WAKACJE!!!
Stypendia Unijne 2006/2007

    Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych mogą ubiegać się o pomoc materialną w formie stypendium:

 • Stypendium Socjalnego - dla uczniów z terenu miasta i gminy Włocławek u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 316 zł. netto. Termin składania wniosków do 15 września 2006r. - bliższych informacji udziela pedagog szkolny p. Bożena Molenda


 • Stypendium z Europejskiego Funduszu Społecznego (unijne) - dla uczniów technikum i liceum zamieszkałych na terenach wiejskich, w miastach do 5 tyś. mieszkańców, w miastach od 5 tyś. do 20 tyś. mieszkańców w których nie ma szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą a dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł. netto i średnia ocen za poprzedni rok szkolny wynosi minimum 3.0, ocena z zachowania co najmniej poprawna. Termin składania wniosków do 31 lipca 2006r. bliższe informacje i wnioski do pobrania w pokoju 25.23. 06. 2006 r. - zakończenie roku szkolnego 2005/2006
22. 06. 2006 r. - "Dzień sportu"

    Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się tradycyjne "Dni sportu", poświęcone zabawom na świeżym powietrzu, krzewieniu kultury fizycznej i integracji środowiska szkolnego.
W trakcie imprezy rozegrano mecz siatkówki, oraz mecz piłki nożnej- nauczyciele kontra uczniowie. W pierwszym meczu kadra nauczycielska rozgromiła, po wspaniałej walce, zespół uczniów 3 do 0. W spotkaniu piłkarskim obie drużyny walczyły z dużym zacięciem uzyskują w trakcie przewidzianego czasu gry, wynik 2 do 2. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne, w których zespół nauczycieli, honorowo ustąpił pola młodzieży szkolnej w stosunku 1 do 5. Tak więc wynik końcowy to 7 do 3 dla zespołu uczniów "ELEKTRYKA" - GRATULUJEMY !!!
Biwak w SITNICY

    Już po raz ósmy UKS "ELEKTRYK" wyjechał na biwak do SITNICY, gdzie po raz kolejny uczniowie mieli okazje przjść brzegiem jeziora w warunkach suruiwalowych. Drogę którą, każdy musi zapamietać. Raz po pas w wodzie, raz po kolana w błocie. Nutura chojnie obdarowała te okolice, więc było można pocieszyć oko przyrodą. Oczywście nieobyło sie bez rozgrywek miedzy klasowych, które zawsze wywołują dużo emocji i śmiechu.
III Mistrzostwach w Ratonictwie Wodnym

    27-28 maja 2006 r. drużyna SEKCJI RATOWNICTWA WODNEGO UKS"ELEKTRYK", gościła w Bydgoszczy na III Mistrzostwach w Ratonictwie Wodnym im. Kazimierza "SZYMKA" Szymicewicza.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych efekty były zadowalające.

Życzymy dalszych sukcesów
Egzamin z przygotowania zawodowego - technik informatyk - 19. 06. 2006 r.
Pamięć pozostanie !!!
    14 czerwca 2006 roku zasnął w Panu Wojciech Kowalczyk - pomysłodawca i twórca Włocławskiego Portalu Internetowego www.q4.pl. Wielki przyjaciel Nasz i Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Na zawsze pozostanie w naszych myślach, modlitwach, rozmowach ....Grono Pedagogiczne i Uczniowie


Egzamin z przygotowania zawodowego - Technikum dla dorosłych - 07. 06. 2006 r.
Egzamin z przygotowania zawodowego - 06. 06. 2006 r.
Wreczenie swiadectw maturalnych !!!
VI WŁOCŁAWSKA PARADA SCHUMANA - 9 MAJA 2006
Egzamin maturalny czas zacząć - powodzenia !!!
Pożegnanie z maturzystami

    28. 04. 2006 r. odbyło się uroczyste wręczenie świadectw w klasach kończących w tym roku szkołę średnią. Przed nimi jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Życzymy powodzenia
Z "EUROTRONEM" do Kartuz"

    Przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego w ZSEl wizęli udział w VI Ogólnopolskim Zlocie Szkolnych Klubów Europejskich, który odbył się w Kartuzach w dniach 21 - 22 kwietnia b.r.
Celem zlotu była integracja młodzieży Klubów europejskich, wymiana doświadczeń i wiedzy na temat członkostwa Polski w UE oraz wyśmienita zabawa. W zlocie brały udział szkoły zrzeszone w Stowarzyszeniu Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, do których nasza szkoła należy od 1995 r. jako jedyna z terenu Włocławka.
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

