WAKACJE !!!  
 

 
  Burza 13.07.2008 .  
 

 
  Niebo nad Elektrykiem - lipiec.  
 

 
  Wyniki Matury 2008 !!!  
 

Wyniki egzaminu maturalnego 2008 r.
w Zespole Szkół Elektrycznych
 
procent osób, które zdały egzamin
Liceum ogólno-kształcące
Liceum profilowane
Liceum uzupełniające
Technikum
Technikum uzupełniające
Razem
kraj
89 %
63 %
43 %
67 %
32 %
79 %
województwo kujawsko-pomorskie
89,7 %
68,9 %
38,9 %
71,2 %
31,9 %
80,5 %
Zespół Szkół Elektrycznych
-
90 %
-
87,2 %
66,7 %
86,9 %

 

 
  Przebudowa Elektryka  
 

Przebudują Elektryk

30-06-2008

Zakład Budowlano-Handlowy MIGBUD z Lipna będzie wykonawcą zadania "Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Elektrycznych przy ul. Toruńskiej wraz z zagospodarowaniem terenu". Przedmiot zamówienia obejmuje termomodernizację części budynku Zespołu Szkół Elektrycznych oraz przebudowę ogrodzenia szkoły - odcinek dł. 140,00 m.
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) obejmująca wszystkie zamówienia i części: 747.714,23 PLN.

źródło: www.wloclawek.pl

 
  Sukces w Lidze Korespondencyjnej  
 

Reprezentacja lekkoatletyczna "Elektryka" zajęła III miejsce w Lidze Korespondencyjnej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego, w której rywalizowało 9 szkół.
Klasyfikacja generalna chłopców:

 • IV LO - 2347 pkt
 • Zespół Szkół Samochodowych - 2063 pkt
 • Zespół Szkół Elektrycznych - 2048 pkt
 • V LO - 1745 pkt
 • Zespół Szkół Technicznych - 1579 pkt
 • Zespół Szkół Chemicznych - 1549 pkt
 • LMK - 851 pkt
 • Zespół Szkół Ekonomicznych - 495 pkt
 • Zespół Szkół Katolickich - 304 pkt

Program zawodów obejmował szereg konkurencji lekkoatletycznych, w których nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca:

 • 100 m:
  • Daniel Grabowski [7] - 12.50 s
  • Patryk Kijewski [10] - 12.70 s
 • 400 m:
  • Damian Szląskiewicz [2] - 55.61 s
  • Adrian Jaworski - [8] - 59.51 s
 • 1500 m:
  • Łukasz Maciejewski [4] - 4.52.42
  • Daniel Grabka [7] - 5.15.85
 • Skok w dal:
  • Adam Siemianowski [6] - 5.47 m
  • Damian Labiszewski [10] - 5.33 m
  • Pchnięcie kulą:
  • Patryk Michalski 5 kg [1] - 14.11m
  • Michał Berent 7 kg [1] - 10.80 m
 • 4 x 100 m
  • Sztafeta Zespołu Szkół Elektrycznych I miejsce - 48.38 s

Wyniki zawodników przeliczane są na punkty, które są podstawą do sporządzania klasyfikacji ogólnopolskich (wojewódzkiej) prowadzonej przez Zarząd Główny SZS.

Opiekunem grupy był Jacek Wieczorek.

 
  Żegnamy Bartka.  
 

 
  Nowa pracownia z EFS  
 

W ramach projektu współfinansowanego przez Eyropejski Fundusz Społeczny w Zespole Szkół Elektrycznych została wykonana dostawa, instalacja i integracja pracowni komputerowej oraz centrum multimedialnego.
W nowej sali komputerowej znajduje się 14 stanowisk uczniowskich, serwer oraz stanowisko dla nauczyciela. Ponadto w pracowni została zainstalowana sieciowa drukarka laserowa i skaner.
Nauczyciel do dyspozycji ma również mozbilny zestaw multimedialny, w skład którego wchodzą laptop oraz prjektor multimedialny.
Dodatkowo w pracowni elektronicznej zainstalowano centrum multimedialne składające się z 4 stanowisk, które w przyszłości zostaną zintegrowane ze stanowiskami dla potrzeb kształcenia w zawodzie technik elektronik.
Szkoła, tym samym, powiększyła ilość posiadanych pracowni komputerowych, dzięki którym możliwe jest nowoczesne kształcenie uczniów z zakresu informatyki i teleinformatyki.
Wartość całego projektu przekracza 75.000,- zł.

 
  Zakończenie roku szkolnego  
 

"Życie bez radości jest jak lampa bez oliwy"

Walter Scott

Nadszedł moment niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich. Czas wakacyjnego wypoczynku. Zakończenie roku szkolnego to dobry czas na zweryfikowanie swoich postaw wobec obowiązków szkolnych. W dniu 20 czerwca na forum całej szkoły odebrali świadectwa i nagrody Ci, których bardzo dobre wyniki oraz zaangażowanie w życie szkoły zostało ocenione najwyżej. Najlepszym uczniem w Zespole Szkół Elektrycznych w roku szkolnym 2007/2008 został Krzysztof Giełdziński z klasy drugiej - kształcący się w zawodzie technik elektronik. Uzyskał średnią ocen 5,1. Tym samym został wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Nagrody w postaci dofinansowania do wycieczek szkolnych otrzymały:

 • klasa III Td (technik informatyk) - za najlepsze wyniki w klasyfikacji rocznej,
 • klasa I Te (technik informatyk) - za najlepszą roczną frekwencję.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji. Czekamy na Was we wrześniu. Wróćcie wypoczęci, pełni zapału do podejmowania nowych wysiłków.


