Z przedsiębiorczością na ty.
 

Dnia 10.02.2009 odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z p. Damianem Modrakiem - przedstawicielem "Lukas Banku". Spotkanie pod hasłem "Lekcja z przedsiębiorczości" było pierwszym z cyklu trzech spotkań zaplanowanych w tym roku szkolnym. Podczas spotkania uczniowie poznali na jakie elementy listu motywacyjnego i CV zwraca uwagę pracodawca oraz jak należy akcentować (wyróżniać) swoje zalety i pozytywne cechy charakteru. Uczniowie zapoznali się również z korzyściami posiadania e-konta i konta studenta.

 
Podsumowanie konkursów PCK.
 

10 lutego b.r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: na najciekawszy scenariusz obchodów Światowego dnia AIDS, literackiego "Darując krew - dajesz nadzieję" oraz wiedzy o mph. Organizatorem imprezy był Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku. Laureatem konkursu na scenariusz był Ł. Pietrzak - uczeń naszej szkoły.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
Eliminacje "EUKLIDESA".
 

Dnia 6 lutego 2009 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyły się szkolne eliminacje do konkursu matematycznego EUKLIDES. W eliminacjach wzięło udział 19 uczniów klas drugich i trzecich. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Krzysztof Giełdziński z klasy III Tb, Kamil Parzych z klasy II Td i Krzysztof Kaczmarek z klasy III Td. Gratulujemy !

 
Szachy - królewska gra.
 

W dniu 6 lutego w Bydgoszczy odbyły się Finały Mistrzostw Województwa w Szachach. W zawodach startowało osiem drużyn w tym zespół Z.S.Elektrycznych (jako mistrz Włocławka). Młodzież naszej szkoły zajęła czwarte miejsce co jest dużym sukcesem, gdyż nasi zawodnicy są uczniami klas pierwszych i drugich.

 
Konkurs wiedzy o historii i kulturze polskich Żydów rozstrzygnięty !!!.
 

W konkursie wiedzy o historii i kulturze polsich Żydów "Sąsiedzi - przeszłość i teraźniejszość" brało udział 32 uczniów z 18 klas. Organizatorzy przeprowadzili klasyfikację zespołową i jednostkową.

A oto wyniki rywalizacji:

 • W klasyfikacji zespołowej najlepsze wyniki osiągnęli:
  • T. Kozicki i M. Kleczkowski z klasy IV Te;
  • P. Kuczyński i A. Chojecki z klasy IV Tc;
  • P. Troszyński i K. Szczepański z klasy I Tb.
 • W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:
  • K. Giełdziński z klasy III Tb;
  • M. Kleczkowski z klasy IV Te;
  • P. Kuczyński z klasy IV Tc.

Nagrody w konkursie indywidualnym ufundował Poseł na sejm RP p. Marka Wojtkowskiego.

Wszystkich uczestników zainteresowanych tematem zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Fundacji Shalom "Historia i kultura Żydów polskich", w którym dla laureatów przewidziane są nagrody w postaci wycieczek. Dokładniejsze informacje i pomoc udziela p. B Cieślak.

 
Próbna matura z OPERONem.
 

W ramach Próbnej Matury z OPERONEMnasi uczniowie wzięli udział w próbnym egzaminie maturalnym dla liceów i techników w całej Polsce.
Tegoroczna próbna matura odbyła się zgodnie z harmonogramem:
- 26 listopada - próbna matura z języka polskiego,
- 27 listopada - próbna matura z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski),
- 28 listopada - próbna matura z historii, WOS, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki i astronomii.
Wzorem ubiegłego roku arkusze egzaminacyjne zostały opracowane przez doświadczonych egzaminatorów a po przeprowadzeniu egzaminu odpowiedzi do testów zostały podane do publicznej wiadomości.

Główną ideą próbnej matury, oprócz sprawdzenia wiedzy, było oswojenie maturzystów z warunkami, w których będą pisać prawdziwy egzamin - wyglądem arkuszy, specyfiką zadań, rozsadzeniem pojedynczo w ławkach, rozplanowaniem czasu na zadania, działaniem w stresie. Próbna matura nie powinna być elementem oceny ucznia i wpływać na jego oceny semestralne czy roczne. Ma pozostać tylko próbą, a wystawianie ocen na jej podstawie w trakcie przygotowań do matury i przed ich zakończeniem byłoby przedwczesne, z uwagi na różnice w omawianiu zagadnień w poszczególnych szkołach.

Projekt jest realizowany wspólnie z Gazetą Wyborczą.

 
Niebo nad Elektrykiem - luty.
 

 
Zaproszenie z Gyöngyös.
 

W tym roku przypada 300 rocznica śmierci Bottyána Jánosa - patrona szkoły z Gyöngyös, z którą od wielu lat współpracujemy. Ponadto, w tym roku obchodzona będzie 675 rocznica założenia miasta. W związku z tym, 25-29 września 2009 r. odbędą się uroczyste obchody tych rocznic, na które zostaliśmy zaproszeni.
Jednocześnie grupa z Węgier planuje odwiedzić naszą szkołę w okresie od kwietnia do czerwca.

 
Rozbudowa monitoringu.
 

W związku z otrzymaniem środków pieniężnych z funduszu prewencyjnego Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA została dokonana rozbudowa "Monitoringu wizyjnego" w szkole. Z otrzymanej dotacji szkoła dokonała zakupu dwóch kamer zewnętrznych typu Dzień/Noc oraz dwóch kamer wewnętrznych.
Głównym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkole. Monitoring oprócz zwiększenia bezpieczeństwa daje możliwość odtworzenia sytuacji, w której zostały naruszone normy szkolne, ujawnienia osób obcych oraz przede wszystkim oddziaływuje prewencyjnie na osoby mogące popełnić jakiekolwiek wykroczenie niezgodne ze statutem szkoły.
Dodatkowo kontrola wizyjna budynków znacznie ogranicza zniszczenia mienia szkoły przez osoby trzecie.

 
Wywiad z liderem grupy hip - hopowej "TERAPIA".
 

 
W walce o ceryfikat ECDL.
 

W grudniu ub. roku rozpoczął się w naszej szkole kurs przygotowujący uczniów do uzyskania międzynarodowego certyfikatu umiejętności komputerowych ECDL - uznawanego na całym świecie dokumentu potwierdzającego u jego posiadacza znajomość podstawowych technik komputerowych. W kursie uczestniczy 30 osób w dwóch grupach. Są to uczniowie klas maturalnych, ale także trzecich technikum, drugich i pierwszych. Reprezentują różne kierunki kształcenia: technik elektronik, technik teleinformatyk i oczywiście technik informatyk. Kurs zorganizowany został przez Ogólnopolską Fundację Edukacji Komputerowej z siedzibą we Wrocławiu i jest finansowany przez Unię Europejską w ramach projektu: "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009", w którym bierze udział m.in. włocławski Urząd Miasta będący koordynatorem tego przedsięwzięcia w naszym mieście.
Kurs będzie trwał w naszej szkole do maja br. Jego uczestnicy otrzymali przybory do pracy i materiały edukacyjne, a na każdych zajęciach dostają również posiłek w szkolnym sklepiku ponieważ zajęcia odbywają się po lekcjach, w godzinach popołudniowych.
Zwieńczeniem kursu będą egzaminy ze znajomości zagadnień zawartych w siedmiu modułach składających się na program kursu - po ich zdaniu uczestnicy zajęć otrzymają certyfikaty będące dodatkowym atutem na wymagającym rynku pracy.

Zajęcia kursowe prowadzą w naszej szkole p. Dariusz Stryjek i p. Andrzej Aftański.

 
V Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 

4 lutego b.r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku odbył się II etap rejonowy konkursu wiedzy o samorządzie, w którym wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły z klas maturalnych. Byli to: W. Klonowski (klasa IV Te), K. Grabka (klasa IV Tf), A. Chojecki (klasa IV Tc).
Organizatorem konkursu był Przewodniczący Sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - p. Krzysztof Sikora

 
Nasi uczniowie znowu najlepsi.
 

Z okazji upamiętnienia 90 - tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość pod honorowym patronatem posła na Sejm RP p. Łukasza Zbonikowskiego.
W kategorii plastycznej pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyła uczennica naszej szkoły Barbara Kozłowska z kl. II Te.
W kategorii prezentacja multimedialna wyróżnienie zdobył Łukasz Kopczyński z kl. III Tc.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, cenne wydania albumowe oraz znaleźli się wśród 20 gości zaproszonych na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

 
Z Bankiem na Ty.
 

Dnia 10. 01. br. odbędzie się w naszej szkole spotkanie uczniów klas czwartych z przedstawicielami "LUKAS BANK'u S.A."

 
ELEKTRYK w Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła".
 

Nasza szkoła przystąpiła do Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła". W tym celu dokonaliśmy rejestracji szkoły na oficjalnej stronie instytucji oraz sporządziliśmy umowę współpracy.

