Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007  
 
Przemówienie Dyrektora Szkoły kończące rok szkolny  Egzaminy poprawkowe  
 

29-30 sierpnia od godziny 8.00 odbędą się egzaminy poprawkowe (29. 08. - egzamin z j. polskiego, 30. 08. - pozostałe)


  Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Niepokorni w XX wieku"  
 

Uczniowie kl. III Td Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku: Jan Biesiada, Piotr Nadrowski, Marcin Kosiński, Sławomir Czarnik i Marcin Dmoch wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Niepokorni w XX wieku" organizowanym przez Fundację im. Stefana Batorego i Ośrodek Karta w Warszawie. Przygotowali oni prezentację multimedialną na temat: "Kazimierz Moczarski jako niepokorny XX wieku", którą umieszczono w archiwum "Historii Bliskiej". Uczniowie "Elektryka" otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie. Opiekę nad pracą sprawowała mgr Dorota Chmielewska. Prace konkursowe oceniło Jury Finałowe w składzie: Anna Radziwiłł, Zbigniew Gluza, Jacek Kochanowski i Andrzej Raczkowski, które oceniło poziom konkursu jako wysoki. Konkurs był adresowany do młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Dni Włocławka 2007  
   Nagroda Prezydenta Miasta Włocławek  
 

20 czerwca o godzinie 12.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek odbyła się uroczystość wręczenia, przez p. prezydenta Andrzeja Pałuckiego, Nagród Prezydenta Miasta Włocławek wybitnym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych.
Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się absolwent naszej szkoły - Adam Górczyński, który uzyskał średnią ocen 4,74.

G R A T U L U J E M Y   ! ! !


  Zakonczenie roku szkolnego 2006/2007  
 

Na uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2006/2007
zapraszamy o godzinie 8:30


  Egzamin z przygotowania zawodowego  
 Egzamin z przygotowania zawodowego rozpoczęty

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia


  Wycieczka do Zakopanego i Krakowa.  
 
  Barwny korowód  
 

15-17. 06. 2007 r. obchodzone były Dni Włoocławka. W tych dniach odbyły się liczne imprezy przygotowane specjalnie dla mieszkańców Włocławka. Jedną z nich był "Barwny Korowód", który wyruszył w drugim dniu imprezy, w sobotę (16.06) z Zielonego Rynku i przeszedł ulicami miasta. Brali w nim udział również uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami.


  01. 06. 2007 r. - Dzień ekologii (31 zdjęć)  
 

  01. 06. 2007 r. - Dzień sportu (73 zdjęcia)  
 

W ramach Dnia sportu i ekologii biblioteka szkolna zaprezentowała wystawę z cyklu "Mam pasję". Swoimi zainteresowaniami dzielił się z kolegami Marcin Chełczyński z klasy II Tc. W czytelni można było oglądać książki poświęcone sportom lotniczym i modelarstwu, zdjęcia z Balonowych Mistrzostw Polski autorstwa p. Piotra Misiaka (opiekuna Szkolnego Koła Fotograficznego) oraz jeden z modeli samolotów wykonanych przez Marcina. Dopełnieniem wystawy była prezentacja szybowca i balonu na ogrzane powietrze na boisku szkolnym oraz rozmowy z instruktorami z Włocławskiego Aeroklubu i z naszym szkolnym pasjonatem.
Mamy nadzieję, że grono ludzi z chmur poszerzy się o uczniów naszej szkoły.

Wystawę i pokazy zorganizowały p. B. Balcerowska i p. B. Gębicka.

  "SZCZUTKOWO" - kurs Ratownika Młodszego WOPR  
 

W dniach 26-27 maja w Ośrodku "SZCZUTKOWO", członkowie UKS "ELEKTRYK" wzięli udział w szkoleniu nawodnym podczas kursu Ratownika Młodszego WOPR. Opiekę i kierownictwo kursu sprawował instruktor WOPR p. D. Antoszewski. (34 zdjęcia).

  Debata: " Młodzi - jutrem Europy".  
 

25 maja 2007 r. w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego we Włocławku odbyła się debata młodzieży szkół ponadgimnazjalnych miasta Włocławka n.t. "Młodzi - jutrem Europy, czyli uczestnictwo młodych w życiu lokalnym i regionalnym".
Udział w niej wzięli uczniowie "Elektryka" : Łukasz Skalski, Aleksander Zakrzewski, Krzysztof Giełdziński i Krzysztof Jarecki wraz z opiekunem p. Dorotą Chmielewską.
Tematami dyskusji były m.in.: projekt utworzenia Rady Młodzieży, współpraca szkół w ramach nauki formalnej i nieformalnej, dostęp do kultury i sportu, spędzanie czasu wolnego oraz inicjatywy młodzieżowe w oparciu o programy europejskie (9 zdjęć).

  Egzamin z przygotowania zawodowego  
 

W menu dodaliśmy nowy link egzamin zawodowy !!!, pod którym zainteresowani znajdą wszelkie informacje związane z tymże egzaminem


  Wycieczka do RENEX'u  
 

22 maja 2007r. klasa IIIB technikum o kierunku technik elektronik wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do włocławskiej firmy Renex, mieszczącej się przy Al. Kazimierza Wielkiego 6. Przedstawiciele firmy zaprezentowali nowoczesne urządzenia lutownicze i stacje do rozlutowywania, a także inne urządzenia niezbędne w pracy elektronika, produkowane przez najważniejsze w branży elektronicznej koncerny światowe jak również urządzenia produkcji własnej. Ponadto przedstawiciele Renexu przybliżyli młodzieży pojęcie międzynarodowego standardu IPC, będącego zbiorem norm zalecanych podczas produkcji układów i urządzeń elektronicznych zachęcając do zdobycia certyfikatu znajomości tego standardu.
Opiekunami klasy na wycieczce byli nauczyciele pracowni: Andrzej Aftański i Janusz Białobrzeski.

  Wręczenie nagród w Konkursach z okazji Dna Książki i Praw Autorskich  
 

W ramach obchodów Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole odbyło się kilka konkursów z różnych dziedzin. Wśród nich znalazł się konkurs informatyczny na prezentację multimedialną i konkurs fotograficzny "Zaczytani". Spośród wielu prac komisja konkursowa wybrała te najlepsze a ich autorzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.