    8 kwietnia 2006 r. odbył się w Nakle etap finałowy Wojewódzkiego Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu był Tadeusz Zwiefka - Poseł do Parlamentu Europejskiego. Uczestnikami konkursu była młodzież szkół ponadgimnazjalnych województwa Kujawsko - Pomorskiego.
W konkursie udział wzięło 2 uczniów "Elektryka": Jan Biesiada z kl. IId i Łukasz Skalski z kl. IIc
Drzwi otwarte

    7 kwietnia od godz. 10.00 do 16.00 w Zespole Szkół Elektrycznych odbywały się Drzwi otwarte, w trakcie których gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Elektrycznych. Oprócz zwiedzania szkoły można było obserwować pokazowe zajęcia w pracowniach: elektronicznej, informatycznej, elektrycznej, maszyn elektrycznych i wysokich napięć jak również zajęcia teoretyczne.
III Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego

    7 kwietnia od godz. 12.00 do 16.00 w Zespole Szkół Elektrycznych odbywały się Targi Wyrobów i Usług Szkolnictwa Zawodowego zorganizowane przez Zarząd sekcji Szkolnictwa Zawodowego przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego połączone z drzwiami otwartymi szkoły. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół zawodowych z terenu Włocławka oraz bazą dydaktyczną Zespołu Szkół Elektrycznych. Oferta ta skierowana była głównie do uczniów gimnazjów a także licealistów i wszystkich osób zainteresowanych szkolnictwem zawodowym we Włocławku.
Wręczenie nagród w konkursie informatycznym: "Przyroda otaczającego mnie świata"

    W dniu 7 kwietnia 2006 roku, podczas "Drzwi otwartych" szkoły, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie informatycznym: "Przyroda otaczającego mnie świata", zorganizowanym przez nauczycieli informatyki Zespołu Szkół Elektrycznych. Uczestnikami konkursu byłi uczniowie szkół gimnazjalnych z regionu Włocławka. Nagrody wręczane podczas uroczystości zostały ufundowane przez włocławskie firmy informatyczne: Micron, Pro Futuro i Bonus Serwis.
Wręczenie nagród w konkursie: "I live in a cool place"

    W dniu 7 kwietnia 2006 roku, podczas "Drzwi otwartych" szkoły, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie: "I live in a cool place" pod patronatem Prezydenta miasta Włocławek, zorganizowanego przez nauczycieli j. angielskiego Zespołu Szkół Elektrycznych.
Rozstrzygnięcie konkursu "Przyroda otaczającego mnie świata"

    W dniu 24 marca 2006 roku Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia konkursu informatycznego na prezentację multimedialną "Przyroda otaczającego mnie świata".
WYCIECZKA SZKOLNA dla pasjonatów histori

Termin wycieczki : 7 - 9 czerwca 2006 roku
Koszt : 200 zł (przejazd, zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, bilety wstępu, ognisko)
Miejsce noclegu: Twierdza Boyen w Giżycku

  Trasa zwiedzania:

 • Kościół Katedralny w Płocku
 • Zamek w Nidzicy
 • Pola Grunwaldu
 • Giżycko, okolice Wielkich Jezior Mazurskich
 • Zamek - Kętrzyn
 • Zamek - Ryn
 • Zamek - Reszel
 • " Wilczy Szaniec - wojenna kwatera Adolfa Hitlera
Wszelkie pytania związane z wycieczką proszę kierować do nauczyciela historii - Agnieszki Niewiadomskiej


Konkurs 'Skandynawia daleka czy bliska ?'SKANDYNAWIA daleka czy bliska ?

25 marca br. w Bydgoszczy odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Skandynawii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie ZSEl:

 • Marcin Dmoch kl II Td
 • Marcin Kosiński kl II Td
 • Roman Pacholczyk kl III Tb
Celem konkursu było poszerzenie i propagowanie wiedzy na temat Skandynawii w zakresie: geografii, kultury, integracji europejskiej oraz historii państw tego regionu.