 
  Wiosenna akcja: Czysty las  
 

Dnia 18 czerwca uczniowie Zespołu Szkól Elektrycznych z klas I Td, I Te oraz II Tb i II Tc wzięli udział w akcji pod hasłem: Wiosenne sprzątanie lasu. Pas lasu wzdłuż ulicy Toruńskiej sprzątano pod nadzorem leśników. W akcji uczestniczyło około 80 osób. Uprzątnięto ponad tonę najróżniejszych śmieci. Sprzątanie trwało 2 godziny, a zakończyło się wspólnym ogniskiem. Akcja "Czysty las" będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym.
Koordynatorem akcji była Dorota Majchrowicz.

 
  Egzaminy zawodowe  
 

Od dnia 16 czerwca w szkole trwają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Pierwszego dnia absolwenci zdawali egzamin zawodowy na etapie pisemnym, a od dnia 17 czerwca na etapie przaktycznym.
Do egzaminu ogółem przystąpiło ok. 150 absolwentów w zawodach: elektryk, technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk.

 
  Zakończenie roku w klasach PLi i ZSZ.  
 

 
  Niebo nad Elektrykiem - czerwiec.  
 

 
  Najlepszy absolwent Elektryka.  
 

W dniu 18 czerwca w Starej Remizie przy ul. Żabiej prezydent Włocławka p. Andrzej Pałucki uhonorował najlepszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych stypendium za wyniki w nauce w roku szkolnym 2007/2008. Wśród najlepszych znalazł się Łukasz Skalski, który ukończył w tym roku szkolnym technikum w zawodzie technik elektronik ze średnią ocen 5,11 - gratulujemy!!!

 
  Żegnamy Adriana i Mateusza.  
 

 
  Konkurs historyczny  
 

Sześciu uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku (M. Budziński - kl. II Tb, M. Dybowski - kl. Ta, K. Giełdziński - kl. II Tb, M. Jerzmanowski - kl. II Tb, P. Konieczny - kl II Te, M. Wendykowski - kl. II Te) wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Mała ojczyzna w pamięci i świadectwach" zorganizowanym przez Ośrodek Karta w Warszawie. Prace konkursowe zostały umieszczone w archiwum "Historii Bliskiej".
Zadaniem uczestników konkursu było poszukiwanie obrazu małej ojczyzny, która pozostała żywa w pamięci czy zapisach odchodzących pokoleń. Chodziło o przekroczenie ram stawianych zwykle przez program szkolny w edukacji regionalnej, która przynosi efekty w postaci prezentacji własnej okolicy.
Uczniowie ELEKTRYKA otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie. Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Dorota Chmmielewska.

     

 
  Eliminacje do konkursu "Młode talenty".  
 

W dniach 9-10 czerwca 2008 r. odbyły się eliminacje do konkursu "Młode talenty" organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Włocławek. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły:
- w kategorii tanecznej: Patryk Kacprowicz, Radosław Kacprowicz, Tomasz Szumko;
- w kategorii plastycznej: Łukasz Urbański.
Reprezentacji kategorii tanecznej otrzymali wyróżnienie, natomiast Łukasz Urbański w kategorii fotografia zajął drugie miejsce.
Laureaci zaprezentują się podczas "Dni Włocławka" (21-22 czerwca 2008 r.)

G R A T U L U J E M Y   ! ! !

 
  13.06 - "Dzień sportu".  
 

W dniu 13. 06. 2008 r. w ZSEl odbył się "Dzień sportu" zorganizowany przez nauczycieli wwychowania fizycznego i ratownika. W sześciu konkurencjach sportowo - sprawnościowych rywalizowali uczniowie siedmiu klas pierwszych.
Po zajadłej walce prowadzonej z zachowaniem zasad fair play wyniki ukształtowały się następująco:

 • przeciąganie liny - klasa I Td
 • tor przeszkód - klasa I Tb
 • ringo - klasa I Td
 • tor łasucha - klasa I Ta
 • wyścig bolidów - klasa I Tb
 • foliowi chłopcy - klasa I Ta

Po podliczeniu wszystkich konkurencji pierwsze miejsce zajęła klasa I Ta, drugie I Td a trzecie I Tb. W międzyczasie zostały rozegrane mecze reprezentacji klas drugich i trzecich w piłkę siatkową i piłkę koszykową.
Zwieńczeniem imprezy był mecz w piłkę nożną pomiędzy drużyną nauczycieli ZSEl a drużyną uczniów ELEKTRYKA. Niestety mimo doskonałej postawy nauczyciele ulegli drużynie uczniów.
Puchary i nagrody zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

 
  Wycieczka do Warszawy  
 

W dniu 12 czerwca uczniowie klas I TA, I TC i III TC wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie Narodowego Banku Polskiego i oraz interaktywnej wystawy "Zabawy z Einsteinem". W NBP uczniowie obejrzeli ekspozycję Muzeum Numizmatycznego, zapoznali się ze sposobami rozpoznawania fałszywych banknotów i monet oraz uczyli się w jaki sposób szybko liczyć banknoty. W Pałacu Kultury i Nauki w którym odbywała się wystawa "Zabawy z Einsteinem" zwiedzający mieli okazję zapoznać się w przyjemny sposób z trudnymi zjawiskami z zakresu fizyki. Na podstawie prostych, wykonywanych przez siebie doświadczeń, uczniowie przybliżyli sobie m. in. teorie interferencji fal, zjawisk magnetycznych, elektrycznych i optycznych.