W konkursie informatycznym:
I miejsce - Marcin Kosiński z klasy III TD
II miejsce - Jakub Skonieczny z klasy III TD
III miejsce - Paweł Radka i Przemysław Bocheński z klasy 2 La

W konkursie fotograficznym zwyciężył Robert Leszczyński z klasy 1 PLi

  Włocławski Festiwal Kultury, Nauki i Techniki  
 

Włocławski Festiwal Kultury, Nauki i Techniki w 'Elektryku'.


  ELEKTRYK na Paradzie Schumana  
 

9 maja ulicami Włocławka przeszedł radosny i barwny korowód dzieci i młodzieży, która w ten sposób od kilku lat manifestuje swoje poparcie dla idei zjednoczenia Europy. Parada Schumana, bo o niej mowa, wzięła swoją nazwę od nazwiska francuskiego polityka uważanego za Ojca Europy. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu (42 zdjęcia).

  Włocławski Festiwal Kultury, Nauki i Techniki  
 

18 i 19 maja zapraszamy do udziału w imprezie organizowanej w naszej szkole w ramach III edycji Włocławskiego Festiwalu Kultury, Nauki i Techniki.
W trakcie jej trwania proponujemy prezentacje i wykłady przygotowane przez nauczycieli i uczniów ZSEl. Będzie również możliwość uczestniczenia w niebanalnych doświadczeniach ilustrujących wykłady.

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y    ! ! !

chcesz wiedzieć więcej... (.pdf)


  Matura 2007 !!!  
 

  Zakończenie roku maturzystów  
 

  III miejsce "ELEKTRYKA" w Mistrzostwach Włocławka w Piłce Nożnej  
 

Zakończyły się rozgrywki o MISTRZOSTWO WŁOCŁAWKA W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONAGIMNZJANYCH. Rozgrywki toczyły się w trzewch grupach po 3 zespoły. Zespół Szkół Elektrycznych w pierwszym meczu grupowym zremisował 2:2 z Zespołem Szkół Technicznych (bramki dla drużyny w tym meczu strzelili: Kamil Chojnacki i Kamil Chojnicki). Drugi mecz w grupie "Elektryk" rozegrał z V LO wygrywając 5:4 (bramki w tym meczu zdobywali: Kamil Chonicki 2, Daniel Grabowski, Kamil Chojnacki). Tym samym Reprezantacja Szkoły zajęła 2 miejsce w grupie. W meczu półfinałowym niestety nasi chłopcy przegrali z IV LO 5:1. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Daniel Grabowski. W meczu o 3 miejsce "Elektryk" po dogrywce wygrał z Zespołem Szkół Chemicznych 2:1 a "brązową" bramkę zdobył Kamil Chojnacki.

Zespół Szkół Elektrycznych wystąpił w następującym składzie:
 • Bramkarze: Kajak Kamil, Kapeliński Mateusz
 • Obrońcy: Mróz Dawid, Czarkowski Kamil, Kłos Rafał, Karbowski Kamil, Piotrowski Mateusz, Badziński
 • Pomocnicy: Chojnicki Kamil, Nowakowski Michał, Chojnacki Kamil, Lewandowski Mateusz, Stawisiński Damian, Michalski Robert
 • Napastnicy: Skóra Mateusz, Piątkowski Mateusz, Grabowski Daniel, Jakubowski Artur
Opiekun: Łukasz Mikołajczak

  SKE "EUROTRON" w "CHEMIKU"  
 

26 kwietnia b.r. w ZSChemicznych we Włocławku odbył się Dzień Europejski. Udział w nim wzięli przedstawiciele SKE ,,EUROTRON": Jan Biesiada, Maciej Bielecki, Sławomir Czarnik i Marcin Dmoch wraz z opiekunem p. Dorotą Chmielewską. Członkowie ,,EUROTRONU" przygotowali plakat nt. ,,Młodzież w UE: wczoraj, dziś i jutro", który zaprezentowali podczas spotkania. W dniu Europejskim uczestniczyła młodzież szkolnych klubów europejskich m. Włocławka.

  Poznajemy Warszawę  
 

25.04.2007 r. uczniowie z klasy III Tb odbyli wycieczkę do Warszawy, gdzie zwidzili Sejm RP oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej pt: "Militarne i polityczne znaczenie Powstania Warszawskiego" w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Opiekunami klasy byli: pani Aneta Jakubowska, pani Izabela Wojtasik oraz pan Ireneusz Woźniak-Jackowski.

  Obchody Dnia Książki i Róży  
 

3 kwietnia biblioteka szkolna wspólnie z innymi placówkami obchodziła Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu w bibliotece odbyła się loteria fantowa. Wygraną były słodycze, długopisy, gadżety do telefonów komórkowych, kalkulator i książka - zdobywca Asa Empiku 2005 r., teraz także przebój kinowy "Eragorn" Christophera Paoliniego (szczęśliwy los należał do Patryka Zakrzewskiego z klasy I LA).
Panie odwiedzające w tym dniu bibliotekę otrzymywały różę.
W maju nastąpi rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych z okazji tego święta.


  Poznajemy Warszawę  
 

19.04.2007 r. uczniowie z klasy II Ta i II Te odbyli wycieczkę do Warszawy, gdzie zwidzili m.in. Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki.

  Wycieczka do Kazimierza Dolnego - 30 zdjęć  
 

  23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  
 Dzień 23 kwietnia, w którym urodzili się lub odeszli znani pisarze (m. in. Cervantes, Shakespare, Nabokov) na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców został w 1966 roku ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Z obchodami tego święta łączy się piękny kataloński zwyczaj obdarowywania najbliższych książkami i różami. Akcje promujące czytelnictwo organizowane są w wielu krajach (Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Niemczech, Belgii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Danii - szcegółowe informacje w bibliotece szkolnej).

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, również obchodzą to święto. Trwają konkursy:

Szczegółowych informacji udzielają p. B. Balcerowska (biblioteka szkolna), p. B. Cieślak (wiedza o kulturze), p. P. Misiak (koło fotograficzne), nauczyciele informatycy.

23 kwietnia w Dniu Książki i Róży zapraszamy do biblioteki szkolnej . Niespodzianki czekają !!!


  Maturzyści !!!  
 

