Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
 

 

Podziękowania dla Zespołu Szkół Elektrycznych od Włocławskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 
  Konkurs fotograficzny  
 

Zapraszamy uczniów ELEKTRYK'a do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu Fotograficznego pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka p. Andrzeja Pałuckiego. Więcej szczegółów w dziale Konkursy

 
  Dzień Dziadka i Babci  

 
  Wykład z języka Java i JavaScript.  
 

 
  Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Poznańskiej  
 

Dnia 11 stycznia 2007 r. odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych technikum ze studentami Politechniki Poznańskiej...

 
  "Mam haka na raka !!!"  
 

W czwartek 10.01.08 r. odbyło się spotkanie pt. "Mam haka na raka" organizowane przez uczniów LZK, w którym uczestniczyli przedstawiciele kół PCK z włocławskich szkół ponad gimnazjalnych.
Spotkanie miało na celu zapoznać młodzież z minimum onkologicznym, czyli z podstawową wiedzą na temat profilaktyki, rozpoznawania i leczenia nowotworów o największym współczynniku śmiertelności w Polsce.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. I TE:
 • Białkowska Emanuela
 • Jabłońska Małgorzata
 • Siemianowski Adam
 
  16 finał WOŚP  
 

11 stycznia zagrała w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas akcji pieniądze przekazane zostaną dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Zebraliśmy 367,88 zł.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce, serdecznie dziękujemy.

 
  Pomóżmy bibliotece !!!  
 

W dniach 26 listopada do 10 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka książek dla spalonej biblioteki. Inicjatorami akcji byli: Samorząd Uczniowski i pracownicy biblioteki szkolnej.
Najwięcej książek zebrali uczniowie klasy I Td, której wychowawcą jest p. D. Majchrowicz.
Oddzielne podziękowania należą się uczniowi tej klasy - S. Bergierowi za szczególne zaangażowanie w tę akcję.

 
  Euroelektra.  
 

 
  Jak powstała książka ?  
 

W konkursie czytelniczym dla klas pierwszych zatytułowanym "Jak powstała książka?" zwyciężył uczeń klasy I Td Tomasz Puchalski

Zwycięzcy gratulujemy, jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w innych konkursach organizowanych w naszej bibliotece.

 
  Niebo nad "Elektrykiem" - styczeń.  
 

Styczeń to okres wytężonej pracy przed końcem semestru, to także okres studniówek, czasem jednak warto oderwać się od Ziemi ...

 
  Wycieczka do Machnacza.  

Uczniowie klasy IV TA Technikum Elektrycznego zwiedzali Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu (Saniko). Głównym celem wycieczki było zapoznanie się zasadą działania instalacji przetwarzającej biogaz ze składowiska odpadów na energię elektryczną i cieplną. Energia elektryczna uzyskana w generatorze o mocy 100 kW wykorzystywana jest do oświetlania oraz zasilania maszyn i urządzeń na terenie zakładu, natomiast ciepło (160kW) powstające jako produkt uboczny w generatorze prądu, kierowane jest do sieci grzewczych w obiektach składowiska i do tuneli foliowych. Nadwyżka energii elektrycznej jest odprowadzana do krajowej sieci energetycznej. Uczniowie obejrzeli również linię sortowniczą do segregacji odpadów komunalnych, gdzie zapoznali się z metodami odzyskiwania materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania. Wycieczkę zorganizowała
p. Maria Pierzchała.

 
  Otrzęsiny klas pierwszych.  
 

 
  Zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników i nauczycieli ZSEl.  
 

 
  Wigilijny koncert kolęd.  
 

W tym roku w Zespole Szkół Elektrycznych nastrój świąteczny gościł już od Mikołajek. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Pamiętamy o Tobie św. Mikołaj i ja". Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne upiększały klasy i korytarze szkolne.
Zwieńczeniem świątecznych zabiegów był tradycyjny już koncert kolęd dla społeczności szkolnej oraz spotkania wigilijne w klasach.

 
  Szkolny Klub Europejski "Eurotron" w Toruniu.  
 