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" jest największą organizacją pozarządową w sektorze edukacji, która umożliwia szkołom pozyskiwanie środków finansowych na polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Prowadzi akcję związaną z pozyskiwaniem 1% podatku należnego od dochodów uzyskanych przez osoby i instytucje. Szkoła może otrzymać od 75% do 100% zebranych środków przekazanych przez Urząd Skarbowy.

 
Nowe fotogalerie kółka fotograficznego.
 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkolnego kółka fotograficznego "Obiektyw". W zakładce galerie można obejrzeć zdjęcia związane z przyrodą Ziemi Włocławskiej. Nowe fotogalerie tematyczne pod wspólnym tytułem Przyroda Kujaw to: Ptaki, Bobry, Zima w obiektywie, Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, Niebo.

 
Odwiedził nas Mikołaj.
 

Tradysją stała się, organizowana w ostatnią sobotę stycznia, zabawa mikołajkowa dla dzieci nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Elektrycznych. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Odwiedziły nas: niedźwiedź, lew oraz Rottweiler Rotti - maskotka Włocławskiego Klubu Koszykarskiego "ANWIL". Od godziny dziewiątej rozkrzyczana grupa dzieciaków zawładnęła szkolnym korytarzem. Wspólna zabawa przerywana konkurencjami sportowo - rekreacyjnymi prowadzona była przez mładzież z naszej szkoły. Zabawę zwieńczyło przybycie Mikołaja, który zająwszy miejsce pod choinką rozmawiał z każdym dzieckiem i obdarowywał je paczką z prezentami. Uśmiechnięte buzie dzieciaków świadczyły o tym, że zabawa była przednia. Tak więc do przyszłego roku i kolejnego, mikołajkowego spotkania.

 
Dzień Pamięci o Holokauście w Elektryku.
 

Podczas trwania Obchodów Dnia Pamięci o Holokauście, w ramach łączenia kultur odbył się koncert grupy hip - hopowej "TERAPIA".

 
Dzień Pamięci o Holokauście w Elektryku.
 

27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przez żołnierzy Armii Czerwonej, obchodzony jest międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.
Dzień Pamięci o Holokauście uchwaliło w listopadzie 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ dla uczczenia pamięci wszystkich ofiar mordów, dokonanych przez hitlerowców podczas II wojny światowej. W rezolucji ONZ zaapelowano, by czas Holokaustu, który doprowadził do wymordowania jednej trzeciej ludności żydowskiej oraz niezliczonych przedstawicieli innych narodowości, był zawsze dla wszystkich ludzi przestrogą przed nienawiścią, bigoterią, rasizmem i uprzedzeniami. "Jesteście ostatnim pokoleniem, które ma szansę konfrontacji swej wiedzy o Auschwitz-Birkenau, o Zagładzie, ze świadectwem ocalałych, żyjących uczestników historii, którą zapisali własnymi, przeważnie zmienionymi przez wojnę życiorysami, a w wypadku Narodu Żydowskiego — totalnym sieroctwem" - to słowa apelu pana Augusta Kowalczyka, byłego więźnia Auschwitz, wygłoszone w trakcie głównych obchodów Dnia Pamięci, które odbyły się 27 stycznia 2009r. w Auschwitz.
Projekt Sąsiedzi- przeszłość i teraźniejszość, którego częścią są szkolne obchody Dnia Pamięci o Holokauście, jest odpowiedzią społeczności Elektryka na ten apel. Honorowy patronat nad całym projektem objął pan Marek Wojtkowski, Poseł na sejm RP. 28 stycznia, w trakcie obchodów uczniowie mieli okazję zwiedzać wystawy fotografii, posłuchać fragmentów piosenek z filmu "Skrzypek na dachu" oraz wysłuchać opowieści na temat losów włocławski żydów (informacje na stronie internetowej projektu "Sąsiedzi- przeszłość i teraźniejszość" - sasiedzi.zsel.edu.pl)
Obchody Dnia Pamięci przygotowali uczniowie Elektryka pod opieką nauczycieli przedmiotów humanistycznych: M. Będziak, B. Cieślak, A. Chmielewska, K. Kowalska, D. Majchrowicz przy współpracy J. Nadolskiego i K. Zapały.

 
24. 01. 2009 r. - Studniówka "Elektryka".
 

 
"Jak rozhasana hałastra harcerzy chimerycznie zmitrężyła czas..."
 

W dniu 22.01.2009 r. w naszej szkole odbyło się dyktando ortograficzne, w którym zmierzyli się przedstawiciele wszystkich klas, walcząc o tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII.
Pierwsze miejsce zajął Piotr Michalak (IV TC), uzyskując ocenę celującą z języka polskiego i tytuł szkolnego mistrza ortografii. Drugie miejsce zdobyli Filip Goszka (I TA) i Krzysztof Szajerski (I TE), zaś trzecie miejsce - Adrian Chojecki (IV TC) oraz Marcin Kleczkowski (IV TE).
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zmierzenia się z trudną w zapisie, ale jakże pięknie brzmiącą polszczyzną! Życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorki konkursu: p. Magdalena Będziak, p. Beata Cieślak, p. Katarzyna Korpowska.

 
Elektryk Mistrzem w szachach.
 

21 stycznia br. w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 8 odbyły się Dużynowe Szachowe Mistrzostwa Włocławka, w których drużyna Zespołu Szkół Elektrycznych (P. Kacprowicz, P. Ławski, J. Mirodka, B. Kozłowska) zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie najlepsi byli Patryk Kacprowicz i Barbara Kozłowska.
Finał wojewódzki odbędzie się w dniu 06. 02. 2009 r. w Bydgoszczy.

Opiekunem naszych mistrzów był p. Jan Nieradziński

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
Dzień Pamięci o Holokauście w Elektryku.
 

27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przez żołnierzy Armii Czerwonej, obchodzony jest międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.
Dzień Pamięci o Holokauście uchwaliło w listopadzie 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ dla uczczenia pamięci wszystkich ofiar mordów, dokonanych przez hitlerowców podczas II wojny światowej. W rezolucji ONZ zaapelowano, by czas Holokaustu, który doprowadził do wymordowania jednej trzeciej ludności żydowskiej oraz niezliczonych przedstawicieli innych narodowości, był zawsze dla wszystkich ludzi przestrogą przed nienawiścią, bigoterią, rasizmem i uprzedzeniami.

Obchody Dnia Pamięci w ZSEl (28 stycznia) są elementem większego projektu realizowanego przez uczniów od początku roku szkolnego (informacje na stronie internetowej projektu "Sąsiedzi- przeszłość i teraźniejszość" (sasiedzi.zsel.edu.pl)

Celem podejmowanych działań jest zaprezentowanie kultury Żydów polskich, a nie tylko oddanie czci pomordowanym. Tego dnia:

 • obejrzymy wystawy przygotowane przez uczniów: "Historia Żydów polskich", "Erec Izrael", "Holokaust",
 • posłuchamy relacji osoby, która jako dziecko była ofiarą represji hitlerowskich (członek Stowarzyszenia "Dzieci Holokaustu"),
 • posłuchamy opowieści p. Mirosławy Stojak o Żydach włocławskich,
 • otworzymy stronę internetową projektu "Sąsiedzi- przeszłość i teraźniejszość",
 • zainicjujemy konkurs wiedzy o historii i kulturze żydowskiej, którego etap pisemny odbędzie się 4 lutego 2009r.

Dzień wcześniej, 27 stycznia o godzinie 18, wystawimy w oknie zapaloną świecę- wyraz pamięci o ofiarach Holokaustu.

 
Dzień Babci i Dziadka.
 

 
Konkurs fotograficzny.
 

Zapraszamy uczniów ZSEl do wzięcia udziału w VII edycji Konkursu Fotograficznego "Włocławek - moje miasto" pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka p. Andrzeja Pałuckiego

Temat tegorocznej edycji konkursu: "Spojrzenie - Zbliżenie"

 • konkurs trwa do 16 marca 2009 r.
 • nie ma limitu wykonanych zdjęć
 • przewidziane atrakcyjne nagrody dla laureatów konkursu

Minimalny format wywołanych zdjęć A4. Konieczne jest dołączenie zdjęć w postaci cyfrowej celem umieszczenia w ramach plebiscytu dla internautów na łamach portalu Q4.
Zdjęcia w postaci plików (zdjęcia cyfrowe) lub wykonane w formacie min. A4 można składać do dnia 6 marca 2009 r. u p. Piotra Misiaka s. 307

 
Wycieczka dydaktyczna do MPEC'u.
 

13 stycznia uczniowie klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbyli wycieczkę dydaktyczną do ciepłowni Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej dostarczającego ciepła na potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla miasta Włocławek. Właścicielem tej solidnie działającej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest gmina miasta Włocławek.
Opiekunem klasy była p. Aleksandra Wrzaskowska i p. Karolina Augustyniak.

 
II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty.
 