Materiały i przybory pomocnicze dla zdających maturę pisemną w maju 2007 roku


     
 

Życzenia pięknych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją
i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radosnych spotkań
w gronie najbliższych osób

składa społeczność szkolna
Zespołu Szkół Elektrycznych


  V edycja projektu "Moja szkoła w Unii Europejskiej"  
 

Już po raz piąty Zespół Szkół Elektrycznych przystąpił do projektu edukacyjnego MEN: "Moja szkoła w UE".
W ramach projektu 3 uczniów przygotowało pracę konkursową na temat: "Różne aspekty rozwoju UE w oparciu o idee Paula Henriego Spaaka". Autorami pracy są:

 • Łukasz Skalski - kl. III Tc
 • Kamil Kajak - kl. III Td
 • Jan Biesiada - kl. III Td
Praca została napisana pod kierunkiem Doroty Chmielewskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na przełomie maja i czerwca b.r.


  VII Ogólnopolski Zlot Szkolnych Klubów Europejskich  
 

W dniach 30-31 marca b.r. odbył się w Bydgoszczy Zlot Szkolnych Klubów Europejskich. SKE "EUROTRON" reprezentowali: Magdalena Sarzyńska, Maciej Raczkowski i Damian Szląskiewicz wraz z opiekunem p. Dorotą Chmielewską. Uczniowie wzięli udziału w konkursach i prezentacjach m.in.: "Ze śpiewem i tańcem do Europy", "Symbole nowych naddunajskich państw UE" czy "List do młodzieży unijnej". Miłym akcentem pobytu była przejażdżka bryczka,i po parku w Myślęcinku oraz wieczorek integracyjny połączony z pieczeniem kiełbasek.
Organizatorem zlotu było Stowarzyszenie Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, do którego należy "ELEKTRYK". (14 zdjęć)


  "Włocławek - moje miasto. Włocławek - moja Mała Ojczyzna." - 19 zdjęć  
 

  Wręczenie nagród w konkursie informatycznym - 21 zdjęć  
 

  Drzwi otwarte ELEKTRYKA - 46 zdjęć  
 

  Dzień Europejski  
 

27 marca b.r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się Dzień Europejski. Na inicjatywę złożyły się dwa projekty edukacyjne realizowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły

 1. Unia Europejska to moja Ojczyzna - moja Ojczyzna to Unia Europejska, szukam miejsca dla siebie.
 2. Emigracja - szanse i zagrożenia.
W ramach pierwszego projektu odbył się:
 • konkurs na plakat o tematyce europejskiej
 • prezentacja projektów na temat "Mój pomysł zdobycia poparcia finansowego z UE" wykonanych przez uczniów ze Szkolnych Klubów Europejskich z Liceum im. Ziemi Kujawskiej, V LO im. Unii Europejskiej, IV LO im K. K. Baczyńskiego, Zespołu Szkół Samochodowych i Zespołu Szkół Elektrycznych
 • Spotkanie młodzieży z prezydentem Jackiem Kuźniewiczem absolwentem ZSEl, specjalistą w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej.
W ramach drugiego projektu zaproponowano:
 • koncert Zespołu Kameralnego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena kierowanego przez prof. Katarzynę Kaletę
 • wykład dr Z. Walczaka z WSHE na temat "Narodziny i główne założenia koncepcji federalizmu europejskiego", prezentacje wydawnictw WSHE
 • prelekcje pracowników Powiatowego Urzędu Pracy n/t "Szance zatrudnienia w regionie i krajach Unii Europejskiej"
 • wystawę "Emigrant ? Obywatel świata ?" n/t historycznych, kulturowych i społecznych aspektów emigracji
 • uczniowskie prezentacje multimedialne n/t Paryskiej Kultury - podsumowanie Roku Jerzego Giedroycia
W tym dniu imprezę zaszczycili swoją obecnością:
 • Jacek Kuźniewicz - Zestępca Prezydenta Włocławka
 • Marek Wojtkowski - Prorektor WSHE we Włocławku
 • dr Zbigniew Walczak i dr Stanisław Mańkowski - wykładowcy WSHE
 • Jolanta Kaczmarek - Starszy Inspektor Wydziału Oświaty, Turystyki i Sportu UM we Włocławku
 • Elżbieta Rzadkowolska - Przewodnicząca Rady Rodziców ZSEl (37 zdjęć)


  Egzamin SEP  
 

Dnia 26 marca 2007 r. w naszej szkole odbył się egzamin umożliwiający uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego SEP. Świadectwo uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych o napięciu do 1 kV w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu. Dokument ten jest niezbędny w przyszłej pracy zawodowej elektryków i elektroników. Egzamin przeprowadził Zespół Egzaminacyjny Stowarzyszenia Elektryków Polskich we Włocławku. Do egzaminu przystąpiło 55 uczniów najstarszych klas Technikum Elektrycznego, Technikum Elektronicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wszyscy uczniowie otrzymali pozytywny wynik z egzaminu.


  VII edycja Konkursu informatycznego  
 

Konkurs informatyczny "Las - moje dziedzictwo" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa po wnikliwej analizie dokonała oceny prac wybierając finałową 15, z której wyłoniono trzy najlepsze prace i sześć wyróżnień.
Na uwagę zasługuje fakt, że w tegorocznym konkursie wzięła udział rekordowa ilość 56 prac charakteryzujących się wysokim i wyrównanym poziomem wykonania.

Wręczenie nagród nastąpi 30 marca o godzinie 12.30 podczas Drzwi Otwartych "ELEKTRYKA"

Szczegóły w dziale "Konkursy".

 

        


  IV Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego  
 

Tradycyjnie 22 marca 2007 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyły się IV Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego. W imprezie tej swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały się szkoły pogimnazjalne z terenu Włocławka. Można było również obejrzeć efekty praktycznych umiejętnosci uczniów nabyte w trakcie nauki. Bogata i ciekawie zaprezentowana oferta przyciągnęła wielu zwiedzających zainteresowanych kontynuacją nauki we włocławskich szkołach pogimnazjalnych. (92 zdjęcia)


  Pielgrzymka maturzystów - 22.03.2007  
 

  Drużynowe Mistrzostwa Włocławka w Tenisie Stołowym  
 

W dniu 15. 03. 2007 r. w Szkole Podstawowej nr 22 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Włocławka w Tenisie Stołowym. W turnieju udział wzięło siedem zespołów.
Drużyna ZSEl w składzie: Ździełowski Łukasz, Siejka Kasper, Czyżewski Michał, w fazie grupowej pokonała IV LO (3:1) i LMK (3:0).
W półfinale spotkały się zespoły ZSEl i ZSK. Po wygranej 3:1 nasza drużyna awansowała do finału, w którym pokonując reprezentację Miejskiego Ośrodka Wychowawczego (4:1) zdobyła DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO WŁOCŁAWKA W TENISIE STOŁOWYM.