18 grudnia 2007 r. odbył się IV Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich z województwa kujawsko-pomorskiego. W zjeździe udział wzięli opiekunowie Szkolnych Klubów Europejskich oraz uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących Programu "Młodzież w Działaniu" oraz module tematycznym związanym z funkcjonowaniem przedsiębiorstw w Unii Europejskiej, w szczególności: komunikacji interpersonalnej, zapobiegania konfliktom oraz budowaniu zespołu w firmie.
Organizatorem zjazdu było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu. W zjeździe uczestniczył Krzysztof Giełdziński z kl. II B z opiekunem klubu europejskiego "EUROTRON" p. Dorotą Chmielewską.

 
     
 


W oczekiwaniu na zbliżające się
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha,
spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji
i wielu sukcesów.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół Elektrycznych

 
  Jasełka w Zespole Szkół Elektrycznych.  
 

Z tzw. drugim dniem świąt Bożego Narodzenia (od dnia św. Szczepana) rozpoczynał się okres "jasełek". Trwał on przez wieki do uroczystości Matki Bożej Gromnicznej (2.II.), czyli do dnia ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Nazwa "jasełka" tematycznie wskazuje na źródło tematyczne tychże przedstawień. Jasełka bowiem to żłób, czyli rodzaj drabinek, jeszcze dziś stosowanych, które służą do zadawania, zwłaszcza siana, bydłu czy koniom. Stawia się je także w lasach, by podkarmiać zwierzynę łowną. W żłóbku został złożony Chrystus po swoim narodzeniu. Zatem "jasełka" prezentują udramatyzowane, teatralne sceny na temat przyjścia Chrystusa Pana na świat.

Początków jasełek poszukują historycy w intuicji św. Franciszka (choć był tylko diakonem!). Był to swoisty rodzaj nauczania na temat Bożego Narodzenia. Początków tych przedstawień należy szukać w XIII wieku, jakkolwiek zachowane źródła sięgają dopiero XVI wieku. Początkowo miejscem widowisk był budynek kościelny, a dopiero później, gdy niektóre postaci teatralne, jak śmierć, pasterze, czy diabły, zachowywały się coraz swawolniej, przedstawienia jasełkowe prezentowano raczej w karczmach, szopach czy większych izbach. Wówczas pierwotna, wyłącznie religijna treść, została obudowana wieloma elementami wtórnymi, przeważnie komicznymi, "ku uciesze" widzów stając się często "pobożną komedią". Od XVIII w. naturalnych aktorów zaczęły zastępować kukiełki, którym głosu udzielali ukryci kolędnicy, a z czasem "szkolni" aktorzy, którzy na sposób objazdowy odwiedzali różne dwory szlacheckie, czy nawet profesjonalnie zbudowane pomieszczenia teatralne.

 
  Sukces ELEKTRYKA.  
 

Rafał Kłos - uczeń klasy czwartej Zespołu Szkół Elektrycznych w zawodzie technik elektronik jako jedyny z Włocławka zakwalifikował się do III etapu finałowego IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu był Przewodniczący Sejmiku Województwa kujawsko - pomorskiego. Etap wojewódzki odbędzie się w styczniu 2008 r. w Toruniu. Opiekunem ucznia jest mgr Dorota Chmielewska.

 
  Forum wymiany doświadczeń nauczycieli bibliotekarzy.  
 

Dnia 13 XII odbyło się w naszej szkole spotkanie metodyczne w ramach "Forum wymiany doświadczeń nauczycieli bibliotekarzy". Gościliśmy metodyczkę Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli panią Teresę Głuszkowską oraz nauczycieli wszystkich typów szkół z Włocławka i powiatu włocławskiego.
W ramach spotkania przedstawiono prezentację szkoły ze szczególnym uwzględnieniem działalności biblioteki, część artystyczną wprowadzającą w atmosferę zbliżających się świąt. W czytelni odbyły się warsztaty metodyczne z udziałem gości.

 
  Politechnika Łódzka  
 

13 grudnia młodzież z klas maturalnych spotkała się z przedstawicielem Politechniki Łodzkiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni oraz dowiedzieć się w jaki sposób zostać studentem wybranego kierunku. Po części prezentacyjnej młodzież miała okazję po przez pytania uściślić pozyskane informacje oraz uzupełnić wiadomości będące celem indywidualnych zainteresowań.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej uczelni lub stronie Sekcji Rekrutacji.