 
  Złoto dla ELEKTRYKA  
 

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych zdobyła Mistrzostwo Włocławka w Piłce Nożnej szkół ponadgimnazjalnych. "Elektryk" w swojej grupie zremisował pierwszy mecz z Zespołem Szkół Chemicznych 1:1. W drugim meczu reprezentacja ZSEl wygrała walkowerem 3:0 z MOW-em. W ostatnim meczu grupowym...

 
  Młodzieżowe Manewry Obrony Cywilnej  
 

Drużyna uczniów reprezentująca naszą szkołę w składzie: Łukasz Urbański i Maciej Fabijański zwyciężyła w Miejskim Finale Konkursu o Obronie Cywilnej pn "Bezpieczne Zycie 2008". Tym samym zakwalifikowali się jako reprezentanci miasta Włocławek do finału wojewódzkiego, który odbył się -6. 06. 2008 r. w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym Krówka Leśna k. Koronowa. W zawodach tych nasza drużyna zajęła 7 miejsce na 25 zespołów.
Celem konkursu było rozwijanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu obrony ciwilnej wśród uczniów szkół ponadgimanzjalnych.Zakres tematyczny obejmował: podstawowe wiadomości z zakresu obrony cywilnej, podstawowe wiadomości z zakresu powszechnej samoobrony, sposoby udzielania poszkodowanym piewszej pomocy, podstawowe wiadomości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, postępowanie na miejscu wypadku komunikacyjnego.

 
  Wycieczka do Karpacza  
 

W dniach 2 - 6 czerwca uczniowie klas II TA, II TD i 1 az uczestniczyli w wycieczce po Karkonoszach. Trasa wycieczki rozpoczęła się od przejścia na przełęcz Okraj. Następnego dnia uczniowie wyruszyli wyciągiem krzesełkowym z Karpacza na Kopę, aby zdobyć szczyt Śnieżki 1602 m n.p.m. W drodze powrotnej przeszli przez dolinę Małego Stawu zwiedzając schronisko Samotnia i zakończyli wędrówkę przy świątyni Wang w Karpaczu. Kolejne dni wycieczki to wyjazd do Skalnego Miasta i Harachova w Republice Czeskiej oraz zwiedzanie Szklarskiej Poręby. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzali zamek Książ pod Wałbrzychem.

 
  Sukcesy matematyków  
 

Krzysztaf Giełdziński z klasy II Tb oraz Łukasz Jędrzejewski z II Td otrzymali wyróżnienia w IX konkursie matematycznym "EUKLIDES". W zawodach rejonowych uczestniczyło 206 uczniów z 57 szkół z Polski oraz 97 uczniów z 27 szkół z Litwy.
Kamil Parzych z klasy I Td oraz Krzysztof Kaczmarek z klasy II Td otrzymali wyróżnienia za uzyskany wynik w Międzynarodowym konkursie "KANGUR MATEMATYCZNY".

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
  Egzamin z przygotowania zawodowego.  
 

Wykaz przyborów, które zdający przynosi na egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - czerwiec 2008
lp.
symbol cyfrowy zawodu
nazwa zawodu
czas trwania egzaminu
[min]
zdający przynosi na egzamin
1
312 [01]
technik informatyk
240
-
2
311 [07]
technik elektronik
240
kalkulator, linijka, ołówek, gumka
3
311 [08]
technik elektryk
240
kalkulator, linijka, ołówek, gumka

 
  "Żyj zdrowo i bezpiecznie"  
 

W dniu 30.05.2008 odbyły się planowane wcześniej zajęcia pod hasłem ...

 
  Wycieczka przedmiotowa.  
 

W dniu 27.05.2008r. uczniowie klasy 2az wraz z opiekunami zwiedzali Elektrownię Wodną we Włocławku.

 
  Żyj zdrowo i bezpiecznie  
 

W dniu 30.05.2008 (piątek) będzie zorganizowany dla uczniów naszej szkoły cykl zajęć pod hasłem
"Żyj zdrowo i bezpiecznie".

W programie przewidziano :

 • potyczki dla pierwszoklasistów
 • wyjście młodzieży do Miejskiej Straży Pożarnej w celu poznania procedur postępowania w sytuacjach zagrożenia i informacji odnośnie pracy strażaka
 • spotkanie uczniów z przedstawicielem Straży Miejskiej odnośnie sposobów unikania zagrożeń
Zapraszamy !!!

 
  Matura w Elektryku.  
 

W dniu 21 maja odbył się egzamin maturalny z informatyki.