Opiekunami drużyny byli: Dawid Lelewski i Emilia Bielińska


  Nareszcie wiosna  
 

  "Mój las"  
 

W sobotę 17 marca 2007 r. odbyło się w Toruniu spotkanie laureatów konkursów organizowanych przez LOP Zarząd Okręgu Toruń. Uczniowie ZSEl zostali nagrodzeni za udział w konkursie pod hasłem "Mój las"... chcesz wiedzieć więcej ?


  "Włocławek - moje miasto. Włocławek - moja Mała Ojczyzna."  
 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły rozgromili konkurencję w V edycji Konkursu Fotograficznego "Włocławek - moje miasto. Włocławek - moja Mała Ojczyzna."

 • I miejsce: Mariusz Jóźwiak, kl. IV TA - uczeń klasy o specjalności technik elektryk
 • III miejsce: Izabela Strzelecka, kl. II La - uczennica liceum o profilu zarzadzanie informacją
 • Wyróżnienia:

  Szkolny konkurs fotograficzny  
 

Wszystkich uczniów ELEKTRYKA zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Zaczytani"

Zdjęcia przedstawiające ludzi w różnym wieku pochłoniętych lekturą można składać w bibliotece szkolnej do 5 kwietnia 2007 r. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wystawą zdjęć odbędzie się 23 kwietnia 2007 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w bibliotece szkolnej.


  IV Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego  
 

22 marca br. w godzinach od 10.30 do 14.00 odbędą się w naszej szkole IV Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego. W trakcie imprezy będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną włocławskich szkół ponadgimnazjalnych i policealnych. Będzie można również poznać efekty praktycznych umiejętności uczniów i słuchaczy oraz prezentacje działań pozalekcyjnych.
Targi to także okazja do wymiany doświadczeń i poglądów na temat szkolnictwa zawodowego.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !!!


  Mistrzostwa ZSEl w tenisie stołowym  
 

Od 27 lutego do 7 marca br. odbywały się w naszej szkole Mistrzostwa Zespołu Szkół Elektrycznych w tenisie stołowym. 32 zawodników podzielonych na trzy grupy rywalizowało ze sobą w systemie każdy z każdym o wejście do finału.
Z grupy pierwszej awansowali: Zdziebłowski Łukasz II d (9 pkt.) i Siejka Kasper III a (8 pkt.), z grupy drugiej: Matusiak Daniel I b (9 pkt.), Czyżewski Krzysztof III c (8 pkt.) a z grupy trzeciej: Kaniewski Michał III Lb (9 pkt.) i Przekwas Piotr III a (9 pkt.).
Po zakończeniu rozgrywek finałowych mistrzem ZSEl w tenisie stołowym został Siejka Kasper III a (5 pkt.), wicemistrzem Zdziebłowski Łukasz II d (4 pkt.) a trzecie miejsce zdobył Czyżewski Krzysztof III c (3 pkt.).


  Współpraca z "ELMEHURT"-em  
 

Na początku marca odbyło się spotkanie dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych p. Piotra Człapińskiego ze współwłaścicielem hurtowni elektrycznej ELMEHURT Sp. J. p. Leszkiem Kisielewskim.
Tematem spotkania było omówienie dalszych perspektyw współpracy polegającej na umożliwieniu realizacji praktyk uczniowskich w zawodzie technik elektryk oraz przyszłym uczestnictwie naszych uczniów w specjalistycznych szkoleniach i pokazach realizowanych przez ELMEHURT.


  VII edycja Konkursu informatycznego  
 

Przypominamy, że upływa termin nadsyłania prac w corocznym Konkursie informatycznym dla uczniów gimnazjów z Włocławka i regionu. Wpłynęło już około 20 prac (czekamy na więcej). Wszystkich uczniów gimnazjów serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. To już VII edycja tego konkursu.

Wręczenie nagród 30 marca podczas Drzwi Otwartych "ELEKTRYKA"

Szczegóły w dziale "Konkursy".


  Dzień Kobiet - 27 zdjęcia  
 

  Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Niepokorni w XX wieku"  
 

Fundacja im S. Batorego oraz Ośredek "Karta", ,ogłosiły 11 konkurs "Historii bliskiej" dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, na temat "Niepokorni w XX wieku".

Uczniowie klasy IIID technikum: Sławomir Czarnik, Marcin Dmoch, Piotr Nadrowski, Marcin kosiński i Jan Biesiada wykonali prezentację multimedialną - "Kazimierz Moczarski jako niepokorny XX wieku", która została wysłana wraz z  komentarzem na konkurs.

Opiekunem uczniów jest nauczycielka historii - D. Chmielewska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu b.r.


  "Zaćmienie księżyca"  
 

W nocy z 3 na 4 marca mogliśmy zaobserwować pełne zaćmienie księżyca. Niestety nie zawsze to co piękne da się dobrze odwzorować na fotografii bez naprawdę dobrego sprzętu.


  "Unia Europejska to moja Ojczyzna - moja Ojczyzna to Unia Europejska"  
 

27 marca 2007 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt pod tytułem "Unia Europejska to moja Ojczyzna - moja Ojczyzna to Unia Europejska, szukam w niej miejsca dla siebie." Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie uczniom ciekawej propozycji dydaktycznej, sprzyjanie integracji i budowaniu pozytywnych relacji interpersonalnych, pokazanie młodzieży różnych perspektyw rozwoju ... chcesz wiedzieć więcej ?


  Bezpieczna szkoła  
 

28. 02. 2007 r. do naszej szkoły zawitał zespół składający się z przedstawicieli Urzędu Miasta, policji i kuratorium sprawdzający stan bezpieczeństwa uczniów oraz nauczyceli w ramach ogólnopolskiego planu "Zero tolerancji". Tego dnia odbyły się spotkania z reprezentacją uczniów, rodziców oraz Radą Redagogiczną.