 
  Stanisław Wyspiański - wystawa prac plastycznych  
 

"Zyjąc na przełomie wieków - Wyspiański stał się symbolem przełomu. Jego zanurzona w przeszłości sztuka była wychylona w przyszłość, prorocza."

Taka oto myśl przyświecała organizatorom wystawy plastycznej związanej z twórczością Stanisława Wyspiańskiego, którą obejrzeli uczniowie naszej szkoły pod opieką p. D. Kwiatkowskiej. Wystawa odbyła się w Zespole Szkół nr 9 w dniach 12-13 grudnia 2007 r.
Ekspozycję zwieńczyła krótka prezentacja życia i twórczości wielkiego artysty. Cała impreza związana była z uchwałą Sejmu RP ogłaszającą rok 2007 rokiem Stanisława Wyspiańskiego.

 
  "Pamiętamy o Tobie - Święty Mikołaj i ja"  
 

Już po raz szósty świetlica "Oratorium" działająca przy Parafii p.w. Ducha Świętegowe Włocławku, Stowarzyszenie "Daj Szansę" i Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury zorganizowały akcję charytatywną "Pamiętamy o Tobie - Św. Mikołaj i ja".

Celem akcji jest zakup upominków świątecznych dla wychowanków włocławskich domów dziecka. Podarunkami obdarowani zostaną podopieczni Domu Dziecka nr 1, Domu Dziecka nr 2, Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek oraz Domu Dziecka "Paulinka".

Nasza szkoła, jak co roku wzięła czynny udział w tej akcji. W zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem p. K. Kowalskiej, zebraliśmy kwotę 409,04 zł. Największą hojnością popisała się klasa I Te, która w ramach nagrody wzięła udział w widowisku zorganizowanym w hali OSiR.

 
  Olimpiada PCK  
 

 

29. 11. uczennice naszej szkoły (Marlena Micek i Izabela Strzelecka wzięły udział w etapie rejonowym XVI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
W olimpiadzie brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i pogimnazjalnych. Celem była promocja zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez pogłębianie wiedzy nt. zagrożeń zdrowotnych, sposobu ochrony zdrowia, kształtowanie właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie różnych działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

 
  Niebo nad "Elektrykiem" - grudzień.  
 

Grudzień kojarzy się nam z choinką, Wigilią, prezentami i zabawą Sylwestrową. Grudzień to także okres ciekawych zjawisk na niebie.....

 
  H5N1  
 

 

CHCESZ SIĘ USTRZEC PTASIEJ GRYPY?
STOSUJ SIĘ DO PONIŻSZYCH POLECEŃ

zobacz więcej >>
 
  IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym  
 

14 grudnia b.r. odbędzie się II etap (rejonowy) konkursu o Samorządzie Terytorialnym dla maturzystów. Z.S.Elektrycznych reprezentować będą:

 • Sylwester Śmiałek - kl. IV B
 • Łukasz Skalski - kl. IV C
 • Jan Biesiada - kl. IV D
 • Piotr Nadrowski - kl. IV D
 • Marcin Kosiński - kl. IV D
 • Marcin Dmoch - kl. IV D
 • Sławomir Czarnik - kl. IV D
 • Rafał Kłos - kl. IV C
 • Maciej Kaźmierczak - kl. IV C

Życzymy powodzenia !

 
  "OKAŻMY DAR NASZYCH SERC POMAGAJĄC INNYM"  
 

Szkolne koło PCK w ramach akcji: "OKAŻMY DAR NASZYCH SERC POMAGAJĄC INNYM" organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących pod hasłem "Gwiazdka Czerwonokrzyska".
Prosimy uczniów wszystkich klas ZSEL o przynoszenie żywności z długim terminem przydatności do spożycia.

Produkty żywnościowe prosimy o przekazanie nauczycielom: p. Dorocie Kwiatkowskiej, p. Agnieszce Plisińskiej, p. Ireneuszowi Woźniak-Jackowskiemu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, która potrwa do 15 grudnia 2007 r.