Rozstrzygnięcie konkursu "I live in a cool place"

    W dniu 24 marca 2006 roku Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia konkursu "I live in a cool place"

szczegóły
Konkurs historyczny    Kółko historyczne Zespołu szkół Elektrycznych ogłasza konkurs dla uczniów ZSEl - "Wywiad ze świadkiem historii II wojny światowej"


Szkolenie

    16. 03. 2006 r., na terenie naszej placówki odbyło się szkolenie dla administratorów szkolnych sieci internetowych, związane z właśnie wprowadzanym do szkół "Dziennikiem internetowym". Szkolenie poprowadził szef działu IT telewizji kablowej "SATFILM" - Piotr Zakrzewski
Rozstrzygnięcie konkursów - "Rola Kobiety w Unii Europejskiej"


Wyniki ankiety "Rola Kobiety w Unii Europejskiej"


Mistrzostwa SZS w Tenisie Stołowym

    W dniu 15 lutego 2006 w Zespole Szkół Elektrycznych odbyły się Mistrzostwa SZS w Tenisie Stołowym Gimnazjów miasta Włocławka i okolic. Zawody odbyły się w ramach ferii na sportowo.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

 • I - Niewiadomska Paulina - Gimnazjum Choceń
 • II - Skonieczna Magdalena - Gimnazjum Choceń
 • III - Majda Beata - Gimnazjum Bobrowniki
 • IV - Nowakowska Magdalena - Gimnazjum Bobrowniki
 • V - Kopczyńska Iwona - Gimnazjum Bobrowniki
 • VI - Gasińska Monika - Gimnazjum Chalin
Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:
 • I - Glonek Rafał - Gimnazjum Choceń
 • II - Machalski Dawid - Gimnazjum Choceń
 • III - Góralski Cezary - Gimnazjum Choceń
 • IV - Przybyłowski Radosław - Gimnazjum Choceń
 • V - Małkowski Radosław - Gimnazjum Chalin VI- Maliszewski Michał - Gimnazjum Chalin
Opiekunowie zwycięskich drużyn: Wioletta Sikorska - Gimnazjum Choceń, Tomasz Chyliński - Gimnazjum Choceń, Piotr Gajewski - Gimnazjum Chalin, Waldemar Gutowski - Gimnazjum Bobrowniki

Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Elektrycznych - mgr Emilia Lasek i mgr Ryszard Bachorski.


Konkurs: "Kobieta w Unii Europejskiej" rozstrzygnięty !!!

        13 lutego br. Komisja konkursowa dokonała oceny prac nadesłanych na Konkurs "Kobieta w Unii Europejskiej". W skład Komisji weszli: Dorota Chmielewska (nauczyciel ZSEl., opiekun klubu europejskiego), Arkadiusz Gołębiewski (przedstawiciel UM Włocławek), Anna Litke(nauczyciel ZSEl.), Dorota Majchrowicz (nauczyciel ZSEl.), Bożena Piętowska (nauczyciel Zespołu Szkól nr 5 we Włocławku, Joanna Wiewiórska (nauczyciel ZSB we Włocławku).

Więcej informacji tutaj


Dziś "TŁUSTY CZWARTEK" - mniaaaaaaaaaaaaaaam !!!

    Tłusty Czwartek był niegdyś początkiem Tłustego Tygodnia - czasu wielkiego obżarstwa. Początkowo nasi przodkowie objadali się słoniną, boczkiem i mięsem, które suto zapijano wódką. Teraz dzień ten kojarzy się głównie z pączkami. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka - nie będzie się mu wiodło. Polakom to chyba jednak nie grozi - co roku w Tłusty Czwartek przeciętny Polak zjada 2,5 pączka na głowę, a wszyscy Polacy w tym czasie pochłaniają ich prawie 100 milionów.
Historia pączka sięga czasów rzymskich. Ostatnie dni karnawału w starożytnym Rzymie były czasem zabawy i obfitego jedzenia i picia. Wszyscy z lubością spożywali wówczas tłuste potrawy, w szczególności pączki. W Polsce zwyczaj smażenia tego specjału pojawił się w XIX wieku. Pierwsze pączki wcale nie przypominały dzisiejszych. Pieczono je z chlebowego ciasta, nadziewanego słoniną i smażonego na smalcu. Dopiero w XVI wieku zaczęły pojawiać się słodkie wypieki w postaci racuchów, blin i pampuchów."ELEKTRYK" górą !!!

    Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces. W pierwszej edycji konkursu "Programowanie to moje hobby", zorganizowanego w Bydgoszczy przez Koło Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Najlepszy program napisał Jan Biesiada, który zajął drugie miejsce (pierwszego nie przyznano) a Arkadiusz Sarzyński zdobył wyróżnienie.
Opiekunem uczniów był Sławomir Grzegorzewski

Mistrzostwa Włocławka w koszykówceNA KONIEC WYGRANA !!!

    Swoje występy w rozgrywkach o Mistrzostwo Włocławka drużyn grupy B ze szkół ponadgimnazjalnych, zakończyła reprezentacja naszej szkoły prowadzona przez mgr Arkadiusza Pazderskiego.
Po wcześniejszych porażkach nasza reprezentacja na osłodę wygrała z LMK 63:55 (17:17)(10:4)(14:17)(22:17)
Dla naszej drużyny punktowali: Dawid Kretkowski - 29, Paweł Błaszak - 14, Krzysztof Przybyszewski - 10, Paweł Sobociński - 6, Piotr Płotkowski - 4, Łukasz Szałek - 0, Sławomir Jóźwiak - 0.
Nasza drużyna zakończyła rozgrywki z bilansem 1:4 i zajęła 4 miejsce w grupie wyprzedzając jedynie ZST.


Konkurs na najlepszy film  regulamin konkursu


VI edycja Konkursu informatycznego

    Zespół Szkół Elektrycznych zaprasza wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu informatycznego. Tematem tegorocznej edycji jest "Przyroda otaczającego mnie świata".


Nowy termin zebrań z rodzicami!!!

Przełożone zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 1.02 (środa) od godziny 16:30. Zapraszamy!!!


Wystawa fotograficzna naszego absolwenta

    W dniach 29. 01. - 24. 02. 2006 r. odbywa się, w Gdańskiej Galerii Fotografii wystawa pt. "Pejzaże przelotne", autorstwa absolwenta naszej szkoły (1983-1988) - Dariusza Bógdała. (www.fotoznieba.pl)
Indeks dla "ELEKTRYKA"

    Dwóch uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku uczestniczyło w III etapie finału II Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 27 stycznia b. r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
Laureatem konkursu został Radosław Dębowski z kl. IV technikum elektronicznego, który otrzymał indeks na europeistykę UMK w Toruniu.
Tytuł finalisty konkursu Wiedzy o Samorządzie uzyskał Radosław Kozłowski z klasy IV technikum elektronicznego.

         
Studniówka 2006

    20 stycznia uczniowie klas maturalnych oraz grono pedagogiczne naszej szkoły bawiło się na balu sudniówkowym.
Oto pierwsze zdjęcia z tegorocznego balu. Obiecujemy, że w miarę upływu czasu galeria będzie się powiększać.
Zebrania z rodzicami odwołane !!!

Z uwagi na niskie temperatury i problemy z komunikacją zebrania z rodzicami, przewidziane na środe (25 stycznia) zostają odwolane. O nowym terminie poinformujemy. Przepraszamy.


Studniówka - 20 styczeń 2006 rok.
 
Matura - sesja zimowa

    9 stycznia 2006 r. odbył się w "ELEKTRYKU" egzamin maturalny z j. polskiego.
"EUROELEKTRA" 2005

    9 stycznia2006 r. odbyły się zawody okręgowe II stopnia Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA". Decyzją Rady Naukowej i Komitetu Głównego Olimpiady do konkursu zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły:

 • w grupie elektrycznej
  • Bartosz Klukaczewski
  • Sławomir Różański
 • w grupie elektronicznej
  • Bartosz Kozicki
  • Grzegorz Pawłowski
  • Łukasz Sadowski
  • Rafał Wojtyna
Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy. Opiekunem uczniów i jednocześnie członkiem Okręgowej Komisji Konkursowej był p. dr inż. Andrzej Aftański oraz p. mgr inż. Andrzej Krieger.
Zabawa mikołajkowa w "ELEKTRYKU"

    7 stycznia2006 r. odbyła się w "ELEKTRYKU" zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników szkoły zorganizowana przez nauczycieli przy współpracy uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych. Zabawa była przednia a najbardziej zadowolone były "maluchy".
WOŚP
Wigilia w "ELEKTRYKU"
Spotkanie z Tadeuszem Zwiefką.