 
  Zajęcia WF.  
 

W zespole Szkół Elektrycznych dbamy nie tylko o rozwój intelektualny naszych uczniów. Na równi z pozyskiwaniem wiedzy teoretycznej i praktycznej stawiamy rozwój fizyczny. Służą temu wszechstronne zajęcia ruchowe (ćwiczenia wytrzymałościowe, pływanie, tenis, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka) realizowane w ramach zajęć wychowania fizycznego w siłowni, na basenie oraz kompleksie boisk sportowych.


 
  Matura w Elektryku.  
 

W dniu 14 maja odbył się egzamin maturalny z matematyki.

 
  Konkurs z języka niemieckiego  
 

30 kwietnia odbył się konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas pierwszych. Każda klasa biorąca udział w konkursie reprezentowana była przez trzyosobową grupę uczniów. Sprawdzana była znajomość języka niemieckiego w zakresie leksyki, gramatyki, stylistyki, jak również wiadomości krajoznawcze dotyczące krajów niemieckojęzycznych.
Konkurs wygrała klasa I Td, drugie miejsce zajęła klasa I Te, a trzecie klasa I Tc.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy dużo sukcesów w nauce języka naszych zachodnich sąsiadów.
Konkurs zorganizowały panie germanistki z naszej szkoły.

 
  Elektryk na Paradzie Schumana !!!  
 

7 maja b.r. już po raz ósmy odbyła się Parada Schumana Udział w niej wzięła młodzież szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta. Kolorowy pochód przeszedł ulicami centrum Włocławka. Młodzież wyrażała w ten sposób poparcie dla idei jednoczącej się Europy. Ubrani w stroje i barwy narodowe europejskich państw, młodzi ludzie przeszli ulicami: Bajończyka- Chopina- Plac Wolności-3 Maja- Bulwary- Bechiego- Związków Zawodowych do Zielonego Rynku. Organizatorem Parady był Urząd Miasta Włocławek, a koordynatorem w "Elektryku" SKE "Eurotron". We Włocławskiej paradzie udział wzięły klasy I TE i I TF wraz z opiekunami


 
  Matura w Elektryku.  
 

Za maturzystami już egzaminy z języków: polskiego, angielskiego i niemieckiego, z WOS-u i geografii. Przed nimi jeszcze kilka innych - trzymamy kciuki !!!.

 
  Niebo nad Elektrykiem - maj.  
 

 
  Spotkania kultur w ELEKTRYKU  
 

Dnia 24. 04. b.r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyły się SPOTKANIA KULTUR z udziałem przedstawicieli włocławskich szkół ponadgimnazjalnych (Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum im. M. Konopnickiej).
Przedsięwzięcie miało na celu podkreślenie konieczności dialogu...

 
  Konkurs fotograficzny "Włocławek nad Wisłą"  
 

Dnia 16 kwietnia 2008r. w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji Konkursu Fotograficznego "Włocławek nad Wisłą". Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Młodych. Na wystawie znalazły się również fotografie wykonane przez uczniów naszej szkoły. Wyróżnieni uczniowie to: Izabela Strzelecka III La, Mateusz Szlendak I Tf, Maciej Raczkowski II Td, Dawid Miller I Ta, Szymon Galiński I Ta. Gratulujemy..

 
  Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów w klasach 'dziennych'.  
 

 
  Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów w 'wieczorówce'.  
 

 
  Sukces Marcina !!!  
 

Marcin Budziński uczeń klasy II Tb zdobył wyróżnienie w kategorii zdjęcie Wojewódzkiego Konkursu: "Zabytek wart poznania".
W eliminacjach uczestniczyło 250 uczniów z gimnzjów i szkół ponadgimnazjalnych, spośród których komisja konkursowa wyłoniła 11 osób.
Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem władz samorządowych województwa i miejskich Torunia, odbyło się 18 kwietnia b.r. w Ratuszu Staromiejskim w grodzie Kopernika i było połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

   

 
  Wycieczka do Białowieży  
 

Gmina Białowieża położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego, w powiecie hajnowskim, który leży w dorzeczu Bugu i Narwi. Z powiatem hajnowskim graniczą powiaty: od północy - białostocki, od zachodu - bielski, od południa - siemiatycki. Wschodnia granica Polski oddziela powiat hajnowski od Białorusi. Sama gmina Białowieża graniczy z gminami: Narewka i Hajnówka oraz od wschodu z Białorusią.

 
  W świetlicy przyzakładowej.  
 

W dniach 4-5 kwietnia w sali 110 obowiązywał 20. stopień zasilania. Z inicjatywy uczniów klasy IV Td tradycyjnie polonistyczna sala zamieniała się w przyzakładową świetlicę, w której już od sobotniego ranka można było skosztować zaparzanej tradycyjnie herbaty i posilić się sucharem. A wszystko to w celu odtworzenia atmosfery okresu PRL-u kontrowersyjnego, acz wywołującego u wielu serdeczny uśmiech!

 
  Niebo nad Elektrykiem - kwiecień.  
 