 
  "Pamiętamy o Tobie - Święty Mikołaj i ja"  
 

W dniach 6 i 10 grudnia 2007 przeprowadzimy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na gwiazdkowe upominki dla dzieci z włocławskich domów dziecka. W tych dniach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzą Was ze specjalnie oznaczonymi puszkami.
Klasa, która zbierze największą kwotę, weźmie udział w Świątecznym Widowisku Charytatywnym "Pamiętamy o Tobie - Święty Mikołaj i ja".
Impreza odbędzie się 11 grudnia o godzinie 11.00 w hali OSiR we Włocławku.

WSPÓLNIE MOŻEMY POMÓC DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA, WRZUCAJĄC DO PUSZKI SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ.

Liczymy, że chętnie włączycie się w zbiórkę.

DZIĘKUJEMY !!!

 
  "Młoda Krew Ratuje Życie"  
 

Po raz pierwszy uczniowie ZSEl. przystąpili do V Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem "Młoda Krew Ratuje Życie".
Turniej trwa od 1.10.2007 do 31.03.2008r. i ma charakter ogólnopolski. Szkoły zgłaszające uczestnictwo będą brać udział w trzech etapach konkursu - rejonowym, okręgowym i centralnym.

Celem konkursu...

zobacz więcej >>

 
  "Wolni od papierosów"  
 

Nasza szkoła brałą udział w kampanii edukacyjnej "Wolni od papierosów". W ramach tej kampanii uczniowie przygotowali prace plastyczne i literackie dotyczące "szkodliwości palenia papierosów".
Jury w składzie:

 • p. Łukaszewska - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
 • p. Szulencka - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
 • p. Sprawka - pielęgniarka szkolna
oceniło prace uczniów i wyróżniło trzy z nich:
 • 1 miejsce - plakat klasy I Tc
 • 2 miejsce - plakat klasy III Te
 • 3 miejsce - plakat klasy III Tf
 
  ANDRZEJKI - magia wróżb  
 

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św.Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Nie ma pewności, dlaczego tę właśnie noc uznano za najlepszą dla wróżb matrymonialnych, może wpływ na to miała pora roku? Może dlatego, że jesienią rozpoczynała się na wsi pora kojarzenia małżeństw, a młodzi niepewni swojej przyszłości radzi byli ją poznać? Może dni wolne od prac polowych, długie jesienne i zimowe wieczory sprzyjały rozważaniom, opowieściom i wróżbom, na które w innych porach roku czasu nie było, a świst nocnego wiatru wyzwalał...

zobacz więcej >>
 
  KONKURS - Dzień Bezpiecznego Internetu  
 

Insafe, europejska sieć zrzeszająca narodowe punkty Awareness działające na rzecz bezpieczeństwa w Internecie, ogłasza coroczny konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2008. DBI obchodzić będziemy 12 lutego 2008 r.
Jak co roku zapraszamy do...

 
  Wycieczka 3La do Warszawy  
 

 
  Pomóżmy bibliotece !!!  
 

W dniach 26 XI - 10 XII organizujemy w szkole zbiórkę książek dla spalonej biblioteki przy ul. Promiennej.
Zgromadzone książki prosimy dostarczać do biblioteki szkolnej lub opiekuna Samorządu Uczniowskiego (sala nr 17).
Dla klasy, która zbierze najwięcej książek, przygotowaliśmy nagrodę niespodziankę.
Zachęcamy Was do udziału w akcji. Każda przyniesiona książka to bardzo cenny dar.

D Z I Ę K U J E M Y    ! ! !

 
  Zebrania z rodzicami  
 

 

Zebrania z rodzicami odbędą się 28 listopada (środa) o godzinie 16.30

 
  Zawody strzeleckie  
 

Dnia 17 listopada 2007 r. odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego, zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju we Włocławku.
Drużyna Zespołu Szkół Elektrycznych zdobyła...

 
  Olimpiada Wiedzy Technicznej  
 

Dnia 19 października odbyły się eliminacje I-go stopnia zawodów XXXIV Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno-elektronicznej.