  Kurs SEP 2007  
 

W dniu 01.03.2007 r. (czwartek) o godz. 15.15 rozpocznie się kurs przygotowujący do egzaminu na świadectwo kwalifikacyjne SEP uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych do 1kV. Kurs przeznaczony jest dla uczniów klas: IV TA, IV TB, IV TC, II Tw, II Pli, 3az. Zajęcia będą się odbywały w sali 304 wg poniższego harmonogramu.
Egzamin końcowy zostanie przeprowadzony przez Komisję Zewnętrzną działającą przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich oddział we Włocławku w dniu 26 marca 2007 roku od godziny 15.30

Dzień
Godzina
Prowadzący
czwartek
01. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Piotr Misiak
17.00 - 18.30
p. Piotr Misiak
poniedziałek
05. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Piotr Misiak
17.00 - 18.30
p. Piotr Misiak
wtorek
06. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Janusz Białobrzeski
17.00 - 18.30
p. Janusz Białobrzeski
środa
07. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Janusz Białobrzeski
17.00 - 18.30
p. Janusz Białobrzeski
poniedziałek
12. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Piotr Misiak
17.00 - 18.30
p. Piotr Misiak
wtorek
13. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Janusz Białobrzeski
17.00 - 18.30
p. Janusz Białobrzeski
czwartek
15. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Piotr Misiak
17.00 - 18.30
p. Piotr Misiak
poniedziałek
19. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Janusz Białobrzeski
17.00 - 18.30
p. Piotr Misiak
wtorek
20. 03. 2007
15.15 - 16.45
p. Janusz Białobrzeski
17.00 - 18.30
p. Janusz Białobrzeski
poniedziałek
26. 03. 2007
15.30
EGZAMIN

Zapisy i szczegółowe informacje p. Piotr Misiak s. 307.


  Zakażenie meningokokowe  
 

Inwazyjna choroba meningokokowa to ciężkie zakażenie przebiegające najczęściej w postaci zapalenia opon mózgowo - rdzeniowych lub posocznicy. Środowiskiem naturalnym bakterii i źródłem zakażenia jest wyłącznie człowiek - zarówno chory jak i nosiciel. Nosicielami bakterii jest 2 - 25% populacji. Bezobjawowe nosicielstwo może utrzymywać się przez kilka miesięcy nie wywołując żadnych objawów choroby... chcesz wiedzieć więcej ?


  Konkurs na stanowisko dyrektora ZSEl rozstrzygnięty  
 

W wyniku postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych, w dniu 21. 02. 2007 r. pozytywną opinię komisji uzyskał mgr Piotr Człapiński, pełniący przez ostatnie pół roku funkcję p. o. dyrektora.
Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.

G R A T U L U J E M Y ! ! !


  Pokazy w UMK w Toruniu  
 


  Walczmy o wyniki  
 

Przypominamy, że trwa konkurs na klasę z najlepszą frekwencją i wynikami w nauce - szczegóły w dziale "Konkursy"


  Telefon zaufania  
 

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 marca 2007 r. rozpoczynamy w szkole dyżur w ramach telefonu zaufania.

Prosimy dzwonić w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 17.00 pod numer (054) 236-37-31 lub kontaktować się poprzez e-mail: telefon.zaufania@zsel.edu.pl


  Informator o szkołach i uczelniach  
 

W dziale "Maturzyści !!!" dodany został link do strony z informacjami o uczelniach wyższycz w Polsce.


  Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny ? - poradnik dla maturzystów  
 

Wszystkie pozycje, które są wykorzystane podczas prezentacji muszą zostać wymienione w ramowym planie prezentacji jako literatura podmiotu (bibliografia podmiotowa) i literatura przedmiotu (bibliografia przedmiotowa). Spis bibliograficzny powinien być sporządzony według porządku alfabetycznego, przy czym pod uwagę bierzemy nazwisko autora tekstu lub - przy autorze nieznanym - tytuł dzieła.

W poniższym linku znajdziecie wzory bibliografii, wzory opisu bibliograficznego książek lub ich fragmentów, utworów literackich w antologii jedno- i wielotomowej, fotografii, filmu, nagrań czy publikacji internetowych.

bibliografia - poradnik dla maturzysty (doc)

  Szkolenie Ka2  
 W dniach 6-7 lutego odbyło się w naszej szkole szkolenie Ka2 dla nauczycieli włocławskich szkół. Szkolenie to obejmowało obsługę oprogramowania firmy Ka2, takiego jak dziennik elektroniczny, plan lekcji czy świadectwa szkolne.


  Konkurs z j. angielskiego  
 

Dnia 02. 02. 2007 r. odbył się konkurs z j. angielskiego z zakresu kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, zorganizowany dla uczniów klas pierwszych Technikum i Liceum. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu elementów kulturoznawstwa,leksyki, gramatyki i pracy z tekstem.

A oto wyniki:

 • 1 miejsce - klasa I Tb
 • 2 miejsce - klasa I Ta i 1 La
 • 4 miejsce - klasa I Te
 • 5 miejsce - klasa I Tc
 • 6 miejsce - klasa I Td
Organizatorem konkursu była mgr M. Wudarczyk (7 zdjęć).


  Turniej Call of Duty  
 

  Jak pływać, to w basenie "ELEKTRYKA"  
 

W pierwszym tygodniu ferii Zespół Szkół Elektrycznych udostępnił swoją pływalnię gimnazjalistom z Włocławka i regionu. Frekwencja dopisała ku zadowoleniu dyrekcji ZSEl jak i młodzieży, która pełna entuzjazmu pluska się w basenie pod okiem ratownika i nauczycieli wf-u z Zespołu Szkół Elektrycznych.


  Nauczycielska Liga Siatkówki  
 

Po jedenastu kolejkach Włocławskiej Ligi Siatkówki Nauczycieli drużyna Zespołu Szkół Elektrycznych zajmuje drugie miejsce z 18 punktami(pierwsze miejsce - SP 23 / G IV - 19 pkt.).
Ostatni mecz z drużyną Szkoły Podstawowej nr 14 wygraliśmy 3:0 (-23, -22, -18).
Oby tak dalej a mistrzowstwo murowane.
W składzie drużyny "ELEKTRYKA" występują: Ryszard Bachorski, Piotr Człapiński, Sławomir Grzegorzewski, Dariusz Kostrzewski, Eugeniusz Pazderski, Tadeusz Wojciechowski, Stanisław Bordoszewski.