    21 grudnia 2005 r. odbyło się spotkanie młodzieży Szkolnych Klubów Europejskich miasat Włocławek z eurodeputowanym Tadeuszem Zwiefką. W spotkaniu uczestniczyli członkowie SKE "EUROTRON" wraz z opiekunem p. Dorotą Chmielewską.
Konkurs: "Kobieta w Unii Europejskiej"

    Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w konkursie na referat lub prezentację multimedialną organizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku pod patronatem Urzędu Miasta Włocławek.

Hasło konkursu Kobieta w Unii Europejskiej.

Zadania konkursowe:

 • referat (10 - 15 stron maszynopisu, do trzech autorów) na temat: Kobieta i jej sprawy w prawodawstwie UE,
 • prezentacja multimedialna (15 minut, do trzech autorów) tematy do wyboru:
  • Unijne organizacje kobiece i ich praca,
  • Sylwetka sławnej kobiety pracującej lub związanej z UE.
Prace prosimy nadsyłać do 10 lutego 2006 roku pod adres:

  regulamin konkursu


Próbna matura - 15-19. 12. 2005 r.
"Pamiętamy o Tobie - Św. Mikołaj i ja"

    6 grudnia odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna "Pamiętamy o Tobie - Św. Mikołaj i ja". Przedstawiciele S.U. zorganizowali zbiórkę pieniędzy, z której dochód zostanie przeznaczony dla dzieci z włocławskich Domów Dziecka, Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek i świetlicy Oratorium. W akcję bardzo chętnie włączyli się pracownicy i uczniowie szkoły. Zebraliśmy 562,19 PLN. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski ZSEl
I Miedzynarodowy Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

    W dn 3-4 grudnia b.r. EUROTRON uczestniczył w I Międzynarowowym Zlocie Klubów Europejskich, który odbył się w Warszawie. Celem spotkania była wymiana informacji i doświadczeń, nawiazanie między klubami kontaktów oraz prezentacja osiągnięć 26 najprężniej działajacych klubów w kraju. Nieformalną częścią zlotu był Wieczór Europejski. W Zlocie udział wzięła 20 osobowa grupa nauczycieli i młodzieży z Białórusi i Ukrainy. Ze względu na międzynarodowy charakter spotkania, warsztaty odbywały się w języku angielskim. Organizatorem spotkania była Polska Fundacja im. Roberta Schumana. W zjezdzie uczestniczyli: Adam Górczyński i Dawid Kotlarz z kl. IIIb Technikum Elektronicznego wraz z opiekunem p.Dorotą Chmielewską.
2 Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

    7 grudnia, w salach konferencyjnych hotelu "Filmar" w Toruniu, odbył się 2 Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich". Celem spotkania było przedstawienie dotychczasowych osiągnięć programu "E-Twinning" (E-Twinning jest częścią programu Unii Europejskiej E-Lerning. Polega na znalezieniu szkoły partnerskiej i stworzeniu wspólnego projektu z wykorzystaniem możliwości, jakie daje komputer i Internet.) w postaci wybranych projektów oraz organizajcja nowych. Ponadto zaprezentowano program edukacyjny Socrates Comenius dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz ze wspomagającymi narzędziami internetowymi.
W Konferencji brali m.in. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Chmielewskiej.
Finał konkursu na projekt karty świątecznej - Urząd Miasta Włocławek

    6 grudnia w Urzędzie Miaskim we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym na projekt karty świątecznej. Organizatorem konkursu było Biuro promocji Miasta i Integracji Europejskiej UM.
Uczeń naszej szkoły - Wojciech Osmałka, zdobył wyróżnienie. GRATULUJEMY !!!
Konkurs wiedzy o Samorządzie Terytorialnym!!!

    Czterech uczniów naszej szkoły uczestniczyło w rejonowym etapie konkursu wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Toruniu. W konkursie tym R. Kozłowski i R.Dębowski z klasy IV TE zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Opiekunem uczniów była mgr D. Chmielewska


Konferencja - "Żółtaczce w szkole - stop!"