Do zawodów II-go stopnia zakwalifikowali się:

 • Kwiatkowski Marcin - klasa IV B
 • Rogowski Marcin - klasa IV C
 • Skalski Łukasz - klasa IV C
Zawody II-go stopnia (okręgowe) odbędą się 25 stycznia 2008 r. w Domu Technika w Bydgoszczy.

 
  dzień bez papierosa  
 

Od 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) organizuje Światowy Dzień bez Tytoniu. Uczestniczy w nim także Polska. Co roku miliony palaczy na całym świecie powstrzymują się od palenia tytoniu. Jest to także świetna okazja do całkowitego rozstania się z nałogiem. Światowy Dzień bez Tytoniu jest elementem przyjętego na Konferencji WHO w roku 1988 planu Europy wolnej od dymu tytoniowego. Co roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Każdego roku organizatorzy koncentrują się na innym aspekcie walki z paleniem tytoniu. Od 1991 roku Centrum Onkologii-Instytut i Fundacja "Promocja Zdrowia" organizują - Światowy Dzień Bez Tytoniu w Polsce. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) proponuje jako hasło Światowego Dnia bez Tytoniu w roku 2004: "Tytoń a ubóstwo". Organizatorzy koncentrują się na kwestii "tytoń a zdrowie publiczne" a zwłaszcza kluczowym problemom, takimi jak ceny i opodatkowanie tytoniu, choroby związane z używaniem tytoniu i ubóstwem, przemyt, reklama i promocja wyrobów tytoniowych, prawo do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

 
  konferencja naukowa: "Polak, obywatel, patriota"  
 

13 listopada 2007 r. w Collegium Novum WSHE we Włocławku odbyła się konferencja będąca jednym z elementów projektu edukacyjnego pt. "Polak, obywatel, patriota" realizowanego przez KPCEN we Włocławku.
W ramach sesji teoretycznej....

 
  11. 11. 2007 r. - Narodowe Święto Niepodległości  
 

Najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny.
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938. W latach 1939-1944 - podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe.
W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca - datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada przywrócono, ustawą Sejmu (jeszcze PRL), w 1989 roku. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbyły się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 
  Ślubowanie klas pierwszych.  Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  
 

9 listopada odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Tego dnia młodsi koledzy zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Zespołu Szkół Elektrycznych.
Uroczystoścć została połączona z obchodami Święta Niepodległości. Apel z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowała młodzież pod kierunkiem p. D. Majchrowicz i K. Kowalskiej. Zaprezentowany montaż słowno - muzyczny był krótką lekcją historii. Pokazał, jak daleka była droga do dnia wolności. Mimo, że Polski nie było na mapie świata, ciągle żyła w pamięci i sercach Polaków.

 
  Egzamin SEP  
 

Dnia 30 października 2007 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się egzamin umożliwiający uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego SEP. Świadectwo uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych o napięciu do 1 kV w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu. Dokument ten jest niezbędny w przyszłej pracy zawodowej elektryków i elektroników. Egzamin przeprowadził Zespół Egzaminacyjny Stowarzyszenia Elektryków Polskich we Włocławku. Do egzaminu przystąpiło 60 uczniów najstarszych klas w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk i elektryk. Wszyscy uczniowie otrzymali pozytywny wynik z egzaminu. Gratulujemy.

 
  "Do źródeł polskości" - wycieczka do Poznania  
 

Młodzież z klasy III Te i II Ta wraz z wychowawcami i opiekunami wzięła udział w wycieczce do Poznania.
Centralnym punktem wycieczki "Do źródeł polskości" była wizyta w pradawnej dzielnicy Poznania - Ostrowie Tumskim. Uczniowie zwiedzili najstarszą w Polsce katedrę pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. W podziemiach katedry obejrzeli...

 
  Włocławek z lotu ptaka  
 

Dnia 30 września 2007 r. dzięki uprzejmości pilota Aeroklubu Włocławskiego p. Bogusława Chełczyńskiego nauczyciele naszej szkoły p. Andrzej Krieger i p. Piotr Misiak fotografowali Włocławek z lotu ptaka. Zdjęcia wykonane zostały z pokładu samolotu Cessna 170N. Za sterami samolotu zasiedli: pilot p. Bogusław Chełczyński i Marcin Chełczyński uczeń klasy III TC w ZSEl.