  Studniówka 2007 - cz. 5 (38 zdjęć)  
 
  Studniówka 2007 - cz. 4  
 
  Studniówka 2007 - cz. 3  
 
  Studniówka 2007 - cz. 2 (54 zdjęcia)  
 
  Studniówka 2007 - cz. 1 (20 zdjęć)  
 
  Konkurs fotograficzny  
 

Obserwujemy świat od urodzenia, uczymy się od dziecka, fotografujemy ...od narodzin technologii cyfrowej. Dzięki aparatom cyfrowym, każdy może dokumentować wydarzenia, niezwykłe zjawiska i miejsca. Wszystkich naszych Czytelników, którzy fotografują i którzy zainteresowani są pokazaniem człowieka w czasie zabawy, poznawania, eksperymentowania i nauki zapraszamy do udziału w Konkursie fotograficznym pod hasłem: "Od zabawy do nauki". ... czytaj więcej


  EUKLIDES  
 

28 lutego 2007 r. odbędzie się I etap (zawody szkolne) konkursu EUKLIDES (konkurs dla uczniów przedostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych - klasy trzecie technikum i drugie liceum)


  Kangur matematyczny 2007  
 

15 marca 2007 r. (czwartek) o godzinie 9.00 rozpocznie się KANGUR MATEMATYCZNY 2007.
Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 7 zł od uczestnika. Pieniądze należy wpłać do swojego nauczyciela matematyki lub do p. Katarzyny Pilarskiej (sala 208) do 8 stycznia 2007 (poniedziałek).


  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole 11 stycznia 2007 r. W tym dniu w czasie każdej przerwy w czytelni biblioteki szkolnej odbywała się licytacja plakatu WOŚP. Cena wywoławcza wynosiła 5 zł.
Dochód z licytacji przeznaczony został na WOŚP.
W tym czasie trwała również zbiórka pieniędzy. Przedstawiciele SU odwiedzili wszystkie klasy ze specjalnie oznaczonymi puszkami zbierając łącznie kwotę 331,22 zł
Klasy, które zebrały największą kwotę wzięły udział w koncercie kolęd zorganizowanym przez modzież naszej szkoły. Koncert odbył się 12 stycznia.


  Rozstrzygnięcie konkursu informatycznego  
 

Komisja konkursowa dokonała oceny i wytypowała zwycięzcę konkursu informatycznego "Mieszkam w... - wycieczka po okolicy" przeznaczonego dla uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych.

Zwycięzcą został Marcin Wendychowski, uczeń klasy I Te.

G R A T U L U J E M Y ! ! !


  Zabawa choinkowa w "ELEKTRYKU"  
 
  Wigilijne kolędowanie  
 

Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku przygotowali uroczysty koncert kolęd adresowany do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Tradycyjnie koncert wigilijny miał miejsce w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną, w piątek 22 grudnia.
W repertuarze znalazły się kolędy autorstwa Piotra Skargi, Teofila Lenartowicza, Franciszka Karpińskiego i Juliusza Słowackiego zaaranżowane w możliwie najbogatszy sposób, z wykorzystaniem pianina, klarnetu, trąbki, akordeonu i gitar klasycznych oraz elektrycznych. Po koncercie nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się przy wigilijnym stole dzieląc sięopłatkiem i radością świąt (29 zdjęć).
  "ELEKTRYK" w Europie  
 

Okazało się, że o Zespole Szkół Elektrycznych można również przeczytać w zagranicznych biuletynach informacyjnych !!!

www.viehl-radio.de (zakładka wloclawek)


  Turniej "CALL of DUTY"  
 
  "Pamiętamy o Tobie - Św. Mikołaj i ja"  
 W dniach 6-12 grudnia odbyła się w szkole zbiórka pieniędzy na gwiazdkowe upominki dla dzieci z włocławskich domów dziecka. Dwie klasy, które zebrały najwięcej pieniędzy wzięły udział w widowisku charytatywnym.
W wyniku akcji zebraliśmy 380,68 zł (I miejsce klasa II La - 48,84 zł, II miejsce klasa II Td - 46,05 zł) - 16 zdjęć.


  VII edycja Konkursu informatycznego  
 Ogłaszamy coroczny Konkurs informatyczny dla uczniów gimnazjów z Włocławka i regionu. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. To już VII edycja tego konkursu.

Szczegóły w dziale "Konkursy".


  matura 2007  
 

W dziale "Materiały dydaktyczne" i "Maturzyści" informacje na temat struktury i form egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.


  "EUROTRON" w Toruniu  
 

12 grudnia 2006 r. w Toruniu odbył się III Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich województwa Kujawsko-pomorskiego. W ramach zjazdu odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące programu stypendialnego: "Socrates Erasmus", przedsiębiorczości oraz Europejskich Służb Zatrudnienia.
Imprezie towarzyszyła wystawa plakatów promujących ideę wolontariatu europejskiego. W zjeździe udział wzięli przedstawiciele SKE ,,EUROTRON" Jan Biesiada i Marcin Kosiński z klasy IId Technikum Informatycznego wraz z opiekunem p. Dorotą Chmielewską.
Organizatorem przedsięwzięcia było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu. (9 zdjęć)


  Naczycielska Liga Siatkówki  
 

07. 12. 2006 r. w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 odbył się kolejny mecz siatkówki drużyny ELEKTRYKA, tym razem z zespołem ZSI nr 1 (11 zdjęć)


  06. 12. 2006 r. - otrzęsiny klas pierwszych  
 
  Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej  
 

25 listopada b.r. odbył się w Toruniu etap okręgowy olimpiady. ZSEL reprezentowali: Łukasz Skalski i Paweł Rogowski z klasy III C technikum elektronicznego.


  III Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym  
 

24 listopada b.r. w Toruniu odbył się etap regionalny Konkursu Wiedzy o Samorządzie dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:

 • Dominika Maliszewska kl. III La
 • Emil Nowakowski kl. IV Tb


  Dar serca  
 

10 października zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę pieniędzy dla chorej na raka koleżanki, uczennicy Zespołu Szkół nr 5 we Włocławku.
Zebraliśmy 209,38 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski


  Moja szkoła w Unii Europejskiej  
 

Już po raz piąty Zespół Szkół Elektrycznych przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego: "Moja szkoła w UE", przeznaczonego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Celem programu jest poszerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat UE i zachęcanie jej do dyskusji nad wartościami kształtującymi współczesną Europę.
Ważnym elementem programu będzie konkurs na esej dotyczący idei zawartych w Traktacie Rzymskim i ich wpływu na dalszy proces integracji europejskiej.