W Szkole Podstawowej nr 23 odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. Podczas rozpoczęcia turnieju minutą ciszy uczczono pamięć Elżbiety Michałek - dyrektora Gimnazjum nr 4. Ustalono, że od następnego roku turniej będzie nazwany memoriałem niedawno zmarłej. W zawodach wzięło udział 13 zespołów z różnych szkół. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim - do dwóch przegranych. W meczu o pierwsze miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 20 pokonała 2:0 drużynę Zespołu Szkół Chemicznych i wywalczyła tytuł Mistrza II-go Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. W meczu o trzecie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 23 pokonała 2:1 pracowników Gimnazjum nr 4 we Włocławku. Drużyna Zespołu Szkół Elektrycznych zajęła drugie miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych i piąte miejsce w całym turnieju (startowało 13 drużyn). Podczas II Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty odbył się mecz VIP-ów, w którym Oświatowcy wygrali z Samorządowcami 2:0 /18, 16/. W czasie turnieju zbierano również środki na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

za www.wloclawek.info.pl

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 

8 stycznia zagrała w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oprócz zbiórki pieniędzy Samorząd Uczniowski zorganizował również licytację plakatów WOŚP. W tym roku zebraliśmy 375,11 zł.

 
Próbna matura z j. polskiego i j. angielskiego.
 

9 i 11 stycznia br. odbyły się w naszej szkole próbne matury z języka polskiego i z języka angielskiego. Do egzaminu przystąpili uczniowie sześciu klas czwartych Techników: elektronicznego, elektrycznego i informatycznego, oraz trzeciej klasy Liceum profilowanego. Uczniowie podczas trwania egzaminu mieli możliwość sprawdzenia stanu swojej wiedzy oraz zapoznania się z procedurami egzaminacyjnymi.

 
Niebo nad Elektrykiem - styczeń.
 

 
Doskonalimy się.
 

Dnia 11 grudnia odbyło się spotkanie nauczycieli języków obcych z naszej szkoły oraz pedagoga p. Katarzyny Korpowskiej, pod hasłem "Uczeń dyslektyczny na lekcjach języka obcego". Celem spotkania było zapoznanie się z wnioskami płynącymi ze szkolenia zorganizowano przez CdiE dnia 28 listopada bieżącego roku, w którym uczestniczyła p. Oliwia Kobielska.
Podczas spotkania nauczyciele zapoznali się ze stanowiskiem p. Katarzyny Marii Bogdanowicz na temat sposobów udzielania pomocy uczniom dyslektycznym na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, a także wspólnie ustalili kryteria wymagań i indywidualizacji zadań dla takich uczniów.

 
V Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 

12 grudnia 2008 r. odbył się szkolny etap V Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły uczących się w klasach maturalnych.
Do II etapu rejonowego, który odbędzie się w lutym bieżącego roku zakwalifikowali się: Wojciech Klonowski kl. IV TE, Kamil Grabka kl. IV TF i Adrian Chojecki kl. IV TC.
Konkurs został zorganizowany przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do każdej z poprzednich edycji Konkursów przystąpiła ponad połowa gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego Regionu, zgłaszając udział ponad 3 tysięcy gimnazjalistów i ponad 1 tysiąc maturzystów. Za swoją wiedzę i umiejętności Laureaci otrzymali cenne nagrody.

 
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach.
 

10 grudnia 2008 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach. Wzięło w nim udział 17 uczniów naszej szkoły.
Najwyższe lokaty uzyskali: Paweł Troszyński kl. I TB, Damian Szymański kl. II TF i Barbara Kozłowska kl. II TE.
Będą oni reprezentowali Zespół Szkół Elektrycznych w II etapie międzyszkolnym, który odbędzie się w marcu bieżącego roku.
Konkurs został zorganizowany przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 
Otrzęsiny klas pierwszych
 

W czwartek 8 stycznia 2009 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Klasy zmierzyły się w konkurencjach intelektualnych, sprawnościowych i sportowych, walcząc o miano "Najlepszej Klasy Pierwszej w roku szkolnym 2008/2009".
Wśród konkurencji znalazły się:

 • najciekawszy strój lub element stroju charakterystyczny dla całej klasy.
 • reklama z humorem przedmiotu związanego z profilem danej klasy (np. informatyka - myszka, elektryk - bezpiecznik, itp.)
 • piosenka o klasie do dowolnej melodii, którą na otrzęsinach wykonają wybrani przez klasę uczniowie.
 • quiz o szkole
 • mały majsterkowicz
 • wyścig z halabardą
 • megapuzzle
 • najlepszy doping

W punktacji uwzględniono również wyniki konkursu informatycznego na prezentację multimedialną "Nasza klasa".
Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji, pierwsze miejsce zajęła klasa I Td (38 pkt.), drugie miejsce klasa I Tc (34 pkt.) a trzecie miejsce zajęła klasa I Tb (30 pkt.). W dalszej kolejności uplasowały się: klasa I Te (29 pkt.), klasa I Tf (27 pkt.), klasa I Ta (21 pkt.) i klasa 1 az (15 pkt.).

 
Pozdrowienia i życzenia z Gyöngyös
 

 
Nowy Rok 2009 !!!
 

 
Międzynarodowy Rok Astronomii rozpoczęty.
 

 
Wigilia w Zespole Szkół Elektrycznych.
 

Tradycyjne w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Elektrycznych odbyły się spotkania wigilijne młodzieży oraz kadry pedagogicznej i pracowników szkoły.
Dzień rozpoczął się od konkursu pt. "Wigilia na Kujawach" w trakcie, którego zespoły złożone z przedstawicieli poszczególnych klas realizowała cztery projekty plastyczne związane z Dniem Wigilijnym obchodzonym w naszym regionie.
Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do stołów wigilijnych przez nich przygotowanych. Dzień ten ponadto został uświetniony wigilijnym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów Elektryka. W podniosłym i uroczystym nastroju nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Elektrycznych wspominali grudniowe przedsięwzięcia, które w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia miały na celu kształtowanie wrażliwości na potrzeby drugiego, pokrzywdzonego przez los człowieka.
Z myślą o osobach zaginionych i rodzinach poszukujących zorganizowaliśmy Podwieczorek dla Itaki, zbiórkę pieniędzy i żywności dla ubogich, pamiętamy również o domach dziecka. Zorganizowaliśmy między innymi akcję charytatywną, której celem była pomoc dzieciom z Integracyjnego Domu Dziecka "Paulinka" w realizacji ich wielkiego marzenia, jakim jest wyjazd wakacyjny. Nieobcy jest nam los ludzi chorych. Aby głębiej zrozumieć tajemnicę życia i troski o jego godność odwiedziliśmy toruńskie hospicjum "Światło".
Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia pragnęliśmy przybliżyć młodzieży poprzez spektakl teatralny "Opowieść wigilijna".
Nasza codzienność jest wypełniona wytężoną pracą, świadczyć o tym mogą również liczne wpisy na naszej stronie internetowej, dlatego cieszy fakt wspólnego świętowania.
Wszystkim dziękujemy za mijający rok, podejmowany trud nauki i wychowania. Życzymy dobrych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i pełnego radosnych wydarzeń roku 2009.

 
Konkurs dla gimnazjalistów
 

Rusza kolejna edycja konkursu dla gimnazjalistów na prezentację multimedialną. Tematem tegorocznego konkursu jest: Fauna i flora Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Więcej szczegółów w dziale Konkursy

 
Potrafisz !
 

17 grudnia o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej 29 odbyła się konferencja podsumowująca realizację rządowego programu pn. Potrafisz! - wyrównywanie szans edukacyjnych, rozwijanie pasji i talentów, w której nasza szkoła brała aktywny udział realizując trzy projekty:

 • Doświadczać i eksperymentować - rozwijanie pasji i talentów;
 • Absolwent na rynku pracy - zajecia poświęcone budowaniu systemu wartości, doskonaleniu umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy oraz planowania rozwoju, w tym rozwijanie umiejętności językowych;
 • Z potrzeby serca - planowanie i realizacja działalności na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej
 
Magiczny czas - wystawa rękodzieła.
 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w szkolnej czytelni można obejrzeć wystawę niezwykłych rękodzieł wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy "ZAPIECEK" w ramach terapii zajęciowej.
Mamy okazję podziwiać talenty, pomysłowość i niezwykłą sprawność manualną autorów haftowanych obrazów, oryginalnych choinek, niepowtarzalnych kart świątecznych, brokatowych bombek i wielu innych prac. Należy przypomnieć, że jest to druga tego typu wystawa w naszej szkole. Pragniemy łamać stereotypy narosłe wokół osób z zaburzeniami psychicznymi (autorzy rękodzieł) i symbolicznie chociaż wesprzeć działalność domu na "Zapiecku".

 
Zakończenie przebudowy ZSEl.
 

Zakończył się drugi etap przebudowy szkoły. Całość prac rozpoczętych w lipcu 2008 r. obejmowała remont elewacji i poszycia dachowego części budynku, w której znajdowały się klasopracownie elektryczne oraz remont ogrodzenia na długości 150 m. Całkowita wartość zamówienia realizowanego przez Zakład Budowlano-Handlowy MIGBUD z Lipna wynosiła 747.714,23 PLN (bez VAT-u).