 
  Kometa 17P/HOLMES  
 

Czasem warto oderwać się od codziennych zajęć i spojrzeć w niebo, gdzie od kilkunastu dni widać kometę przemierzającą gwiazdozbiór Perseusza.

 
     
 

 
  Konkurs dla uczniów klas pierwszych  
 

Ogłaszamy konkurs informatyczny dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Elektrycznych na prezentację multimedialną.

Temat konkursu: "MOJE HOBBY"

Termin oddania prac: 03. 12. 2007 r.
Termin ogłoszenia wyników: 17. 12. 2007 r.

Prace powinny mieć charakter indywidualny.
Format pracy: prezentacja Powerpoint, Flash lub strona internetowa.
Wszelkich informacji udzielają nauczyciele przedmiotów informatycznych.

 
  Modernizacje w ELEKTRYKU  
 

Ruszyły prace związane z częściową modernizacją Zespołu Szkół Elektrycznych. Inwestycja obejmuje kompleks basenowy oraz zespół boisk. W zakres prac prowadzonych na basenie wchodzą roboty ogólnobudowlane, wykonanie wentylacji, wymiana instalacji elektrycznej, sanitarnej, wodnokanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Wykonano także modernizację maszynowni, termoizolację dachu i elewacji oraz malowanie.
Przebudowie ulegną również boiska przy ZSEl. W efekcie powstaną nowoczesne boiska do piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej.

Uczniowie już nie mogą się doczekać chwili gdy będą mogli skorzystać z tych nowoczesnych obiektów.

 
  KATYŃ  
 

27 października społeczność Zespołu Szkół Elektrycznych była na seansie filmu "KATYŃ", wyreżyserowanego przez Andrzeja Wajdę.

Treścią filmu jest opowieść o polskich oficerach pomordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu.

Film ten to obraz tragedii nieświadomych...

 

więcej >>

 
  Stypendium Prezesa Rady Ministrów  
 

Już po raz kolejny wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2007/2008 otrzymało je 4093 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych (z województwa kujawsko-pomorskiego 209).
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Po raz pierwszy Prezes Rady Ministrów przyznał stypendium w 1997 r. na rok szkolny 1997/98. Otrzymało je wówczas 3222 najlepszych uczniów szkół średnich.

Cieszymy się, że po raz kolejny jednym ze stypendystów został uczeń naszej szkoły - Łukasz Skalski.

G R A T U L U J E M Y    ! ! !

 
  IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.  
 

26 października b.r. odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych. Zasięg konkursu obejmuje województwo kujawsko-pomorskie. Celami Konkursu są:

 1. kształtowanie postaw obywatelskich,
 2. pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym,
 3. przygotowanie do uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich,
 4. stosowanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z 'Elektryka'.
Powodzenia !!!

 
  "Pomóżmy PIOTROWI"  
 

Dnia 18. 10. 2007 r. odbyła się w szkole zbiórka pieniędzy przeznaczonych na rehabilitację i leczenie Piotrka Skierkiewicza, ucznia klasy II Ta.
Zebraliśmy 696,97 zł

D Z I Ę K U J E M Y    !!!
w imieniu Piotrka i wychowawcy klasy II Ta

 
  Ćwiczenia ratownicze - "WODA 2007"  
 

W dniach 15-16. 10. br. nasi uczniowie (Sebastian Narecki i Wiktor Promiński) pod opieką instruktora Dariusza Antoszewskiego wzięli udział w ćwiczeniach "WODA 2007", które odbyły się na Zalewie Koronowskim. Scenariusz ćwiczeń obejmował zderzenie dwóch statków. W wyniku zderzenia jeden z nich zaczął płonąć i tonąć. Sytuację skomplikowała dodatkowo duża plama oleju wydobywająca się z jednej z jednostek. By się ratować, ludzie skakali do wody, która ze względu na swoją temperaturę groziła szybkim wychłodzeniem organizmu i śmiercią. Celem Cwiczeń była integracja działań różnych służb ratowniczych i wzięły w niej udział praktycznie wszystkie możliwe formacje. Do biorących udział w akcji formacji, dołączyły również wyspecjalizowane jednostki alpinistyczne, chemiczne oraz nurkowie.

