona transfuzji.

Na twoją krew i osocze czekają tysiące chorych.
Oddając krew spełniasz najpiękniejszy czyn - ratujesz zagrożone życie.

W roku szkolnym 2008/2009 uczniowie ZSEl zajęli I miejsce w konkursie "Młoda krew ratuje życie",. Spośród wszystkich uczniów włocławskich szkół ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do konkursu nasi uczniowie oddali najwięcej krwi. W ubiegłym roku szkolnym najwięcej krwi z naszej szkoły oddali: Marcin Kleczkowski z klasy IV Te i Mateusz Lewandowski z klasy IV Te.

Wszystkie osoby pełnoletnie prosimy o chętne włączenie się do tej jakże szlachetnej akcji jaką jest KRWIODAWSTWO.

Opiekun szkolnego koła KRWODAWCÓW

 
Dzień przedsiębiorczości w Elektryku.
 
    
 
Jedziemy na Węgry.
 

W dniach od 23 do 27 września delegacja naszych uczniów wraz z opiekunami wyjedzie do Gyöngyös na Węgry. W programie wyjazdu przewidziano udział naszej delegacji w obchodach związanych z rocznicą śmierci patrona szkoły węgierskiej, odsłonięcie pomnika ku jego czci oraz wykłady dotyczące historii Węgier z przełomu XVII i XVIII wieku. Nasi uczniowie przygotowali prezentację dotyczacą roli Polski w walkach narodowowyzwoleczych Węgier z tego okresu.
W czerwcu br. gościliśmy 6-osobową delegację wegierską we Włocławku.

Szkołę bedą reprezentowali: Emanuela Białkowska - klasa III Te, Krzysztof Giełdziński- klasa IV Td, Patryk Kacprowicz - klasa III Tc i Radosław Nakonowski - klasa III Td. Opiekunami będą: dyrektor Piotr Człapiński oraz Zbigniew Jankowski - nauczyciel języka angielskiego.

Współpraca "Elektryka" ze szkołą wegierską trwa od 1999 roku i bedzie to nasza czwarta wizyta na Węgrzech.

 
Szkolne Koło Filozoficzne.
 

Filozofia to poszukiwanie, umiłowanie lub posiadanie mądrości. Pojęcie pochodzi od matematyka i filozofa greckiego - Pitagorasa. Nazwa wywodzi się z połączenia dwóch słów: phileo - kochać i sophia - mądrość. Obecnie filozofia zajmuje się ogólnymi, podstawowymi zagadkami świata: naturą istnienia wszechświata, rzeczywistości i życia pozagrobowego, poznawalnością prawdy czy tym, jakie działanie jest pożądane.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy
poniedziałek, godzina 1410 - 1455, sala 110

Więcej szczegółów w dziale Kółka i kluby / Szkolne Koło Filozoficzne.

 
Sprzątanie Świata.
 

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "Pomagajmy Ziemi - codziennie". Tradycyjnie w Sprzątaniu Świata wzięli udział uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami. Koordynatorem akcji w szkole był Samorząd Uczniowski.
Uroczyste zakończenie tegorocznej zbiórki odbył się we Włocławskim Centrum Kultury gdzie rozlosowano nagrody dla uczestników Sprzątania Świata. Wśród szczęśliwców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Bartosz Puszkiewicz z klasy I Te i Jakub Bartczak z klasy I Tc.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
Wycieczka przedmiotowa.
 

15 września uczniowie naszej szkoły z klas: IV Ta i II Ta skorzystali z zaproszenia p. Prezydenta Miasta Włocławek i zwiedzili włocławski stopień wodny w ramach wycieczki przedmiotowej. Podczas wycieczki prowadzonej przez przewodnika mieli okazję w praktyce poznać część urządzeń, o których na co dzień uczą się w trakcie zajęć dydaktycznych.
Opiekunami uczniów byli: p. M. Pierzchała i p. M. Kotkiewicz.

Fotoreportaż na stronach Włocławskiego Portalu Internetowego Q4

 
Pedagog informuje !!!.
 

W dziale pedagoga pojawiły się informacje na temat stypendiów.

 
Niebo nad Elektrykiem - wrzesień.
 

 
Włocławskie obchody 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
 

1 września o godz. 12.00 na placu Wolności odbyły się obchody 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pod pomnikiem Żołnierza Polskiego zostały złożone wieńce a okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.

Po uroczystości można było obejrzeć inscenizację pierwszych dni okupacji zaprezentowaną w ramach programu artystycznego, zatytułowanego "Wrzesień 1939".

 
Wykaz podręczników.
 

Wykaz podręczników do pierwszej klasy (pliki .pdf).

 
Zebrania z rodzicami.
 

W środę (09. 09.) o godzinie 1630 odbędą się zebrania z rodzicami.

 
Giełda podręczników.
 

W sobotę (05. 09.) od godziny 730 zapraszamy na giełdę podręczników.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego.
 

 
Rok szkolny 2009/2010
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 odbędzie się w dniu 1 września o godzinie 8.30 w szkole dla młodzieży
i o godzinie 15.30 w szkole dla dorosłych

 
Orlik 2012.
 

Trwają prace przy budowie zespołu boisk przy Zespole Szkół Elektrycznych w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Szybki postęp prac gwarantuje, że jeszcze w tym roku nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego prowadzonych na nowoczesnych i bezpiecznych obiektach.

Program "Moje Boisko - Orlik 2012" przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

 
Posiedzenie Rady Pedagogicznej
 

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w czwartek 27. 08. 2009 r. o godzinie 1200.

 
Terminy egzaminów poprawkowych i poprawkowych maturalnych
 

Egzaminy poprawkowe maturalne

 • 25. 08. 2009 r., godzina 800 - j. angielski, fizyka, biologia - egzamin poprawkowy pisemny
 • 25. 08. 2009 r., godzina 800 - j. polski, j. niemiecki - egzamin poprawkowy ustny

Prosimy o zabranie dowodów osobistych

Egzaminy poprawkowe

 • 27. 08. 2009 r., godzina 800, sala 207 i 208 - j. polski
 • 27. 08. 2009 r., godzina 800, sala 209 - j. angielski
 • 28. 08. 2009 r., godzina 800, sala 207 - matematyka
 • 28. 08. 2009 r., godzina 800, sala 208 - j. niemiecki
 • 28. 08. 2009 r., godzina 800, sala 209 - fizyka i chemia
 
Niebo nad Elektrykiem - sierpień.
 

 
Wakacje !!!