 
  Elektryk na V Targach Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego  
 

Dziś o godzinie 11.00 odbyły się V Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego. Impreza ma na celu promowanie szkolnictwa zawodowego w mieście i regionie. Udział w targach zgłosiły szkoły ponadgimnazjalne i policealne zawodowe. Organizatorem imprezy jest Zarząd Sekcji Szkolnictwa Zawodowego przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego we Włocławku.

 
  "Elektrycy" idą do wojska !  
 

W dniu 10 kwietnia maturzyści ELEKTRYKA mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wojska Polskiego. Zapoznali się z możliwościami powołania do zawodowej służby wojskowej. Wzmiankowano również o ofercie dalszego kształcenia na uczelniach wojskowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Dalsze decyzje zależeć będą już od samych uczniów oraz od wyników egzaminu maturalnego.

 
  Nagrody dla ELEKTRYKA  
 

     

 
  Wręczenie nagród w VIII edycji konkursu informatycznego dla gimnzajalistów  
 

Zgodnie z tradycją Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Elektrycznych dnia 4 kwietnia 2008 rozstrzygnięto VIII edycję konkursu informatycznego dla gimnazjalistów. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem "Moja mała Ojczyzna". W konkursie wzięli udział przedstawiciele większości gimnazjów Włocławka i okolic. Nadesłano 49 prac spośród których jury, złożone z nauczycieli oraz sponsorów, wyłoniło zwycięzców, dla których ufundowano atrakcyjne nagrody rzeczowe (aparat cyfrowy, sprzęt komputerowy: pendrive, słuchawki multimedialne, myszki optyczne, klawiatury, karty pamięci SD, gamepad, IRD USB, materiały konserwacyjne).

 • I miejsce - Dawid Sobański (Gimnazjum nr 1 w Izbicy Kujawskiej)
 • II miejsce - Kamila Raszkiewicz (Gimnazjum w Smólniku)
 • III miejsce - Joanna Jabłońska (Gimnazjum w Smólniku)
Wyróżnienia otrzymali: Weronika Rzymska z Gimnazjum nr 1 w Lipnie oraz Martyna Kozińska z Gimnazjum w Topólce. Przyznano także dwie nagrody specjalne, otrzymali je: Oliwia Gawrońska - Gimnazjum w Rypinie oraz Ewa Nowakowska - Gimnazjum nr 3 we Włocławku
Fundatorem nagród byli: Bonus Srerwis, Micron, Pro Futuro oraz Zespół Szkół Elektrycznych.
W imieniu sponsorów i organizatorów dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za udział w konkursie. Wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji.

     

 
  Drzwi otwarte w ELEKTRYKU  
 

W dniach 4 i 5 kwietnia w Zespole Szkół Elektrycznych zorganizowano po raz kolejny Drzwi Otwarte. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz z tym, co wyróżnia Elektryk na tle innych szkół. Zwiedzający mogli zobaczyć pokazy działających w placówce kół zainteresowań takich jak: koło chemiczne Alchemik, szkolny klub europejski Eurotron, kółko elektroniczne, fotograficzne. Prezentowano różnego rodzaju doświadczenia, działanie nowoczesnych urządzeń elektronicznych oraz układy elektroniczne zbudowane przez uczniów. Przedstawiono pokazy pierwszej pomocy, sprzętu ratowniczego, sprzętu pływającego oraz zajęć w pracowniach elektrycznych, informatycznych, multimedialnych. Zorganizowane grupy gimnazjalistów mogły skorzystać z basenu.
W związku ze zmianami struktury rynku pracy większym niż zwykle zainteresowaniem cieszyły się klasy kształcące techników w zawodach: teleinformatyk, informatyk, elektryk, elektronik oraz nowootwierany zawód elektromechanik.
Ogółem szkołę odwiedziło ok. 400 osób.

 
  Konkurs fotograficzny  
 

Podczas Dnia Europejskiego został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. "Walory przyrodnicze i kulturowe Włocławka i okolic jako wkład we wspólne europejskie dziedzictwo". Każdy z uczestników mógł zgłosić maksymalnie dwie prace w formacie 13x18 cm.
Szkolne jury w składzie P. Misiak i A. Wrzakowska wyłoniło zwycięzców: Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Iza Strzelecka z klasy III La, drugie miejsce otrzymały prace Mateusza Szlendaka z klasy I Tf a trzecie miejsce zajął Bartosz Malendowicz również z klasy I Tf.
W nagrodę zwycięzcy otrzymali wydawnictwa albumowe z fotografiami o tematyce przyrodniczej.
Prace uczniów zostały także ocenione przez p. Wojciecha Alabrudzińskiego, dziennikarza Gazety Kujawskiej. Wybrani uczniowie otrzymali kolekcjonerskie zestawy pocztówek z cyklu "Moje miasto na starej fotografii".
Wyróżnienia przyznano: Izie Strzeleckiej - III La, Paulinie Skowrońskiej - II La, Łukaszowi Urbańskiemu - II Tb, Dawidowi Millerowi - I Ta, Łukaszowi Gospodarskiemu - I Td, Adrianowi Mackiewiczowi - I Td, Bartoszowi Malendowiczowi - I Tf, Mateuszowi Szlendakowi - I Tf,.

Organizacjatorem konkursu była A. Wrzaskowska

 
  Pamiętamy.  
 