 

 
  Wycieczka nauczycieli i pracowników ELEKTRYKA na Mazury  
 

 
     
 

 
  Poświęcenie sztandaru WOPR - Bydgoszcz, wrzesień 2007 r.  
 

W dniu 29 września 2007 roku o godz. 9.00 w Katedrze Bydgoskiej (Fara) przy ul. Farna 2 w Bydgoszczy odbyła się Msza Św. w intencji ratowników WOPR oraz poświęcenie sztandaru WOPR woj. Kujawsko-Pomorskiego. Mszę celebrował Ks.Biskup Jan Tyrawa.
O godz.14.00 w Borównie w Kąpielisku w OSW WOPR, odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru WOPR woj. Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły zrzeszeni w sekcji UKS ELEKTRYK.
Opiekunem grupy był p. Dariusz Antoszewski

 
  14. 10. - Dzień Edukacji  
 

 
  IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.  
 

26.10 odbędzie się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych. Zasięg konkursu obejmuje województwo kujawsko-pomorskie. Celami Konkursu są:

 1. kształtowanie postaw obywatelskich,
 2. pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym,
 3. przygotowanie do uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich,
 4. stosowanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.
W konkursie weźmie udział 14 uczniów z 'Elektryka'. Powodzenia !!!

 
  Kurs SEP 2007/2008  
 

W dniu 11.10.2007 r. (czwartek) o godz. 15.15 rozpocznie się kurs przygotowujący do egzaminu na świadectwo kwalifikacyjne SEP uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych do 1kV. Kurs przeznaczony jest dla uczniów klas: IV TA, IV TB, IV TC, IV TD, II Tw, III Tw, II Pli, 3az.
Zapisy i szczegółowe informacje p. Piotr Misiak s. 307.

Harmonogram zajęć kursu

 
  Wycieczka klas II TB i II Tc do Lublina i okolic  
 

Młodzież z klas drugich technikum biorąca udział w projekcie 'Rzeczpospolita wielokulturowa' przez trzy dni poznawała uroki Lubelszczyzny, poszukując przykładów współistnienia religii, narodowości, stylów tworzenia. Uczniowie wspólnie z opiekunami odwiedzili Kozłówkę, gdzie autentyczne pałacowe wnętrza z przełomu XIX i XX wieku sąsiadują z pięknie utrzymanym ogrodem w stylu francuskim i jedyną w Polsce Galerią Sztuki Socrealizmu. Kolejny etap podróży to Lublin. Tu wtorkowy wieczór uprzyjemnił spektakl na motywach 'Makbeta' W. Szekspira wystawiany przy blasku pochodni na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Kolejny dzień to oddanie hołdu pomordowanym w Majdanku, kontemplacja płócien Jana Matejki 'Unia Lubelska' i 'Sprowadzenie Żydów do Polski' na Zamku Lubelskim oraz spacer szlakiem wielokulturowym. Trzeciego dnia można było podziwiać Padwę Północy, czyli Zamość z jego niesamowitymi fortyfikacjami, których nie udało się sforsować nawet Karolowi Gustawowi. Pracowity dzień zakończono wizytą w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

 
  Wycieczka integracyjna do Biskupina  
 

Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Rekonstrukcje te są cyklicznie wymieniane na nowe w związku z potrzebą ich aktualizacji w wyniku dokonania nowych ustaleń naukowych. Oprócz rekonstrukcji w Biskupinie znajduje się muzeum, a w każdym trzecim tygodniu września odbywa się tam festyn biskupiński, obejmujący prezentacje eksperymentalne i pokazy odtwórcze. Biskupin jest też jednym z dwóch istniejących w Polsce laboratoriów konserwacji drewna mokrego wydobytego ze stanowisk archeologicznych oraz ośrodkiem archeologii eksperymentalnej.

 
  Plener fotograficzny z Jarosławem Czerwińskim  
 

19 września 2007 r. uczniowie klas II TB i TC w związku z realizowanym przez szkołę projektem "Rzeczpospolita wielokulturowa" wzięli udział w plenerze fotograficznym. Zajęcia plenerowe przeprowadził pan Jarosław Czerwiński fotoreporter Nowości Włocławskich, autor fotografii prasowych m.in. do National Geografic oraz zdjęć do wielu albumów. Zajęcia w parku stały się dla uczniów źródłem wielu inspiracji. Fotograf dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem omawiając techniki fotografowania architektury i przyrody. Uczniowie dowiedzieli się jak pracować z aparatem i w jaki sposób skadrować zdjęcie by było interesujące.
Organizatorem pleneru był p. Piotr Misiak.