 
Programu Kapitał Ludzki.
 

28 września 2007 r. Komisja Europejska wydała decyzję w sprawie przyjęcia do realizacji Programu Kapitał Ludzki, który jest jednym z programów służących realizacji Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 i obejmuje całość interwencji Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w Polsce. Przyjęcie Programu stanowi potwierdzenie głównych kierunków rozwoju i prowadzenia polityki prozatrudnieniowej rządu oraz umożliwia wykorzystanie środków EFS w Polsce w latach 2007-2013.

Program stanowi odpowiedź na wyzwania, jakie przed państwami członkowskimi UE, w tym również Polską, stawia odnowiona Strategia Lizbońska. Do wyzwań tych należą: uczynienie z Europy bardziej atrakcyjnego miejsca do lokowania inwestycji i podejmowania pracy, rozwijanie wiedzy i innowacji oraz tworzenie większej liczby trwałych miejsc pracy. Zgodnie z założeniami Strategii Lizbońskiej oraz celami polityki spójności krajów unijnych, rozwój kapitału ludzkiego i społecznego przyczynia się do pełniejszego wykorzystania zasobów pracy oraz wsparcia wzrostu konkurencyjności gospodarki.

Dążąc do efektywnego rozwoju zasobów ludzkich, Program koncentruje wsparcie na następujących obszarach: zatrudnienie, edukacja, integracja społeczna, rozwój potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw, a także zagadnienia związane z budową sprawnej i skutecznej administracji publicznej wszystkich szczebli i wdrażaniem zasady dobrego rządzenia.

Celem głównym Programu jest: wzrost zatrudnienia i spójności społecznej a do osiągnięcia tego celu przyczynia się realizacja sześciu celów strategicznych do których należą:

 • Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych i biernych zawodowo
 • Zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego
 • Poprawa zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorstw do zmian zachodzących w gospodarce
 • Upowszechnienie edukacji społeczeństwa na każdym etapie kształcenia przy równoczesnym zwiększeniu jakości usług edukacyjnych i ich silniejszym powiązaniu z potrzebami gospodarki opartej na wiedzy
 • Zwiększenie potencjału administracji publicznej w zakresie opracowywania polityk i świadczenia usług wysokiej jakości oraz wzmocnienie mechanizmów partnerstwa
 • Wzrost spójności terytorialnej.

W ramach Programu Kapitał Ludzki biblioteka szkolna wzbogaciła się o zestaw książek do przedmiotów zawodowych, przekazanych przez Urząd Miasta Włocławek.

 
Zwiedzamy Sharp Crystal Park.
 

12 grudnia uczniowie klas: II TB i II TC wzięli udział w wycieczce do fabryki Sharp Crystal Park w Łysomicach koło Torunia. Na miejscu uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania matryc ciekłokrystalicznych LCD oraz technologią produkcji telewizorów LCD najnowszej 8 generacji. Uczniowie zwiedzili wystawę ze sprzętem produkowanym w zakładach Sharp oraz mieli możliwość obejrzenia linii produkcyjnej modułów ciekłokrystalicznych.
Kolejnym etapem wycieczki był spektakl: "Opowieść Wigilijna" wg. Karola Dickensa w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. "Opowieść wigilijna" rozgrywa się w scenerii Londynu XIX w. na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Jest to teatralna opowieść o Scrooge`u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. Spotkania z duchami Bożego Narodzenia przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd.
Opiekunami wycieczki byli: p. Beata Buława, p. Magdalena Będziak, p. Sławomir Grzegorzewski i p. Piotr Misiak.

 
Turniej szachowy.
 

W dniach 9 i 13 grudnia odbyły sięI Mistrzostwa Zespołu Szkół Elektrycznych w Szachach. Organizatorem zawodów był UKS ELEKTRYK działający przy szkole, oraz nauczyciele wychowania fizycznego p. E. Bielińska i p. J. Nieradziński.
Zawodnicy grali 15 rund z tempem gry 15 minut na partię. Mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Przeprowadzenie takiej imprezy sportowej nie jest możliwe bez zaangażowania sponsorów oraz działaczy i rodziców. Szczególne słowa podziękowania należą się p. R. Kasprowiczowi i p. M. Będzińskiemu.
W zawodach wzięło udział 16 zawodników, wsród których pierwsze miejsce zajął P. Kacprowicz - uczeń klasy II Tc. Na miejscu drugim znalazł się P. Ławski (klasa II Tb) a na trzecim K. Grabka (klasa IV Tf) i J. Mirodka (klasa I Ta).

 
Uczymy się żyć - bez ryzyka AIDS.
 

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku w ramach realizowanego programu: "Uczymy się żyć - bez ryzyka AIDS" - dokonał podsumowania Konkursu na scenariusz obchodów "Światowego Dnia AIDS".
Do konkursu przystąpiło 11 szkół, w tym 2 szkoły podstawowe, 5 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Ogółem nadesłano 20 scenariuszy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie zdobył scenariusz opracowany przez Ł. Pietrzaka - ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych.

 
V Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich w Toruniu.
 

11 grudnia br. już po raz piąty odbył się w Toruniu zjazd szkolnych klubów europejskich województwa kujawsko-pomorskiego.
Tematem przewodnim zjazdu było: "Nasz region w Europie - wyzwania i możliwości". Program zjazdu obejmował:

 • warsztaty w grupach tematycznych dotyczące m.in. funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i jego działalności w zakresie ochrony praw człowieka oraz wykorzystania funduszy europejskich w województwie kujawsko-pomorskim w latach 2007 - 2013
 • część plenarną - podsumowanie współpracy szkolnych klubów europejskich w Regionalnym Centrum Europejskim w Toruniu.

ZSElektrycznych w spotkaniu reprezentowali członkowie SKE "EUROTRON" wraz z opiekunem p. D. Chmielewską.

 
Akcja charytatywna.
 

7 grudnia w Hali Mistrzów odbyła się akcja charytatywna dla dzieci niepełnosprawnych i pochodzących z najuboższych rodzin. Pomoc przy organizacji imprezy udzieliła między innymi młodzież z naszej szkoły pod opieką p. D. Kwiatkowskiej. W zbiórce pieniężnej do puszek zebrano ogółem 769 zł, a w zbiórce darów rzeczowych pozyskano 184 sztuki maskotek i 49 sztuk słodyczy. Wśród biorących udział w akcji byli:

 • K. Cypryjański - klasa III Ta
 • Ł. Grabowski - klasa III Ta
 • R. Kopyciński - klasa III Ta
 • R. Majchrzak - klasa 1 az
 • C. Sulkowski - klasa IV Tf
 • K. Karbowski - klasa IV Tf
 • P. Pietrzak - klasa IV Te
 • K. Kłosowski - klasa III Ta
 
Szkolna Liga Strzelecka.
 

6 grudnia br. odbyła się kolejna runda zawodów strzeleckich przeprowadzonych na strzelnicy LOK-u w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej Rejonu Włocławskiego. W konkurencji karabinka pneumatycznego drużyna chłopców ZSEl zajęła 4 miejsce (na 13 drużyn) a drużyna dziewcząt 3. Następne zawody planowane są na 24 stycznia 2009 r.

opiekunem drużyny jest p. D. Kwiatkowska

 
CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA.
 

W naszej szkole, w dniach od 15 do 17 grudnia 2008 odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych dla najuboższych mieszkańców naszego miasta. W tych dniach przedstawiciele SU w godzinach 10:30 - 10:45 będą czekać w sali numer 17 na przyniesione przez Was produkty. Ważne, aby były to artykuły nie psujące się, o długim terminie przydatności do spożycia.

 
Góra grosza.
 

W dniach 4 i 5 grudnia 2008 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w dorocznej akcji GÓRA GROSZA. Łącznie zebraliśmy 6686 monet, które utworzyły kwotę 173,94 PLN. Najwięcej monet zebrały klasy: I Tb (2149 monet - 42,09 zł), II Tf (1109 - 18,12 zł), I Tc (1091 - 12,01 zł).
Przedstawicieli tych klas prosimy o zgłoszenie się po odbiór pamiątkowych dyplomów w środę 17-12-2008 o godz. 1030 do sali 208.
Koordynatorami akcji były Pani Katarzyna Kowalska i Pani Katarzyna Pilarska.

 
Szkolne kółko fotograficzne OBIEKTYW.
 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Szkolnego Kółka Fotograficznego "OBIEKTYW". Na stronie można obejrzeć galerie zdjęć wykonanych przez członków kółka fotograficznego, zdjęcia z życia szkoły oraz znaleźć ciekawe adresy www o fotografii.

opiekun kółka p. Piotr Misiak

 
Monitoring wizyjny w szkole.
 