    1 grudnia w auli Urzędu Miasta Włocławek odbyła się konferencja regionalna pt. "Żółtaczce w szkole - stop!".
Hospitacja diagnozująca

    29 listopada została przeprowadzona w naszej szkole, na lekcji "programowanie strukturalne i obiektowe", hospitacja diagnozująca. Celem tej hospitacji było sprawdzenie działań i umiejętności uczniów, którzy mieli wykazać się znajomością i umiejętnością stosowania poznanych elementów programowania w języku Pascal. Postawione zadania i problemy młodzież rozwiązała bezbłędnie.
Zajęcia otwarte dla ucznów podstawówek

    25 listopada, członkowie szkolnego koła chemicznego "Alchemik", przeprowadzili zajęcia otwarte dla ucznów szkoły podstawowej nr 20.
Zainteresowani problemami środowiska, uczniowie mogli w trakcie prezentacji zapoznać się z właściwościami wody, jej lepkością, ściśliwością i napięciem powierzchniowym. Samodzielnie wykonując doświadczenia, zdobyli wiedzę doskonale się przy tym bawiąc.
Zajęcia obserwowali zainteresowani nauczyciele z różnych szkół.
Stypendium !!!

Adam Górczyński - uczeń klasy III Tb został laureatem stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i wysoką frekwencję, uzyskane w roku szkolnym 2004/2005.
"Kiedy las umiera jesienią, budzi się jego dusza" - finał

    Dnia 16 listopada br. w gmachu Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Toruńskiej we Włocławku odbyła się impreza podsumowująca pracę promocyjno - edukacyjną Nadleśnictwa Włocławek.
    Przedsięwzięcie zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości reprezentujących Lasy Państwowe, władze samorządowe , instytucje oświatowe i ośrodki promujące ochronę przyrody.
    Tego dnia nastąpiło przede wszystkim podsumowanie i rozstrzygnięcie szeregu konkursów przyrodniczo-leśniczych, których uczestnikami były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu.
    Rozdaniu nagród towarzyszyło szereg imprez, zorganizowanych dla młodzieży Zespołu Szkół Elektrycznych. Były to wystawy, wykłady i prelekcje leśników o tematyce przyrodniczej, konkursy plastyczne promujące ekologię i wiedzę o przyrodzie.
    Wszystkie działania i przedsięwzięcia realizowane tego dnia odbyły się pod wspólnym hasłem: "Kiedy las umiera jesienią, budzi się jego dusza".
Obchody "Święta Niepodległości"

    16 listopada odbyły się obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w trakcie których młodzież z naszej szkoły oraz zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie słowno-muzyczne. Jednocześnie odbył się finał konkursu "Drogi do niepodległości", do którego zakwalifikowały się zaspoły klas: III Tb, III Tc, III Lb, II La, II Tb, II Tc i II Td.
Jury w składzie: mgr A. Niewiadomska, mgr K. Korpowska i mgr I. Woźniak-Jackowski wyłoniło zwycięzców nagrodzonych dyplomami i nagrodami książkowymi.
I miejsce zajęli przedstawiciele klasy III Tb, drugie III Lb a trzecie IITb

G R A T U L U J E MY !!!
Ślubowanie pierwszoklasistów
"Drogi do niepodległośći" - eliminacje - 10. 11. 2005 r."

    10 listopada - w przededniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiciele wszystkich klas z naszej szkoły, zmagali się w eliminacjach konkursu "Drogi do niepodległości", którego uroczysty finał odbędzie się 16 listopada.

Opiekunem uczniów i organizatorem konkursu jest mgr Agnieszka Niewiadomska.
Eliminacje "EUROELEKTRA" - 10. 11. 2005 r."

    10 listopada odbyły się eliminacje szkolne ogólnopolskiej Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA". Jest to już ósma edycja Olimpiady rozgrywanej w dwóch grupach tematycznych: elektronicznej i elektrycznej.
W bierzącym roku, w grupie pierwszej wystartowało 7 uczniów a w grupie drugiej 2. Mieli oni do rozwiązania po 16 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, często wykraczającym poza obowiązujący program nauczania przedmiotów zawodowych.

Opiekunem uczniów i organizatorem etapu szkolnego jest dr Andrzej Aftański.
Kiedy las umiera jesienią, budzi się jego dusza.