 
  Plebiscyt "Superbelfer 2007"  
 

"Gazeta Pomorska" i radio "Gra" organizuje plebiscyt "Superbelfer 2007", w którym na ulubionych nauczycieli może głosować każdy, kto chce wyróżnić w miły sposób ulubionego nauczyciela. Finalista otrzyma specjalny zestaw: nagrodę indywidualną i dla klasy, którą się opiekuje lub szkoły, w której pracuje. Wśród osób głosujących także zostaną rozlosowane zestawy upominków. Szczegóły w dziale konkursy

 
  Sprzątanie Świata 14. 09. 2007 r.  
 

W dniu 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w akcji "Sprzątanie Świata", która przebiegała pod ogólnopolskim hasłem "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem". Uczniowie posprzątali teren wokół Zespołu Szkół Elektrycznych i tereny leśne na Zazamczu.
Po zakończeniu sprzątania, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji zorganizowanie przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. W czasie podsumowania zaprezentowały się grupy taneczne z Włocławka oraz zespół wokalny. Na koniec imprezy wręczono uczestnikom akcji cenne nagrody.
Koordynatorem akcji była p. Katarzyna Kowalska.

 
  Warsztay fotograficzne  
 

Dnia 11 września 2007 r. uczniowie klas II TB i II TC uczestniczyli w warsztatach fotograficznych zorganizowanych w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Warsztaty poprowadził p. Jan Sieraczkiewicz włocławski fotografik, autor kilkudziesięciu albumów, głównie o naszym mieście i regionie oraz tysięcy zdjęć do wydawnictw reklamowych.
Artysta fotografik opowiadał o swojej pracy, o pomysłach na fotografowanie i sposobach ich realizacji, udzielał też konkretnych rad początkującym fotografom z naszej szkoły.
Zajęcia odbyły się dzięki współpracy ZSEL z Galerią Sztuki Współczesnej wspierającej realizowany przez szkołę projekt "Rzeczpospolita wielokulturowa".
Organizatorem spotkana była p. Beata Cieślak.

 
  Nowa sala gimnastyczna  
 

Ruszyły prace, ku radości wszystkich zainteresowanych, nad projektem sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Elektrycznych. Mamy nadzieję, że wysiłki te szybko zmaterializują się w postaci budynku, który stanąć ma w miejscu dawnych warsztatów szkolnych naszej szkoły.

 
  Stypendia szkolne  
 

Do 15. 09. 2007 r. należy składać wnioski o stypendium szkolne (jeżeli dochód w rodzinie nie przekracza 351 zł netto/os):

 • uczniowie mieszkający na terenie Gminy Miasto Włocławek wnioski składają w szkole u pedagoga p. 415
 • uczniowie mieszkający poza Włocławkiem wnioski przekazują do organu właściwego (np. Urzędu Gminy)
Do chwili obecnej nie ma informacji na temat stypendiów unijnych.

 
  List Ministra Edukacji Narodowej  
 

 
  Rozpoczęcie roku szkolnego  
 

 
  Rozpoczęcie roku szkolnego  
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września (poniedziałek) o godzinie 8.30

 
  Rada Pedagogiczna  
 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 31 sierpnia (piątek) o godzinie 9.00

 
  Spis podręczników  
 

Spis podręczników szkolnych obowiązujących w roku szkolnym 2007/2008 (.pdf)

 
  Egzaminy poprawkowe  
 

29-30 sierpnia od godziny 8.00 odbędą się egzaminy poprawkowe.

 • 29. 08. - egzamin z j. polskiego
 • 30. 08 - pozostałe egzaminy

 
  Egzamin maturalny  
 

Z wielką przyjemnością informujemy, że egzamin maturalny zdało:

 • w technikum - 100% absolwentów
 • w liceum profilowanym - 97% absolwentów

 
  Wakacje !!!