W ZSEL wykonano zadanie dotyczące zakupu i montażu "monitoringu wizyjnygo w szkole". Szkoła uzyskała dotację z Urzędu Miasta Włocławek w kwocie 9600 zł .
W skład monitoringu wchodzą: rejestrator, dyski twarde, monitor LCD, 2 kamery zewnętrzne, 6 kamer wewnętrznych, UPS oraz osprzęt i okablowanie.
Z funduszu prewencyjnego PZU szkoła uzyskała kwotę 2 300,00 zł, która posłuży na zakup dodatkowych kamer wraz z osprzętem. Docelowo planujemy instalację 24 kamer. Realizowany projekt "Monitoring wizyjny w szkole" zapewnienia bezpieczniejsze warunki nauki, wychowania i opieki uczniów w szkole.

 
V Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 

12 grudnia b.r. odbędzie się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Celem konkursu jest:

 • Kształtowanie postaw obywatelskich,
 • Przygotowanie do uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich,
 • Pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym,
 • Rozpowszechnienie wiedzy o lokalnym życiu społecznym,
 • Stosowanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

Organizatorem konkursu jest Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Konkurs jest adresowany do uczniów klas maturalnych.

 
Ogólnopolski konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach.
 

10 grudnia Br. Odbędzie się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim. Organizatorem Konkursu jest Uniwersytet Kazimierza Wielskiego w Bydgoszczy. Jego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest:

 • Rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów,
 • Integrowanie środowiska edukacyjnego,
 • Wdrażanie uczniów do samokształcenia,
 • Stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji dla uczniów i ich szkół.
 
Sejmik Młodzieżowy.
 

5 grudnia 2008 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku Młodzieży Powiatu Włocławskiego szkół ponadgimnazjalnych.
Celem zwołania Sejmiku było upowszechnianie idei smorządności, aktywizowanie młodych ludzi do budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz umożliwianie im wyrażania opinii o sprawach dotyczących rozwoju młodego pokolenia.
Naszą szkołę podczas obrad reprezentowali: E. Białkowska z klasy II Te i Krzysztof Giełdziński z klasy III Tb. Patronat nad Sejmikiem objął poseł Marek Wojtkowski. Organizatorem spotkania było stowarzyszenie Obywateli projekt Włocławek.

 
Kampania "Podwieczorek dla ITAKI".
 

W ostatni weekend listopada w wielu miejscach w kraju odbyła się kampania dobroczynna na rzecz Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Itaka nosząca nazwę Podwieczorek dla Itaki. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Zainteresowani mieli okazję uczestniczyć w działaniach artystycznych. Uczniowie klas II Ta, II Tf, III Te zaprezentowali swoje prace fotograficzne, które można było obejrzeć na wystawie pod hasłem Spróbuj zatrzymać czas. Opatrzone komentarzem poetyckim fotografie miały na celu wprowadzić w jesienną atmosferę przemijania i upływu czasu.
27 listopada uczniowie wybranych klas uczestniczyli w koncercie Ich muzyka jest we mnie i we mnie ich wiersze oraz specjalnie dla nich przygotowanym podwieczorku. Oprawę uroczystości przygotowali uczniowie z Koła Animatorów Kultury. Udział w przedsięwzięciu był wyrazem naszej solidarności z rodzinami, którym zaginął ktoś bliski. W Polsce ten dramat przeżywa 15 tysięcy rodzin.
Uczestnicy podwieczorku mieli szansę udzielić symbolicznego wsparcia finansowego fundacji Itaka, która jako jedyna w Polsce w sposób kompleksowy i bezpłatny poszukuje zaginionych w kraju i zagranicą.

Organizacją listopadowych wydarzeń artystycznych zajęli się: p. Betina Balcerowska, p. Magdalena Będziak, p. Beata Cieślak oraz p. Piotr Misiak.

 
Niebo nad Elektrykiem - grudzień.
 

 
Uczniowie ELEKTRYKA najlepsi.
 

Z okazji upamiętnienia 90 - tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość pod honorowym patronatem posła na Sejm RP p. Łukasza Zbonikowskiego.
Konkurs był zorganizowany dla trzech grup wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz w trzech kateroriach tematycznych.
W kategorii plastycznej pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyła uczennica naszej szkoły Barbara Kozłowska z kl. II Te. Temat pracy: "Plac wolności we Włocławku w dwudziestoleciu międzywojennym dwudziestego wieku".
W kategorii prezentacja multimedialna wyróżnienie zdobył Łukasz Kopczyński z kl. III Tc. Temat pracy: "90 lat od odzyskania niepodległości - postać Józefa Piłsudskiego, jego droga do wolnej Polski i rola w kształtowaniu się II RP". Zwycięzcy otrzymali dyplomy, cenne wydania albumowe oraz znaleźli się wśród 20 zaproszonych gości na wycieczkę jednodniową do Warszawy.

Opiekunem uczniów była p. Agnieszka Chmielewska przy współpracy p. J. Nadolskiego.

 
Stypendia - komunikat.
 

Decyzje przyznające stypendium szkolne
będą do odbioru w czwartek i piątek
tj. 4 i 5 grudnia 2008 roku
u pedagoga szkolnego pok. 27

 
Uwaga !!!
 

W bibliotece szkolnej znajduje się informator dotyczący studiów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii.

 
Zdrowo żyjemy.
 

Dnia 2 grudnia w szkole podstawowej nr 10 we Włocławku odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża na etapie rejonowym. Naszą szkołę reprezentowała E. Białkowska, uczennica klasy II Te.

 
Współpracujemy z Policją.
 

Dnia 2 grudnia 2008 roku na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klasy III Ta z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku: z podkom. Grzegorzem Demichem i panem Tomaszem Tomaszewskim na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

 
Zawody strzeleckie.
 

29 listopada odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4, Drużyna męska ZSEl zajęła piąte miejsce a żeńska czwarte. W punktacji indywidualnej chłopców uczeń klasy III Td M. Raczkowski zajął piąte miejsce.

 
Targi pracy.
 

W dniach 24.11.2008 - 28.11.2008r Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Włocławku zorganizowało "Drzwi Otwarte". Promocja działalności Centrum połączona ze świadczeniem usług na rzecz młodzieży uczącej się oraz prezentacja ofert pracy w czasie wolnym miała miejsce także na terenie naszej szkoły. "Drzwi Otwarte" zakończyły się seminarium na temat "Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP a środowisko lokalne". Podczas seminarium została między innymi zaprezentowana oferta Kujawsko - Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Działalność Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP dotyczy: doradztwa zawodowego, orientacji zawodowej, krajowego i zagranicznego pośrednictwa pracy, aktywnego wypoczynku młodzieży, refundacji wynagrodzeń młodocianych pracowników.

 
Szkolna Liga Strzelecka.
 

Dnia 15. 11. na strzelnicy LOK odbyły się zawody strzeleckie Szkolnej Ligi Strzeleckiej rejonu włocławskiego. Drużyna męska ZSEl zajęła trzecie miejsce uzyskując 368 pkt. Również żeńska drużyna zajęła trzecie miejsce z 369 punktami na koncie.

 
Zakrycie Wenus przez Księżyc - 1.12.2008r.
 

 
Wycieczka do Machnacza.
 

Dnia 27.11. 2008 r. uczniowie klas II TA i II TB zwiedzali Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu (Saniko). Głównym celem wycieczki było zapoznanie się zasadą działania instalacji przetwarzającej biogaz ze składowiska odpadów na energię elektryczną i cieplną. Energia elektryczna uzyskana w generatorze o mocy 100 kW wykorzystywana jest do oświetlania oraz zasilania maszyn i urządzeń na terenie zakładu, natomiast ciepło (160kW) powstające jako produkt uboczny w generatorze prądu, kierowane jest do sieci grzewczych w obiektach składowiska i do tuneli foliowych. Nadwyżka energii elektrycznej jest odprowadzana do krajowej sieci energetycznej. Uczniowie obejrzeli również linię sortowniczą do segregacji odpadów komunalnych, gdzie zapoznali się z metodami odzyskiwania materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania. Wycieczkę zorganizowała p. Aleksandra Wrzaskowska.

 
Światowy dzień AIDS
 

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest co roku 1 grudnia. Uroczyste obchody na całym świecie i w Polsce niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. W naszej szkole również prowadzimy działania profilaktyczne w zakresie HIV/AIDS:

 • pogadanki
 • lekcje
 • gazetki tematyczne
 • aby poszerzyć swoją wiedzę uczniowie mogą korzystać z materiałów informacyjno - edukacyjnych znajdujących się u pedagoga szkolnego

Wiecę informacji na temat AIDS znajdziecie na stronach i w artykułach:

 
Konkurs "Moja klasa" rozstrzygnięty !!!.
 

Miło nam poinformować, że konkurs informatyczny dla klas pierwszych naszej szkoły p.t. "Moja klasa" został rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa po burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięzców, którymi są:

 • I miejsce - klasa I Tc
 • II miejsce - klasa I Td
 • III miejsce - klasa I Tb

Zwycięzcom G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
Game Arena 2008.
 