Organizatorem programu jest UKIE, a koordynatorem Szkolny Klub Europejski "EUROTRON".


  Przez wieki z elektroniką  
 

W dniu 23 listopada, w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się spotkanie z przedstawicielami nauki i przemysłu w Niemczech pod hasłem: "Przez wieki z elektroniką".
Profesor Thomas Von Grote z Uniwersytetu w Brunszwiku przedstawił wykład na temat: "Rozwoju łączności, od wynalezienia telegrafu do narodzin dzisiejszej telefonii komórkowej GSM", a inżynier Helmut Kern, właściciel przedsiębiorstwa branży elektronicznej MERATRONIK z Hamburga, wygłosił prelekcję na temat: "Powstawanie pól elektromagnetycznych i rozchodzenie się fal radiowych". i prelekcja poparte były bardzo ciekawymi, działającymi ...(48 zdjęć)


  Żałoba narodowa  
 


  Konkurs  
 

Ogłosiliśmy dwa nowe konkursy. Szczegóły w dziale "Konkursy"


  Próbne egzaminy maturalne  
 

Próne egzaminy maturalne rozpoczęte !!! W dniach od 15. 11. do 17. 11. uczniowie zdający w tym roku egzamin maturalny podeszli do "próbnej matury". Mimo, że uczestnictwo w niej nie jest obowiązkowe to stanowi dobry sprawdzian wiedzy i odporności psychicznej, pozwalający wyeliminować ewentualne braki i niedociągnięcia.

życzymy powodzenia !!!


  Narodowe Święto NIepodległości  
 

        Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Na czas obchodów Narodowego Święta Niepodległości wybrano dzień, w którym Rada Regencyjna przekazała władzę nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu.
W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca (data podpisania Manifestu PKWN), jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski.
Dopiero 21 lutego 1989 roku (w trakcie obrad Okrągłego Stołu), ustawą Sejmu IX kadencji, przywrócono obchody Narodowego święta Niepodległości na dzień 11 listopada.


  Obchody Narodowego Dnia Niepodległości  
 

         10. 11. 2006 r. w naszej szkole odbyły się obchody Narodowego Dnia Niepodległości połączone z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych i przekazaniem sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Uczniowie i nauczycieli obejrzeli akademię oraz wystawę pt. "Karty historii" prezentującą wydawnictwa albumowe, atlasy, książki historyczne ukazujące uczniom trud kolejnych pokoleń Polaków w dochodzeniu do niepodległości (34 zdjęcia).


  Spotkanie ze stypendystami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego  
 

         07. 11. 2006 r. władze miasta Włocławka spotkały się z uczniami, którzy otrzymali stypendia Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
Przypomnijmy, są to: Maciej Raczkowski (Zespół Szkół Elektrycznych), Agnieszka Stawicka (III Liceum im. Marii Konopnickiej), Monika Suwalska (II Liceum im. Mikołaja Kopernika), Iwona Waryszewska (IV Liceum im. K. K. Baczyńskiego) oraz Emilia Zydel ( Zespół Szkół Ekonomicznych) (5 zdjęć).


  Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego  
 

        6 listopada 2006 roku o godzinie 13:00 w Dworze Artusa w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów przyznanych przez Zarząd Województwa. Przyznano 26 nagród w zakresie nauki, kultury i sportu, mając na uwadze wybitne osiągnięcia uhonorowanych osób w prowadzeniu działalności społecznie użytecznej, służącej wszechstronnemu rozwojowi województwa kujawsko - pomorskiego. Przyznane wyróżnienia mają być również motywacją do podejmowania nowych inicjatyw artystycznych, samodzielnych i zespołowych prac badawczych, publikacji i wynalazczości. Ponadto uhonorowano 68 studentów z wyższych uczelni województwa kujawsko - pomorskiego za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze oraz uczniów dziennych liceów i techników prowadzonych przez powiaty województwa kujawsko - pomorskiego, przyznając stypendia (w tym także Maciejowi Raczkowskiemu - uczniowi klasy I Td Technikum przy Zespole Szkół Elektrycznych) dla 103 osób na rok szkolny 2006/2007. (10 zdjęć).


  "Góra Grosza"  
 

        Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Góra Grosza", której celem było zebranie środków na dofinansowanie rodzinnych domów dziecka... (14 zdjęć)


  III Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym  
 

27 października 2006 roku odbył się etap szkolny Konkursu organizowanego przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestniczyło w nim 12 uczniów klas maturalnych naszej szkoły.

Najwyższe lokaty uzyskali:

 • Dominika Maliszewska z kl. III La
 • Emil Nowakowski z kl. IV b
Zostali oni zakwalifikowani do II etapu rejonowego, który odbędzie się w listopadzie b.r.


  Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej  
 

20 października odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o UE. Uczestniczyło w niej 15 uczniów naszej szkoły.

Najwyższe lokaty uzyskali:

 • Agnieszka Jagodzińska z kl. IVc
 • Łukasz Skalski z kl. IIIc
 • Paweł Rogowski z kl. IIIc
Kolejny etap odbędzie się w listopadzie w Toruniu.

P O W O D Z E N I A !!!


     
 


  Stypendium Prezesa Rady MInistrów  
 

        Miło nam jest poinformować, że uczeń naszej szkoły - Łukasz Skalski (III Tc), otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2006/2007.
Stypendystą Prezesa Rady Ministrów może zostać jeden uczeń publicznej (lub niepublicznej z uprawnieniami szkoły publicznej) szkoły średniej, który w wyniku rocznej klasyfikacji uzyskał najwyższą średnią ocen, uprawniającą do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem (wymagana średnia ocen wynosi minimum 4,75) i co najmniej dobrą ocenę zachowania.
Stypendystą może zostać także uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

G R A T U L U J E M Y    !!!