 
  Dzień europejski w ELEKTRYKU  
 

Dnia 1 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyła się impreza z okazji obchodów Dnia Europejskiego. Uroczystość miała na celu przybliżenie uczestnikom kultury i tradycji krajów Unii Europejskiej. Uczniowie klas pierwszych i drugich rywalizowali w konkursach na przygotowanie potraw wywodzących się z poszczególnych państw europejskich, stworzenie plakatu przedstawiającego kraje UE oraz zaprezentowanie stroju nawiązującego do tradycji i kultury wybranego kraju UE.
W czasie imprezy miało także miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego.

 
  Niebo nad "Elektrykiem" - w świetle Słońca.  
 

 
  Konferencja w Seminarium Duchownym  
 

W dniu 11 marca 2008r. uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku brali udział w konferencji na temat odpowiedzialnego macierzyństwa, zorganizowanej z okazji IV Narodowego Dnia Ochrony Życia Poczętego, która odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

 
  Wielkanoc 2008 !!!  
 

 
  Konkurs informatyczny !!!  
 

Zakończył się konkurs informatyczny "Moja mała Ojczyzna".
Nadesłano ponad 50 prac z całego regionu, wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Wkrótce ogłoszenie wyników.

Organizatorzy

 
  Międzyszkolna akcja profilaktyczna "Jasny umysł - jasne perspektywy"  
 

 
  W ELEKTRYKU zapachniało wiosną ...  
 

W związku ze zbliżającymi się ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI w ZSEl można obejrzeć wystawę SŁOWO I OBRAZ - WIELKI TYDZIEŃ W POEZJI i MALARSTWIE oraz niezwykłe rękodzieła wykonane przez podopiecznych ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY "ZAPIECEK" w ramach terapii zajęciowej. Uczniowie mają okazję podziwiać talenty i niezwykłą sprawność manualną autorów haftowanych obrazó, kilimów, gipsowych odlewów, świątecznych ozdób.
Młodzież spotkała się również z psychologiem p. Anną Nowakowską, która opowiedziała o misji ośrodka i o warunkach zachowania zdrowia psychicznego oraz odpowiedziała na wszystkie nurtujące pytania.

 
  Mistrzowie Włocławka na ergometrze wioślarskim.  
 

11. 03. br. odbyły się Mistrzostwa Włocławka na ergometrze wioślarskim organizowane dla uczniów szkół wszystkich szczebli. Celem zawodów, oprócz promocji wioślarstwa było również znalezienie talentów.
Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, młodzież miała szanse sprawdzić się w pojedynkach z zawodnikami Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Uczestnicy walczyli na dystansie 500 m. W rywalizacji drużynowej sumowano wyniki wszystkich reprezentantów danej szkoły. Na najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych czekały puchary i medale.
Drużyna ELEKTRYKA w składzie: Gontarek Paweł (2 az), Michalski Robert (III Td), Pawłowski Dawid (II Te), Marciniak Przemysław (I Ta) oraz rezerwowi: Wilczewski Paweł (II Te), Zwoliński Damian (2 az) i Bajerski Daniel (I Ta) zdobyła Drużynowe Mistrzowstwo Włocławka.
Opiekunem drużyny był Łukasz Mikołajczak.

 
  Wycieczka przedmiotowa do CKP  
 

W dniu 12 marca br. uczniowie klasy IIITc wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Centrum Kształcenia Praktycznego we Włocławku, gdzie uczestniczyli w pokazie programowania i pracy maszyn sterowanych numerycznie. Jako przykład możliwości zastosowania obrabiarek numerycznych przedstawiona została praca tokarki oraz frezarki połączonych bezpośrednio z komputerem, na którym przygotowywane były projekty wykonywanych detali. Pracownia maszyn sterowanych numerycznie (CNC) mieści się przy ul. Ogniowej i jest częścią Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku, w którym uczniowie Elektryka odbywają zajęcia warsztatowe. Pokaz przygotował mgr Jacek Olszewski z Centrum.
Opiekunem grupy był dr Andrzej Aftański.

 
  Rekolekcje  
 
Rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych odbędą się w parafii św. Józefa w dniach: 18,19 marca br. o godzinie 10.00.

 
  XXXI Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.  
 

Łukasz Skalski z klasy IVc i Łukasz Pawlik z klasy IVb, uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik elektronik, wzięli udział w zawodach XXXI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Żywcu. Olimpiada, która w tym roku po raz pierwszy uzyskała ogólnopolską rangę, odbywała się w dniach 6 i 7 marca w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Nad jej przebiegiem czuwali pracownicy szkoły-organizatora oraz przedstawiciele Komitetu Głównego Olimpiady złożonego z pracowników naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz z jego przewodniczącym dr. inż. Bogusławem Wiśniewskim.
Opiekunem naszych olimpijczyków był dr Andrzej Aftański.

 
  Niebo nad Elektrykiem - marzec.  
 

 
  Młodzieżowa Rada Miasta.  
 

7 marca w sali nr 5 Urzędu Miasta odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta. W porządku obrad sesji m.in. wybór członków prezydium (przewodniczącego, dwóch zastępców przewodniczącego, sekretarza, skarbnika), sprawy organizacyjne. W tym gronie radnych znalazł się uczeń klasy III TD Aleksander Zakrzewski.