W ramach rozwijania własnych zainteresowań oraz w pogoni za nowinkami technicznymi i dobrą zabawą kilkoro naszych uczniów prywatnie wzięło udział w zwiedzaniu cyklicznej imprezy pod nazwą Game Arena 2008. Podczas tegorocznych targów multimediów i rozrywki oprócz światowych firm zajmujących się dostarczaniem rozrywki komputerowej oraz sprzętu zaprezentowali swoje umiejętności najlepsi gracze w Counter-Strike'a. Wsród nich znaleźli się tacy giganci jak Frag eXecutors (Polska) czy GamePlay Team (Finlandia). Ci co byli żałują że się już skończyło a ci co nie byli niech żałują, że ich ta impreza ominęła.

galeria 1     galeria 2

 
Przebudowa Zespołu Szkół Elektrycznych.
 

Dobiega końca II etap przebudowy Zespołu Szkół Elektrycznych. W ramach prowadzonych prac wyremontowano dotychczas pomieszczenia basenu oraz elewację budynku tworzącego zespół basenowy. Ponadto odnowiono elewację środkowej części budynku szkoły mieszczącej pracownie zawodowe. Przebudowano również boiska do piłki ręcznej i siatkowej. Ostatnim zadaniem jest przebudowa ogrodzenia wzdłuż nowopowstałych boisk sportowych. Wykonawcą prac jest lipnowska firma budowlana MIGBUD.

 
Bezpieczeństwo na drodze.
 

W dniu 19. 11. 2008 r. dyrekcja Zespołu Szkół Elektrycznych zaprosiła uczniów klas pierwszych na spotkanie z funkcjonarjuszami Komendy Wojewódzkiej Policji. Pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego (podkom. Krzysztof Złotnicki - WRD KWP w Bydgoszczy, mł. asp. Krzysztof Jastrzębski - SRD KMP we Włocławku) przypomnieli rodzicom podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz konsekwencje spowodowane ich nieprzestrzeganiem. Omówili także zachowania wpływające na zminimalizowanie ewentualnych skutków kolizji drogowych np. pamiętanie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.
W ramach tego zagadnienia odbędą się podobne spotkania funkcjonariuszy Policji z uczniami naszej szkoły.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

 
EUROELEKTRA 2008/2009 - XI edycja Olimpiady Elektrycznej i Elektrycznej.
 

W piątek 14 listopada 2008r. w naszej szkole odbył się I etap XI edycji Olimpiady Elektrycznej i Elektrycznej EUROELEKTRA.
Uczniowie rozwiązywali zadania testowe przygotowane przez pracowników naukowych uczelni technicznych ujęte w dwóch kategoriach: elektrycznej i elektroniczno-telekomunikacyjnej. Większym zainteresowaniem cieszyła się część elektroniczno-telekomunikacyjna, w której wzięli udział uczniowie z klas: IIIB, IVB i IVC. Zadania z grupy elektrycznej rozwiązywali uczniowie z klasy IIIA i IVA.
Wyniki etapu szkolnego znane będą dopiero w grudniu - zostaną one przesłane do szkoły z Komitetu Okręgowego Olimpiady mieszczącego się w Bydgoszczy.
Warto podkreślić, że uczniowie Elektryka niejednokrotnie zdobywali najwyższe laury w Olimpiadzie, a zachętą do udziału w niej są niewątpliwie cenne nagrody rzeczowe przewidziane dla najlepszych uczestników oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dla laureatów konkursu.

 
Zimowe Forum Grudziądzkie.
 

W dniach 23-25 października 2008 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu odbyła się kolejna sesja Forum Samorządów Uczniowskich i ich opiekunów kujawsko-pomorskich szkół technicznych i zawodowych.
"Forum" niniejsze powołane zostało do życia w 2004 roku z inicjatywy młodzieży, a honorowy patronat nad nim objęła kujawsko-pomorska Kurator Oświaty. Do udziału w warsztatach z Zespołu Szkół Elektrycznych oddelegowane zostały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w osobie Małgorzaty Jabłońskiej i Emanueli Białkowskiej wraz z opiekunem panem Arkadiuszem Pazderskim.

 
Targi pracy.
 

Dnia 27 listopada 2008 roku na terenie naszej szkoły odbędą się Targi Pracy.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW
W GODZINACH 1030 - 1145
do zapoznania się z ofertami pracy tymczasowej, spotkania z doradcą zawodowym oraz przedstawicielami włocławskich firm.

 
Wycieczka do Warszawy.
 

 
Mistrzostwa Włocławka w Pływaniu.
 

15 listopada br. w godzinach od 1000 do 1200 na pływalni Zespołu Szkół Elektrycznych odbyły się Mistrzostwa Włocławka w Pływaniu o Puchar Prezesa Zarządu Odziału ZNP, których organizatorem był Zarząd Odziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Zespół Szkół Elektrycznych.

 
Wywiadówka
 

W środę 19 listopada odbędą się spotkania z rodzicami.

 • w klasach I TC, I TD, I TE, I TF zebrania rozpoczną się o godzinie 1615
 • w klasie III TC zebranie rozpocznie się o godzinie 1600
 • w klasie III LA zebranie rozpocznie się o godzinie 1700
 • w pozostałych klasach zebrania rozpoczną się o godzinie 1630

Z a p r a s z a m y   ! ! !

 
Stypendysta !!!
 

6 listopada o godzinie 1000 w Zespole Szkół Muzycznych odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów znalazł się Krzysztof Giełdziński, uczeń klasy III Td Zespołu Szkół Elektrycznych.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowi, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, zgodnie z trybem określonym w statucie szkoły. Wnioski o przyznanie stypendium, wraz z uzasadnieniem, przedstawia się radzie szkoły, a jeżeli ta nie została powołana - radzie pedagogicznej, która zatwierdza jednego kandydata. Wniosek o przyznanie stypendium dyrektor szkoły przedstawia kuratorowi oświaty, a kurator oświaty - za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej - Prezesowi Rady Ministrów.
Po raz pierwszy Prezes Rady Ministrów przyznał stypendium w 1997 r. na rok szkolny 1997/98. Otrzymało je 3 222 najlepszych uczniów szkół średnich.
W roku szkolnym 2004/2005 stypendium otrzymało 5 678 uczniów (na ogólną liczbę 8 169 szkół), w r. szk. 2005/2006 - 4 549 uczniów (na ogólną liczbę 6 993 szkół), a w roku szkolnym 2006/2007 - 4 238 uczniów (na ogólną liczbę 6 524 szkół). W roku szkolnym 2007/2008, na ogólną liczbę 6 378 szkół, stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 4 093 uczniów, co stanowiło 64,2 % szkół, spełniających kryteria do wytypowania kandydata do stypendium.
W roku szkolnym 2008/2009 Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzyma 4 133 uczniów (na ogólną liczbę 5 817 szkół).

 
Niebo nad Elektrykiem - listopad - Słońce i gwiazdy.
 

 
11 listopada - Dzień odzyskania niepodległości.
 

11 listopada 1918 roku w miejscowości Compiĕgne, na północny-wschód od Paryża, przedstawiciele Niemiec podpisali rozejm, który oznaczał zakończenie I wojny światowej. Wcześniej rozpadło się państwo Habsburgów - Austro-Węgry. Symptomy te stały się sygnałem do działań niepodległościowych dla Polaków. W Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, w Lublinie rząd Ignacego Daszyńskiego. Rozbrajano garnizony niemieckie stacjonujące na terenach tzw. "Kongresówki". 10 listopada do Warszawy powrócił z internowania Komendant I Brygady Legionów Polskich Józef Piłsudski. Powrócił jako mąż opatrznościowy a Rada Regencyjna przekazała mu pełnię władzy państwowej i zdecydowała o przekazaniu ...

Chcesz wiedzieć więcej >>>

 
Muzealne Spotkania z Fotografią.
 

We wrześniu 2008 r. został rozstrzygnięty Międzynarodowy konkurs dla dzieci i młodzieży "Muzealne Spotkania z Fotografią" odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji Narodowej. Wśród ponad czterystu autorów poddających ocenie około dwóch tysięcy zdjęć znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Swoje prace przedstawili: Mateusz Szlendak kl. II TF oraz Łukasz Urbański kl. III TB. Temat fotografii naszych uczniów: "Stanisław Zagajewski - mistrz, prymitywista".
Opiekunem uczniów w konkursie był p. Piotr Misiak.

 
Mistrzostwa Włocławka Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu.
 

5 listopada zostały rozegrane Mistrzostwa Włocławka w Pływaniu zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy. W zawodach brały udział drużyny z włocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasi pływacy zajęli drużynowo czwarte miejsce.