  Olimpiada Wiedzy Technicznej  
 

        W dniu 27 października 2006 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XXXIII już edycji Olipiady Wiedzy Technicznej.
Brało w nim udział 5 uczniów z klas: IV Tc i III Tc (Łukasz Skalski, Franciszek Semenowicz, Tomasz Bednarski, Sebastian Woltersdorf i Paweł Rogowski).
Uczestnicy rozwiązali po trzy zadania z zakresu elektroniki oraz odpowiedzieli na 15 pytań testowych z elektroniki, elektrotechniki, fizyki i mechaniki.
Wyniki poznamy już wkrótce.


  Poznajemy Warszawę  
 

        24. 10. 2006 r. uczniowie z klasy II Tc i II Tf odbyli wycieczkę do stolicy, gdzie zwidzili m.in. Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto i Zamek Królewski.

Opiekunami wycieczki byli: Aneta Jakubowska, Barbara Gębicka, Katarzyna Korpowska oraz Iza Wojtasik. (21 zdjęć)


  Wycieczka dydaktyczna  
 

        W dniu 23.10.2006 klasa IV Tc pod opieką Jarosława Dąbrowskiego i Tadeusza Chojeckiego uczestniczyła w pokazie zorganizowanym przez firmę RENEX z Włocławka - http://www.renex.com.pl/ (14 zdjęć).


  Nauczycielska liga siatkówki - mecz 2  
 

27. 10. 2006 r. w Szkole podstawowej nr 18 odbył się drugi mecz siatkówki drużyny ELEKTRYKA, tym razem z ekipą SP18 (15 zdjęć)


  Dziennik elektroniczny  
 

        Uzyskaliśmy materiały dotyczące uruchomienia w naszej szkole dziennika elektronicznego. W chwili obecnej dokonujemy wdrożenia programu.
W dniu 8 listopada o godz. 14:10 w sali 401 odbędzie się szkolenie wychowawców. Szkolenie dla pozostałych nauczycieli planujemy zrealizować po dokonaniu wymaganych wpisów przez wychowawców (ok. 2 tygodnie później).


  Konkurs informatyczny  
 

Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów ZSEl


  Święto bibliotek szkolnych  
 

        23 pażdziernika był świętem wszystkich bibliotek szkolnych ustanowionym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego istniejące od 1970 r.
        Obchody święta poprzedziły specjalne lekcje zakończone mini konkursem oraz wystawa.
        W dniu święta w czytelni można było oglądać książki polecane w różnych akcjach czytelniczych, nowości książkowe zakupione do naszej biblioteki - 350 tytułów, nowości na płytach DVD (lektury szkolne, wielka kolekcja Sławnych Malarzy) oraz wydawnictwa edukacyjne na płytach CD. (10 zdjęć)


  Nauczycielska liga siatkówki - mecz 1  
 

20. 10. 2006 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się mecz siatkówki pomiędzy drużyną ELEKTRYKA a MOW (23 zdjęcia)


  Wycieczka dydaktyczna  
 

11. 10. 2006 r. klasa 3 Td wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Celem wycieczki był gmach Sejmu RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. (17 zdjęć)


  "Dzień nauczyciela"  
 
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia... (15 zdjęć)


  Alias  
 

Od sierpnia jesteśmy również dostępni pod adresem www.zsel.eu


  Maturzyści  
 

Nowy link w "menu" dla maturzystów. !!!


  Podziękowania od Prezydanta MW  
         "Pragnę złożyć na ręce Pana Dyrektora serdeczne podziękowania dla opiekunów Szkolnych Klubów Europejskich, nauczycieli, jak również społeczności uczniowskiej, biorącej udział w radosnej manifestacji poparcia jedności w Europie..."


  Festyn w Biskupinie  
 

        Uczniowie z klas pierwszych oraz nauczyciele odwiedzili Biskupin w ramach wycieczki integracyjnej. Tegoroczny festyn zatytułowany był "Rzymianie i Barbarzyńcy". Można było obserwować walki gladiatorów i różnorodne zajęcia mieszkańców starożytnego Rzymu. Między innymi: żmudne układanie mozaiki z kolorowych kostek czy budowę drogi według rzymskich prawideł. Tajniki rzemiosła ujawnią wytwórcy lampek oliwnych, szklanych paciorków, czy misternych ozdób. Odbyły się pokazy mody rzymskiej i degustacje specjałów kuchni rzymskiej. Rzymski legion z I - II wieku naszej ery (Stowarzyszenie Pro Antiqua z UMCS w Lublinie) rozbił w Biskupinie obóz marszowy. Legioniści zaprezentowali musztrę, uzbrojenie żołnierzy i Scorpio (specjalne urządzenie oblężnicze i do walki). Zaprezentowali też słynną taktykę legionów podczas licznych potyczek z grupami wojów z Barbaricum, między innymi z Polski, Białorusi, Anglii i Niemiec (17 zdjęć).


  Rekonstrukcja bitwy nad Bzurą - 17. 09. 2006  
 

        17. 09. w Brochowie k. Sochaczewa odbyła się rekonstrukcja bitwy nad Bzurą, którą mieli okazję obejrzeć uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. (74 zdjęcia)


  "Sprzątanie Świata" - 16. 09. 2006 r.  
 

        16 września uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców "Sprzątali Swiat".
Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: "Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady".
Koordynatorem szkolnej akcji, tradycyjnie, był Samorząd Uczniowski naszej szkoły. (15 zdjęć)


  Startuje kółko fotograficzne  
 

        Jeśli interesujesz się fotografią, chcesz poznać różne techniki wykonywania zdjęć, poznać budowę i obsługę aparatów analogowych i cyfrowych oraz w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu fotograficznego zapraszam na zajęcia kółka fotograficznego.

Wszelkich informacji udziela opiekun koła p. Piotr Misiak (sala 307).


  Matura 2007  
 

Lista tematów na część ustną egzaminu maturalnego z języka polskiego w roku szkolnym 2006/2007 do ściągnięcia w formacie .doc w materiałach dydaktycznych


  Rozpoczęcie roku szkolnego  
 

Stało się !!! Początek roku szkolnego za nami.


  Wywiadówka !!!  
 

13. 09. (środa) od godziny 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami.


  Rada pedagogiczna  
 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 31 sierpnia br. o godzinie 10.00


  Rozpoczęcie roku szkolnego  
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2006 r. o godzinie 8.30


  Wakacje !!!