 
  Dzień Kobiet w Elektryku .  
 

 
  8 marca - Dzień Kobiet  
 

Początki międzynarodowego dnia kobiet, choć wywodzące się z szeroko pojętych tradycji lewicowych, nie miały z komunizmem nic wspólnego. Święto to bowiem po raz pierwszy obchodzone było nie w ZSRR, a w najbardziej kapitalistycznym kraju świata - w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce już ... zobacz więcej

 
  Zebrania z rodzicami maturzystów.  
 

12. 03. 2008 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas maturalnych.

z a p r a s z a m y    ! ! !

 
  Sukces Marcina  
 

Kujawsko-Pomorski Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej poinformował, że nasz uczeń Marcin Kwiatkowski przeszedł wstępne kwalifikacje do III etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej. O ostatecznej kwalifikacji zadecyduje Komitet Główny.

Gratulujemy i trzymamy kciuki    ! ! !

 
  Modernizacja boisk zakończona.  
 

W ramach przebudowy Zespołu Szkół Elektrycznych 21 lutego nastąpił odbiór techniczny nowo wybudowanych boisk. Do użytkowania oddane zostały 2 boiska: do piłki ręcznej i do piłki siatkowej. Dodatkowo boisko do piłki ręcznej może pełnić funkcję kortu tenisowego. Nawierzchnia boisk została wykonana z tworzywa sztucznego, które tworzy strukturę gąbczastą amortyzującą upadki. Z myślą o bezpieczeństwie przebywających tam osób (w szczególności popołudniami) całość terenu objęta została monitoringiem. Zestaw kamer rejestruje sposób użytkowania boisk. Wykonawcą boisk było konsorcjum Polcourt z Gostynina.

 
  Sukces Rafała  
 

Jak już wcześniej informowaliśmy, Rafał Kłos uczeń klasy IVc w zawodzie technik elektronik, jako jedyny z Włocławka został finalistą IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych.
Etap finałowy odbył się 25 stycznia 2008r. w Urzędzie Marszłkowskim w Toruniu.
20 lutego 2008r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się wręczenie dyplomów laureatom II-go etapu konkursu.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
  "Moje Boisko Orlik 2012."  
 

Konkurs wiedzy "Kazimierz Wielki i jego czasy"

20 lutego b.r. odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o Kazimierzu Wielkim. Uczestniczyło w nim 19 uczniów z klas I i II technikum. Do II etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się uczniowie: Krzysztof Giełdziński (II Tb), Rafał Kolanowski (II Te) i Bartosz Urbański (I Td).

P O W O D Z E N I A    ! ! !

 
  Studniówka 2008 - fotografie Jarosława Czerwińskiego  
 

 
  "Zaćmienie księżyca 21 luty 2008 r.."  
 

 
  "Moje Boisko Orlik 2012."  
 

Jest szansa na remont naszego boiska do piłki nożnej !!!

Wydział Rozwoju i Projektów Europejskich UM informuje, że Włocławek przystąpił do programu "Moje Boisko Orlik 2012".
Program budowy kompleksów sportowych umożliwia powstanie dwóch boisk: boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego, jak również budowę budynku sanitarno-szatniowego, ewentualnie placu zabaw. W wysłanym do Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego zgłoszeniu, ujęto boiska przy: Szkole Podstawowej nr 7, Zespole Szkół Elektrycznych, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym we Włocławku.

Źródło www.q4.pl

 
  Rośniemy w siłę - nowe oprogramowanie do pracowni informatycznych.  
 

Pracownie informatyczne zostały doposażone w nowe oprogramowanie firm Corel i INTERsoft. Są to : pakiet CorelDRAW Graphic Suite X3 PL oraz ARCON 6.0.

Programy z grupy CorelDRAW to fascynujące narzędzie dla grafików komputerowych. Jego zaawansowane funkcje pozwalają realizować wszelkie projekty, poczynając od logo i grafiki stron internetowych, po wielostronicowe broszury marketingowe oraz przyciągające wzrok znaki.
Dzięki nowym funkcjom przekształcania map bitowych na postać wektorową w programie Corel PowerTRACE, nowym funkcjom do edycji zdjęć w programie PHOTO-PAINT, nowym narzędziom edukacyjnym dla całego pakietu oraz ulepszeniom w zakresie ilustrowania i edycji układu stron, ten zintegrowany pakiet graficzny łączy w sobie znakomite możliwości, łatwość obsługi i przystępną cenę - nie dorównuje mu żadne inne oprogramowanie graficzne.
Należy dodać, że jest to kolejna wersja tego programu zakupiona przez naszą szkołę (w zeszłym roku pozyskaliśmy pakiet CorelDRAW 12 PL).