Klasyfikacja

100 m stylem dowolnym - Zwoliński Damian (5 miejsce), Buczek Przemysław (8 miejsce)

100 m stylem klasycznym - Balcerak Mariusz (5 miejsce), Giełdziński Krzysztof (6 miejsce)

100 m stylem grzbietowym - Piątkowski Mateusz (4 miejsce), Wiatrowski Marcin (5 miejsce)

100 m stylem zmiennym - Pawłowski Dawid (4 miejsce)

Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym - Buczek P., Wiatrowski M., Pawłowski D., Zwoliński D. (4 miejsce)

 
Uroczyste Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości.
 

Dzień 6 listopada 2008 to w Zespole Szkół Elektrycznych dzień szczególnie uroczysty. Tradycją stało się wiązanie uroczystych obchodów Święta Niepodległości ze ślubowaniem klas pierwszych, które uczestniczą także w programie artystycznym przygotowywanym każdego roku specjalnie na tę okazję....

 
Dyrekcja informuje.
 

Dyrekcja szkoły informuje, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, dzień 10 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć.

Odpracowanie nastąpi w sobotę 15 listopada br.

 
Pamiętamy.
 

Przed Świętem Zmarłych jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze na grobach zmarłych pedagogów naszej szkoły, odwiedzili również miejsca poświęcone pamięci nauczycieli zamordowanych przez Niemców w 1945 roku (ul. Kilińskiego naprzeciwko budynku Sądu, ul. Słowackiego), Polaków straconych w 1945 r. przez hitlerowców, żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny (cmentarz komunalny miasta Włocławek).

 
50 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
 

14 listopada odbędzie się etap szkolny Olimpiady pod hasłem:

BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA

Celem zawodów jest rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym kraju i świata.
Uczestnicy olimpiady powinni orientować się we współczesnych procesach i zjawiskach społeczno-politycznych, posiadać opanowaną wiedzę przewidzianą w progranie szkolnym z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej.
Chęć uczestnictwa w eliminacjach zadeklarowało 18 uczniów naszej szkoły.

P o w o d z e n i a    ! ! !

Więcej szczegółów na www.owpsw.edu.pl

 
Szkolna sieć komputerowa.
 

Dzięki uprzejmości Telewizji Kablowej SatFilm od listopada mamy szybsze łącze internetowe.

Pozwoli to nam na poprawę komfortu pracy na zajęciach wymagających dostępu do globalnej sieci WWW, jak i w trakcie przygotowywania się do zajęć.

 
Wycieczka na włocławską tamę.
 

We wtorek 28.10. klasa II Tb wzięła udział w wycieczce do Hydroelektrowni Włocławek. Pracownicy elektrowni wyjaśnili uczestnikom główne zasady działania instalacji i umożliwili ich obejrzenie. Poznaliśmy także najważniejsze funkcje Zalewu Włocławskiego.

 
Szkolna Liga Strzelecka.
 

18 października miała miejsce inauguracja Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Organizatorem Ligi jest Zarząd Rejonowy LOK we Włocławku oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta we Włocławku.

Celem przeprowadzanych zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego oraz podniesienie umiejętności strzeleckich.

Organizatorzy zaprosili do udziału w zawodach reprezentacje wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu Włocławka oraz powiatów: włocławskiego, aleksandrowskiego, radziejowskiego, lipnowskiego i rypińskiego w oddzielnych kategoriach dla dziewcząt i chłopców w konkurencjach karabinka pneumatycznego i kbks.

W pierwszych zawodach drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Urbański Łukasz, Mazurkiewicz Łukasz, Raczkowski Maciej oraz Urbański Bartosz zajęła trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji a pierwsze wśród szkół z Włocławka. Drużyna dziewcząt w niepełnym składzie (Szajerska Wioletta, Jaroszek Paulina i Kocoł Paula) zajęła miejsce siódme.

 
Święto zmarłych.
 

Święto Wszystkich Świętych wprowadził dla całego kościoła Grzegorz IV w 834r. jako pamięć o zmarłych. Tradycja Wszystkich świętych albo Święto zmarłych ma swój początek w starym celtyckim święcie "Samhain" (śmierć ciała), które oznaczało dla naszych przodków początek nowego roku (Celtowie byli rolnikami i dla nich żniwa zaczynały się sianiem ozimin, czyli obdarowaniem zaczątkiem życia gleby śpiących jeszcze pól, stąd początek roku w listopadzie).

Wszystkich świętych (Kościół Katolicki, Episkopalny i Luterański) - to sposób oddania czci wszystkim świętym w niebie (tym znanym i tych nieznanym). W Kościele Katolickim jest to jeden z najważniejszych obrzędów w roku. W tym dniu wszyscy katolicy są zobligowani do uczestniczenia w mszy.
Drugi listopada to z kolei dzień poświęcony zmarłym, których w tym dniu szczególnie się wspomina. Są to dni, które skłaniają ludzi żyjących do duchowego kontaktu z innymi, czy to z żyjącymi czy ze zmarłymi. Nie kwiat, czy wieniec, które są ważne, ale usposobienie duchowe pomagają nam dobrze przeżyć te dni. Czynności zewnętrzne mają jedynie charakter pomocniczy, Można być bowiem, w tych dniach, bardzo blisko zmarłej osoby, której doczesne szczątki spoczywają gdzieś daleko, wiele kilometrów od nas.

 
Potrafisz ! - wyrównywanie szans edukacyjnych, rozwijanie pasji i talentów.
 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu pilotowanego przez Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki Urzedu Miasta Włocławek. W ramach projektu w naszej szkole będą realizowane trzy programy.

 1. Doświadczać i eksperymentować - rozwijanie pasji i talentów (p. A. Dyszczyńska - 1 grupa)
 2. Absolwent na rynku pracy - zajecia poświęcone budowaniu systemu wartości, doskonaleniu umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy oraz planowania rozwoju, w tym rozwijanie umiejętności językowych (p. O. Kobielska - 1 grupa)
 3. Z potrzeby serca - planowanie i realizacja działalności na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej (p. I. Woźniak-Jackowski - 1 grupa)

Projekt Potrafisz ! - wyrównywanie szans edukacyjnych, rozwijanie pasji i talentów realizowany jest w ramach konkursu ogłoszonego pod taką samą nazwą przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego.
Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży we wszystkich włocławskich szkołach i placówkach oświatowych, tj. w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia te miałyby na celu: zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, podnoszenie efektywności kształcenia i wychowania, rozwijanie zainteresowań i zdolności, wzmocnienie funkcji wychowawczej i opiekuńczej szkoły i przedszkola, oraz wyrównywanie szans edukacyjnych, kulturowych i społecznych uczniów, w tym niepełnosprawnych.

 
Turniej Młodych Mistrzów Elektroniki
 

 

Zapraszamy chętnych do udziału w Szkolnym Turnieju Młodych Mistrzów Elektroniki organizowanym przez nauczycieli przedmiotów elektronicznych naszej szkoły.
Szczegóły w dziale konkursy

 
Wycieczka do Warszawy
 

20 października uczniowie klas: II TE, II TF wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Sejm RP i pospacerowali znanymi z mediów sejmowymi korytarzami. Uczniowie zawitali również do Narodowego Banku Polskiego, gdzie zapoznali się z zasadami funkcjonowania Biblioteki Ekonomicznej oraz zostali krótko przeszkoleni w zakresie identyfikacji fałszywych banknotów. Duże wrażenie wywarła wizyta w Gabinecie Muzeum Numizmatycznego, w którym zgromadzono polskie i światowe zbiory monet i banknotów.

Opiekunami wycieczki byli: p. Oliwia Kobielska, p. Magdalena Będziak, p. Piotr Misiak, p. Ireneusz Woźniak - Jackowski.

 
Konkurs fotograficzny
 

 

Ogłaszamy nowy konkurs dla uczniów ELEKTRYKA.
Szczegóły w dziale konkursy

 
III edycja Konkursu Informatycznego Bóbr
 

22-24 października 2008 roku odbyła się III edycja Konkursu Informatycznego "Bóbr". Do konkursu przystąpiło ośmiu uczniów naszej szkoły:

 • Konrad Derengowski - kl. III Te
 • Maciej Jóźwiak - kl. II Te
 • Adam Siemianowski - kl. II Te
 • Bartłomiej Krukowski - kl. III Te
 • Maciej Raczkowski - kl. III Td
 • Marcin Kleczkowski - kl. IV Te
 • Grabka Kamiln - IV Tf
 • Kamil Banachowski - IV Tf

więcej informacji - www.boobr.edu.pl

Koordynator: p. T. Maciejewski

 
Wycieczka do Anwilu
 

Dnia 7 października uczniowie klasy 2 az wzięli udział w wycieczce do zakładów Anwil S.A. gdzie mieli możliość obejrzenia m.in. centralnej sterowni oraz zapoznania się z pracą zakładowej straży pożarnej.
Dnia 30 września podobną wycieczkę odbyli w ramach koła turystycznego wybrani uczniowie z klas II Ta i II Tb oraz klasa II Tc.