    Dnia 16 listopada br. w gmachu Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Toruńskiej we Włocławku odbędzie się impreza podsumowująca pracę promocyjno - edukacyjną Nadleśnictwa Włocławek. Przedsięwzięcie realizują wspólnie obie placówki, ma ono zasięg regionalny.
    Przewiduje się obecność wielu znakomitych gości reprezentujących Lasy Państwowe, władze samorządowe , instytucje oświatowe i ośrodki promujące ochronę przyrody.
    Tego dnia nastąpi przede wszystkim podsumowanie i rozstrzygnięcie szeregu konkursów przyrodniczo-leśniczych, których uczestnikami były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu.
    Rozdaniu nagród towarzyszyć będzie szereg imprez , zorganizowanych dla młodzieży Zespołu Szkół Elektrycznych. Będą to wystawy, wykłady i prelekcje leśników o tematyce przyrodniczej, konkursy plastyczne promujące ekologię i wiedzę o przyrodzie.
    Tego dnia odbędzie się także ślubowanie klas I Zespołu Szkół Elektrycznych, a młodzież obejrzy montaż słowno- muzyczny w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej oraz weźmie udział w finale konkursu historycznego "Drogi do niepodległości".
    Wszystkie działania i przedsięwzięcia realizowane tego dnia odbywać się będą pod wspólnym hasłem: "Kiedy las umiera jesienią, budzi się jego dusza".


Szkolenie gospodarcze - 07. 11. 2005r.

    W dniu 07. 11. 2005 odbyło się w naszej szkole szkolenie na temat zasad rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej. W kursie tym, prowadzonym przez p. Lecha Łozowskiego, przewodniczącego Rady Rodziców w Zespole Szkół Elektrycznych, wzięli udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy wcielili się w różne role: początkujących przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych, pracowników urzędów, banków i konstruowali swoje pierwsze projekty biznesowe.

Prawybory w "Elektryku" - 2 tura - 21. 10. 2005r. godz. 10:30.

    W dniu 21. 10. 2005 w godz. 8:00-10:30 odbyła się w naszej szkole druga tura prawyborów prezydenckich.

Otrzęsiny klas pierwszych - 14. 10. 2005r.
Prawybory w "Elektryku" - 1 tura

    W dniu 07. 10. 2005 odbyły się w naszej szkole prawybory. Z uwagi na obowiązującą ciszę przedwyborczą wyniki prezentujemy dopiero teraz, w zestawieniu z oficjalnymi wynikami wyborów prezydenckich 2005.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

powiększenie - dyplom

    19. 09. 2005 r. uczeń naszej szkoły - Łukasz Skalski, odebrał "Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2005/2006".
Łukasz (absolwent Gimnazjum w Izbicy Kujawskiej) jest uczniem klasy drugiej Technikum Elektrycznego. W pierwszej klasie osiągnął doskonałe wyniki w nauce (średnia ocen 5,0). List gratulacyjny Prezydenta Mista WłocławkaUczestniczył w wielu konkursach, m.in. biologicznym i matematycznym, bierze aktywny udział w życiu szkoły. Uwielbia grać na gitarze i marzy aby dostać się na Politechnikę, na kierunek elektroniczny.

G R A T U L U J E M Y ! ! !Wycieczka rowerowa
Stacja meteo

stacja meteo

    W dniu 28 września 2005 oficjalnie została uruchomiona szkolna stacja meteorologiczna pokazująca aktualny stan pogody nad budynkiem Zespołu Szkół Elektrycznych. Dane meteorologiczne zbierane są poprzez zespół czujników umieszczonych nad budynkiem i przekazywane drogą radiową do centralki meteorologicznej, sprzężonej z komputerem. Stąd dane wysyłane są do serwera szkolnego i prezentowane na szkolnej stronie internetowej.Wycieczka integracyjna do Biskupina - kl. 1 La
Rekonstrukcja bitwy nad Bzurą

    W dniu 18 września 2005 uczniowie naszej szkoły byli świadkami największej polskiej rekonstrukcji historycznej - Rekonstrukcji Bitwy nad Bzurą - najsłynniejszej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku. Udział w widowisku historycznym, w miejscu heroicznej przeprawy Armii "Poznań" i Armii "Pomorze" w pobliżu Brochowa przybliżył historię II wojny światowej.
300 rekonstruktorów ubranych w polskie mundury pokazało jak w 1939 roku wyglądała polska piechota, kawaleria, artyleria i wojska pncerne. Niemiecką stronę reprezentowała piechota wsparta transporterami opancerzonymi, cięzarówkami, motorami i artylerią. Wszystkie pojazdy zademonstrowały sie w pokazach dynamicznych. Widowisko dodatkowo uatrakcyjnił pokaz wyszkolenia Reprezentacyjnego Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.

Kierownikiem wycieczki była Agnieszka Niewiadomska - nauczycielka historii a opiekunami: Dariusz Antoszewski, Emilia Lasek, Sławomir Grzegorzewski, Jarosław Nadolski
Sprzątanie świata
Inauguracja roku szkolnego 2005/2006