Program ARCON 6.0 firmy INTERsoft to nowoczesny program CAD znany większości architektów w Polsce. Jest bezsprzecznie najefektywniejszym i najszybszym narzędziem do tworzenia wizualizacji oraz dokumentacji technicznej, w zasadzie nie mający odpowiednika na rynku. Program posiada wiele bardzo rozbudowanych i specjalistycznych funkcji, zachowując nadal swą prostotę obsługi i intuicyjny interfejs. Program dedykowany jest architektom, architektom wnętrz, inżynierom budowlanym, developerom biura obrotu nieruchomości oraz producentom mebli i różnych materiałów budowlanych, którzy otrzymują poprzez ArCon+ nie tylko wspaniałe narzędzie do planowania lecz również instrument prezentacji własnego asortymentu. W ciągu siedmiu lat program zyskał grono ponad 10000 użytkowników. Stał się już standardem w dziedzinie projektowania architektonicznego, będąc perfekcyjnym narzędziem do wizualizacji.
ArCon odchodzi od tradycyjnego przedstawiania projektów jako płaskich rysunków technicznych, dając do ręki profesjonalne narzędzia umożliwiające efektowne zaprezentowanie swoich pomysłów na ekranie monitora. Dwuwymiarowe plany, rzuty, elewacje i przekroje mogą być automatycznie przedstawione jako trójwymiarowe bryły budynków z zaaranżowanymi wnętrzami i otoczeniem zewnętrznym. Po nieistniejących jeszcze w naturze obiektach można odbywać wirtualna spacery w czasie rzeczywistym z możliwością ich zapisu (film AVI) i ponownego odtworzenia.

Program Corel wykorzystywany jest przez uczniów klas informatycznych na zajęciach z grafiki komputerowej natomiast program ARCON stosowany jest przez uczniów uczących się w zawodzie technik teleinformatyk (komputerowe wspomaganie projektowania).

 
  Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek  
 

15 lutego b.r. wybrano skład młodzieżowej rady miasta.
Celem rady jest aktywny udział młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w życiu miasta oraz wpływ na decyzje podejmowane przez dorosłych samorządowców.
Młodzieżowi radni wyłonieni byli dwustopniowo. Najpierw w szkołach wybierano kandydatów, a następnie delegaci szkół wyłonili spośród siebie 25 radnych.
W tym gronie znalazł się reprezentant ZSElektrycznych: Aleksander Zakrzewski z klasy III Td.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
  Modernizacja pływalni zakończona.  
 

Zakończona została modernizacja pływalni. Remont obejmował wymianę wszystkich typów instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej i odgromowej. Wykonane zostały remonty wszystkich pomieszczeń basenu: hali pływalni, szatni, natrysków, sanitariatów oraz pomieszczeń socjalnych. Zmodernizowana została instalacja technologiczna maszynowni basenu. Przeprowadzono termomodernizację obiektu: ocieplono ściany i dach oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Budynek pływalni został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt uzyskał ciekawy i nowoczesny wygląd. Ponadto powstały również nowe gabinety: pedagoga, lekarski i pokój nauczycieli wf. Dla podwyższenia bezpieczeństwa przebywających tam osób uruchomiono monitoring wizyjny. Całość inwestycji wykonano w ramach I etapu przebudowy Zespołu Szkół Elektrycznych. Fundusze na realizację i wykonanie inwestycji pochodziły z Urzędu Miasta Włocławek.

 
  Wzbogacamy bazę dydaktyczną.  
 

Pracownie elektryczne zostały wzbogacone o nowy sprzęt laboratoryjny firmy Sonel: miernik zabezpieczeń różnicowoprądowych MRP-200, miernik rezystancji izolacji MIC-1000 oraz mierniki cęgowe CMP-2. Przyrządy te są nowoczesnymi, wysokiej klasy cyfrowymi urządzeniami przeznaczonymi do pomiaru parametrów instalacji niskiego napięcia.
Miernik MRP-200 pozwala zmierzyć m.in.: czas i prąd zadziałania wyłączników różnicowoprądowych, rezystancję pętli zwarcia oraz prąd zwarciowy w instalacji elektrycznej. MIC-1000 przeznaczony jest do bezpośrednich pomiarów rezystancji izolacji linii kablowych, transformatorów, silników i innych urządzeń elektrycznych, natomiast CMP-2 służy do bezpośrednich pomiarów prądu stałego i przemiennego.
Pomiary za pomocą tych przyrządów będą wykonywać uczniowie klas w zawodach: elektryk i technik elektryk. Obsługa nowoczesnych mierników pozwoli uczniom przygotować się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i do przyszłej pracy zawodowej.

 
  Sukces Rafała  
 

 

Rafał Kłos uczeń klasy IVc w zawodzie technik elektronik, jako jedyny z Włocławka został finalistą IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych.
Etap finałowy odbył się 25 stycznia 2008r. w Urzędzie Marszłkowskim w Toruniu.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
  Niebo nad Elektrykiem - luty.  
 

 
  Dzień bezpiecznego internetu  
 

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Włocławku
zaprasza rodziców 12.02.2008 na

Dzień Bezpiecznego Internetu

15.00 - wykład na temat: "Przemoc rówieśnicza a media elektroniczne - raport z badań", prowadzący: dr n. hum. Tomasz Borowiak.
17.00 - warsztaty dla rodziców na temat: "Jak radzić sobie z dzieckiem w czasach uzależnienia od Internetu i innych środków medialnych", prowadzący: mgr E. Sobczak, mgr G. Cudna

W godz.8.00 - 15.30 - Porady dla rodziców dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.

 
  Balem studniówkowy ELEKTRYKA - 26. 01. 2008 r. !!!  
 

 
  Próba przed balem studniówkowym