 
Wycieczka do Warszawy
 

7 października uczniowie klas II Td, IV Td i IV Te wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Uczestnicy jednodniowej wyprawy zwiedzili Sejm RP, gdzie przysłuchiwali się obradom oraz obejrzeli zbiory Muzeum Techniki mieszczące się w gmachu Pałacu Kultury i Nauki.
Opiekunami wycieczki byli: p. K. Marszałkowski, p. D. Chmielewska, p. K. Kowalska, p. A. Litke oraz p. D. Majchrowicz.

 
Mistrzostwa Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
 

9 października br. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych brali udział w Mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasza drużyna w składzie: Konczalski A. (kl. I Ta), Leszczyński D. (kl. I Td), Kubczak Adam (kl. I Td), Rutkowski M. (kl. I Ta), Kostrzewski D. (kl. I Te), Kawczyński J. (kl. I Ta), Zdanowski A. (kl. I Tc), Lewkowicz K. (kl. II Ta), Maciejewski Ł. (kl. III Ta), Lewandowski S. (kl. I Tb), Rumiński D. (kl. II Tb) zajęła trzecie miejsce.

 
ELEKTRYK w Lidze Korespondencyjnej.
 

30. 09. 2008 r. odbyły się zawody Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych, w których brali udział nasi uczniowie.

400 m
1 miejsce - Szląskiewicz Damian, klasa III Td - 55,67 s.

1500 m
6 miejsce - Lewkowicz Kamil, klasa II Ta - 5,02,93 min.

Pchnięcie kulą (7,26 kg)
1 miejsce - Michalski Patryk, klasa III Tb - 11,59 s.

Sztafeta 4 x 100 m
2 miejsce - 48,22 s. - Szląskiewicz D. (klasa III Td), Jakubowski A. (klasa III Ta), Majewski Ł. (klasa III Ta), Kijewski P. (klasa II Te).

Dużynowo nasza szkoła zajęła 3 miejsce (997 pkt.). W zawodach startowało dziewięć drużyn.

 
14 października - Święto Edukacji Narodowej
 

 
Niebo nad Elektrykiem - pazdziernik - słoneczny dzień.
 

 
Kółko fotograficzne zaprasza
 

Zamierzasz kupić aparat fotograficzny? A może już go masz? Pora na naukę fotografowania. Wbrew pozorom samo wciśnięcie spustu migawki nie wystarczy do zrobienia dobrego zdjęcia. Trzeba wiedzieć, jakie możliwości posiada aparat, jak skadrować zdjęcie i jak się odpowiednio "ustawić". Przeraża Cię ilość zagadnień, które musisz poznać? Nie martw się - wszystkiego możesz nauczyć się szybko, łatwo i przyjemnie. Dzięki nam dowiesz się, co zrobić, aby przestać "klikać" i zacząć robić zdjęcia. Poznasz wszystkie możliwości swojego aparatu. Dowiesz się, jak fotografować różne obiekty i jak radzić sobie ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi.

spotykamy się w środy
w sali 307
o godzinie 1430

opiekun koła - p. P. Misiak

 
Olimpiada fizyczna
 

Uczniów zainteresowanych fizyką i chcących się sprawdzić zapraszam do udziału w Olimpiadzie Fizycznej

LVIII Olimpiada Fizyczna - Etap I

 • część pierwsza (351 kB) - 15 października 2008
 • część druga (126 kB) - 15 listopada 2008
 • Program winscope - do zadania doś.

  szczegóły konkursu

  koordynator konkursu - p. D. Kostrzewski

 
Wycieczka na Kaszuby
 

Przemierzających ziemię kaszubską uderza niezwykłe bogactwo krajobrazów. Jeśli wierzyć starej legendzie, wzięło się ono stąd, że Pan Bóg zabrał się za tworzenie Kaszub na samym końcu. A ponieważ zostało mu sporo "budulca" z najrozmaitszych krain, które ukończył wcześniej, rzucił to wszystko na ziemię kaszubską - i tak zostało do dziś.

 
Tydzień Świadomości Dysleksji
 

W naszej szkole w dniach od 29 września do 3 października trwa Tydzień Świadomości Dysleksji, odbywający się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W trakcie tego tygodnia w bibliotece szkolnej zostaną udostępnione materiały informacyjne Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Ponadto uczniowie będą mogli zapoznać się z prezentacją zatytułowaną "Sławni dyslektycy". Na parterze szkoły zostanie wystawiona tablica informacyjna zawierająca podstawowe dane dotyczące rodzajów dysleksji a także adresów przydatnych stron internetowych.

 
Konkurs
 

Ogłaszamy nowy konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych z Włocławka i regionu pt.:

Mój projekt rewersu monety euro

Szczegółowe informacje w dziale "Konkursy"

 
"Sprzątanie Świata"
 

W dniu 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2008", która przebiegała pod ogólnopolskim hasłem "Ziemia w Twoich rękach"
Uczniowie posprzatali teren wokół Zespołu Szkół Elektrycznych, tereny leśne na oś. Zazamcze i obszar wokół ul. Toruńskiej od zakładu "Wisłą" do ogródków działkowych.
Po zakończeniu sprzątania, w budynku Włocławskiego Centrum Kultury, odbyła się impreza artystyczna połączona z uroczystym podsumowaniem akcji. W czasie imprezy przeprowadzone zostały konkursy dla uczniów włocławskich szkół. Najlepsi zostali nagrodzeni upominkami.

Koordynatorzy akcji: p. K. Kowalska i p. K Pilarska

 
Kurs SEP 2008 / 2009
 

Dnia 06.10.2008 r. (poniedziałek) o godz. 15.15 rozpocznie się kurs przygotowujący do egzaminu na świadectwo kwalifikacyjne SEP uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych do 1kV. Kurs przeznaczony jest dla uczniów klas: IVTA, IVTB, IVTC, IVTD, IVTE, IVTF, 3az.

Szczegółowe informacje p. Piotr Misiak s. 307.

rozkład zajęć kursu

 
Przebudowa ELEKTRYKA - wyniki przetargu.
 

Wyniki przetargu na przebudowę i rozbudowę Zespołu Szkół Elektrycznych przy ul. Toruńskiej wraz z zagospodarowniem terenu - sala gimnastyczna. (pdf)

 
Wyniki egzaminów maturalnych i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - 2008 r.
 
Wyniki egzaminu maturalnego 2008 r.
w Zespole Szkół Elektrycznych
  procent osób, które zdały egzamin
Liceum ogólno-kształcące Liceum profilowane Liceum uzupełniające Technikum Technikum uzupełniające Razem
kraj 89 % 63 % 43 % 67 % 32 % 79 %
województwo kujawsko-pomorskie 89,7 % 68,9 % 38,9 % 71,2 % 31,9 % 80,5 %
Zespół Szkół Elektrycznych przed egzaminami poprawkowymi - 90 % - 87,2 % 66,7 % 86,9 %
Zespół Szkół Elektrycznych po egzaminach poprawkowych - 100 % - 93 % 66,7 % 92,9 %
Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2008 r.
w Zespole Szkół Elektrycznych
  procent osób, które zdały egzamin
elektryk Technik elektryk Technik elektronik Technik informatyk Razem
Zespół Szkół Elektrycznych 79 % 84 % 51 % 86 % 75 %
woj. podkarpackie 54 % 28 % 45 % 36 % 40,75 %
woj. lubelskie 78 % 34 % 39 % 56 % 51,75 %
woj. małopolskie 69 % 46 % 41 % 46 % 50,5 %
 
konkurs dla klas pierwszych
 


Ogłaszamy konkurs dla klas pierwszych na prezentację multimedialną pt. "Moja klasa". Wszystkie szczegóły znajdują się w dziale "Konkursy" oraz zostaną podane przez wychowawców klas.

Ewentualne zapytania prosimy kierować do nauczycieli informatyki.

Z A P R A S Z A M Y     ! ! !

 
Niebo nad Elektrykiem - wrzesień.
 

 
Stypendia
 

Uczniowie mieszkający na terenie Gminy Miasto Włocławek mogą ubiegać się o stypendium szkolne, jeżeli dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 351 zł netto. Wnioski należy składać do 15 września 2008 roku.

Bliższych informacji udzielają pedagodzy.

 
Wywiadówka
 

W środę 10 września, o godzinie 1630 odbędą się spotkania z rodzicami.

Z a p r a s z a m y   ! ! !

 
Giełda podręczników.
 

W sobotę 6 września, o godzinie 730
rozpocznie się giełda podręczników szkolnych.

Z a p r a s z a m y   ! ! !

 
Rozpoczęcie roku szkolnego.
 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego.
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się
1 września 2008 r. (poniedziałek) o godzinie 830.

 
Niebo nad Elektrykiem - sierpień.
 

 
Posiedzenie Rady Pedagogicznej.
 

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w piątek 29. 08. 2008 r. o godzinie 1000.

 
Przebudowa ELEKTRYKA - ogłoszenie przetargu.
 

Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Elektrycznych przy ul. Toruńskiej wraz z zagospodarowniem terenu - sala gimnastyczna.

 
Wakacje !!!